Philips 46pfl9704H/12 - TEST OTWARTY

RA_DAREK

New member
kiki napisał:
To bardzo proste pytanie - bo go nie widzieli na własne oczy
, nie mówiąc już o testowaniu.
Nie jestem fanem Philipsa ale szapoba .
Nagroda Eisa dla najlepszego telewizora jest również potwierdzeniem.


Hejka
Małe info co do dostępności aby zwiększyła się ilość tych co zobaczyli i uwierzyli :)

12.11 wyjechały z Węgier niewielkie ilości do
MM -Bielsko Biała ,Poznań,Gdańsk,Bydgoszcz Głogów,koszalin Piotrków Trybunalski,
Saturn- Poznań,Wrocław,Gdańsk,Warszawa
powinny się tam pojawić w sprzedaży 17-20.11
Pozdrawiam
 

videoman

New member
michalmichalmic napisał:
Jezeli ktos zobaczy 46cali 9704 w MM lub Saturn wystawine za mniej niz 12999zł to niech napisze. Ciekawy jestem czy wszedzie jednakowo wystawiaja.
:hihi:Atmosfera/popytowa/ napięta jak baranie j..ja.Pozdrawiam-videoman debiutant tego forum.Dzięki wszystkim czytam z wypiekami.Napalony na 9704.
 

kriswas

Member
Bez reklam
slupek
Zakup tego Philipsa był w pełni świadomy (tym bardziej, że po podjęciu decyzji czekałem jeszcze miesiąc i mogłem ją w każdej chwili zmienić), sam nie namawiam do zakupu nikogo, stwierdzam tylko fakty, również w żadnym swoim poście nie negowałem ani Sony ani Panasonica, a zauważyłem, że użytkownicy tych modeli robią to dość często.
Jak szukałem amplitunera, to również mój wątek kilku stronicowy został skasowany przez Admina z powodu kłótni ludzi i udowodnianiem sobie wyższości jednej marki nad drugą.
Jeśli ktoś będzie miał pytania czysto merytoryczne i będę w stanie odpowiedzieć, to nie ma problemu, jednak na posty, które nic nie wnoszą nie zamierzam się wypowiadać. EOT.
Stary, SUPER POSTAWA! Tak trzymać. I, aby być w zgodzie z powyższym cytatem, mam do Ciebie konkretne pytanie: jak wygląda sprawa z odbiciami i refleksami na tej półmatowanej powierzchni ekranu? Jestem na rozdrożu pomiedzy Philipsem 9704, a Toshibą SV. Jak zachowuje się Toshiba w osłonecznionym pokoju widać w jednym z ostatnich postów w temacie SV / posiłkowałem się fotką z linka z testu /. Wiem, że półmat zachowuje się inaczej jak szyba, jednak szukam potwierdzenia / może fotki, choć pewnie teraz ciężko będzie o słońce ;) , ale może jednak /. Druga kwestia to działanie Wi-Fi. Jaka odległość od routera, tłumienie sygnału przez ściany / ile tych ścian / i czy te determinanty mają wpływ na działanie netu. Ciężko będzie mi zrobić okablowanie do netu, wiercenie 3 ścian :( aż strach pomyśleć.

Panowie toms83qwe19 i michalmichalmic
Rozumię Wasze racje i zgadzam się z nimi, tylko jedno małe ale, które skłania mnie do zastanowienia, co i Wam zalecam. Cyfry,liczby i wyliczenia pokazują teoretycznie co jest i jakie to daje możliwości, koniec i kropka. Natomiast cała sfera subiektywnego odbioru przez konkretnego człowieka, ludzi jest niestety NIEPRZEWIDYWALNA, gdyż zbyt wiele czynników ma wpływ na ten, podkreślam subiektywny odbiór. I jedna podstawowa zasada, która niestety jest daleka nam, Polakom:
nie decydujmy autorytatywnie, że jest tak lub inaczej, bo... i teraz następują wyliczanki argumentów. Dopuśćmy do siebie myśl, że nie zawsze jest tak, jak nam się wydaje, że... czarne jest czarne, a białe jest białe, he,he,he, ale się napisało, co? Teraz są takie rzeczy możliwe, że nawet fizjologom się nie śniło, jak mawiał F.Kiepski;) Na koniec proponuję Wam, Panowie sceptycy, zaczekajcie, aż cudo to w postaci 9704 pojawi się w sklepach i zróbcie nalot na MM, Saturny czy inne LOCO. A nie zapomnijcie nas poinformować o Waszych spostrzeżeniach. Oczywiście bez urazy!

RA DAREK
12.11 wyjechały z Węgier niewielkie ilości do
MM -Bielsko Biała ,Poznań,Gdańsk,Bydgoszcz Głogów,koszalin Piotrków Trybunalski,
Saturn- Poznań,Wrocław,Gdańsk,Warszawa
powinny się tam pojawić w sprzedaży 17-20.11
Pozdrawiam
Ty to jakiś nowy J-23 jesteś, czy co? Na ile ta informacja jest pewna?
 
Ostatnia edycja:

melis

New member
a ja w sumie jak sie okazało to ten tv nabyłem za jakies maksimum 8800 więc nie przepłaciłem :D:D
BR za 10 zel plus do tego jeszcze prezent za min 500 ale moze dadza i za 800 cuś:D:D
 

slupek

Member
kriswas napisał:
... mam do Ciebie konkretne pytanie: jak wygląda sprawa z odbiciami i refleksami na tej półmatowanej powierzchni ekranu? Jestem na rozdrożu pomiedzy Philipsem 9704, a Toshibą SV. Jak zachowuje się Toshiba w osłonecznionym pokoju widać w jednym z ostatnich postów w temacie SV / posiłkowałem się fotką z linka z testu /. Wiem, że półmat zachowuje się inaczej jak szyba, jednak szukam potwierdzenia / może fotki, choć pewnie teraz ciężko będzie o słońce ;) , ale może jednak /. Druga kwestia to działanie Wi-Fi. Jaka odległość od routera, tłumienie sygnału przez ściany / ile tych ścian / i czy te determinanty mają wpływ na działanie netu. Ciężko będzie mi zrobić okablowanie do netu, wiercenie 3 ścian :( aż strach pomyśleć.

Wiadomo, że ze słońcem LCD zdecydowanie lepiej radzi sobie od Plazmy. Mam pokój od strony zachodniej, teraz tego słońca niewiele, zupełnie nie ma ono wpływu na TV i myślę, że latem przy półmatowej matrycy również nie będzie na co narzekać.

Z WiFi to u mnie jest tak, że mam ok 1-2 mb za free z instytucji, które są w pobliżu :) Sygnał więc jest z kilkudziesięciu metrów i idzie przez ściany. Na laptopie zasysam większe pliki, a tym bardziej z oglądaniem na TV YouTube nie mam żadnego problemu. Dla potestowania otwierałem również kilka stron www. W TV wybrałem wszystko na auto jeśli idzie o WiFi i wszystko śmiga, nic nie musiałem ustawić, bo tak skonfigurowana jest sieć. TV ma jednak spore możliwości w zakresie konfiguracji sieci.

Co do Toshiby się nie wypowiadam, ponieważ widziałem ją tylko na foto.

Edit:
Może zrobię jakieś foto, jak wyjdzie trochę słońca :)
 
Ostatnia edycja:

RA_DAREK

New member
Ty to jakiś nowy J-23 jesteś, czy co? Na ile ta informacja jest pewna?[/quote]

J-23 -:hihi:
Nie poprostu pracuję w Philipsie i dlaczego nie wykożystać informacji które codziennie dostaję aby pomóc tym którzy chcą kupić ten TV :)
Sam używam 42PFL9803 i miałem okazję porównać go z 46PFL9704 :D
I mogę powiedzieć że 9704 wart jest "poszukiwań".
 
Ostatnia edycja:

slupek

Member
slupek napisał:
Edit:
Może zrobię jakieś foto, jak wyjdzie trochę słońca :)

Dziś akurat wyszło słonko, ile się tylko dało, to nasłoneczniłem pokój - nie osiągnę tą porą tego co będzie latem, ale zawsze to choć trochę będzie odpowiedź na Twoją prośbę.

Tu foto pod dużym kątem (bajka DivX), tak by było widać okno:
http://priv.twoje-sudety.pl/~kongo/9704c.jpg
i na wprost:
http://priv.twoje-sudety.pl/~kongo/9704d.jpg

Zdjęcia nie mogą tego oddać, ale zapewniam, że ta ilość światła, która jest w tej chwili nie wpływa znacząco na obraz. Oczywiście można jeszcze ustawić w nasłonecznionym pokoju obraz na "Jaskrawy", ja jednak wolę mniej agresywne wyświetlanie obrazu z dużą ilością szczegółów - nawet obraz wpadający w "teatr".
Każdy ma swoje preferencje i swój gust :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zapytanie do Slupka

Witam , powiedz masz podpietą już UPC lub inną tv kablową ? Jeśli tak to napsisz jak sobie radzi z obrazem sd i czy te twoje 3.5 m od tv wystarcza na dobre oglądnie 46 calowego tv. Rozumeim że program programowi nie równy ale mogłbyś porównać i te lepsze i gorsze programy na sd. Pozdrawiam i czekam na pomoc w tej kwestii.
Lolek
 

slupek

Member
UPC jeszcze nie mam. Powiem Ci, że jeśli jeszcze się wahasz, czy 46" jest za duży na odległość 3,5m, to nie masz co się zastanawiać. Już wiele osób odpowiadało Tobie na tą kwestię.
Jeśli ten Philips byłby w tej cenie 50" lub nawet 55" to ja bym się nie zastanawiał ;)
Jak już napisałem wcześniej oglądam materiał VHS i on na pewno lepszy od sygnału SD UPC nie jest, a ja jestem zadowolony z tego co otrzymuję na 46".
 

bluray

Banned
slupek:
spróbuj postawić TV na centralnym.
Pomoże także mocowanie TV do sciany by go trochę obniżyć. O podstawę.
Akcja minimum to pochylenie centrala w kierunku słuchacza.
Gratuluję smaku.
 

slupek

Member
Ostatnia edycja:

pitos

New member
slupek napisał:
Ja nie zamierzam nic na siłę wychwalać.
Możliwości tego TV, obraz, współpraca z komputerem, dźwięk - wszystko to mi bardzo odpowiada.

Witam wszystkich, to chyba moj piewrszy post. Od dawna zastanawiam sie nad tym modelem. Bedzie to moj piewrszy Philips. Jednym z elementow istotnych dla mnie jest WiFI i DLNA. Prosze o informacje jak to dziala w tym TV (bezprzewodowo) , jak sie konfiguruje z komputerem bezprzwodowo przez router, czy jest jakis program na PC do udostepniania plikow ( przeglądnie zdjec, divix z tekstem polskim - tylko prosze nie pisac po co taki telewizor pod divix - chce aby byla taka mozliwosc).
Jaki standard obsluguje ten TV - WiFI b,g n?

Widziałem prezentacje Samsunga seria 8000 z DLNA i robi wrażenie, do komputera daja specjalny program pod DLNA, zabezpieczany klucze aby onne urzadzenia nie widzialy udostepnianych materiałow. Samsung nie posiada WiFi, ale za 250 zł jest mozliwosc dokupienia karty wiFI na usb.
Pozdrowienia
Pitos
 

slupek

Member
Ja podłączyłem laptopa pod TV za pomocą HDMI i nie używam WiFi do tego celu. Po WiFi mam w TV neta, z którego korzystam jednak tylko testowo.

O DLNA i WiFi możesz poczytać w instrukcji:
http://www.p4c.philips.com/files/4/46pfl9704h_12/46pfl9704h_12_dfu_pol.pdf
str. 141 i 167

telewizor-audiowideo.jpg
 

pitos

New member
slupek napisał:
Ja podłączyłem laptopa pod TV za pomocą HDMI i nie używam WiFi do tego celu. Po WiFi mam w TV neta, z którego korzystam jednak tylko testowo.

Wolałbym uslyszec od uzytkownika jak to działa w rzeczywistosci i czy radzi sobie z divx, bo cos czuje ze nie...W instrukcji nie ma nic o tym formacie. Trzeba by kupic odtwarzac z blu ray lub dvd z usb i czytac przez pendrive.., oczywiscie nie wszystkie wspieraja divx...

A jak dziala Net TV? Czy jak jestes na youtube to mozesz wyszukiwac okreslone nazwy wpisujac je? np z pilota? czy jest jakas klwawiatura na ekranie?
 

slupek

Member
TV ma USB i ja z niego czytam bez problemu DivX (nie sprawdzałem jak z napisami), nie wiem tylko jakie formaty obsłuży. Poprzez WiFi zapewne będzie tak samo.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Do Slupka

slupek napisał:
Dlaczego mam TV postawić na głośniku centralnym?
Środek TV mam dokładnie na wysokości oczu - to źle?
Oglądamy Tv z: http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=417364&postcount=26
Już z RX-FX:
http://priv.twoje-sudety.pl/~kongo1/slides/MA RX 008-8.jpg

Edit:
Jeśli postawiłbym na centralnym, to byłby wyżej niż teraz, a napisałeś, że zawieszenie na ścianie w celu obniżenia, więc to się kłóci ? :(
TV waży też sporo i chyba, by to nie było dobre dla głośnika?

Hej widzę że masz głosniki surandowe dipolowe ( chyba żeby nie ...) i jeśli mogę coś poradzić Tobie to są różne szkoły odnośnie tych głośników , sam jestem zainteresowany również takimi głośnikami tyle że zdecydowałem się na paradigme studio 60 v 5 plus oczywiście centralny i dipolowe głosniki tej samej serii plus do tego sub volodyne Q10 i powiem ci tak że jeśli tego typu głośniki ustawiasz za sofą, to sofa powinna być jakieś 80 cm od ściany plus do tego głośnik z lewej strony ( bo z prawej nie widać jaka jest odległość od ściany bocznej ) wg tych wszystkich zaleceń powinien taki głośnik być jakieś przynajmniej 50 cm od ściany po to żeby efekty miały się od czego odbić, a nie tłumić się między ścianą a głośnikiem. Główny pomysłodawca w paradigmie twierdzi że tego typu głośniki powinny być na boku ściany a nie za sofą. Niktórzy mówią że te głośniki są dedykowane do systemu 7.1 bo na tył wtedy się kładzie dwa głośniki kierunkowe właśnie jakieś 1 m za sofą. Ja osobiście nie będę miał tych kierunkowych bo nie mam miejsca ale stawiam głośniki na boku, a nie za sofą. Plus do tego dochodzi sprawa że te głośniki niemalże są zaraz koło uszu co też nie jest zalecane( w zależności ile osób będzie siedzieć na sofie - nie chodzi mi o wysokość , bo ona jest ok - powinny być na wysokość głowy ) . Ale najważniejsze że tobie to odpowiada bo to najbardziej się liczy :_) Ja równeiż jak i Ty uważam że surandy dipolowe sa lepsze do kina niż zwykłe głośniki kierunkowe a miałem przyjemność odsłuch mieć na kilku filmach i naprawdę efekt jest super. A co do muzyki to myślę że i ty i ja też sobie posłuchamy w 5.1 koncertów i myslę że dużo gorzej nie będzie jak byłyby to głośniki kierunkowe. Pozdrawiam.
Lolek.
 
Ostatnia edycja:

pitos

New member
slupek napisał:
TV ma USB i ja z niego czytam bez problemu DivX (nie sprawdzałem jak z napisami), nie wiem tylko jakie formaty obsłuży. Poprzez WiFi zapewne będzie tak samo.

Sprawdz prosze taką mozliwosc czy sa napisy txt i polskie litery, niewykluczone ze musisz w opcjach zaznaczyc aby napisy byly z europy wschodniosrodkowej...
I odp. prosze w sprawie Net TV

Pozdr.
Pitos
 
Do góry