Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

jakotak

New member
Witam mam pytanko do posiadaczy Philipsa 6008
Ja mam 7008 i jak mam wpiety przez usb twardy dysk 250gb to TV mi sie wylancza na pare sekund i znowu sie wlonczy
3D mam ustawione na auto ale nie chce sie przlaczyc same musze recznie jest to normalne
 

lucjan 5

New member
Witam mam pytanko do posiadaczy Philipsa 6008
Ja mam 7008 i jak mam wpiety przez usb twardy dysk 250gb to TV mi sie wylancza na pare sekund i znowu sie wlonczy
3D mam ustawione na auto ale nie chce sie przlaczyc same musze recznie jest to normalne

Ja mam podłączony dysk 320 GB na stałe do tego telewizora. Telewizor "przystosowuje" go wyłącznie do swoich potrzeb. Czyli do nagrywania i zatrzymywania programów. W instrukcji do mojego poprzedniego Philipsa 7406, w instrukcji była uwaga: Nie odłączaj dysku od telewizora. W tym modelu takiej uwagi nie ma. Jednak nie można wyciągnąć/włożyć wtyczki USB w dowolnym momencie. Powoduje to określone komplikacje. Jeśli podpinasz "jakiś tam" dysk od czasu do czasu by coś NAGRAĆ, telewizor "czyści" go i ustawia pod swoim kątem. W przypadku ODTWARZANIA nagrania z "obcego" dysku sprawy mają się inaczej i nie pamiętam czy wyłącza/włącza się na parę sekund. Gdyby nawet to robił przyjął bym do wiadomości, że taki ma zwyczaj, jeśli to jedyny "kłopot". 3D nie używam więc nic Ci nie podpowiem. Najlepiej zadzwoń do Philipsa 22 397 15 04 pon.-pt. 8:00 - 18;00, tam konsultant z pewnością Ci pomoże.
 

M.technik

New member
Mam pytania do osób posiadających ten telewizor: Czy zdecydowalibyście się na zakup tego modelu jeszcze raz? Czy obraz rzeczywiście jest tak świetny, że warto w ten telewizor zainwestować?

Mam wielką zagwozdkę, ponieważ zastanawiam się nad zakupem pomiędzy tym modelem a Panasonikiem 50st60...

też miałem dylemat czy plazma Panasonic, czy Philips (ze względu na ambilight...) Wybrałem Philipsa, bo jest ustawiony naprzeciw okna. Gdybym miał warunki, to bym wolał plazmę ze względu na obraz, a z braku możliwości innego ustawienia wziąłem leda, który się ratuje ambilightem (ale i tak plazma to jest to) :cool:

A propo, dziwnie się ogląda filmy na takich większych telewizorach. Nie potrafię określic o co dokładnie chodzi, ale pierwszy raz zwróciłem na to uwagę kiedyś w sklepie, gdzie akurat leciał najnowszy Bond. Był to moment filmu, w którym Bond na stacji a potem w pociągu kogoś ścigał. Miałem wrażenie, że jakoś dziwnie są te sceny nakręcone, jakby wysokiej jakości (obraz żyleta) kamerą, ale przez amatora, tak z ręki. Po prostu nie wyglądało to jak film, tylko amatorskie kręcenie. Wiecie takie, jak nieraz się ogląda jakiś filmik z wakacji

W domu jak odpaliłem Philipsa, i leciał akurat ten serial o Annie German, zwróciliśmy z żona uwagę, że ten film wygląda jak teatr telewizji- tak dziwnie nagrany jakby sztucznie. Ale później oglądaliśmy film z pendriva jakiś amerykański, i wrażenie było podobne - sceny wyglądały dziwnie, teatralnie, dziwne ruchy kamery itp. Nie wiem o co chodzi, czy nie jestem przyzwyczajony do dużego ekranu, czy za wysoka jakość obrazu jest, czy jaki czort. Już obejrzałem kilka filmów, i na każdym jest podobnie. Dla odmiany bajki czy inne rzeczy są ok. Przypomniał mi się wtedy ten Bond jakiego oglądałem kilka miesięcy wcześniej w sklepie, że było to samo...:niewiem:
 

stuffm

New member
W domu jak odpaliłem Philipsa, i leciał akurat ten serial o Annie German, zwróciliśmy z żona uwagę, że ten film wygląda jak teatr telewizji- tak dziwnie nagrany jakby sztucznie. Ale później oglądaliśmy film z pendriva jakiś amerykański, i wrażenie było podobne - sceny wyglądały dziwnie, teatralnie, dziwne ruchy kamery itp. Nie wiem o co chodzi, czy nie jestem przyzwyczajony do dużego ekranu, czy za wysoka jakość obrazu jest, czy jaki czort. Już obejrzałem kilka filmów, i na każdym jest podobnie. Dla odmiany bajki czy inne rzeczy są ok. Przypomniał mi się wtedy ten Bond jakiego oglądałem kilka miesięcy wcześniej w sklepie, że było to samo...:niewiem:

Ustawienie opcji [Ustawienia telewizora > Obraz > Pixel Precise HD > Perfect Natural Motion] na <Wyłącz> powinno rozwiązać problem.
 

§Pablo

New member
Ustawienie opcji [Ustawienia telewizora > Obraz > Pixel Precise HD > Perfect Natural Motion] na <Wyłącz> powinno rozwiązać problem.


ja po prostu biorę styl obrazu na Film i już wygląda w miare, a jak coś mi jeszcze nie pasuje to pod osobistymi ustawiłem tak jak tu w tym wątku ktoś polecał i też jest bardzo dobrze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jest tylko kwestia prawidłowych ustawień w menu telewizora.
Napisz na PW dostaniesz kontakt do kolegi który powie Ci jak to poustawiać.
 

asqinejem

New member
ja po prostu biorę styl obrazu na Film i już wygląda w miare, a jak coś mi jeszcze nie pasuje to pod osobistymi ustawiłem tak jak tu w tym wątku ktoś polecał i też jest bardzo dobrze.
Bo na stylu obrazu FILM funkcja Perfect Natural Motion i inne "ulepszacze" jest już wyłączona.
To jest tylko kwestia prawidłowych ustawień w menu telewizora.
Napisz na PW dostaniesz kontakt do kolegi który powie Ci jak to poustawiać.
Ale po co ma pisać, jak na forum jest wszystko wyjaśnione? Za darmo.
 

tower3

New member
u mnie problem nie wystepuje,tez uzywam optyka przegladam rozne watki o modelach xxx8 i jestes chyba pierwsza osoba z takim problemem

Wygląda na to że jednak nie jetem jedyny - właściciel 55pfl6008 na forum Philipsa pisze o podobnym przypadku - 1-2 sek przerwy w dźwięku przy oglądaniu przez DLNA lub Smart TV (prawdopodobnie miał również na myśli przez USB).Jedyne co wg niego pomagało to zmiana dźwięku z multichannel na stereo. Nie miał za to problemu przy oglądaniu ze źródeł podłączonych po HDMI.

Czy Ty również testowałeś dźwięk tylko ze źródeł HDMI?

Dziś postaram się przetestować czy u mnie również przez HDMI działa ok.

PS - z tego co pamiętam masz wyższą wersję od mojej 7008? To jednak nie powinno mieć znaczenia - w końcu soft ten sam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
asqinejem - wiesz że dzwonią ale nie wiesz gdzie.
Dostaje się kontakt do kolegi za darmo który pomaga w ustawieniach menu .
 

nonz

New member
Czekam właśnie na 42"6008 i zastanawia mnie jedna rzecz. Czy po podłączeniu słuchawek głośniki są automatycznie odłączane?
 

bla.zej

New member
Mam pytania do osób posiadających ten telewizor: Czy zdecydowalibyście się na zakup tego modelu jeszcze raz? Czy obraz rzeczywiście jest tak świetny, że warto w ten telewizor zainwestować?

Mam wielką zagwozdkę, ponieważ zastanawiam się nad zakupem pomiędzy tym modelem a Panasonikiem 50st60...

Jeśli chodzi o mnie, to w 99% tak, ma kilka wad lub też mankementów z którymi jeszcze sie nie uporałem, ale to nie dyskwalifikuje go.
Ten jeden procent to kwestia amilightu, gbybym miał jeszcze raz kupować to kupiłbym model z trójstronnym, bo ten efekt na samych bokach zostawia sporo niedosytu.
 

M.technik

New member
No raczej, inaczej miało by to średni sens - ale osobiście na tym tv nie sprawdzałem. Na innych sprzętach które kiedykolwiek miałem zawsze po podłączeniu słuchawek wyłączają się głośniki, np w laptopie przed którym siedzę tak jest
 

Calvex

New member
A ja mam pytanie jak odpalić filmy .mkv które mają po +10 gb przez DLNA ? Bo zazwyczaj używałem w Windowsie opcji "Odtwarzaj do 47" Philips 6198k" , ale jeśli chodzi o filmy .mkv takiej opcji nie mam.
 
Do góry