Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

Nie wiem czy kogoś to zainteresuje ale właśnie się dodzwoniłem do serwisu Philipsa w Radomiu i sprawa wygląda następująco w przypadku zgłoszenia reklamacji TV na gwarancji:
Serwis przysyła swój samochód lub kuriera i zabierają TV od klienta, bądź naprawiają go na miejscu w domu klienta.
Jeżeli chodzi o przedłużoną gwarancję (czyli tę po upływie 2 lat) wówczas TV odsyła się do sprzedawcy TV
 

andrzej4

New member
Rozmowa przez telefon wygląda bardzo pięknie ale w praktyce to już nie koniecznie.Na pewno w domu nie naprawiają chyba że klient nie umie sobie wgrać nowego oprogramowania.
 
Generalnie na to wpływu nie mamy - tak to juz jest.
To jest jak z mechanikami samochodowymi, jeden CI pomoże a drugi spieprzy i będziesz na niego psioczył a kto inny z kolei będzie mówił o nim w superlatywach.

RADOM to jedyny serwis TV w Polsce i być może przydałoby się zrobić osobny post odnośnie serwisów różnych marek TV w Polsce i o odczuciach klientów - wtedy mielibyśmy porównywalne oceny.
 
Ostatnia edycja:
Rozmowa przez telefon wygląda bardzo pięknie ale w praktyce to już nie koniecznie.Na pewno w domu nie naprawiają chyba że klient nie umie sobie wgrać nowego oprogramowania.

Dlaczego nie naprawiają. Mnie 3 lata temu serwisant LG- wezwany do plazmy 42 cale -rozbebeszył tv na drobne i po godzinie wszystko było już naprawione. Jak pytałem go czy teraz tak się naprawia, to powiedział, że wiedząc jakie modele w danym dniu naprawia w trasie, zabiera ze sobą te same tv w częściach. Jest w stanie wymienić od razu wszystko -łącznie z ekranem. Po prostu nie opłaca im się po dwa razy jeździć. Po sprzęt i odwóz naprawionego. Tak teraz zapewne działa większość serwisów większych firm.

Wysyłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk 2
 

andrzej4

New member
Dlaczego nie naprawiają. Mnie 3 lata temu serwisant LG- wezwany do plazmy 42 cale -rozbebeszył tv na drobne i po godzinie wszystko było już naprawione. Jak pytałem go czy teraz tak się naprawia, to powiedział, że wiedząc jakie modele w danym dniu naprawia w trasie, zabiera ze sobą te same tv w częściach. Jest w stanie wymienić od razu wszystko -łącznie z ekranem. Po prostu nie opłaca im się po dwa razy jeździć. Po sprzęt i odwóz naprawionego. Tak teraz zapewne działa większość serwisów większych firm.

Wysyłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk 2

Tak zgadzam się że naprawiają w domu ale nie robi tego serwis philipsa.U mojego sąsiada też był serwis w domu i została wymieniona matryca na miejscu i trwało to ok. pół godziny ale to był Samsung.
 
No to chyba że o ten konkretny serwis chodzi. Prawdę mówiąc to też już się o nim naczytałem i to może być kolejny powód za sprawą którego zrezygnuję z zakupu 6198k na rzecz LG. Jeden już mam kilka lat, nie narzekam na niego. Teraz jak mam wydać koło 6tys, a potem nie daj boże coś się zrypie i mają być takie cyrki z serwisem to troszkę mnie to odstrasza.
No ale każdy robi jak uważa.

Wysyłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk 2
 

cougar911

New member
No to chyba że o ten konkretny serwis chodzi. Prawdę mówiąc to też już się o nim naczytałem i to może być kolejny powód za sprawą którego zrezygnuję z zakupu 6198k na rzecz LG. Jeden już mam kilka lat, nie narzekam na niego. Teraz jak mam wydać koło 6tys, a potem nie daj boże coś się zrypie i mają być takie cyrki z serwisem to troszkę mnie to odstrasza.
No ale każdy robi jak uważa.
Wysyłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk 2

Rozmawiałem ostatnio z kumplem odnośnie serwisów wszystkich TV (nie jest serwisantem, prowadzi salon RTV).
Większość leci po całości i mało prof. Nie był wstanie jednak nic powiedzieć o Philipsie.
Szczerze mi polecił serwis LG gdyż działają w ciągu 2óch dni, przyjeżdża serwisant ogląda ew. pomniejsze rzeczy wymienia, jeśli grubsza sprawa to zabiera sprzęt. W większości grubszych spraw b. szybko następuje wymiana TV na nowy egz.
 

electro69

New member
Philips 47pfl6008 test - model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce ?

:shock: Uwielbiam te opisy ;) ciekawe co będzie za rok ... "super hiper mega extra TV" ... nie trzeba być jasnowidzem i wiedzieć, że to będzie kolejny "hit" w teście i pewnie test będzie otwarty (a gdzie są testy telewizorów LG LM660s czy Samsunga F6500 i czy będą też w strefie otwartej)... jeśli TV robi taką "furorę" na świecie to może jakieś dane na temat sprzedaży tego TV ... bo jak dało się zauważyć takie wpisy już budzą śmiech coraz większej liczby osób.
Bez obrazy @Kiki (to są obiektywne odczucia po czytaniu tego wątku i przyjrzeniu się temu modelowi w sklepie) i proszę nie kasować posta ;) jak to ma miejsce ostatnio w tym temacie.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
będzie dziś teścik?

Miałem jeszcze poprawki -ale już mam wszystko gotowe i właśnie wpisuję , a wygląda to tak :

Philips 47pfl6008 test - model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce ? Philips 47pfl6008 test - ten model robi furorę na całym świecie, czy tak będzie w Polsce ?

006_P1530266.JPG

Skończyłem test i minę miałem nie tęgą. Myślę sobie pewnie, że będzie niezła afera jak to możliwe, że ten Philips gra aż tak ?
Na wszelki wypadek poczytałem inne testy na świecie i okazało się, że ....
Ale o tym w dalszej części testu.

001_P1610078.JPG

Obraz/wyświetlacz

Wyświetlacz: LED Full HD
Długość przekątnej ekranu (cm): 119 cm
Długość przekątnej ekranu (cale): 47 cali
Rozdzielczość panelu: 1920 x 1080 pikseli

3D: Gra na pełnym ekranie w trybie dwuosobowym*,
Regulacja głębi 3D,
Konwersja trybu 2D do 3D,
Easy 3D

Format obrazu: 16:9
Jasność: 400 cd/m²
Dynamiczny kontrast ekranu: 500 000:1

Funkcje poprawy obrazu:

Pixel Precise HD,
Micro Dimming,
Perfect Motion Rate 500 Hz

002_P1610079.JPG

Telewizor wyposażony jest w pilota z klawiaturą.

Przejmij kontrolę

Całkowicie intuicyjny pilot ma wszystkie tradycyjne elementy, takie
jak przyciski kursora, regulacji głośności i skrótów. Po drugiej
stronie znajduje się pełna klawiatura, która umożliwia szybkie i proste
wpisywanie tekstu w każdej sytuacji. Inteligentny pilot jest też
wyposażony w czujniki żyroskopowe, dzięki czemu rozróżnia „górę” i „dół” — co oznacza,
że można wysyłać wiadomości tekstowe, nie martwiąc się, że zmieni się przy tym kanał.

003_P1610080.JPG

Telewizor wykonany jest ze szczotkowanego aluminium.

004_P1610084.JPG

Wymiary

Głębokość pudełka: 132 mm
Wysokość pudełka: 789 mm
Szerokość pudełka: 1240 mm
Głębokość urządzenia: 32,5 mm
Wysokość urządzenia: 625 mm
Szerokość urządzenia: 1064 mm
Głębokość urządzenia (z podstawą): 225 mm
Wysokość urządzenia (z podstawą): 696 mm
Szerokość urządzenia (z podstawą): 1064 mm
Waga produktu: 15,1 kg
Waga produktu (z podstawą): 16,6 kg
Waga wraz z opakowaniem: 20,3 kg

005_P1610085.JPG

Podstawka minimalistyczna.

006_P1610087.JPG

Model występuje w różnych wersjach kolorystycznych...........

Test będzie dziś wisiał .
 

Calvex

New member
Ponawiam pytanie czy na tv 6008k/6198k będę mógł oglądać transmisje przez stronkę weeb.tv ???

Drugie pytanie czym różni się 6198k od 6008k oprócz ceny i kolorem ?

Bo byłem dziś w media expert i jest tylko 6198k za 4299 PLN. Do tego sprzedawca polecił mi zakupić dodatkową gwarancję za 860 zł bo powiedział, że na 35-40% TV zepsuje się po 3 latach. A jeżeli zepsuje się na przedłużonej gwarancji to wymieniają na obojętnie jaki TV do kwoty 4299 zł - przyznam, że ciekawa opcja, ale 860 zł piechotą nei chodzi.
 
Ostatnia edycja:

Calvex

New member
A fakt dopiero teraz zauważyłem ;) Widzę, że TV 6198k ma 700hz i PNM 3D.

Ktoś orientuje się co to jest te PNM 3D ?

Jutro jadę do Media Expert po tv - mam nadzieje, że dostanę fabrycznie nowy sprzęt... bo jak 5 lat temu jak kupowałem LG w Avansie to chceli wcisnąć mi tv z półki sklepowej i jeszcze pierdzielili, że to normalne.

W Philipsie można sprawdzić ile TV faktycznie chodził ? I czy ten wskaźnik da się zrestartować ?
 
Ostatnia edycja:

pebe86

Member
Bez reklam
Calvex, chodzi o Perfect natural motion.

A ja już znam wszystkie wady tego telewizora- "wymaga kalibracji" :p

Oczywiście zwiechy, ślamazarna obsługa, samoistne restarty to wymysł i insynuacje niektórych użytkowników tego forum. A kysz! :p
 
Do góry