philips 42pfl6877k

bayer

New member
No to dylemat jest jeszcze większy, bo 42pfl6877 kosztuje 3569,00zł, a 42LM860 w promocji dzisiaj 3589,00zł. Nadal nie wiem co wybrać ?
Co wy na to ?
 

bayer

New member
Przesiedziałem 2 godziny w sklepie na porównywaniu TV. Niestety Phila serii 6 nie było, jak i LG860, ale mogłem porównać 7007 do LG LM765, LM660, Panasonika DT50 i Samsunga es8000, Sony HX750 i HX850.
Po obejrzeniu filmów testowych na tych TV wyrobiłem sobie subiektywną opinię.
Philips pfl7007 wypadł lepiej niż LM660, a gorzej niż LM765. Zraziły mnie w Philu głównie słabe przejścia tonalne, byłem tym efektem bardzo zdziwiony. A skoro 7007 wypadł gorzej, to odpuściłem sobie 6877, żegnaj Ambilight.
Samsunga odrzuciłem ze względu na okulary 3D. Być może w sklepie były jakieś wadliwe, bo zauważalne mruganie było nie do przyjęcia.
Panasonic ma bardzo ładny obraz wg mnie podobny do Sony, ale 3D aktywne.
Sony HX potwierdziło swoją klasę, obraz 2D i 3D rewelacja, nawet po konwersji 2D do 3D.
850 jest bardzo droga, ale 750 ma już przystępną cenę, a obraz dużo nie odbiega od 850.
Świetna konwersja zdjęć do 3D, bardzo szczegółowy obraz. Z tych TV kupiłbym właśnie Sony mimo brzydkiego wyglądu, gdyby nie jeden szczegół. Po 10 minutach w aktywnych okularach Sony rozbolały mnie oczy. Mimo, że mrugania nie widać na TV, widać natomiast efekt stroboskopowy na innych źródłach światła np. innych TV w sklepie.
Co z tego, że Sony ma piękny obraz 3D skoro oczy siadają.

Reasumując zamówiłem na nocnej wyprzedaży 42LM860 za około 3600 z dostawą do sklepu.
Teraz wiem, że był to dobry wybór.
Mimo, że pasywny obraz 3D jest o wiele gorszej jakości niż na Sony, można go w okularach pasywnych długo oglądać bez bólu oczu.

Jak to już było poruszane w wielu wątkach Philips strzela sobie sam w piętę nie eksponując dobrze swojego towaru w sklepach.

Pozdrawiam
 

bayer

New member
Oglądałem ostatnio obraz na 42LM860 i 55pfl6007, ku mojemu zdziwieniu subiektywnie Philips lepiej poradził sobie z obrazem. Zostanę już jednak przy zamówionym LG ze względu na lepszy SmartTV.
 

pivovar

New member
jesli chodzi o ambilight to nawet jak jest film z czarnymi pasami to gora tv wyswietla kolory z filmu czyli poprawnie czarny nie przeszkadza procesorowi na wyswietlanie poprawnych kolorów .

A czy jest możliwość ustawienia ambi tylko na lewo i prawo ? i jakie są inne tryby ?

i jeszcze super pilot z klawiaturą ;-) z tego co doczytałem, to nie ma on możliwości wskazywania jak pilot magic w LG (czy myszka) ? czy ma ?
 
Ostatnia edycja:

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
odnosnie ambilight

to system składa sie z modułów wsumie jest 50 diód laczonych po 3 lub dwie na gorze tv

czyli posiadamy 4 strefy z lewej strony tv. 4 strefy z prawej strony tv i 7 stref na gorze . jesli ustawimy w menu dynamiczne zmiany ambi to kazda z nich w szybkim tepie zmienia odcienie wedlug wyswietlanego materiału wideo ..

jesli ustawimy na relax to zmiany sa niezauwazalne i mamy jakby jednen odcien po lewej jeden po prawej i dwa u gory ale zblizone barwowo do siebie takie relaxacyjne ustawienie

osobiscie nie wyobazam sobie innego ustawienia jak max podswietlone i max rozdzielone . przy szybkich scenach cala sciana tworzy mega szeroka scene video a nie slimaczenie w zmianach kolorów

polecam obejrzec na youtube probke filmu animowanego ODLOT ( wpisac 6877 ) i wszystko na temat .




P.S. mój tv jest w serwisie bo sie wylaczał i wlaczal w odpowiedzi dostałem informacje,że będa nowe softy w ciagu miesiaca . ja juz mam wgrany nowy przez technika serwisu ( ktorego nie ma jeszcze na stronie philips) i ma wyjść jeszcze nastepny niedługo . mam nadzieje ze w tym tygodniu wróci do mnie i dam znać co sie poprawiło a co popsuło :)


pilot w tv 6877 ma klawaiture jak w modelu 9007 czyli aluminium szczotkowane i tyl klawiatury czarne tworzywo bardzo dobre materiały - posiada zyroskop do zmiany polozenia gora dół - i nie posiada pointera ala magic z lg. tylko ta funkcja jest w 8007 i 9007 .
 

Tika

New member
Bez reklam
odnosnie ambilight

to system składa sie z modułów wsumie jest 50 diód laczonych po 3 lub dwie na gorze tv

czyli posiadamy 4 strefy z lewej strony tv. 4 strefy z prawej strony tv i 7 stref na gorze . jesli ustawimy w menu dynamiczne zmiany ambi to kazda z nich w szybkim tepie zmienia odcienie wedlug wyswietlanego materiału wideo ..

jesli ustawimy na relax to zmiany sa niezauwazalne i mamy jakby jednen odcien po lewej jeden po prawej i dwa u gory ale zblizone barwowo do siebie takie relaxacyjne ustawienie

osobiscie nie wyobazam sobie innego ustawienia jak max podswietlone i max rozdzielone . przy szybkich scenach cala sciana tworzy mega szeroka scene video a nie slimaczenie w zmianach kolorów

polecam obejrzec na youtube probke filmu animowanego ODLOT ( wpisac 6877 ) i wszystko na temat .




P.S. mój tv jest w serwisie bo sie wylaczał i wlaczal w odpowiedzi dostałem informacje,że będa nowe softy w ciagu miesiaca . ja juz mam wgrany nowy przez technika serwisu ( ktorego nie ma jeszcze na stronie philips) i ma wyjść jeszcze nastepny niedługo . mam nadzieje ze w tym tygodniu wróci do mnie i dam znać co sie poprawiło a co popsuło :)


pilot w tv 6877 ma klawaiture jak w modelu 9007 czyli aluminium szczotkowane i tyl klawiatury czarne tworzywo bardzo dobre materiały - posiada zyroskop do zmiany polozenia gora dół - i nie posiada pointera ala magic z lg. tylko ta funkcja jest w 8007 i 9007 .

zmniejszenie dynamiczności Ambilight zmniejsza intensywność kolorów, są po prostu wyblakłe
 

pivovar

New member
odnosnie ambilight

to system składa sie z modułów wsumie jest 50 diód laczonych po 3 lub dwie na gorze tv

czyli posiadamy 4 strefy z lewej strony tv. 4 strefy z prawej strony tv i 7 stref na gorze . jesli ustawimy w menu dynamiczne zmiany ambi to kazda z nich w szybkim tepie zmienia odcienie wedlug wyswietlanego materiału wideo ..

jesli ustawimy na relax to zmiany sa niezauwazalne i mamy jakby jednen odcien po lewej jeden po prawej i dwa u gory ale zblizone barwowo do siebie takie relaxacyjne ustawienie

osobiscie nie wyobazam sobie innego ustawienia jak max podswietlone i max rozdzielone . przy szybkich scenach cala sciana tworzy mega szeroka scene video a nie slimaczenie w zmianach kolorów

polecam obejrzec na youtube probke filmu animowanego ODLOT ( wpisac 6877 ) i wszystko na temat .

P.S. mój tv jest w serwisie bo sie wylaczał i wlaczal w odpowiedzi dostałem informacje,że będa nowe softy w ciagu miesiaca . ja juz mam wgrany nowy przez technika serwisu ( ktorego nie ma jeszcze na stronie philips) i ma wyjść jeszcze nastepny niedługo . mam nadzieje ze w tym tygodniu wróci do mnie i dam znać co sie poprawiło a co popsuło :)

pilot w tv 6877 ma klawaiture jak w modelu 9007 czyli aluminium szczotkowane i tyl klawiatury czarne tworzywo bardzo dobre materiały - posiada zyroskop do zmiany polozenia gora dół - i nie posiada pointera ala magic z lg. tylko ta funkcja jest w 8007 i 9007 .
zmniejszenie dynamiczności Ambilight zmniejsza intensywność kolorów, są po prostu wyblakłe
dziękuję za informacje :smile:
 

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
witam na support philips znalazłem taki post odnosnie zmiany z HD natural motion NA PERFECT MOTION

przetłumaczony z holenderskiego

"Wiem, że to nie jest poprawne, ponieważ tracisz gwarancji, ale ...

Jeśli wejść do menu serwisowego i zmienić pierwszy kod opcji pierwszej grupy, na 6007 mamy Perfect Pixel i PERFECT MOTION zamiast hd natural.

Można przetestować i zobaczyć czy to działa lepiej. W mojej jednostce ruchu działa lepiej niż w przed zmiana.

( kod serwisowy 062596 - OK )

Aby zmienić na perfect , trzeba wpisać numer 00514 zamiast 00517 w dwóch pierwszych linijkach

, naciśnij OK, a następnie "STORE". Następnie trzeba wyłączyć telewizor i włączyć nowe opcje mają aktywne.

Mam Perfect Pixel w tym modelu 6007 i w 7956 i oba są idealne. Nie ma ryzyka uszkodzenia.

Obraz jest lepszy w obu przypadkach.

Pozdrowienia."


NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ zmiany

piszcie czy przynoszą efekty

od siebie podam iz posiadam 8605 i wchodzilem kilka razy do menu serwisowego i byl w naprawie i nic nie odnotowano ze uzytkownik korzystał z menu serwisowego
 

Emission

New member
Witam.

Jestem zainteresowany zakupem telewizora Philips i mam tutaj do was pytanie,ponieważ Philipsa 42PFL6877 idzie już dostać w dosyć przystępnej cenie 3200zł chciałbym się dowiedzieć od Was jak idzie ten TV szybko przetestować w sklepie aby nie zaliczyć wtopy i kupić egzemplarz np z nie równym podświetleniem bądź innymi wadami?
Jak szybko mogę wychwycić w warunkach sklepowych że dany TV nie jest udanym egzemplarzem?
Na co zwrócić uwagę oraz jak wychwycić daną wadę produktu?
Czy macie jakieś metody na szybki test TV w sklepie??:hmm:
 

marioking

Member
czy można gdzieś dostać pfl6877k w 47 calach

Poki co, tylko za granica. Za czorta nie rozumiem tej sytuacji ze 42 jest a 47 juz nie. Podobnie jak zastanawia mnie fakt ze mimo ze sprzet niejako juz od ponad miesiaca jest dostepny u nas na rynku a jakos w mm/saturnach czy euro ani widu.
 

wojtekf93

New member
Poki co, tylko za granica. Za czorta nie rozumiem tej sytuacji ze 42 jest a 47 juz nie. Podobnie jak zastanawia mnie fakt ze mimo ze sprzet niejako juz od ponad miesiaca jest dostepny u nas na rynku a jakos w mm/saturnach czy euro ani widu.
Na mm i saturn nie licz. Nie mają umowy z Philipsem i jedyne modele jakie są dostępne to najtańsze 32' i monitory.
 

Bolaudio

New member
Witam,
poszukiwałem dla siebie TV od jakiegoś dłuższego czasu, po zapoznaniu się z forum, przeczytaniu całego wątku nt. serii 6000 oraz przez kolege @kiki zdecydowałem się na ten model. Nie powiem miałem już wątpliwości po pierwsze masa użytkowników narzekała na pewne wady, które faktycznie wystąpiły, oraz fakt że ciężko ten model było dostać w sklepie, już miałem go sobie odpuścić. Jednak to że trafiła mi się okazja właśnie na 42pfl6877k który kosztował niespełna 200 zł więcej niż najtańszy 6007k zakupiłem go i powiem że jestem bardzo zadowolony.
TV tak jak pisałem nie jest bez wad wolne menu niestety troszke jest uciążliwe, ale mi bardziej zależało na jakości obrazu i tutaj jest naprawdę świetnie, ciemne tło w porównaniu do mojego starego LCD to bajka, kolory piękne.
Kolejna wada która o dziwo się naprawiła po ok 3 dniach, TV gubił ustawienia i to właściwie wszystkie, zarówno dostęp do sieci trzeba było za każdym razem ustawiać od nowa ( o dziwo nie miałem żadnych problemów z dostępem jak niektórzy piszą że maja NET odpalił od kopa), poprzez ustawienie kolorów według opisów, które naprawde poprawiły przynajmniej wg mojej opinii poprawiły jakość obrazu.
Wadą jest błyszcząca matryca niestety, niestety w sklepie nie widziałem żeby tak błyszczały te TV niby to jest fajne ale w moim pokoju strasznie odbija mi to światło (pokój na południe)
Poza tym telewizorek jest super nie wiem jak wygląda SmartTV s Samsungach wiem tylko że jest lepszy tu może jest ubogi ale jak dla mnie jest ok, choć jest kilka elementów które mi się nie podobają ale nie wiem czy to jest wina softu czy też samych serwisów, chodzi mi tu np o wyszukiwanie treści w IPLA
Pilot bardzo fajna zabawka, ogólnie uważam więc że zdecydowanie lepiej jest dopłacić do podstawowej wersji 6007K, niestety jak widze z dostępnością tej wersji akurat u nas jest ciężko

pozdrawiam
P.S. Jak doczytałem oprogramowanie do tego tv jest w wersji opensource, nie wiem niestety jak wygląda to w innych TV ale w tunerach sat wychodzą różne modyfikacje oprogramowania, przede wszystim chodzi mi o system oparty na Linuxie, ciekaw jestem czy jakiś zdolny człowiek pokusiłby się o zrobienie czegoś takiego na TV
 

pivovar

New member
Z informacji o nowej serii PFL6XY8 na 2013 wynika, że PFL6877 jest takim protoplastą nowej serii ;-),
jako pierwszy dostał pilot z klawiaturą ... i dlatego też zamówiłem :smile:

proszę więc napiszcie jak się Wasze "cudeńka" sprawują
- na forum odnośnie 6007 jest więcej wypowiedzi - więcej ludzi "narzeka" :smile:
a tu na 6877 rozumiem, że jak dobre to nikt nie pisze tylko ogląda TV ;)
- czy pilot działa okay, tzn czy TV reaguje na niego cały czas,
- czy Tv resetujecie czasami, bo inaczej nie da rady ...
- jak obraz, tzn czy są artefakty i smużenie na ulepszaczach,
- napisy z usb tylko z SRT ?
- czy zapamiętuje ustawienia sieci ?
takie minusy znalazłem na formu philipsa, jeśli na coś jeszcze zwrócić uwagę to dajcie znać.
Oczywiście kupiłem (świadomie -no może po paru piwkach) nie po to aby oddać,
tylko być zadowolonym użytkownikiem, więc piszcie prawdę, ale nie straszcie :lol:
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z informacji o nowej serii PFL6XY8 na 2013 wynika, że PFL6877 jest takim protoplastą nowej serii ;-),
jako pierwszy dostał pilot z klawiaturą ... i dlatego też zamówiłem :smile:

proszę więc napiszcie jak się Wasze "cudeńka" sprawują
- na forum odnośnie 6007 jest więcej wypowiedzi - więcej ludzi "narzeka" :smile:
a tu na 6877 rozumiem, że jak dobre to nikt nie pisze tylko ogląda TV ;)
- czy pilot działa okay, tzn czy TV reaguje na niego cały czas,
- czy Tv resetujecie czasami, bo inaczej nie da rady ...
- jak obraz, tzn czy są artefakty i smużenie na ulepszaczach,
- napisy z usb tylko z SRT ?
- czy zapamiętuje ustawienia sieci ?
takie minusy znalazłem na formu philipsa, jeśli na coś jeszcze zwrócić uwagę to dajcie znać.
Oczywiście kupiłem (świadomie -no może po paru piwkach) nie po to aby oddać,
tylko być zadowolonym użytkownikiem, więc piszcie prawdę, ale nie straszcie :lol:

6877 to praktycznie tylko inny wygląd soft wszystkie modele mają ten sam, więc tylko na soft należy narzekać bez względu na model:) ja swój TV tylko oglądam, włączam, oglądam co mam do obejrzenia i wyłączam, bez większych udziwnień:)
 

Zielony_M

Member
No właśnie nie działa, a IMHO powinien :-//
Zakładam, że zablokowali softowo bo pilot zdaje się ma te same bebechy co w wyższych seriach.
Gdzieś znalazłem linka na ten temat, podkleję później.
 
Do góry