Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

Gas32

New member
Nowy softwear QF2EU-0.171.49.0

Witam,

Na stronie Philips można znaleźć nowe oprogramowanie do tego modelu QF2EU-0.171.49.0_bld1a from 26.06.2013 14:04:53. Co dziwne nie widać tej aktualizacji w karcie produktu ale po ściągnięciu pliku widać, że jest to nowy software. Software też widać normalnie jak na stronie głównej Philipsa wyszukamy produkt wpisując go w wyszukiwarkę. Ja tak się zorientowałem, że jest nowy.

Co jest dziwne to nazwa brak jakiejkolwiek analogii to wcześniejszych aktualizacji oraz brak informacji co zostało zmienione w odniesieniu do poprzednich wersji softu.

Zalety jakie zauważyłem po aktualizacji:
- czyta do filmów napisy format txt z polskimi znakami, niestety na TV 47 cale czcionka jest bardzo mała dla mnie za mała nie wiem jak ja powiększyć niestety,
- innych zalet na ta chwile nie zauważyłem,

Wady:
- przy włączonym szybkim starcie TV można włączyć tylko używając przycisku głównego "ON". Gdy naciśniemy inny przycisk np. "CH+" lub "domek" lub jakikolwiek przycisk TV się zawiesza i już nie sposób go uruchomić. Pozostaje tylko wyciagnięcie przewodu zasilającego. Myślę, że to poważny problem,
- brak poprawy tłumaczeń funkcji "szybki start" w meny głównym widnieje pod opisem "skrócona instrukcja obsługi",
- brak czytania polskich znaków w EPG przy użyciu modułu CAM innym niż UPSa,

Proszę o wasze opinie po aktualizacji softu czy macie podobne problemy.
Kiki czy masz jakieś spostrzeżenia do tego softu??

Pozdrawiam


 

AndrU1918

New member
Ja troche za rada Kikiego bylem napalony na tego philipsa ale po ostatnich doswiadczeniach chcialem go zobaczyc na zywo - poszedlem do euro i tam zaczely sie jaja - telewizor pracujacy kilknascie godzin mial problemy z przelaczniem zrodla hdmi i pare innych dziwnych trikow. Mam zawodowo do czynienia z ta firma i jezeli do mojej branzy sie bierze najlepszych programistow (i i tak jest bida) to w tv nie ma co liczyc na jakosc oprogramowania ani jakis proces jego tworzenia... Co zreszta zobaczylem.

Też jestem napalony na ten tv ale teraz sie boje:sad:
 

mm78

Banned
Widzę że te restarty i inne cyrki to naprawdę poważny problem. Wszystko przez to że z philipsa to tylko nazwa została. Chińczycy z TPV się nie popisują. Na dodatek wypuścili firmware do wyższych modeli, które jest totalnie skopane. Co kupić?
 

andrzej4

New member
Jakies fakty/przyklady/mase opinii masz na potwierdzenie swojego wpisu? - bo taki komentarz jest do napisania przez 4-letnie dziecko...

Faktem jest mój tv który działał tak wolno jak mój stary komputer a po każdej aktualizacji softu było jeszcze gorzej i nie są to tylko moje opinie.Na dodatek zepsuł się na dobre i serwis nie może go naprawić już blisko 3 miesiące tak dobrze przeczytaliście 3 miechy w serwisie bez nadziei na zwrot telewizora. I to ma być firma szanująca klientów?
 

piot.rek

New member
Ja troche za rada Kikiego bylem napalony na tego philipsa ale po ostatnich doswiadczeniach chcialem go zobaczyc na zywo - poszedlem do euro i tam zaczely sie jaja - telewizor pracujacy kilknascie godzin mial problemy z przelaczniem zrodla hdmi i pare innych dziwnych trikow. Mam zawodowo do czynienia z ta firma i jezeli do mojej branzy sie bierze najlepszych programistow (i i tak jest bida) to w tv nie ma co liczyc na jakosc oprogramowania ani jakis proces jego tworzenia... Co zreszta zobaczylem.

Z tego co tu czytam to zaczynam mieć obawy, a miałem go kupować po powrocie z wakacji. I co tu teraz robić ?
 

Konradt

New member
Posiadam tego TV-ka 55'' i nie zauważyłem problemów z wieszaniem, restartami czy problemami z przełączaniem żródeł.
Telewizor poza troche lagującym menu, absolutnie bez zastrzeżeń.
Obraz baaardzo dobrej jakości.
Nowego softu nie instalowałem, nie widzę potrzeby no i poczekam na opinie tych co już to zrobili.
Pozdro!
 

r_p_r

New member
Sporo osob czeka na ten test, liczac na jakas wieksza ilosc danych na podstawie przeprowadzonego przegladu tego Tv, bo ogolnie dostepne informacje sa mocno okrojone. Kilka juz zrezygnowalo i postawilo na inne firmy...

pfl6008 jest na atrakcyjnym poziomie cenowym, wiec logiczne aby mial swoj test, bo czesc ludzi na tym tez bazuje, a tu cisza... co dalej bedzie?
 

rumunn95

New member
tylko po co wam ten test najlepsze sa opinie uzytkownikow majacych dany model , przecierz kazdy test jest pisany po to zeby przedstawic sprzet w samych zaletach. Tylko po to zeby sie sprzedal. A nie jak to wyglada naprawde zawiechy restarty i inne problemy ...
 

tomasz.k

New member
Nie do konca sie zgadzam, bo na pewno podaja takie testy duzo przydatnych informacji - uzupelniasz je o opinie uzytkownikow i juz masz w miare dobry obraz. Pozniej ogladasz telewizor i juz wiesz czy chcesz go czy nie.
 

Korbol

New member
pewnie , że testy się przydają tym bardziej robione przez tą sama osobę. Sam czekam na ten test choć w 90% jestem przekonany do Panasonica L50ET60
 
Do góry