Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poczytałem opinie innych testujących z Norwegii, Danii i z Francji.
Linki będą w teście.
Testujący są zachwyceni jakością. Niektórzy nawet porównywali model do Panasonica i Samsunga.
I Philips jest u nich górą.
 

andrzej4

New member
A fakt dopiero teraz zauważyłem ;) Widzę, że TV 6198k ma 700hz i PNM 3D.

Ktoś orientuje się co to jest te PNM 3D ?

Jutro jadę do Media Expert po tv - mam nadzieje, że dostanę fabrycznie nowy sprzęt... bo jak 5 lat temu jak kupowałem LG w Avansie to chceli wcisnąć mi tv z półki sklepowej i jeszcze pierdzielili, że to normalne.

W Philipsie można sprawdzić ile TV faktycznie chodził ? I czy ten wskaźnik da się zrestartować ?


Można sprawdzić ile działał godzin ale trzeba wejść w menu serwisowe tylko wtedy tracisz gwarancje.
 

cougar911

New member
Calvex, chodzi o Perfect natural motion.

A ja już znam wszystkie wady tego telewizora- "wymaga kalibracji" :p

Oczywiście zwiechy, ślamazarna obsługa, samoistne restarty to wymysł i insynuacje niektórych użytkowników tego forum. A kysz! :p

Huehue... że tak powiem.
Ale czerń révélation (czyt. rewelasjął)... :oops:
 

cougar911

New member
Poczytałem opinie innych testujących z Norwegii, Danii i z Francji.
Linki będą w teście.
Testujący są zachwyceni jakością. Niektórzy nawet porównywali model do Panasonica i Samsunga.
I Philips jest u nich górą.

Jakością czego...? Czerni? Looz... przyznaję racię.
Jakością całokształtu jak dla mnie słabo... :?:?:?
 

asto77

New member
Poczytałem opinie innych testujących z Norwegii, Danii i z Francji.
Linki będą w teście.
Testujący są zachwyceni jakością. Niektórzy nawet porównywali model do Panasonica i Samsunga.
I Philips jest u nich górą.

Kupiłem Philipsa 6008 miesiąc temu będąc pod wrażeniem Philipsa 6007. Telewizora używam do oglądania TV i niestety jestem zachwycony jakością obrazu. Czytając o problemach z tym telewizorem odnoszę wrażenie, że niektórzy forumowicze ostro wyolbrzymiają lub kupiłem wyjątkowo udany egzemplarz. Zaciekawiony objawami usterek opisanych na forum długo testowałem telewizor w różnych warunkach i niestety nie wymusiłem zawieszania się ani restartu. Objaw prawie podobny do zawieszania się zaobserwowałem używając SmartTv przy bardzo kiepskim sygnale WiFi. Prawie robi wielką różnicę ;)
 

pebe86

Member
Bez reklam
TBumacz Google

W uwagach:
Ciężko uzyskać bardzo dobry obraz.

Kiki nie wiem czy pamiętasz, gdy Sony W905 dostał na tym portalu (CNET) 3 gwiazdki (czyli tyle samo co opisywany tutaj PFL6008), to założyłeś temat, że dostał najgorsze oceny w historii. A więc???


Nie twierdzę, że to zły telewizor. Wręcz przeciwnie, jest w kręgu moich zainteresowań. Twierdzę tylko, że Kiki powołuje się na wybiórcze testy, więc jak już cytujemy te "ochy i achy", to dla obiektywizmu należy przytoczyć też i te krytyczne. Szczególnie że nie są to testy byle jakich portali.
 
Ostatnia edycja:

skorup84

New member
Przejrzałem kilka testów tego modelu i oceny dobre lub średnie ale wszyscy zgodnie podkreślają że menu jak i smart mułowate co również zweryfikowałem osobiście. Nie wiem jakim cudem można coś takiego wypuścić na rynek, chyba tylko po to żeby móc pisać na materiałach reklamowych że tv posiada Smarta tyle że co z tego jak bezużytecznego:-( Mogliby sobie go darować i zejść z ceny a komu zależy na smarcie to by sobie dokupił dongla z androidem albo BD Samsunga z jednym z lepszych smartów:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wiem jakie aplikacje masz na myśli ?
U mnie chodzą wszystkie najważniejsze - TVN Player, WOD Onet, Ipla, Ipla Film , Youtube i ściągnąłem kilkanaście angielsko języcznych i Tak czasu brakuje. Ale ma DOngla z Androidem gdzie mam 700.000 aplikacji które stosuję na różne telewizory różnych firm.
Żadna firma nawet do pięt mu nie dorasta ( mam na myśli Andrida)
A telewizor za to gra extra.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pebe86 - powołuję się na testy tych telewizorów które sam nie robiłem.
A Ty jakie telewizory testowałeś ?
 

Swirek00

New member
Przejrzałem kilka testów tego modelu i oceny dobre lub średnie ale wszyscy zgodnie podkreślają że menu jak i smart mułowate co również zweryfikowałem osobiście. Nie wiem jakim cudem można coś takiego wypuścić na rynek, chyba tylko po to żeby móc pisać na materiałach reklamowych że tv posiada Smarta tyle że co z tego jak bezużytecznego:-( Mogliby sobie go darować i zejść z ceny a komu zależy na smarcie to by sobie dokupił dongla z androidem albo BD Samsunga z jednym z lepszych smartów:)

Nie wiem o czym piszesz, smart działa jak najbardziej w porządku. To nie jest komputer, nie musi śmigać jak wypasiony PC.
Smart do dodatek, który włączasz, odpalasz np. Ipla i oglądasz film.

I po cholerę piszesz takle bzdury? Na jakiej podstawie?
 

Reynold

New member
Przecież skorup84 pisze o tym, że te aplikacje działają w powolny sposób a nie, że nie działają w ogóle!


Nie wiem jakie aplikacje masz na myśli ?
U mnie chodzą wszystkie najważniejsze - TVN Player, WOD Onet, Ipla, Ipla Film , Youtube i ściągnąłem kilkanaście angielsko języcznych i Tak czasu brakuje. Ale ma DOngla z Androidem gdzie mam 700.000 aplikacji które stosuję na różne telewizory różnych firm.
Żadna firma nawet do pięt mu nie dorasta ( mam na myśli Andrida)
A telewizor za to gra extra.
 

Swirek00

New member
Chodzą jak najbardziej normalnie.

Może jak ogląda w sklepie gdzie net działa bardzo powoli, to dziw się, że aplikacje też chodzą powoli.

Ja mam łącze 60 Mb i działa bez zarzutu.
 

pebe86

Member
Bez reklam
pebe86 - powołuję się na testy tych telewizorów które sam nie robiłem.

Przed chwilą powoływałeś się na jakiś norweski test. Czyli też go sam robiłeś?

TBumacz Google
Pierwszy test z Norwegii - dla tych którzy potrafią czytać.

P.S.
Odnoszę się tylko do tych telewizorów, z którymi miałem styczność "na żywo" I dziwnym zbiegiem okoliczności zawsze największe zdziwienie odczuwam w przypadku Philipsów (i ewentualnie DT60), gdzie pewne elementarne wady bądź słabe strony (choć przecież każdy telewizor je ma) są przez Ciebie notorycznie pomijane. Nie są to złe telewizory, ale na całym świecie, w przeróżnych testach, jak i wśród użytkowników tego forum, powtarzają się pewne słabostki- więc to chyba nie przypadek- i o nich warto wspomnieć. Nawet osoby zadowolone z zakupu nie boją się o nich wspominać, więc nie wiem w czym problem.

Choć wiem że u Ciebie żadna zwiecha czy powolne działanie nigdy nie miało miejsca...

Więc nie obrażaj się- powołujesz się na jakieś norweskie testy, to chyba warto również przywołać te, które stawiają ten telewizor w trochę bardziej krytycznym świetle? A dziwnym zbiegiem okoliczności każdą krytyczną opinię na temat tego telewizora odbierasz osobiście.

No chyba że chcesz aby ten temat nie był wymianą poglądów tylko blogiem reklamowym, wtedy niech każdy, kto nie jest zachwycony tym modelem, się nie odzwywa.

I choć sam jestem bardzo poważnie zainteresowany tym telewizorem, to nie widzę przeszkód aby przytaczać również te krytyczne opinie, żeby inni również mogli się z nimi zapoznać.
Czas ucieka, a ja za max 2 tyg. muszę już coś wybrać (na pewno 55 cali), i nie jest to łatwa decyzja :)
 
Ostatnia edycja:

Calvex

New member
Ja dziś będę mieć model 6198k - więc dam znać jak działa smart tv.

Na test 6008k nie czekam, bo się nei doczekam, a tv tak czy siak trzeba kupić.
 

adso78

New member
Ja dziś będę mieć model 6198k - więc dam znać jak działa smart tv.

Na test 6008k nie czekam, bo się nei doczekam, a tv tak czy siak trzeba kupić.


Daj znać jak Tv się prezentuje, smart i reszta :)
Sam mam dylemat, 6008K czy panasonic PANASONIC TX-L47FT60E (moze stanieje z tych 4399;)

Na wszystkich forach i w testach wyróżnione jest wolniejsze niż u konkurencji dziadzienie smart i przełączanie funkcji tv(kanały, itp).

Philips 47PFL6008S review - TV - Trusted Reviews
Philips 47PFL6008 review from the experts at whathifi.com
Philips 55PFL6008 LED LCD 3D TV Review | AVForums.com - UK Online
Philips 42PFL6008 review | Plasma and lcd tvs Reviews | TechRadar
Philips 47PFL6008 Review | TVs | CNET UK
TEST: PHILIPS 55PFL6008 - God allrounder for stuen - tu.no/tester

Ostatni test jak i końcowa ocena bardzo krytyczna.

Na plus: szeroko pojęty dizajn, dźwięk, ambilight, wyświetlany obraz i czerń, pilot z qwerty.
Na minus: wolniejsze działanie Smart TV niż u konkurencji, powolne i nieintuicyjne działanie menu tv.
 
Do góry