Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

PiotrG

New member
Witam.
Wlasnie dostalem e-mail ze telewizor juz do mnie jedzie. Wiec mam pytanie , czy jesli jest w nim stary soft to czy aktualizowac do najnowszego ???....

ja bym się nie wyrywał. Zobacz najpierw z jakim ci przesłali. Może 64.xxx - ponoć ten był najlepszy jak do tej pory.
 

asqinejem

New member
x360, kompa tez mam podłączonego do oglądania filmów, tez w trybie "Gra", nie smuży wtedy i ma lepszą czerń od trybu "Komputer"
Proponuję kiedyś eksperyment z tym tv i komputerem. Jako odtwarzacza należałoby użyć MPC Home Cinema i do tego Madvr + LAV Filters, a w ustawieniach karty graficznej (o ile istnieje taka możliwość) ustawić częstotliwość odświeżania na 24 Hz (w telewizorze należy wyłączyć tryb gra/komputer i wyłączyć upłynniacz).

Jak dla mnie jakość obrazu jest wtedy najlepsza, a obraz płynny.
 

ardax

Klub HDTV.com.pl
VIP
Eh, dobra, podłączyłem tv bezpośrednio do kompa skrętką i dalej zonk, jak odpale servioo to większości filmów nie da się odpalić, na części jest czarny ekran i tv "myśli" czasami jest kolorowy statyczny ekran i zawiecha, a czasami jeszzce biały pas na górze ekranu sie pojawi :/, dodam że później musze tv wyłączyć żeby cokolwiek obejrzeć ponieważ jak zmienię źródło na dekoder to czrny ekran jest i zawiecha :/
Może jakieś konkretne ustawienia tego servioo muszą być ? może doinstalować coś ?
jak oglądacie filmy z kompa na tym tv ?
 

asqinejem

New member
jak oglądacie filmy z kompa na tym tv ?
Jeśli bym musiał, to najprostszym sposobem, czyli przez HDMI. Nie trzeba wtedy instalować dodatkowych programów, a wystarczy zwykły odtwarzacz i filtry (np. MPC-HC + madVR + LAV Filters). W takiej konfiguracji nie ma problemów z napisami, o których kilka osób tu wspominało.
 

czehuziom

New member
Panowie mam problem,
wziąłem w kablówce (INEA) moduł cam. Podłączyłem antenę do TV, włożyłem kartę, wybrałem wyszukiwanie kanałów DVB-C i TV nie znajduje mi żadnych kanałów. Po wybraniu opcji wyszukiwania wyświetla mi się info, że mam wprowadzić częstotliwość sieci dostarczonej przez dostawcę sieci kablowej. Ktś wie o co biega?
Kiedyś u ciotki instalowałem modum cam (na innym tv) i po włożeniu karty mogłem normalnie szukać kanały.
 

asqinejem

New member
Przed wciśnięciem przycisku "Start" wybierz "Ustawienia" (przycisk obok), a następnie "Wyszukiwanie częstotliwości" - > "Pełne wyszukiwanie" (w tych ustawieniach możesz również zaznaczyć, żeby nie wyszukiwało Ci kanałów analogowych).
 

czehuziom

New member
Zrobiłem tak jak piszesz, komunikat o podaniu czestotliwosci nie pojawil sie, ale nie znalazlo mi kanalow. TV na pewno widzi moj modul cam, poniewaz sprawdzilem to w ustawieniach. Naprawde nie mam pomyslu na rozwiazanie tego problemu.
 

lucjan 5

New member
Ponawiam pytanie.
Idź do sklepu, który ma na stanie interesujące Cię modele. Daj w łapę komuś z obsługi, by ustawił oba telewizory obok siebie i z tego samego źródła sprawdził jednocześnie obraz na tych samych ustawieniach fabrycznych. Popatrz, porównaj i napisz nam, który ma lepszy obraz.
 

adamo_

New member
Bez reklam
Idź do sklepu, który ma na stanie interesujące Cię modele. Daj w łapę komuś z obsługi, by ustawił oba telewizory obok siebie i z tego samego źródła sprawdził jednocześnie obraz na tych samych ustawieniach fabrycznych. Popatrz, porównaj i napisz nam, który ma lepszy obraz.

od kiedy to się daje w łapę za ustawienie telewizorów do sprzedaży ? no bez przesady, jeszcze płacić za to że się chce zobaczyć co kupić?
 

accu

New member
Bez reklam
od kiedy to się daje w łapę za ustawienie telewizorów do sprzedaży ? no bez przesady, jeszcze płacić za to że się chce zobaczyć co kupić?

Witam uprzejmie,
Moim skromnym zdaniem , jeżeli te dwa telewizory są w danym sklepie można poprosić personel sklepu
w rzeczowej rozmowie o możliwość przeniesienia jednego z nich w pobliże drugiego i wstępne porównanie
wyświetlanego obrazu . Nie mniej nadmieniam , że takie porównanie w sklepie , który jest mocno oświetlony nie ma dużej wartości , chyba że można je zrobić w wydzielonym saloniku , jakie są np .
sklepach Sony-Centre:|.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lucjan 5

New member
od kiedy to się daje w łapę za ustawienie telewizorów do sprzedaży ? no bez przesady, jeszcze płacić za to że się chce zobaczyć co kupić?
Nie ustawienie telewizorów do sprzedaży, lecz: 1. Zrobienie miejsca obok jednego z porównywanych i przeniesienie/zamiana/rozłączenie/podłączenie porównywanego 2. Znalezienie i podłączenie źródła sygnału do dwóch odbiorników 3.Ustawienie najważniejszych parametrów telewizorów na porównywalnym poziomie i wyszukanie tych samych ustawień proponowanych przez producentów. Następnie wysłuchanie różnych próśb "klienta", który w końcu grzecznie podziękuje i nigdy więcej się nie pojawi, ponieważ kupi telewizor TANIEJ w sieci.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Na poczatku marca pojadę zobaczyć tego Philipsa ,co do podanego Samsunga to obraz średni jak dla mnie .Szukam dobrego i taniego Leda do grania 55 cali .
 

czehuziom

New member
Czy u was też podczas odtwarzania filmów na TVN Player wyświetla wam się granatowy pasek loadingu?
Poniżej przykładowa fotka:
ei6l.jpg
 

nonz

New member
U mnie Ten pasek znika po około 10 sekundach od włączenia się filmiku.
W tym wypadku przyczyną może być gęba mg jak mniemam.
 

czehuziom

New member
Hehehe;) na początku też myślałem, że to ten problem. Niestety pasek pojawia się przy każdym filmie na TVN Player. W sumie ten pasek pojawia się już w momencie gdy szukam jakiegoś filmiku w tej aplikacji. Potem sprawdzę, czy na IPLA występuje ten sam problem.
Mam jeszcze pytanie odnośnie SMART TV, niekiedy gdy uruchamiam SMARTa nie łączy mi się z internetem. Muszę wyłączyc TV i włączyć go od nowa. Router mam non stop włączony, mam problem z połączeniem bez różnicy czy jest to połączenie kablowe/bezprzewodowe.
 
Do góry