Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

flash79

New member
EMER ale o to chodzi, że nie wiem co wpisać w pole radius serwer. Z tego co czytam na google za kazdym razem kiedy ktos chce ustawic to wpa2 i pyta sie o radius serwer, odpowiedzia jest przestaw na wpa-psk. Na wikipedi czytam ze ten radius serwer to bardziej zaawansowana funkcja. Czy nikt tu nikt tu nie ma tplinka?

Radiusa używa się do autoryzacji użytkowników. Musisz mieć serwer radiusa u siebie aby to zadziałało i wtedy każdy użytkownik sieci może mieć inne hasło jest to funkcja do zwiększenia bezpieczeństwa w sieci. Tak w skrócie. Raczej z tym tv nie zadziała. Tkip jest rodzajem szyfrowania w standardzie wpa. Wybierających wpa-psk masz możliwość wybrania szyfrowania tkip albo aes. I tak powinieneś ustawić aby korzystać z wpa tkip.
 

gelou307

New member
szkoda ze philips w serii 6xx7 rozmienil sie na kilka modeli a tylko jeden jest ogolnie dostepny ( i to nawet w sensownej cenie ale za to technicznie najgorszy ). Juz nawet przez chwile byłem zdecydowany na 7007 ale niestety przegral w konfrontacji z sony hx850. Kupiłem sony

Mógłby ktoś wyjaśnić o co biega z tymi modelami ?:p
 

mariogsxf

New member
Radiusa używa się do autoryzacji użytkowników. Musisz mieć serwer radiusa u siebie aby to zadziałało i wtedy każdy użytkownik sieci może mieć inne hasło jest to funkcja do zwiększenia bezpieczeństwa w sieci. Tak w skrócie. Raczej z tym tv nie zadziała. Tkip jest rodzajem szyfrowania w standardzie wpa. Wybierających wpa-psk masz możliwość wybrania szyfrowania tkip albo aes. I tak powinieneś ustawić aby korzystać z wpa tkip.
dzięki, że próbujesz pomóc ale mówisz rzeczy które juz wiem. Ten TV u mnie po prostu nie chce sie połączyć przez WPA-psk. Natomiast połączył się przy konfiguracji zabezpieczenia WEP. Wiem, że jest to najgorsze zabezpieczenie ale nie posądzam sąsiadów aby chcieli mi złamać kod. Dlaczego nie chce się połączyć przez WEP-PSK do dziś nie wiem. Zostawiam tak jak jest.
Dodatkowo wczoraj zawiązłem TV do kolegi i porównywałem do plazmy panasonica 42g10. Po tym porównaniu jestem troche zawiedziny. Myślę, że to jednak wina technologi LCD a nie telewizora. O ile obraz na materiale o dobrej jakosci (film 10GB) był lepszy to przy materiale gorszym (~3GB film) plazma pokazywała o wiele więcej szczegółow (a ten G10 ma już kilka ładnych lat). Obiektywanie rzecz ujmując LED pokazywał zniekształcenia w miejscu gdzie na plazmie były jakieś tam szczegóły. Puszczalismy ten sam film z pendrive jednocześnie.
Mi się np. bardzo podoba efekt teatru w tym TV. 3D bardzo fajne, teraz oglądam filmy w 3D jak tylko się da (mimo, że myslałem przed zakupem że to tylko zbędny bajer). Menu chodzi wolno ale nie na tyle, żeby sie tym przejmować. Dla mnie jest OK, przeglądarka za to jest tragiczna, mogło by jej wogóle nie być. Szkoda tylko nerwów. Jeśli chodzi o czerń to rewelacja jak dlamnie, robiłem testy z szchownicą i bardzo równo wyświetlał sie kolor biały i czarny na całej powierzchni ekranu.
kolory super ale takie jakieś cukierkowe, troche muszę pobawić się konfiguracją i zastosować jakies gotowe ustawienia z tego tematu. Podsumowując, gdybym nie musiał płacić za przeglądarkę, zbędny dla mnie SMART tv to telewizo jest OK (zwłaszcza obraz przy dobrej jakości materiale). Nadal jednak zastanawiam się nad zamianą na tańszego 40pfl5507 (lub 46cali) lub plazmę bo wątpię aby inny LCD cokolwiek pokazal lepszego w tej cenie. Ktoś wie czy jest duża różnica w jakości pomiędzy 42pfl6007 a 46pfl5507? TV kupiłem praktycznie tylko do filmów z pena i podpiecia pod komputer do gier.
 
Ostatnia edycja:

ElTomeko

New member
Chodzi o to ze philips wypuścił kilka róznych modeli tv 6xx7...generalnie wersje inne jak np 6907 mają dodatkowe bajery np mocniejsze głośniki i nawet 3 stronny ambilight...ale są one stosunkowo mało dostępne na rynku...
 

emer

Member
Bez reklam
hyhy ... ja jako uzytkownik 4ro letniej plazmy Panasonic 42PY80 , a teraz 47PFL6007 mogę powiedzieć, ze owszem ostrość jest niesamowita , ale coraz słabszy kontrast obrazu z lekkiego kąta i szaaaarość LED LCD to przypadłość, w której plazma nawet kilkuletnia bije na głowę lcdeki ... Owszem jest OK, gdy ogląda się na wprost - rewelacja ...
No i ten obraz w ruchu - aby zachować ostrość i żeby nie było kaszanki, lcdusie kombinują kombinuja i wychodzi coś co jest i teatrem i skacze czasem, że lepiej TO wyłączyć.
No i nie wiem czy lepsza lekka pikseloza w ruchu na plazmie, czy te teatry i skoki obrazu na LCD :D
Generalnie rzecz biorąc, plazma ma bardziej plastyczny obraz niż troche sztuczny na LCD.
Co do odtwarzań jakis plików czy funkcje smart - nie wiem, nie próbuję.
Jedno wiem, że jednak nastepnym TV moim będzie PLAZMA :)
 

szybal

Banned
hyhy ... ja jako uzytkownik 4ro letniej plazmy Panasonic 42PY80 , a teraz 47PFL6007 mogę powiedzieć, ze owszem ostrość jest niesamowita , ale coraz słabszy kontrast obrazu z lekkiego kąta i szaaaarość LED LCD to przypadłość, w której plazma nawet kilkuletnia bije na głowę lcdeki ... Owszem jest OK, gdy ogląda się na wprost - rewelacja ...
No i ten obraz w ruchu - aby zachować ostrość i żeby nie było kaszanki, lcdusie kombinują kombinuja i wychodzi coś co jest i teatrem i skacze czasem, że lepiej TO wyłączyć.
No i nie wiem czy lepsza lekka pikseloza w ruchu na plazmie, czy te teatry i skoki obrazu na LCD :D
Generalnie rzecz biorąc, plazma ma bardziej plastyczny obraz niż troche sztuczny na LCD.
Co do odtwarzań jakis plików czy funkcje smart - nie wiem, nie próbuję.
Jedno wiem, że jednak nastepnym TV moim będzie PLAZMA :)
To kup model Seri 8 lub 9 a nie 6 i wtedy porównuj do plazmy😃 zobaczysz że Philips jest królem 👌
 

emer

Member
Bez reklam
Czyżby w tych wersjach nie było teatru ? I tych skoków obrazu w ruchu ?
A może w jakis cudoooowny sposób te matryce w wyższych modelach zachowuja kontrast i CZERŃ , gdy patrzy sie na nich z lekkiego kąta ?
Bo jeszcze jedynie 400 Hz Perfect Motion Rate w stosunku do chyba 800Hz - to jedyna róznica.
Aaaaa, zapomniałbym - to ile ? 12ooo 15ooo 18ooo PLZ ?
A ja wiesz ... porównuje do ST50 panasia ... niezbyt drogiej plazmy ;)
 

szybal

Banned
Czyżby w tych wersjach nie było teatru ? I tych skoków obrazu w ruchu ?
A może w jakis cudoooowny sposób te matryce w wyższych modelach zachowuja kontrast i CZERŃ , gdy patrzy sie na nich z lekkiego kąta ?
Bo jeszcze jedynie 400 Hz Perfect Motion Rate w stosunku do chyba 800Hz - to jedyna róznica.
Aaaaa, zapomniałbym - to ile ? 12ooo 15ooo 18ooo PLZ ?
A ja wiesz ... porównuje do ST50 panasia ... niezbyt drogiej plazmy ;)
Chodziło mi oto że akurat modele Seri 8 i 9 znam i uważam że śmiało mogą konkurować z plazmami😁
 

emer

Member
Bez reklam
@szybal
No to jest "teatr" w tych modelach ? Jak obraz w ruchu - sa przeskoki i rwania konturów? Powaznie pytam - i czy miałes porównanie w tych aspektach do serii 6XXX ?
Bo jezeli chodzi o kąty, to jestem raczej pewny, że po prostu to LCDeki i juz ...
 

R-X

New member
@szybal
Jak obraz w ruchu - sa przeskoki i rwania konturów?

Ustawcie sobie kanały satelitarne DasErste HD, ZDF HD, KIKA HD, Arte HD itp. (wszystkie są wolnodostępne) i wyłączcie wszelkie polepszacze. Wtedy można zacząć dyskutować na temat tego skąd bierze się rwanie obrazu.
 

mariogsxf

New member
@szybal
No to jest "teatr" w tych modelach ? Jak obraz w ruchu - sa przeskoki i rwania konturów? Powaznie pytam - i czy miałes porównanie w tych aspektach do serii 6XXX ?
Bo jezeli chodzi o kąty, to jestem raczej pewny, że po prostu to LCDeki i juz ...
akurat ten teatr to nie wada. nie wiem czy masz na myśli to samo co ja bo nie wnikałem do końca o co chodzi z tym efektem teatru. Jak dla mnie płynność ruchu i sam obraz w tym philipsie jest rewelacyjny. Jeśli efekt teatru to nienaturalnie wyostrzony i czysty obraz który widzę przy włączonym HDNM to ja chce ten efekt. Na tej plazmie kolegi obraz skakał, takie mikroprzycięcia a na moim rewelacyjna płynność. Film z plazmy był dla mnie nie do przyjęcia.
 

miet55

Member
Bez reklam
wkładasz pendrive do USB w TV

następnie menu główne-> konfiguracja -> ustawienia oprogramowania -> lokalna rozbudowa
klikasz OK, leci update/downgrade i po nim postępujesz wg. instrukcji na ekranie (wyjmujesz pendrive z TV, wyłączasz TV pilotem, wyjmujesz wtyczkę TV z gniazdka na 2 minuty)
Hmm, chyba poczekam z tą "zabawą" :p
Boję się, że na Święta zostanę bez TV... w sumie to jestem ciekawy czy na tej ...150.48.14 dalej będzie występował problem z nagrywaniem TVP 2HD i Polsat HD
... Może wypowiedzą się na ten temat, Ci co używają DVB-S
 
Ostatnia edycja:

emer

Member
Bez reklam
@szybal
puść sobie taką np "stawka wieksza nad zycie" - czy nie widzisz nienaturalny obraz ? Nie chodzi o "wyostrzenie" (choć jest), ale po prostu jest kompleeetnie nierealny, nieplastyczny i powodujący, ze ciężko wczuć sie w akcję (nie chodzi o atrakcyjność "stawki..." :D ), bo człek ciągle wiiidzi ten obraz ... teatralny :)
 
Do góry