Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

lucjan 5

New member
ło matko twoj obraz pewnie wypala oczy przy takich ustawieniach a i chmurki pewnie wszechobecne ;)

Też przychylam się do Twojego zdania. Nie ma możliwości by przy "mocy" niektórych podanych parametrów nie było "sensacji". Gdy ja ustawiałem "osobisty" wszystkie parametry oscylowały wokół średnich. Z małymi odchyłkami od "50" na "+" lub "-". Moje ustawienia dawały "słabszy" obraz nawet od "oszczędności". Były wystarczające do oglądania filmów wieczorami, ale przy słonecznym dniu przydaje się trochę więcej "poweru". Dlatego mam "fabryczną oszczędność", która jest bardziej wyrazista, a nie katuje mi oczu.
 

rvlauren

New member
U mnie heja banana jak widać i nie ma żadnych chmurek a oczu też nie wypala niech moc będzie z nami hehe jadę ostro siostro ... mnie się podoba w dzionek jest bardzo przyjemnie w nocy przechodzę na tryb ustawień fabrycznych NATURALNY ale ostatnio nawet zapomniałem, że taki jest ...
a co tam jak ma grać niech gra pozostałym użytkownikom to nie przeszkadza hihi ...
PS nadal problemy z odtwarzaniem 3D DLNA czasami nie przewija filmów DIVX reszta ok ...
 

admat

Member
Witam,
Nie mam czasu czytać wszystkich postów z tego tematu bo jest ich bardzo dużo. Wyszukiwarka niestety tez nic nie znajduje. Problemem moim jest brak wiedzy na temat współpracy tunera SAT w 42PFL6008 z modułem Polsatu. Czy ktoś używa w ten sposób tego telewizora i jest wstanie podzielić się spostrzeżeniami na ten temat?

Pozdrawiam
 

lucjan 5

New member
U mnie heja banana jak widać i nie ma żadnych chmurek a oczu też nie wypala niech moc będzie z nami hehe jadę ostro siostro ... mnie się podoba w dzionek jest bardzo przyjemnie w nocy przechodzę na tryb ustawień fabrycznych NATURALNY ale ostatnio nawet zapomniałem, że taki jest ...
a co tam jak ma grać niech gra pozostałym użytkownikom to nie przeszkadza hihi ...
PS nadal problemy z odtwarzaniem 3D DLNA czasami nie przewija filmów DIVX reszta ok ...

Oczywiście, każdy ustawia takie parametry jakie mu odpowiadają. Jedni lubią średnią moc inni prawie tryb sklepowy (to nie jest pod Twoim adresem). Mam wielu znajomych, którzy mają ustawione obrazy na pełną moc bo tak im się podoba. Kolega ma w telewizorze basy ustawione na full, bo..... chyba ich nie słyszy. Jeśli Twoje parametry nie powodują nic co budzi wątpliwości, to dobrze. Przecież chodzi o to byśmy byli zadowoleni z zakupionego sprzętu. Co do czerni w tym modelu, jeśli ktoś uważa, że WSZYSTKO "czarne" powinno być czarne, jest w "głębokim błądzie, wysoki sądzie". Czerń ma nieskończoną ilość głębi. Na prawdziwą czerń trzeba "polować". W czasie sygnałów HD zdarzają się momenty ( a na nie z uwagą poluję), gdy czerń jest ABSOLUTNA I ZADZIWIAJĄCA. Czyli ten telewizor pokaże to co otrzyma.
 

asqinejem

New member
W czasie sygnałów HD zdarzają się momenty ( a na nie z uwagą poluję), gdy czerń jest ABSOLUTNA I ZADZIWIAJĄCA. Czyli ten telewizor pokaże to co otrzyma.
Oczywiście nie wtedy, gdy oglądamy w nocy i zgasimy światło... W dzień lub przy włączonym oświetleniu czerń faktycznie stoi na BARDZO wysokim poziomie.
 

oak

New member
Problemow ciag dalszy...
Dzis zdechl internert w TV
Wogole nie wykrywa sieci WIFI -
przy wyborze sieci - opcja bezprzewodowa jest niedostepna-
Nie wiedziec czemu
Restartowalem ustw fabryczne - odlaczalem od zasilania - itp
Jakies Sugestie?
 

lucjan 5

New member
Oczywiście nie wtedy, gdy oglądamy w nocy i zgasimy światło... W dzień lub przy włączonym oświetleniu czerń faktycznie stoi na BARDZO wysokim poziomie.

Chyba nigdy w życiu nie oglądałem telewizji wieczorem bez włączonego jakiegoś oświetlenia. Może w młodości, gdy człowiek korzystał w nadmiarze z "oprocentowanych" przywilejów dorosłości. Przy tym modelu, na powierzchni 27 m2 (biały sufit i ściany) mam skierowany na sufit w innej części pomieszczenia reflektorek 40 W i włączony ambilight "dynamiczny". W takich warunkach pojawia się w pewnych scenach czerń równa sadzy w kominie. Oczywiście obraz w tym momencie ma również inne "czarne" elementy, które tej głębi nie mają, ale tak jest również w realu. Innym zagadnieniem jest pytanie: Co to znaczy widzieć? W skrócie, jest to indywidualna interpretacja przez mózg, impulsów elektrycznych, które do niego docierają. To on tworzy ILUZJĘ świata zewnętrznego. Dlatego odczytujemy różnie intensywność barwy tego samego przedmiotu, a niektórzy zupełnie nie odróżniają pewnych kolorów. Nie można wykluczyć, że ponieważ CHCĘ widzieć głęboką czerń, mój mózg stwarza mi jej doskonałą iluzję. Ale chyba chodzi w sumie o zadowolenie, nawet gdyby to miało być samozadowolenie.
 

admat

Member
Witam,
Nie mam czasu czytać wszystkich postów z tego tematu bo jest ich bardzo dużo. Wyszukiwarka niestety tez nic nie znajduje. Problemem moim jest brak wiedzy na temat współpracy tunera SAT w 42PFL6008 z modułem Polsatu. Czy ktoś używa w ten sposób tego telewizora i jest wstanie podzielić się spostrzeżeniami na ten temat?

Pozdrawiam


Ponawiam moje zapytanie. Pilne!!

Pozdrawiam
 

asqinejem

New member
Chyba nigdy w życiu nie oglądałem telewizji wieczorem bez włączonego jakiegoś oświetlenia. Może w młodości, gdy człowiek korzystał w nadmiarze z "oprocentowanych" przywilejów dorosłości.
No ale wiesz... oglądanie horrorów i filmów z mnóstwem ciemnych scen przy włączonym świetle to nie to samo. W kinie zresztą też nikt nie ogląda przy włączonym świetle, ale widocznie jest to rozrywka dla pijanych małolatów.
Jeszcze postaram sie z Pen-a wgrac najnowszego softa - moze cos pomoze
Ma ktos moze Linka do Najnowszego Softu Phillipsa ? oraz tutoriala
jak POPRAWNIE (wszystkie restarty odlaczenia itp) przeprowadzic proces ?[/url]
Powinno byc SI
http://download.p4c.philips.com/files/4/42pfl6008k_12/42pfl6008k_12_fus_eng.zip

Wypakowujesz, wrzucasz na pendriva i postępujesz według wskazówek instalatora. Po zakończonej aktualizacji wyłączasz telewizor, odczekujesz minutę, odłączasz wtyczkę z gniazdka na 2 minuty i ponownie podłączasz i włączasz.
 
Ostatnia edycja:

asqinejem

New member
Masz coś jeszcze na tym pendrivie? Pliczek autorun.upg powinien być w głównym katalogu pendriva, a po podłączeniu go do telewizora aktualizator powinien się uruchomić automatycznie.
 

SDman

Banned
Chyba nigdy w życiu nie oglądałem telewizji wieczorem bez włączonego jakiegoś oświetlenia. Może w młodości, gdy człowiek korzystał w nadmiarze z "oprocentowanych" przywilejów dorosłości. Przy tym modelu, na powierzchni 27 m2 (biały sufit i ściany) mam skierowany na sufit w innej części pomieszczenia reflektorek 40 W i włączony ambilight "dynamiczny". W takich warunkach pojawia się w pewnych scenach czerń równa sadzy w kominie. Oczywiście obraz w tym momencie ma również inne "czarne" elementy, które tej głębi nie mają, ale tak jest również w realu. Innym zagadnieniem jest pytanie: Co to znaczy widzieć? W skrócie, jest to indywidualna interpretacja przez mózg, impulsów elektrycznych, które do niego docierają. To on tworzy ILUZJĘ świata zewnętrznego. Dlatego odczytujemy różnie intensywność barwy tego samego przedmiotu, a niektórzy zupełnie nie odróżniają pewnych kolorów. Nie można wykluczyć, że ponieważ CHCĘ widzieć głęboką czerń, mój mózg stwarza mi jej doskonałą iluzję. Ale chyba chodzi w sumie o zadowolenie, nawet gdyby to miało być samozadowolenie.

Telegraficzny skrót Twojej wypowiedzi:
"Co dla jednego jest mega czarne dla drugiego jest ledwie szare"

Pozdr.
 

lucjan 5

New member
Telegraficzny skrót Twojej wypowiedzi:
"Co dla jednego jest mega czarne dla drugiego jest ledwie szare"

Pozdr.

Nie można takiej opcji wykluczyć. Mało tego, w życiu dla jednych to samo jest czarne, dla innych białe. Ale już bez przenośni, dla mojej żony np. to ustawienie, które jest dla mnie OK, ją razi i domaga się "złagodzenia". Różni, różnie widzą te same sprawy. Tu mamy do czynienia z obrazem. Jedni patrząc na współczesne "malarstwo" widzą "dzieła sztuki", inni oceniają to na równi z folią ochronną, którą usuniętą po malowaniu mieszkania. Prawdopodobnie obiektywnie czerń telewizora można by stwierdzić wyłącznie laboratoryjnie. Jednak nawet "laboranci" twierdzą: nie zwracaj uwagi na wyniki badań, ważne czy to co widzisz lub słyszysz odpowiada ci czy nie. Co do "słyszenia" uważam, że dźwięk w tym modelu jest również bardzo dobry. Co prawda w poprzednim Philipsie miałem 2 x 12 W, lecz nie było tam głośnika niskotonowego, mam na myśli ten, który wystaje w 6008. A ponieważ najgłośniej słucham (wyłącznie programów muzycznych) chyba tylko na 50% mocy, to i tak ten model jest "do przodu". Wracając do Twego podsumowania mojej wypowiedzi ABSOLUTNIE TAK JEST. Gdy przychodzę do znajomych mają "Jasność" ustawioną na 95 % kontrast na 100. Nigdy nie zobaczą czerni na swoich "ustawieniach". Czyli: wchodzę do ludzi, a u nich na ekranie "nalepiony pergamin" przez który próbuje przebić się obraz. Nie ma mowy by namówić ich na atmosferę obrazów Rubensa czyli głębia czerni nasycona intensywnymi kolorami. A to mój ideał obrazu telewizyjnego. I tak mam ustawiony swój.
 

lucjan 5

New member
Asqinejem, oglądając filmy chyba masz włączony ambilight? Ten mój reflektorek nie daje światła na boki, w pokoju panuje półmrok. Co prawda sufit jest podświetlony. Może stąd ten efekt super czerni?
 

SDman

Banned
Prawdopodobnie obiektywnie czerń telewizora można by stwierdzić wyłącznie laboratoryjnie. Jednak nawet "laboranci" twierdzą: nie zwracaj uwagi na wyniki badań, ważne czy to co widzisz lub słyszysz odpowiada ci czy nie.

Nie tylko !
Jest jeszcze tzw test porównawczy tzn ten sam materiał na dwóch odbiornikach
postawionych obok siebie -oczywiście poprawnie skalibrowanych.
Wtedy musiałbyś przyznać, że czarne nie jest czarne bez pomocy jakichkolwiek przyrządów pomiarowych.

Pozdr.
 

lucjan 5

New member
Nie tylko !
Jest jeszcze tzw test porównawczy tzn ten sam materiał na dwóch odbiornikach
postawionych obok siebie -oczywiście poprawnie skalibrowanych.
Wtedy musiałbyś przyznać, że czarne nie jest czarne bez pomocy jakichkolwiek przyrządów pomiarowych.

Pozdr.
Zgoda, tyle że trzeba mieć pewność, że wyciśnięto z obu odbiorników maksimum czerni, czyli spełniono warunek, który wymieniłeś. Wtedy bez wnikania w "głębię", dwóch obserwatorów nawet o różnej percepcji musiało by wskazać, tę która jest "czarniejsza". Przy okazji muszę "zmazać" plamę, którą dałem wymieniając Rubensa. Chyba przechodziła za oknem sąsiadka przy kości i stąd "przepięcie" w mózgu (głodnemu chleb na myśli). Oczywiście moim mistrzem obrazu z głębią czerni jest jest Rembrandt van Rijn.
 

SDman

Banned
Przy okazji muszę "zmazać" plamę, którą dałem wymieniając Rubensa. Chyba przechodziła za oknem sąsiadka przy kości i stąd "przepięcie" w mózgu (głodnemu chleb na myśli). Oczywiście moim mistrzem obrazu z głębią czerni jest jest Rembrandt van Rijn.

Mimo wszystko skupiłbym się na obrazach dynamicznych to do ich odtwarzania jest stworzony
odbiornik TV. Statyczne są miłym dodatkiem jedynie.

Pozdr.
 
Do góry