Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Czyżby w tych wersjach nie było teatru ? I tych skoków obrazu w ruchu ?
A może w jakis cudoooowny sposób te matryce w wyższych modelach zachowuja kontrast i CZERŃ , gdy patrzy sie na nich z lekkiego kąta ?
Bo jeszcze jedynie 400 Hz Perfect Motion Rate w stosunku do chyba 800Hz - to jedyna róznica.
Aaaaa, zapomniałbym - to ile ? 12ooo 15ooo 18ooo PLZ ?
A ja wiesz ... porównuje do ST50 panasia ... niezbyt drogiej plazmy ;)
Nie ma sposobu to o czym piszesz występuje też w serii 8 i nie ma rady.
Oglądam na dvd pancernych i powiem teatr jest i szarpanie ale jak się wyłączy to obraz jest jeszcze gorszy.Co do kątów to zauważyłem że pod kątem obraz się robi mleczny ,jasny taki i to małym kątem.
 

radar616

New member
Witam. Dzisiaj zakupiłem Philips 6007. Problem polega na tym, że po pierwszym podłączeniu jest dźwięk, a nie ma obrazu. Telewizor jest podłączony do dekodera cyfry plus Philips pvr hd.
Czy ktoś może mi pomóc?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
lepszy kupuje się wtedy gdy potrzebny jest dobrze ekranowany, bo czasami jest taki potrzebny jeśli sprzęt jest słabo ekranowany. Tanie sprawdzają się w 90 % połączeń:)
 

mariogsxf

New member
Chciałbym zdobyć kolejny stopień wtajemniczenia w ten TV i zacząć używać DLNA. Może ktoś pokrótce rozjaśnić temat? Jak to się robi, jaki program, gdzie w tv to jest?
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Witam. Dzisiaj zakupiłem Philips 6007. Problem polega na tym, że po pierwszym podłączeniu jest dźwięk, a nie ma obrazu. Telewizor jest podłączony do dekodera cyfry plus Philips pvr hd.
Czy ktoś może mi pomóc?
Spróbuj podłączyć kablem euro i wejsc w menu dekodera może trzeba zmienić na wyjscie hdmi.
Jak nie pomoże to poruszaj kablami dociśnij na maksa ,jak dalej to wymień kabel hdmi.
 

Kosiek

New member
Witajcie,

Mam dwa konkretne pytanka - mam zamiar kupić model 42PFL6007K/12 i interesują mnie dwie konkretne kwestie:
- Czy najnowsze oprogramowanie z 19.12 jest stabilne? Nie chcę aktualizować oprogramowania, jeżeli mogę się wkopać w coś jeszcze gorszego
- Jak wygląda kwestia użycia modułu CI? W Euro (Manufaktura) facet tak bardzo próbował mnie zniechęcić do Philipsa, że powiedział mi o tym, że ten model nie ma Ambilight, jest chiński, że się psuje i w ogóle wyjada psu z miski, że zaproponował mi Samsunga i powiedział, że gniazdo CI pozwala włożyć kartę na przykład n i normalnie odtwarzać telewizję satelitarną. Czy coś takiego jest możliwe w Philipsie?
 

Tika

New member
Bez reklam
Witajcie,

Mam dwa konkretne pytanka - mam zamiar kupić model 42PFL6007K/12 i interesują mnie dwie konkretne kwestie:
- Czy najnowsze oprogramowanie z 19.12 jest stabilne? Nie chcę aktualizować oprogramowania, jeżeli mogę się wkopać w coś jeszcze gorszego
- Jak wygląda kwestia użycia modułu CI? W Euro (Manufaktura) facet tak bardzo próbował mnie zniechęcić do Philipsa, że powiedział mi o tym, że ten model nie ma Ambilight, jest chiński, że się psuje i w ogóle wyjada psu z miski, że zaproponował mi Samsunga i powiedział, że gniazdo CI pozwala włożyć kartę na przykład n i normalnie odtwarzać telewizję satelitarną. Czy coś takiego jest możliwe w Philipsie?

wcale nie chiński tylko jest produkowany na Węgrzech, a siedziba Philipsa jak wiadomo jest w Holandii, jak masz odpowiedni moduł to telewizja na kartę, cyfra+ czy też cyfowy polsat powinny ruszyć bez problemu, telewizja n na pewno nie ruszy, bo karta jest sparowana z dekoderem, co do softu to najnowszy jest stabilny ale instaluj tylko pod warunkiem jeśli ten fabryczny będzie stwarzał jakieś problemy
 

Kosiek

New member
Dziękuję Ci za szybką odpowiedź, szczególnie w Wigilię. :)
wcale nie chiński tylko jest produkowany na Węgrzech, a siedziba Philipsa jak wiadomo jest w Holandii
Wiem, gościa zdyskwalifikowało stwierdzenie, że nie ma Ambilight. Poziom osbługi w Euro to dno i metr mułu, gość nawet nie miał pojęcia, że seria 6 ma Ambilight, oraz pasywne 3D (mówił, że wcale nie ma), nie mówiąc o tym, że nie miał pojęcia co to jest DLNA 1.0 i 1.5, gdzie tylko to drugie pozwala na sterowanie telewizorem za pomocą np. telefonu.

Szkoda, że moje nadzieje na pozbycie się nboxa prysnęły. Chociaż - może to lepiej, nie będę musiał się narażać niepotrzebnie na ścinki systemu operacyjnego w Philipsie. :)

P.S: uruchamiał ktoś może Google TV / Androida na tym Philku? Jakie wrażenia?
 

Tika

New member
Bez reklam
co do nboxa to nie wiem czy warto się go pozbywać, bo masz na nim możliwość nagrywania równoległego lub nagrywania jednego programu i oglądania drugiego

co do modelu 6007 to jeszcze mała uwaga, wbudowany tuner tv cyfrowej naziemnej jest dość słaby i wymaga dobrej anteny - szkoda, że w teście powyżej o tym nie wspomniano, u konkurencji np. Panasonica jest z tym o wiele lepiej (tam zwykła antena pokojowa "marketowa" za kilka funtów dawała radę, do Philipsa musiałam dokupić pokojową z wyższej pólki za ok. 20 funtów i dopiero ona daje radę)

ja planuję zakup jakiegoś dobrego tunera do tv naziemnej, z dużym dyskiem, slotem na kartę i nagrywaniem równoległym z jednoczesnym oglądaniem trzeciego kanału


Bzdura wielka!!!
"N" na kartę bez problemów, trzeba zakupić kartę wraz z modulem.
http://n.pl/oferta/dekodery/modul-ncam
Ja korzystam z byłej TNK, obecnie przemienionej w Smart TNK i działa :)
N na kartę z pakietem na 3 mc. to wydatek 180PLN

no to widać mam zaległości :)
 
Ostatnia edycja:

kowal1978

New member
Witam,
mam Philipsa 42 6007. Mam problem z dźwiękiem na youtube z poziomu przeglądarki. Nie odtwarza mi wcale dźwięku. Natomiast jeśli wchodzę bezpośrednio w Smart Tv na Youtube tego problemu nie ma. Wie może ktoś w jaki sposób ustawić aby odtwarzało dźwięk z poziomu przeglądarki a nie tylko bezpośrednio ze Smart Tv?
Dzieki za popdowiedź.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
co do nboxa to nie wiem czy warto się go pozbywać, bo masz na nim możliwość nagrywania równoległego lub nagrywania jednego programu i oglądania drugiego

co do modelu 6007 to jeszcze mała uwaga, wbudowany tuner tv cyfrowej naziemnej jest dość słaby i wymaga dobrej anteny - szkoda, że w teście powyżej o tym nie wspomniano, u konkurencji np. Panasonica jest z tym o wiele lepiej (tam zwykła antena pokojowa "marketowa" za kilka funtów dawała radę, do Philipsa musiałam dokupić pokojową z wyższej pólki za ok. 20 funtów i dopiero ona daje radę)

ja planuję zakup jakiegoś dobrego tunera do tv naziemnej, z dużym dyskiem, slotem na kartę i nagrywaniem równoległym z jednoczesnym oglądaniem trzeciego kanału




no to widać mam zaległości :)
Nie masz. TNK to telewizja na kartę a telewizja "N" to pakiet ,umowa,i ...dekoder !!!
 

miet55

Member
Bez reklam
wkładasz pendrive do USB w TV

...następnie menu główne-> konfiguracja -> ustawienia oprogramowania -> lokalna rozbudowa
klikasz OK, leci update/downgrade i po nim postępujesz wg. instrukcji na ekranie (wyjmujesz pendrive z TV, wyłączasz TV pilotem, wyjmujesz wtyczkę TV z gniazdka na 2 minuty)

dzięki za wskazówki, wszystko zadziałało jak należy... ;) Tutorial znakomity, wcześniej czytałem na jakiś tam zagranicznych forach o wyciąganiu zasilania, przytrzymywaniu przycisków na pilocie etc. - bezsens!
Tika przedstawił to w sposób jasny, rzeczowy i chyba zgodnie z zamysłem producenta.
Niestety cofnięcie się do starszej wersji oprogramowania nie usunęło mojego problemu z nagrywaniem poprzez moduł CI, TVP2 HD i Polsat HD z F-12265V
Czy jest ktoś kto nagrywa z tych częstotliwości:?:
 
Do góry