Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też jestem ciekawy czy są duże różnice . Model 7008 już znam , postawił wyżej poprzeczkę niż modele innych firm. Ale zobaczymy....
 

artech3

New member
Wczoraj przez chwilę oglądałem jakiegoś Sony z aktywnym 3d ... i ja dziękuję postoję. Po 30 sekundach odczułem wyraźny dyskomfort, zaczynała mnie boleć głowa a mryganie obrazu było irytujące. Poza tym wrażenia specjalnego na mnie nie zrobił.
3d traktuję jako zbędny dodatek, taki kaprys panującej mody. Na 99 % funkcja 3d użyta będzie kilka razy zaraz po zakupie a potem .... okulary zaginą w akcji
Jeszcze jedno pytanie czym różni się Philips 42PFL6007 od 42PFL6007K ?
I może jest ktoś kto używa takiego TV i może powiedzieć jak sprawuje się ten system Ambilight?
Nurtuje mnie jeszcze dlaczego przy polecanych modelach pomijany jest Samsung, dlatego że jest ogólnie kiepski czy dlatego, że jest drogi i do 3 tyś konkurencja ma ciekawsze propozycje?
Niestety TV będę musiał kupić w jakiejś sieciówce (system ratalny). Można tam dostać "zwykły" towar czy tylko robiony specjalnie dla nich ?
 

SDman

Banned
Wczoraj przez chwilę oglądałem jakiegoś Sony z aktywnym 3d ... i ja dziękuję postoję. Po 30 sekundach odczułem wyraźny dyskomfort, zaczynała mnie boleć głowa a mryganie obrazu było irytujące.

Witam,
powinieneś więc zwrócić uwagę na Sony KDL-W805 - pasywne 3D, matryca IPS.
Philips może mieć jedynie lepszy dźwięk.

Pozdrawiam.
 

daquin

New member
Panowie, proszę o pomoc.

W czasie oglądanie tvn player cały czas miga mi czarno-niebieski pasek ładowania na dole ekranu. Ma ktoś pomysł jak to zlikwidować?

Pozdrawiam
 

SDman

Banned
Po tylu różnych złych opiniach pewnie bym spojrzał na Sony,ale........

Ale Ambilight ma tylko Phill

I tu Nas mają !
Po 4 latach też bez tego bym nie potrafił chyba oglądać TV (wieczór-noc).
Choć uważam , że są 3 firmy które są tak samo dobre jak Philips, a w kwestii softwarowej Lepsze.

4 lata temu dostawałem od Tej firmy znacznie więcej:
Super dźwięk nieosiągalny przez inne firmy, pełny internet (statyczny) ale zawsze, super obraz na tle konkurencji.

I OCZyWIŚCIE aMBILIGHT !

Pozdrawiam.
 

mazibyk

New member
Panowie, proszę o pomoc.

W czasie oglądanie tvn player cały czas miga mi czarno-niebieski pasek ładowania na dole ekranu. Ma ktoś pomysł jak to zlikwidować?

Pozdrawiam

u mnie pojawia się to gdy szybko przeskakuje między ikonkami, np jak chce obejrzeć jakiś np 45 odcinek Kasi i Tomka i szybko do niego staram się dostać. Gdy robię to wolniej i daje jakby załadować każdą ikonkę odcinka, albo nie wiem zwalniam po przeskoczeniu 3-4 odcinków i daje się załadować temu paskowi to problem znika.. Szkoda ze tvn player nie ma opcji "szukaj" :(

A TERAZ MOJE PYTANIE! ;] :

Zastanawiam się czy zamienić dekoder na moduł CAM. Czy ktoś zauważył jakieś problemy czy różnice przy używaniu modułu? W zasadzie chodzi mi głównie o jakość obrazu... Bo jeśli wszystko jest tak samo to z chęcią pozbyłbym się dodatkowego sprzętu pod tv :) no i zawsze trochę prądu mniej zużyje :p
 

elwis85

New member
Po prawie miesięcznym oczekiwaniu na ekspertyze ze serwisu philipsa, otrzymałem wiadomość że według nich banding który występuje i to widoczny na całej matrycy o szerokości około 3 cm, przydymione boki ekranu od góry aż do dołu oraz artefakty i resetowanie tv nie są wadą fabryczną ponieważ wszystko mieści się w normie. Żałuje ogromnie że kiedykolwiek przeczytałem jakikolwiek test naszego wspaniałego znawcy i dałem się nabrać oraz stracić tyle pieniędzy a może kalibracja coś tu pomoże żałosne.
 

miet55

Member
Bez reklam
mazibyk; A TERAZ MOJE PYTANIE! ; napisał:
:

Zastanawiam się czy zamienić dekoder na moduł CAM. Czy ktoś zauważył jakieś problemy czy różnice przy używaniu modułu? W zasadzie chodzi mi głównie o jakość obrazu... Bo jeśli wszystko jest tak samo to z chęcią pozbyłbym się dodatkowego sprzętu pod tv :) no i zawsze trochę prądu mniej zużyje :p

Jak byś czytał, to byś wiedział ;) ale forum jest żeby pomagać, wiec lepiej daj se spokój z modułem. Wielokrotnie opisywałem sytuację, monitowałem gdzie trzeba jednak Philips ma to w dupie. Ostatnia ich mądrość to, że certyfikują tylko moduł dla UPC. De facto to chyba UPC na chwilę obecną nie wprowadziła na rynek własnego CAM'a. Żaden moduł operatorów satelitarnych nie będzie w 100% współdziałał z Philipsem. Dostarczane częstotliwości przez CP ((12265V, 12284H oraz 12,188V ) powodują po podłączeniu dysku wywalanie się TV. Oczywiście nic nie idzie z wym. częstotliwości nagrać.
 

stalowka

New member
witam,do kolegi pytajacego o modul cam.ja uzywam modulu od cyfry ,no i nie mam zadnych problemow.obraz idealny.czasami sie przytnie jak szybko przelaczam kanaly..ale to tak wciskajac w pilocie jakbym pisal smska..kilka klikniec w sekunde..od razu mowie ze nie nagrywam zadnych programow...wiec nie wiem jak tam z nagrywaniem z niektorych czstotliwosci...programy odbieram z hotbirda i astry...generalizujac: wole ten modul niz tuner..oszczednosc energii,zbyteczny drugi pilot czy platanina kabli...
 

miet55

Member
Bez reklam
....od razu mowie ze nie nagrywam zadnych programow...wiec nie wiem jak tam z nagrywaniem z niektorych czstotliwosci...
Nie trzeba nagrywać, wystarczy podłączyć dysk i już zaczną się problemy przy oglądaniu. Oczywiście jest to spowodowane rejestracją materiału na dysku dla potrzeb timeshift-u. Nie wyobrażam sobie dziś nie korzystać z tej funkcji. Dla mnie podstawowa rzecz!
 

SDman

Banned
witam,do kolegi pytajacego o modul cam.ja uzywam modulu od cyfry ,no i nie mam zadnych problemow.obraz idealny.czasami sie przytnie jak szybko przelaczam kanaly..ale to tak wciskajac w pilocie jakbym pisal smska..kilka klikniec w sekunde..od razu mowie ze nie nagrywam zadnych programow...wiec nie wiem jak tam z nagrywaniem z niektorych czstotliwosci...programy odbieram z hotbirda i astry...generalizujac: wole ten modul niz tuner..oszczednosc energii,zbyteczny drugi pilot czy platanina kabli...

Witam,
nie zapominaj, że dobry PVR (posiadam Technisat HD K2) wyciśnie lepszy obraz po hdmi niż sam TV.
Więc powinno to być dopracowane z różnymi dostawcami, bo TV nie z Biedronki i nie za 2 tysie.
Piloty 2 ? od 6-ciu lat Używam tylko 1 do wszystkiego : Logitech Harmony 555.
Nie wyobrażam sobie inaczej.


Pozdrawiam
 

nYmYx

New member
Philips 42PFL6007K

Chcę kupić sobie ten TV, podobno ma mały INPUT LAG, czy ktoś sprawdzał jak się zachowuje w rozdzielczości FULL HD opóźnienie ??
 

andrew01

New member
Witam,

czy używa ktoś dysku sieciowego WD BOOK LIVE z Philipsem PFL6007? Jeśli tak to jak to się sprawdza, jakieś problemy? Czy odtwarzanie HD idzie płynnie czy zdarzają się przycinki?

Pozdrawiam
Andrzej
 

Zielony_M

Member
Jeszcze odnośnie HDMN - u mnie nie pomaga WYłączenie HDMN na wszystkich profilach i WŁączony Clear LCD.
Dziadostwo się WŁącza wraz z odpaleniem TV.

Szkoda, że menu w TV nie jest "przewijalne" w dwie strony (zatrzymuje się na pierwszej i ostatniej ikonce) i żeby dotrzeć do Konfiguracja trzeba przeklikać wszystkie zbędne ikonki takie jak "gra we dwóch" czy "głośność słuchawek" :-/
To samo w profilach obrazu, żeby z Osobiste (u mnie profil nocny) przejść na Własne (profil dzienny) trzeba przeklikać wszystkie profile.

Korzystam codziennie więc irytuje.
Na którymś etapie w menu klawisz BACK wychodzi całkowicie z menu zamiast krok wstecz więc tymbardziej irytuje.

Dla zainteresowanych profilem na dzień tj jeśli ktoś ma pokój bardzo jasny tj. od południa. Zmidyfikowałem tutaj popularny profil od jurasko i zmieniłem pozycje kontrast funkcji backlit na 100, kontrast wideo na 100 i jasność 90/75.
Innej opcji chyba nie ma żeby pod jasny dzień ten TV ustawić.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Na którymś etapie w menu klawisz BACK wychodzi całkowicie z menu zamiast krok wstecz więc tymbardziej irytuje.

Witam,
jedynie w drodze pocieszenie mogę powiedzieć Ci, że w modelach 2013 jest tak samo.
Dla mnie soft w Philipsie to jego pięta achillesowa, w tegorocznych modelach poprawiono dźwięk,
gdzie o z zgrozo 6008 gra znacznie lepiej niż droższy 8008 i tej polityki Chinoli nie rozumiem .
Oczywiście tak samo jak nie rozumiem, że w tańszych modelach jest IPS a w droższych nie -całe szczęście , że w tym roku w modelu 7008 jest IPS -dla mnie to czarny koń -ale trzeba zobaczyć.

w Euro 6007 vs 6008 w 47" = cena ta sama -też dziwne.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Hmm

U mnie na pilocie są dwa klawisze exit i return ( back ? )

I jeden wychodzi całkowicie a drugim jakby "piętro nizej" wiec nei jest tak jak piszecie
 
Do góry