Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

Swirek00

New member
1) Może i wolniejsze działanie Smart niż u konkurencji (ale czy za wolne?), ale czy to ma jakiekolwiek znaczenie - dla mnie żadnego (gdybym startował w wyścigach F1, pewnie by miało, jak bym miał o 0,1 sek wolniejszy bolid).
2) Tak jak piszesz, obraz, dźwięk jest super.

Jest mnóstwo frustratów, którzy kupili TV innej marki, bo Smart chodzi szybciej, i teraz żałują, bo reszta jest słaba - a i tak przychodzi czas, że po podjaraniu się Smartem, czy machaniem do telewizora jak małpka, zaczynamy oceniać obraz, i wtedy pewnie ZONK :grin:

Tylko po co oni rzucają się na te TV Philipsa? Tego już nie rozumiem.
 

adso78

New member
1) Może i wolniejsze działanie Smart niż u konkurencji (ale czy za wolne?), ale czy to ma jakiekolwiek znaczenie - dla mnie żadnego (gdybym startował w wyścigach F1, pewnie by miało, jak bym miał o 0,1 sek wolniejszy bolid).
2) Tak jak piszesz, obraz, dźwięk jest super.

Jest mnóstwo frustratów, którzy kupili TV innej marki, bo Smart chodzi szybciej, i teraz żałują, bo reszta jest słaba - a i tak przychodzi czas, że po podjaraniu się Smartem, czy machaniem do telewizora jak małpka, zaczynamy oceniać obraz, i wtedy pewnie ZONK :grin:

Tylko po co oni rzucają się na te TV Philipsa? Tego już nie rozumiem.


Dokładnie. Nie bronię obecnych Philipsów,jest jak jest, zawsze może wyjść konkretny patch naprawiający to i owo.
Jak dla mnie obraz połączony z ambilight (szkoda że nie 4XL w 6008 )to jest to czego oczekuje od tego tv.
Wiedzą Ci co mają:)
 
Do tej pory dla mnie głównym faworytem był Panasonic ET60 ale zachwyt Kikiego nad obrazem w Philipsie sprawił że teraz ten TV jest moim faworytem. Dodatkowo dochodzi Ambilight który nie ukrywam strasznie mi się podoba. Co do szybkości działania menu i aplikacji. To jest TV i 90% będzie służył do oglądania programów z UPC - sporadycznie internet. Szybkość przełączania kanałów i tak de facto zależy chyba od dekodera z UPC a nie samego TV (ale może się mylę) który jak do tej pory u mnie nie działa jakoś nadzwyczajnie szybko ale da się z tym żyć:)
Tv to TV i głównie do tego powinien służyć.
 

Reynold

New member
Plusy oczywiste.
A propos minusów warto się zastanowić jak często grzebiesz w menu telewizora na codzień i czy funkcje smart są ważniejsze niż szeroko rozumiany obraz... (?)

Na plus: szeroko pojęty dizajn, dźwięk, ambilight, wyświetlany obraz i czerń, pilot z qwerty.
Na minus: wolniejsze działanie Smart TV niż u konkurencji, powolne i nieintuicyjne działanie menu tv.
 

djtomas

New member
od kilku dni katuję 47PFL6198 :)
wszystko co czytałem o nim w necie się zgadza
obraz jest bdb w porównaniu z telewizorami z tej samej półki cenowej
skalowanie SD też daje radę, a zdarza mi się często oglądać jakieś stare seriale z USB
tak jak wszyscy wspominali najgorszą rzeczą w telewizorze jest brak płynności MENU, jest to bardzo irytujące i jak chce się zmienić jasność ekranu to trzeba dłuuuugo się przedzierać przez menu ;/
Smart TV chodzi ok, mam neta 8Mb/s i daje radę i 1080p z Youtube :)
jedynie czasami wkurza mnie, że za głęboko się cofa... nie można wyjść z filmiku na chwilę i wrócić, wszystko włącza się od nowa
do tego wkurza mnie wyszukiwarka Youtube, daleko jej do ideału i nie obsługuje klawiatury na pilocie - porażka...
jak coś mam odpalić z Youtube to znajduje to na telefonie i wybieram wyświetl na telewizorze :) to mi się podoba :)
na plus jest jeszcze efekt 3D, zarówno konwersja z 2D jak i gotowe filmy
przed zakupem myślałem, że będzie to jedynie początkowy bajer, a teraz wiem, że co jakieś dwa tygodnie z przyjemnością taki film obejrzę :)
co do Abilight to zdecydowanie lepiej mieć niż nie ;) używam go mniej więcej w połowie oglądanych materiałów
 

WojtR

Member
Bez reklam
Daj znać jak Tv się prezentuje, smart i reszta :)
Sam mam dylemat, 6008K czy panasonic PANASONIC TX-L47FT60E (moze stanieje z tych 4399;)

Na wszystkich forach i w testach wyróżnione jest wolniejsze niż u konkurencji dziadzienie smart i przełączanie funkcji tv(kanały, itp).

Philips 47PFL6008S review - TV - Trusted Reviews
Philips 47PFL6008 review from the experts at whathifi.com
Philips 55PFL6008 LED LCD 3D TV Review | AVForums.com - UK Online
Philips 42PFL6008 review | Plasma and lcd tvs Reviews | TechRadar
Philips 47PFL6008 Review | TVs | CNET UK
TEST: PHILIPS 55PFL6008 - God allrounder for stuen - tu.no/tester

mnie cały czas zastanawia czerń :D

idąc za AVforum

kontrast 920 :1 / średni poziom czerni 0.115 cd/m2

dla porównania

na IPS-sie

Sony W805 940:1/ 0.127
panasonic E60 860:1 / 0.14

na matrycach VA
Samsung F8000 2774 : 1 / 0.0432
Sony W905 3765 : 1 / 0.0318

Samsung F6800 czyli podobna półka cenowa 2804:1 / 0.038cdm/2
Panasonic ST60 też podobna półka cenowa 16,431:1 / 0.005 cd/m2

te 2 ostatnie TV jak i cała grupa jeśli chodzi o czerń to zwyczajnie powinny miażdżyć 6008 i powinno to być mocno widoczne gołym okiem

bardzo długo notorycznie dopytywałem się jak się ma 7007 ( VA ) do 6008 lub Samsung ES7000 do 6008 itd. parę dni temu kiki już jeśli będą jeszcze dostępne nagle polecił komuś 7007 zamiast nowej serii 6 :grin:

poniżej foty przypadkowo zrobione w sklepie , zrobione komórką oczywiście leciały na mnie cięgi , że fota nr 1 stara seria 5 ( matryca VA ) stała bliżej niż nowa seria 6008 (IPS) i niby
lepszy kąt

20130410203213.jpghttp:
20130410203213.jpg





więc zdjęcie odwrotne stara seria 6007(IPS) bliżej a dalej stara seria 7007 (VA)

20130429170435.jpg


i teraz najlepsze czemu te zdjęcia wprost oddają dysproporcje poparte cyframi powyżej w kontraście i poziomie czerni ... przypadek ? :D
 

Swirek00

New member
cougar911:

To ich ocena, mają do tego prawo.

Slighty sluggish - nieco ociężały - czyli chyba nie jest tak źle.

Ale zauważ, że na plusy składa się wszystko co związane z obrazem - nie ma tu minusów.


WojtR:

Chcesz się cyferkami podniecać - powodzenia.
Ja wolę oceniać to, co widzę, i to z wieloletniego doświadczenia w testowaniu urządzeń związanych z kolorem (drukarki, aparaty, skanery)

Niestety cyferki mają często małe przełożenie na to co widać w praktyce.
 
Ostatnia edycja:
Czytając to forum to człowiek nigdy nie kupiłby nowego TV.

Pamiętajmy o tym że ten TV kosztuje niespełna 4 tys. zł (także nie oczekujmy też cudów).

Ja wolałbym aby osoby które tak mocno wytykają minusy (i dobrze żę to robią bo powinniśmy mieć ich świadomość) od razu wskazały który TV jest pod tym względem lepszy (pamietając o cenie).

Łatwo krytykować ale ciężej wskazać alternatywę:)
 

cougar911

New member
Problemy z cytowaniem
@Swirek00 - oczywiście że mają prawo
-
Serious backlight inconsistencies
Sluggish Smart TV system
Processing can become overwhelming if you're not careful with its settings

Tu już nie ma lightly... a dorzuciłem w swoim opisie ociężałe i nieituicyjne menu.

Nt. obrazu zgadzam się całkowicie - super.
 

Swirek00

New member
Serious backlight inconsistencies


Nie zauważyłem - może jak bym zmienił ustawienia na irracjonalne, to by wyszło, tylko po co?

Processing can become overwhelming if you're not careful with its settings

To wydaje mi się powiązane z punktem powyżej.


fisher1981:
Nie wymagaj od tych ludzi zbyt wiele, oni potrafią tylko krytykować, a zwłaszcza coś, czego nie mają.
Tak jest najłatwiej.
 

cougar911

New member
@fisher1981

42PFL6008 3199zł vs LG 42LA691 2970zł
47PFL6008 3999zł vs LG 47LA691 3830zł (ew. w Neo 3999zł+xbox)
55PFL6008 5550zł vs LG 55LA691 5150zł
 

cougar911

New member
@ Swirek00
Krytyka konstruktywna rzecz.
Każdy krytykuje: premier zły (osobiście nie będąc premierem i nie mając pojęcia o polityce), Ferrari złe (bo za dużo pali i drogie), Chiny złe (bo to komuniści i robią tandetę)... etc.

Kolejny test z link`ów KiKi`ego:
TEST: PHILIPS 55PFL6008 - God allrounder for stuen - tu.no/tester
- Litt utvasket i det sorte (Nieco wyprane w czerni)
Czyli tłumacząc na "polski" - nieco wyprana czerń
 
Ostatnia edycja:

WojtR

Member
Bez reklam
jeszcze kilka dni temu dało się za ok 3300-3400 kupić z końcówek magazynowych Sony 40HX850 lub Samsung 40ES7000 i to były faktyczne okazje co do mądralińskich od krytykowania i braku alternatyw oczywiscie , że są możesz kupić np. PhilipsaPFL7007 bądź Panasonica ST60

mi akurat zależy na możliwie wąskim TV powieszonym jak najbliżej ściany ... 7007 głośniki w podstawie , ST60 wtyczka zasilania dupiasto wystająca w ścianę itd. każdy szuka TV pod swoje warunki tylko mi nie wmawiajcie , że poziomu czerni czy kontrastu z liczb nie widać w naturze bo już głupoty piszecie co wprost pokazałem na zdjęciach pstrykniętych prosto z marszu w pierwszym lepszym euro ... oczywiście mega sprzedawcy tak ustawili wszystkie TV , żeby akurat HX850 , ES7000 , DT50 , PFL7007 wyraźnie biły po oczach czernią i odstawały wyraźnie od pozostałej szaroburej reszty :)
 
Ostatnia edycja:

Swirek00

New member
@ Swirek00
Krytyka konstruktywna rzecz.
Każdy krytykuje: premier zły (osobiście nie będąc premierem i nie mając pojęcia o polityce), Ferrari złe (bo za dużo pali i drogie), Chiny złe (bo to komuniści i robią tandetę)... etc.

Kolejny test z link`ów KiKi`ego:
TEST: PHILIPS 55PFL6008 - God allrounder for stuen - tu.no/tester
- Litt utvasket i det sorte (Nieco wyprane w czerni)
Czyli tłumacząc na "polski" - nieco wyprana czerń

Mają prawo tak oceniać

WojtR:
A wiesz chociaż co znaczą te liczby którymi tak się jarasz?
 
Do góry