Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

cougar911

New member
Czytaj fora, testy, ale Ty myśl i Ty kupuj.

Dokładnie... przejdź się do sklepów MM, Sat, Ava, Eur - i przemiel ze swoimi materiałami 1080p 2-3 które wybierz w całej fury TV... i w ten czas wyrobisz zdanie... omijaj doradców... 8)
Bo bez tego każdy jest dobrym teoretykiem i nawija makaron na uszy.
 

WojtR

Member
Bez reklam
się niczym nie jaram wolę swoje obserwację zestawić z konkretnymi wynikami pomiarów z konkretnych testów przeprowadzanych tą samą metodyką a nie ulegać sile językowej twórczości i ocenie czegoś w bliżej niezdefiniowanej klasie , jeśli tego nie rozumiesz cóż może przekracza to poziom twoich możliwości intelektualnych albo jesteś kolejnym sprzedawcą :)
 

Swirek00

New member
Tak jest Panie Obersturmbannführer!
I ja także mam prawo oceniać... a Ty na siłę próbujesz ustawić wszystkich w szereg... :???:
Oceniam Philipsa na żadną rewelację... przeciętnie.

Nie ustawiam, ja piszę o swoich doświadczeniach z tym TV, mam go już 3 tygodnie
Oglądam i programy HD, SD, 3D, w dzień, w nocy, zmieniam ustawienia i wiem na co stać ten TV.

99 proc. osób, które go krytykują, robią to bez żadnej wiedzy - nie uważam czytania testów, czy oglądania TV w sklepie za jakąkolwiek wiedzę.

W sposób, w jaki działacie (znaczy wy - frustraci) można zjechać wszystko, również (jak już ktoś chwilę wcześniej pisał) to że Ferrari ma o 3 proc. za mocny czerwony - bo przecież mam prawo tak sądzić.


WojtR:

wiara to ważna rzecz, więc powodzenia.
nie jestem sprzedawcą, ale człowiekiem, który z doświadczenia nie wierzy w żadne testy.
Może kiedyś to zrozumiesz. Pewne mechanizmy są nie do przejścia. W każdej marce, czy to samochód, czy pralka, czy TV.

Nie oceniam swoich możliwości intelektualnych, ale sprzedawcy oceniają Twoje.

I z tego co widzę, masz TV Sony 720 - strasznie słabo wypadał w testach...
 
Ostatnia edycja:
Dokładnie... przejdź się do sklepów MM, Sat, Ava, Eur - i przemiel ze swoimi materiałami 1080p 2-3 które wybierz w całej fury TV... i w ten czas wyrobisz zdanie... omijaj doradców... 8)
Bo bez tego każdy jest dobrym teoretykiem i nawija makaron na uszy.

możesz załączyć przykładowy materiał który mógłbym sobie zgrać do weryfikacji TV?

Jest jeszcze jedno ale: nawet jak będe miał własny materiał to i tak TV w sklepach są poustawiane przez sprzedawców i tak naprawdę każdy wymagałby kalibracji aby mieć miarodajne oceny
 

WojtR

Member
Bez reklam
mechanizmy nie do przejścia daj spokój na końcu zawsze jest konsument , który coś kupi lub nie, duża część osób opiera się właśnie na opiniach użytkowników końcowych a nie sponsorowanych artykułach

jeśli kilkadziesiąt osób twierdzi , że coś działa wolno lub się zawiesza to nie jest to już kwestia wiary tylko duża próbka statystyczna potwierdzając ... konkretne wnioski z testów uważasz na konkurencja podpłaca jakieś testy , ktoś manipuluje wartościami pomiarów ... litości

jeśli jesteś bardzo zadowolony z tego TV bardzo dobrze jedna z opinni na plus potwierdzająca , że obraz ma być dobry lub bardzo dobry tylko dochodzimy do sedna sprawy a jaką masz skalę porównawczą ..

Osoby , które zazwyczaj testują mają bardzo dobre warunki i możliwości porównawcze często wprost matryca w matrycę gdzie spora ilość osób nigdy nie będzie miała takiej możliwości i można taką opinia się podeprzeć jeżeli 9 na 10 testów będzie zgodnych dodatkowo z opiniami użytkowników końcowych i własnymi obserwacjami to daje to jakiś obraz i nie jest to kwestia wiary :)
 

WojtR

Member
Bez reklam
możesz załączyć przykładowy materiał który mógłbym sobie zgrać do weryfikacji TV?

Jest jeszcze jedno ale: nawet jak będe miał własny materiał to i tak TV w sklepach są poustawiane przez sprzedawców i tak naprawdę każdy wymagałby kalibracji aby mieć miarodajne oceny

tylko jak weźmiesz choćby jeden film z napisami w konkretnym formacie i na 5 różnych modelach 1 czy 2 dobrze odtworzą materiał , 2 nic nie odczytają a po paru kliknięciach w 2 pseudo smart TV sprzedawca zaraz będzie wyrywał z tyłu zasilanie z uwagi na zawieszkę to daje to jakąś miarodajna ocenę pewnego zakresu funkcjonalności :grin:
 

Swirek00

New member
mechanizmy nie do przejścia daj spokój na końcu zawsze jest konsument , który coś kupi lub nie, duża część osób opiera się właśnie na opiniach użytkowników końcowych a nie sponsorowanych artykułach

jeśli kilkadziesiąt osób twierdzi , że coś działa wolno lub się zawiesza to nie jest to już kwestia wiary tylko duża próbka statystyczna potwierdzając ... konkretne wnioski z testów uważasz na konkurencja podpłaca jakieś testy , ktoś manipuluje wartościami pomiarów ... litości

jeśli jesteś bardzo zadowolony z tego TV bardzo dobrze jedna z opinni na plus potwierdzająca , że obraz ma być dobry lub bardzo dobry tylko dochodzimy do sedna sprawy a jaką masz skalę porównawczą ..

Osoby , które zazwyczaj testują mają bardzo dobre warunki i możliwości porównawcze często wprost matryca w matrycę gdzie spora ilość osób nigdy nie będzie miała takiej możliwości i można taką opinia się podeprzeć jeżeli 9 na 10 testów będzie zgodnych dodatkowo z opiniami użytkowników końcowych i własnymi obserwacjami to daje to jakiś obraz i nie jest to kwestia wiary :)


Zgadzam się w 100 proc.

1) Tylko czy ja mam w domu takie warunki, żeby zauważyć te różnice?
2) Czy Ty jesteś użytkownikiem końcowym?

Przytocz mi negatywne opinie użytkowników końcowych. 99 proc. krytykujących te Tv nie ma ich - i tego nie potrafię zrozumieć - moja inteligencja tego nie ogarnia. Taki prosty człowiek ze mnie.
 

cougar911

New member
Zgadzam się w 100 proc.

1) Tylko czy ja mam w domu takie warunki, żeby zauważyć te różnice?
2) Czy Ty jesteś użytkownikiem końcowym?

Przytocz mi negatywne opinie użytkowników końcowych. 99 proc. krytykujących te Tv nie ma ich - i tego nie potrafię zrozumieć - moja inteligencja tego nie ogarnia. Taki prosty człowiek ze mnie.

1 Może i masz dobre warunki - nikt Ci w gary nie zagląda - tu czas na Twoje zaspokojenie.
2 Tu wymagane łączenie faktów nie mitów - czyt. zgadnij.

W jaki magiczny sposób wszyscy raptem mają się zaopatrzyć w sprzęt?
Ludzie czytają TO i inne fora / testy / teściki i wnioskują... na moim przykładzie - wizyta w 3ech salonach - inaczej się nie da nie będę wypożyczał TV z salonu i brak na testy do domu - bo nikt się do tego nie zaoferuje.

Przytocz / pokaż / wyjaśnij - jeśli WojtR wyciągnął taką konkluzję po 60str posta tak jak to zaznaczył dosadnie - to nad czym tu dalej prowadzić dysputę...?
A znów próbujesz ustawić wszystkich pod ścianą... mając 60str gdzieś eh :(

Post chyba zbacza na zły tor...
Nie dogadamy się...
 

Swirek00

New member
Chciałbym czytać prawdę, a nie posty frustratów niezadowolonych ze swoich TV innych marek i próbujących obrzydzić zakup tym co mają Philipsa.

Wejdź na posty o LG, Sony, Samsungu i tak się wyżyj, pokaż swoją wiedzę.

Ludzie którzy mają Philipsy mają już dość takich opinii niespełnionych ludzi.
 

cougar911

New member
Chciałbym czytać prawdę, a nie posty frustratów niezadowolonych ze swoich TV innych marek i próbujących obrzydzić zakup tym co mają Philipsa.

Wejdź na posty o LG, Sony, Samsungu i tak się wyżyj, pokaż swoją wiedzę.

Ludzie którzy mają Philipsy mają już dość takich opinii niespełnionych ludzi.


Spoko spoko - powiedziałem nie zaglądamy sobie po garach.
Tu akurat źle trafiłeś!
Nie mam żadnego telewizora - po prostu laptop przestał mi wystarczać i chcę multimedialny TV zakupić, a nie frustrować sie nad menu i powolnym Smartem.
Nie mam zamiaru tylko patrzeć na zdjęcia i CZERŃ...

Nie mam orzeczenia i bez takich mi tu wycieczek... oki...???!!!

Jak masz Philipsa to już może napisałeś co swoje - dziękujemy Ci.

A Ci co nie mają Philipsa i czytają ten post i chcą się dowiedzieć czegoś konkretnego dostają ochy i achy - idą skonfrotować to w sklepie i dentka... dała Ci bozia by nie zrobić jak kilku tu napisało - kupili i się przejechali na tym modelu...

Więc dodają swoje nie zadolenie do kupki + Ci którzy przetestowali w sklepie.
 
Ostatnia edycja:

pebe86

Member
Bez reklam
Ludzie wymieniają się poglądami- każdy ma swoje odczucia, wrażenia itp. Jeden ma lepsze, inny gorsze. Czy nie po to jest forum? Nie krytykuj innych tylko za to, że coś im odpowiada lub podoba się mniej niż Tobie.

Sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczej, gdyby nie robiono ludziom po prostu wody z mózgu. Jak ktoś pisze, że telewizor jest zachwalany i robi furorę na całym świecie, to oczekiwałbym argumentu na jakiej podstawie tak twierdzi. Bo w globalnych statystykach sprzedaży Philips jest gdzieś daleko w tyle, na ogół już w kategorii "inne".

Z kolei jak ktoś przytacza test zachwalający ten telewizor, to warto też przytoczyć inne testy, które już w takim zachwycie nie trwają. I wyciągnąć średnią.

Jak ktoś narzeka na serwis Philipsa, to nie dlatego że jest frustratem, tylko dlatego że miał nieprzyjemność tego doświadczyć. I szacun że chce się tym dzielić z innymi.


Jeszcze raz powiem- to nie jest zły telewizor, ma się czym obronić. Ale ma też wady (tak jak większość telewizorów!!!), których przytaczanie nie wynika z frustracji, a chęci podzielenia się swoimi wrażeniami z innymi. Wspominają o nich nawet recenzenci, którzy finalnie ocenili go pozytywnie!

Ja sam muszę zaraz coś kupić, wybuierać będę między PFL6008, Samsungiem F6640/F6500, oraz Soniakiem W805 (choć to bardziej z sentymentu ;))
I
 

WojtR

Member
Bez reklam
Ja sam muszę zaraz coś kupić, wybuierać będę między PFL6008, Samsungiem F6640/F6500, oraz Soniakiem W805 (choć to bardziej z sentymentu ;))
I

z W805 będziesz zadowolony w dzień dobre kąty , naturalne takie plazmowe kolory ,gorzej wieczorem ale to już oczywista przypadłość IPS-ów ... no ale liczby kłamią :lol: oprogramowanie oczywiście lata świetlne do przodu w stosunku do philips-a ( dodam , że na zeszłorocznej serii 6007 wolniej działało niż na 4 letniej serii W od sony :D ) więc sentymenty sentymentami ale tu bym się nie pchał zdecydowanie wypadnie Samsung ES7000 oglądałem , testowałem sam w nocy i rewelacja ale tam jest inna matryca niż w F6640/6500 ( tu pojawiają się głosy z ciemnymi narożnikami ) każdy ma jakieś wady niestety :???:
 

Swirek00

New member
Poglądy - jak najbardziej - ale ten post zszedł na jechanie na fajny TV. A chyba nie o to chodzi.

A to że każdy TV ma wady - to już pisałem jakiś czas temu i to wie każdy, a testy i Kikiego i innych portali mało mnie interesują w kontekście kupna. Czytam je tylko po to, żeby zobaczyć czego się czepiają i to zweryfikować.

A jeżeli lubicie testy, to w niemieckim SATVISION:
Testbericht über 2 Fernseher mit 47 Zoll Bilddiagonale in SATVISION Nr. 6 (Juni 2013)

47pfl6008 dostał 91,3 proc., a Panasonic 47DTW60 - 96,2 proc., gdzie różnica w cenie wynosi ok. 2 tys.

Myślę że mniej czepiania, a więcej radości z TV i konstruktywnych opinii - i git:D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poproś o prezentacje telewizorów w domu to sam najlepiej wybierzesz i będziesz oceniał wg własnych prawideł.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Panasonika miałem okazję dokładnie obadać u znajomego (47DT60)- generalnie ciekawy telewizor, działa całkiem sprawnie, w dzień świeci bardzo dobrze, ale ta szarość czerni wieczorem jest dla mnie nie do zaakceptowania w telewizorze za 8k PLN (rozważam wyłącznie 55 cali). A bawiłem się ustawieniami.
Jestem świadomy że ten Soniak W805 również pod względem czerni nie należy do liderów segmentu, ale jest o 2 tysiące tańszy!!!

Reasumując, DT60 to w mojej skromnej ocenie jeden z najbardziej w tej chwili przewartościowanych telewizorów na rynku. Ale zaznaczam- to TYLKO moje skromne zdanie :)

Jeśli zaś chodzi o Samsunga F6640 i Philipsa PFL6008, to mają w tej chwili całkiem sensowne oferty- tego pierwszego możemy kupić w Media za 5499 zł, z projektorem dźwięku, który spokojnie można sprzedać za 1,500 zł (a więc sam tv wyjdzie ok. 4000- bardzo dobra cena). Minusem w moim przypadku to brak rat 0%.

Jeśli zaś chodzi o Philipsa, to najbliżej mi do oferty z Euro- 5799 zł z tabletem, i prawdziwe raty 40x0%.

Soniak również zaliczył ostatnio ostry zjazd cenowy z 7499 zł do 5999 zł, i myślę że to już cena w granicach docelowej (zeszłoroczny HX755, czyli poprzednik, kosztuje jakieś 5400 zł- a więc różnica nieduża).


Teraz tylko dylemat- który :)
LG nie biorę pod uwagę, jakoś nigdy nie miałem przekonania do ich telewizorów.

P.S.
Zaznaczam, że rozważam tylko telewizory w rozmiarze 55'.
 
Ostatnia edycja:
Do góry