Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

cureman

Active member
Bez reklam
Z fabrycznych najwięcej energii pobiera pewnie Jaskrawy, ale przy tym TV to i tak jest wszystko mało. Gdy klikniesz Zielony przycisk i wybierzesz Oszcz. energii, to masz szybki dostęp do ustawień obrazu, a nie ustawień "oszczędzania energii".

Mi też się dziś wyłączał kilkukrotnie (po ok. minucie). Odłączenie na kilka minut z gniazdka póki co "rozwiązało problem".

Ciekawe jest to, że najnowsza oficjalna wersja, to 000.173.046.000. Może dzisiejsze wyłączenia u mnie miały związek z tym? Tylko że ja mam wersję właśnie najnowszą.
Nic nie zamieniałem ,tryb oszczędzanie energi dałem na osobisty i czujnik światła włączony .Zobaczymy narazie sie bawię różnymi trybami .
 

lucjan 5

New member
Dokładnie, to w czasie instalowania oprogramowania miałem obok "postępu, instalowania i czegoś tam" miałem informację " aktualne oprogramowanie i tu numer", który podałem. Możliwe, że to był numer oprogramowania, który był zmieniany na nowszą wersję. Ale nie chcę "grzebać" w menu i szukać jakie oprogramowanie mam zainstalowane już "po wszystkim".
 

lucjan 5

New member
Wczoraj pare osób miało takie objawy ( ja tez ) nie powiem troche sie wystraszylem .Pewnie cos sie pobieralo z sieci .

Gdy na ekranie pokazał mi się komunikat o nowym oprogramowaniu miałem do wyboru: "teraz" albo "później". Być może to, iż mam telewizor WYŁĄCZANY Z SIECI NA NOC spowodowało ukazanie się komunikatu. (Może) jeśli ktoś ma na czuwaniu non stop, komunikat się nie pokazał (choć myślę, że powinien) i telewizor zaczął aktualizację automatycznie po włączeniu, lub dokonał jej w nocy. Wyłączenia mogły być tego następstwem. Ja dostałem (wstępnie) informację o możliwości KILKUKROTNEGO KILKUMINUTOWEGO ZNIKANIA OBRAZU w czasie tej operacji. Ponieważ dostałem komunikat i wykonywałem polecenia ukazujące się na ekranie (być może dlatego) wszystko przebiegło bez wyłączeń. U Was mogło się to dokonywać bez ostrzeżenia, choć nie powinno tak być. Nie wiem czy przy sprawdzaniu aktualnej wersji oprogramowania obok symbolu widnieje również data. Gdyby była umieszczona można by sprawdzić, czy dokonała się "automatyczna" aktualizacja. Ale to wszystko to moje gdybania, choć fakt "masowego" kilkukrotnego wyłączania się odbiorników nie wyklucza takiej możliwości.
 

accu

New member
Bez reklam
Dokładnie, to w czasie instalowania oprogramowania miałem obok "postępu, instalowania i czegoś tam" miałem informację " aktualne oprogramowanie i tu numer", który podałem. Możliwe, że to był numer oprogramowania, który był zmieniany na nowszą wersję. Ale nie chcę "grzebać" w menu i szukać jakie oprogramowanie mam zainstalowane już "po wszystkim".

Witam uprzejmie ,
Nie musisz wchodzić do menu serwisowego telewizora , aby to zobaczyć .

Jest przecież jeszcze menu konsumenta(CSM) trzy -stronicowe , w którym jest wiele danych o telewizorze .
Wystarczy podczas oglądania programu telewizyjnego wstukać na pilocie zdalnego sterowania telewizorem kolejno cyfry : 1 2 3 6 5 4
Ukaże pierwsza strona CSM1 , na drugą stronę dostajesz się przy pomocy przycisku strzałki (na dół) i
na trzecią stronę podobnie . Brakuje niestety pozycji ilości przepracowanych godzin przez telewizor ,
która znajduje się w menu serwisowym .

Pozdrawiam,:)
accu
 

bla.zej

New member
Dzisiaj był serwisant, obejrzał mój filmik, potem podłączył USB ze swoim i stwierdził że coś się dzieje, i że podlega to serwisowi. Więc wziął telewizor. Jeszcze nigdy się z takim czymś nie spotkał, ale jak sam powiedział nie jest to normalne. Teraz tylko czekać co w serwisie stwierdzą. Więc jeżeli ktoś tutaj ma podobne problemy, a wiem że są takie osoby, to można śmiało zgłaszać.
 
Ostatnia edycja:

PeCha1982

New member
Hehehe. Jakże często przy okazji takich wypadków słychać: "Hmm... dziwne. Nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Nikt nigdy czegoś takiego nie zgłaszał. Rzeczywiście coś jest nie tak, poszukamy, znajdziemy i naprawimy." :)

Grunt, że chcą coś zrobić.
 

bla.zej

New member
Hehehe. Jakże często przy okazji takich wypadków słychać: "Hmm... dziwne. Nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Nikt nigdy czegoś takiego nie zgłaszał. Rzeczywiście coś jest nie tak, poszukamy, znajdziemy i naprawimy." :)

Grunt, że chcą coś zrobić.

Serwisant wydawał się ogarniety, przyznał że coś podobnego przytrafiło mu się ale przy serii 9000, i w serwisie naprawili to. Sam mu mówiłem że spotkałem się na forach z opiniami użytkowników którzy też skarżyli się na takie problemy. Zobaczymy co z tego będzie. Najgorsze i śmieszne jest to że serwis ma niekreślony czas na naprawe sprzetu.
 

cureman

Active member
Bez reklam
A mi sie ciagle telewizor wylacza to co mam tez zglosic do serwisu czy czekac az te tepe glowy poprwwia soft ???....

Wyciąg wtyczkę z zasilania na 3 minuty .

Mam pytanie do ludzi grającym na tym telewizorku .Wczesniej grałem na innych modelach i po wybraniu trybu gra (nie było można zmieniac ustawień obrazu w tym trybie ) .Tu po wybraniu trybu gra nadal idzie korygować ustawienia obrazu .Jestem posiadaczem xbox one i xbox 360 i obraz w grach jest swietny tylko mam jeden problem obraz jest zbyt ciemny ! Mam pytanie jak macie ustawione tryby obrazu w czasie grania na konsolach ? U mnie obraz jest zbyt ciemny (tryb obrazu normalny ,czujnik światła włączony ,tryb gra )Bardzo dziekuje za cenne rady .
 

adamo_

New member
Bez reklam
Wyciąg wtyczkę z zasilania na 3 minuty .

Mam pytanie do ludzi grającym na tym telewizorku .Wczesniej grałem na innych modelach i po wybraniu trybu gra (nie było można zmieniac ustawień obrazu w tym trybie ) .Tu po wybraniu trybu gra nadal idzie korygować ustawienia obrazu .Jestem posiadaczem xbox one i xbox 360 i obraz w grach jest swietny tylko mam jeden problem obraz jest zbyt ciemny ! Mam pytanie jak macie ustawione tryby obrazu w czasie grania na konsolach ? U mnie obraz jest zbyt ciemny (tryb obrazu normalny ,czujnik światła włączony )Bardzo dziekuje za cenne rady .

Jak miałem 6008 to grałem w trybie jaskrawym, ale zdjąłem ostrośc o dwa punkty.
 

asqinejem

New member
Mam pytanie jak macie ustawione tryby obrazu w czasie grania na konsolach ? U mnie obraz jest zbyt ciemny (tryb obrazu normalny ,czujnik światła włączony ,tryb gra )Bardzo dziekuje za cenne rady .
Jak masz za ciemno to wyłącz czujnik światła i dynamiczne podświetlenie.
Troche jestem zdziwiony ze tryb gry nie zmienia ustawień obrazu (poza lagiem ) Narazie gram w trybie obrazu naturalny .Czekam na info od innych graczy .Pzdr.
Nie widzę w tym nic dziwnego... Tryb gra służy do tego, aby zmniejszyć input lag (wyłączone PNM i Clear LCD), a nie ładniej. Ja bym się dziwił, gdyby te ustawienia nie działały, bo jak ma się gry w Full HD, to i tak najlepiej wyłączyć ostrość, a i ustawienia kolorków każdy może sobie dostosować.
 

mehias

New member
Wyciąg wtyczkę z zasilania na 3 minuty .

To akurat jest mi znane , ale nie po to wydalem tyle kasy by teraz latac i wyjmowac wtyczke z gniazdka , wiec pseudo inzynierowie niech z laski swojej wezma sie do roboty zamiast wypuszczac nowe serie telewizorow ktore tez beda niedopracowane......:hihi:
 

phil7008

New member
Bez reklam
niestety z typowa chinszczyzna tak jest nikt i nic tego nie zmieni po prostu trzeba poczekac na koniec patentu ambi i przesiasc sie na inna marke z ambi;)
 
Do góry