Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

rvlauren

New member
Pomimo wszystkich wypowiedzi na nie, pomimo, że są tacy którzy są niezadowoleni i pomimo tego, że ten tv nie jest może w pełni taki jakiego by sobie życzył każdy jego użytkownik powiem, mylicie się ! Inni też mają problemy i kto wie czy nie przerastają one waszych ;)
 

rvlauren

New member
Ja sobie poradziłem za pomocą Panów serwisantów i większość kłopotów mam daleko za sobą teraz Phil lata non-stop od rana do nocy DLNA bez problemów polecam darmowy server TVERSITY trzeba się pogłowić aby sprawnie śmigał ale idzie to zrobić (to praca na kompie tv tylko potem sobie ciągnie pliki)
z 3D jest różnie najlepiej leci z dysku bezpośrednio podpiętego pod TV troszkę gorzej jest z WIFI ale da się oglądać dla chcącego nic trudnego

YOUTUBE hmm... ja nie oglądam ale moje dziewczyny 12 i 8 lat brykają po literkach w lewo i w prawo bo tak to się obsługuje i jakoś dają radę ;)
ja oglądam bez żadnych problemów moje seriale na IPLA TVNPLAYER I ONETVOD dla mnie git ...

Co do obudowy tak się ostatnio przejąłem tymi postami, że posprawdzałem na około dokładnie, wnikliwie lupy może nie brałem i ja tam nie mam żadnych czeluści czy szczelin ani dziur wszystko spasowane elegancko ...
więc musi to być coś przy składaniu w fabryce Panowie z serwisu twierdzą, że nie ma to znaczenia przy oglądaniu tv i mają raczej racje bo nikt tv nie ogląda po ramce tylko w ekran się gapi ...

Jeszcze jedno mnie zastanawia bo tez miałem momencik zwątpienia co do tv tuż po zakupie jak wisiał pierwsze dni i jeszcze szalał co nie co i nie ogarniałem co z nim nie teges, potem mnie zirytował jeszcze bardziej jak się wyłączał sam i pierdoły pisał i się restartował ale mówię jeszcze raz reset do zera nowy soft i gania a reszta to już taka mentalność, że chciało by się mieć gwiazdkę z nieba a u kogoś coś chodzi lepiej itd itp chrzanić to kto nie przyjdzie teraz do mnie z moich kupli to gębę rozdziawia i nie wierzy, że ten ekranik może wycisnąć tyle z gównianego sygnału naziemnego i to jest najlepsza radocha a jak pieprznę im filmik testowy pioniera to dupy im się ściskają z żalu że u nich ten niby szajs nie wisi na ścianie. Więc pozdrawiam sceptyków i wiecznych narzekaczy trzymajcie się ciepło w końcu mamy zimę pozdrawiam miłego oglądania innych TV ja mam swojego Phila hehe ...
 
Ostatnia edycja:

Bies Błądzoń

New member
W instrukcji wyczytałem...
"Dysk twardy USB jest sformatowany wyłącznie na potrzeby
tego telewizora i nie można korzystać z zapisanych na nim
nagrań w innym telewizorze ani komputerze."

Czy to oznacza, że nie ma możliwości oglądania filmów dostarczonych na dysku twardym? Dobrze rozumuję? Przecież na o wiele mniej zaawansowanych modelach bez kłopotu można podpiąć dysk z filmami i spokojnie je oglądać...
 

asqinejem

New member
Ja mam dziwny problem z obrazem.Może ktoś się z tym spotkał? 60PFL6008S/12 przy szybkich scenach np akcji miejscami rozmywa się obraz, jest jakby efekt smużenia? Gdy lecą napisy końcowe to na tle czarnego ekranu białe cyferki wyświetlane są jakby pływały, efekt jest jakby po ekranie lała się woda. Czy to jest do ustawienia, kalibracji?A może już tylko serwis? TV nowy, wczoraj dostarczony.Czy ktoś miał coś podobnego? Dla mnie jest to nie do przyjęcia, tyle co się pozbyłem tv Toshiba regza 47Z3030D gdzie obraz był bez wcześniej wspomnianych "wad". Gdy szybko przejedzie auto albo gość przeleci z lewej do prawej to jakby tv miał 10-20Hz. I jeszcze kwestia krawędzi, na jasnym tle w jakości HD krawędzie jakby półprzeźroczyste podwójne, efekt podobny do rozgrzanego asfaltu w upalne dni lata ( przeźroczysta fala). Dekoder N-ki sprzed 3 lat po HDMI, zwiastuny filmów w 1080p po USB również to samo
Rozmywanie? Spróbuj wyłączyć Perfect Natural Motion... a jeśli chodzi o podwójne krawędzie, to ustaw poziom ostrości na "0" i daj znać czy coś to pomogło.
Czy to oznacza, że nie ma możliwości oglądania filmów dostarczonych na dysku twardym? Dobrze rozumuję? Przecież na o wiele mniej zaawansowanych modelach bez kłopotu można podpiąć dysk z filmami i spokojnie je oglądać...
Dysk jest formatowany TYLKO jeśli chcesz go używać do nagrywania (bądź wstrzymywania) filmów z telewizora. Oczywiście formatowanie nie jest konieczne i możesz oglądać filmy z dysku, które zrzuciłeś z kompa. Wydawało mi się to oczywiste :p.
 

tower3

New member
W instrukcji wyczytałem...
"Dysk twardy USB jest sformatowany wyłącznie na potrzeby
tego telewizora i nie można korzystać z zapisanych na nim
nagrań w innym telewizorze ani komputerze."

Czy to oznacza, że nie ma możliwości oglądania filmów dostarczonych na dysku twardym? Dobrze rozumuję? Przecież na o wiele mniej zaawansowanych modelach bez kłopotu można podpiąć dysk z filmami i spokojnie je oglądać...

Nie - ta informacja dotyczy sytuacji kiedy chcesz wykorzystać dysk do nagrywania/zatrzymywania programów oglądanych przez wbudowane w TV tunery. W takiej sytuacji trzeba dysk sformatować podłączony do TV i tylko na nim będzie można obejrzeć nagrania - takie zabezpieczenie praw autorskich. Z dysku/pena można normalnie oglądać filmy i zdjęcia.
 

Bies Błądzoń

New member
Dysk jest formatowany TYLKO jeśli chcesz go używać do nagrywania (bądź wstrzymywania) filmów z telewizora. Oczywiście formatowanie nie jest konieczne i możesz oglądać filmy z dysku, które zrzuciłeś z kompa. Wydawało mi się to oczywiste :p.

Też wydawało mi się to oczywiste, ale TV wyłącza się po kilkunastu sekundach oglądania.
Jakieś pomysły?:blagam:

Wersja oprogramowania QF2EU-0.171.51.0 z 03.07.2013
 
Ostatnia edycja:

phil7008

New member
Bez reklam
mialem identycznie ! tylko z pendrivem, po kilku minutach tv sie wylaczal, sformatuj dysk pod FAT32 i wrzuc spowrotem swoje filmy na niego powinno pomoc
 

asqinejem

New member
Też wydawało mi się to oczywiste, ale TV wyłącza się po kilkunastu sekundach oglądania.
Jakieś pomysły?:blagam:

Wersja oprogramowania QF2EU-0.171.51.0 z 03.07.2013
Na początek spróbuj zaktualizować do najnowszej, czyli QF2EU-0.173.44.0.
mialem identycznie ! tylko z pendrivem, po kilku minutach tv sie wylaczal, sformatuj dysk pod FAT32 i wrzuc spowrotem swoje filmy na niego powinno pomoc
Ale na FAT32 nie wrzuci się filmów większych niż ~4 GB.
 

tower3

New member
mialem identycznie ! tylko z pendrivem, po kilku minutach tv sie wylaczal, sformatuj dysk pod FAT32 i wrzuc spowrotem swoje filmy na niego powinno pomoc

Hmm i u Ciebie to pomogło? Trochę kiepskie rozwiązanie choćby ze względu na to że FAT32 nie obsługuje plików powyżej 4GB. Ja nie miałem problemów z dyskiem 1TB na NTFS, ale oglądałem tylko jakieś 15min.
 

phil7008

New member
Bez reklam
Hmm i u Ciebie to pomogło? Trochę kiepskie rozwiązanie choćby ze względu na to że FAT32 nie obsługuje plików powyżej 4GB. Ja nie miałem problemów z dyskiem 1TB na NTFS, ale oglądałem tylko jakieś 15min.

u mnie pomoglo mam pena 4gb nawet nie wiedzialem ze sa takie ograniczenia ;) to jaki problem sprubowac pod ntfs?
 

lucjan 5

New member
RVLAUREN, zgadzam się w 100% z tym co napisałeś. Również oglądam naziemną cyfrową i to na ustawieniu "oszczędność energii" (nie ze względu na oszczędność kasy). Jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu SD. HD z 1,2, TVN oraz na SmartTv zapiera dech "w oczach". Nagrywanie, odtwarzanie i wstrzymywanie na dysku "stałym" rewelacja. Na You Tube korzystam z jej "klawiatury". Z odwrotnej strony pilota jedynie w wyszukiwarce. A w niej mam chyba tylko 3 zaprogramowane na stałe strony na które czasami rzucam okiem gdy nie chce mi się uruchamiać laptopa. Gdy wchodzi się na fora z opiniami o telewizorach innych firm można również znaleźć głosy krytyczne. Pewnie dlatego przeważają niezadowoleni, gdyż zadowoleni nie mają powodu by szukać pomocy. Ja tu zajrzałem w pierwszych dniach posiadania tego modelu ponieważ nie byłem z nim "oswojony" i miałem sporo niejasności z tym związanych.
 

asqinejem

New member
Również oglądam naziemną cyfrową i to na ustawieniu "oszczędność energii" (nie ze względu na oszczędność kasy). Jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu SD. HD z 1,2, TVN oraz na SmartTv zapiera dech "w oczach".
Jeśli Ci się podoba tryb oszczędność energii, to fajnie, bo w końcu nikt nie zmusi do zmiany ustawień (skoro taki tryb się komuś podoba).

Z drugiej strony, kupienie tego telewizora i korzystanie z jednego z trybów fabrycznych, to jak kupienie nowego Mercedesa i jeżdżenie nim po autostradzie 50 km/h.
 

SDman

Banned
Jeśli Ci się podoba tryb oszczędność energii, to fajnie, bo w końcu nikt nie zmusi do zmiany ustawień (skoro taki tryb się komuś podoba).

Z drugiej strony, kupienie tego telewizora i korzystanie z jednego z trybów fabrycznych, to jak kupienie nowego Mercedesa i jeżdżenie nim po autostradzie 50 km/h.

Witam,
nie powinno Cie to dziwić, @lucjan 5 napisał również, że czarne jest czarne w tym TV i to jeszcze
wychodzi na to, że w trybie fabrycznym ;)

Pozdr.
 

lucjan 5

New member
Jeśli Ci się podoba tryb oszczędność energii, to fajnie, bo w końcu nikt nie zmusi do zmiany ustawień (skoro taki tryb się komuś podoba).

Z drugiej strony, kupienie tego telewizora i korzystanie z jednego z trybów fabrycznych, to jak kupienie nowego Mercedesa i jeżdżenie nim po autostradzie 50 km/h.

Dokonywałem jedynie wyboru pewnych ustawień, które "proponował" telewizor w czasie pierwszego uruchomiania. Widocznie dobrze trafiłem. Oszczędność energii ustawiłem z tego względu, że inne "fabryczne" są zbyt jaskrawe, kolorowe i kontrastowe jak na mój gust. Oglądam "uważnie" jedynie wieczorami przy "lekutkim" podświetleniu sufitu 40 watowym kinkiecikiem i "ambilighcie" (powierzchnia 27m.kw.). Jak napisałem już kilkakrotnie mam biel śnieżną, czerń piekielną, kolory intensywne, obraz super. Wychodzę z założenia, że lepsze jest wrogiem dobrego. Zwłaszcza, że ci którzy wyciskają cuda z tego modelu dają upust swojej frustracji na tym forum. Nie znaczy to, że czyjeś indywidualne ustawienie nie odpowiadałoby mi bardziej niż moja "oszczędność". Co do Mercedesa z pewnością masz rację, jednak nie jeżdżę autostradami, nie mam Mercedesa i poruszam się faktycznie bez przekraczania "100" nawet na dobrej drodze.
 

rvlauren

New member
Ja troszkę kombinuję z ustawieniami jeszcze nie znalazłem odpowiedniego za dużo opcji trzeba na raz zmieniać by było ja postanowiłem krok po kroku jedną lub dwie max zmieniać o jeden stopień i oglądać tv przez jakiś czas dwa trzy dni jak mi się nie podoba wracam do ustawień z przed albo jadę dalej niektóre funkcje mam ustawione na maxa a niektóre całkiem wyłączone przy filmie czy przy studiu te same ustawienia nie kombinuje za bardzo ale mój tv jedzie z materiałem na ostro nawet powyżej autostradowej średniej

tak mniej więcej wyglądają moje ustawionka ... :
Kontrast Backlight 100
Kolor 72
Ostrość 5
Redukcja szumów wyłącz
Usterki JPEG wyłącz
Perf Nat Mot max
Clear LCD włącz
Ostość zaawa włącz
Kontrast Dyna max
Dynam Podśw Najl Obraz
Wzm kolorów średnio
Czujnik światła wyłącz
Gamma +4
Temp Koloru wyłącz
Kontrast wideo 95
Jasność 65
Format obrazu auto
Krawędzie ekranu 0

to jeśli chodzi o obraz na razie jest git troszkę brakuje mi do ideału ale dojdę powoli do perfekcji tak jak z poprzednikiem ;) ...

a i korzystam z internetowego GUIDE (przewodnik programowy) jest znacznie lepszy niż firmowy ...
HbbTv u mnie na naziemnej działa najlepiej na EskaTV w pozostałych przypadkach jest hybrydowy ...
 
Ostatnia edycja:
Do góry