Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

pawel4004

New member
Czyli co? Twierdzisz że miałeś dwa teletexty z Nki i z tv osobno? Gdyby źródło z Nki było podłączone po analogu i dostrojone do kanału AV, to chyba możliwe, ale przez hdmi jakoś tego nie widzę.

Ja też tego kompletnie nie widzę :niewiem:

Sorry Panowie za zamieszanie. Byłem przekonany, że telegazeta działała na starym TV - owszem tak było ale przy naziemnej TV, a dzisiaj żeby się upewnić podłączyłem dekoder pod 32" ale przez SCART :oops:
 

Rumcyk27

New member
Cześć Panowie. Kupiłem sobie ten Tv, a właściwie jego odmianę 6057K, mam pytanko, czy maicie problem z kablem HDMI??? Próbowałem podłączyć odtwarzacz HD i kompa , w pierwszym przypadku brak głosu, obraz super, w drugim brak czegokolwiek. Obecnie aktualizuję soft. Nalezy coś pozmieniać w ustawieniach?? Tylko gdzie to jest ?
 

szybal

Banned
Cześć Panowie. Kupiłem sobie ten Tv, a właściwie jego odmianę 6057K, mam pytanko, czy maicie problem z kablem HDMI??? Próbowałem podłączyć odtwarzacz HD i kompa , w pierwszym przypadku brak głosu, obraz super, w drugim brak czegokolwiek. Obecnie aktualizuję soft. Nalezy coś pozmieniać w ustawieniach?? Tylko gdzie to jest ?
Oj kolego ja musialem kupić inny kabel bo danej firmy mój tv nie widział
 

Harpo

New member
nie ma to jak wyciągać pierwszą lepszą złą wypowiedź... zwłaszcza, że po przeczytaniu jednego i drugiego wątku na Philipsa ludzie zdecydowanie bardziej narzekają :):):) (PS. nie jestem posiadaczem ani tego ani tego) :D
Nie chciało mi sięszukać ,więc wkleiłem być może najgorszą wypowiedź. Chodzi mi o to, że w każdym tv COŚ JEST.

Zauważ KTO kupuje Philipsa. Tylko jakiś "nawiedzony" chyba, a nie zwykły Kowalski, bo tych TV w marketach po prostu nie ma, lub są rzadkością. Bardziej może wypatrujemy wad niż inni posiadacze "hiper-wypasionych-i zajebistobrazowych" soniaczków, eldżików czy samsungów. Im to może zwisa. I piszę to po paru rozmowach z posiadaczami wyżej wspomnianych.
Lub po protu wstydzą się przyznać,że wydali ileś tam kasy na szrot. Zgadłem?

PS. broń Boże nie chcę nikogo obrażać - żeby było jasne. Szacunek dla każdego wyboru. :)

ja ma tego panasonic od jakiegoś miesiąca i u mnie nie ma takich problemów - kwestia trafienia dobrego egzemplarza :roll:

Natomiast chcę kupić drugi tv i właśnie myślę o Philipsie i tutaj chyba tez jest tak samo, zależy jak trafisz, jedni mają banding/clouding, inni jakieś kreski niebieskie, ktoś inny pisał, że się zacina i pomaga dopiero wyciągniecie wtyczki, ciekawe od czego to zależy...mam mieszane uczucia co do modelu 6007 kupić - nie kupi
Otóż to.
 
Ostatnia edycja:

ElTomeko

New member
Cztałem wątek o urzytkownikach sony hx850 55cali i tam co drugi ma banding...straszne ale prawdziwe, tv sporo droższy od Naszego...
 
Ostatnia edycja:

DaRcO

Banned
Cztałem wątek o urzytkownikach sony hx850 55cali i tam co drugi ma banding...straszne ale prawdziwe, tv sporo droższy od Naszego...

Gdyby Sony samo robiło matryce to i pewnie bandingu by nie było, bo banding to minimalne zmarszczenie lustra odbijającego światło - widać cięcie kosztów przez koreańców a Sony bierze matryce od Samsunga. Lustro powinno być napylone na sztywną powierzchnie niepodlegającą odkształceniom a jak jest każdy widzi i nie ma na to softowego rozwiązania a tylko technologiczne.
 

WojtR

Member
Bez reklam
Zauważ KTO kupuje Philipsa. Tylko jakiś "nawiedzony" chyba, a nie zwykły Kowalski, bo tych TV w marketach po prostu nie ma, lub są rzadkością. :)
.

Po pozytywach z softem pojechałem do euro zakupić cena 2999 ... w moim mieście nie ma są tylko wystawowe 42" w magazynie 12 szt więc można uznać , że praktycznie tego nie ma

miałem ze soba pen-a

więc avi , mkv bez problemu , napisy w srt też łyknął

co ciekawe ten sam egzemplarz oglądałem z 2 dni temu i przy odpaleniu górnego paseczka ze śmietnikiem nie widziałem już soft-u raczej nikt nie rzucał bo TV porzucony gdzieś w koncie i wyłączony ... a sklep zarąbany sama-mi , tośkami i lg + trochę mniej sony
 

jkchris

New member
Witam,
znalazłem bardzo fajny artykuł o ustawieniach TV .
Są tam plansze testowe które można pobrać i wyświetlić na TV.
Ja musiałem je tylko otworzyć edytorem zmienić na r g b i zapisać jako .jpg
Polecam można sobie bardzo łatwo ustawić tv za pomocą tych planszy .
Link do artykułu:
•• Poradnik - jak ustawić dobry obraz w telewizorze - Część 3: kalibracja z użyciem obrazów testowych - - kalibracja telewizora – ręczne poprawianie obrazu – obraz na TV - ustawianie obrazu na telewizorze - poradnik
 

b21

New member
kurcze no nie wiem co jest nie tak, napisy srt, kodowanie udf 8 i nie chodza (a nawet instrukcja je wymienia jako obsługiwane). najnowszy soft z 13 grudnia wgrany i dupa.
 

gojar

Member
U mnie na najnowszym sofcie ipla chodzi bez problemu.
Nie wiem natomiast, czy to juz kwestia przyzwyczajenia, ale jakoś wreszcie nie widze już teatru i filmy mogę oglądać z HDNM.
A tak jeszcze nurtuje mnie pytanie. Kupiłem tego Philipsa 47PFL6007 u KIKIego z kalibracją. Na jakich ustawieniach była robiona kalibracja, czy też dotyczy wszystkich trybów obrazu ?
 

b21

New member
ale włączyłeś napisy jak leci film ?

tak oczywiście. napisy "włączone" :blagam:

edit:
udało mi się odpalić napisy z usb. ale bez polskich znaków (krzaki)...

edit

zmiana kodowania z udf8 na ANSI pomogła.

niestety przy odtwarzania z dysku sieciowego nadal napisów nie widzi
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
U mnie na najnowszym sofcie ipla chodzi bez problemu.
Nie wiem natomiast, czy to juz kwestia przyzwyczajenia, ale jakoś wreszcie nie widze już teatru i filmy mogę oglądać z HDNM.
A tak jeszcze nurtuje mnie pytanie. Kupiłem tego Philipsa 47PFL6007 u KIKIego z kalibracją. Na jakich ustawieniach była robiona kalibracja, czy też dotyczy wszystkich trybów obrazu ?

Witam uprzejmie,

Powinieneś otrzymać na wydruku wszelkie ustawienia danego trybu obrazu wybranego do jego kalibracji , wraz z różnymi wykresami parametrów obrazu po jego kalibracji .
Proszę zapytać o wszelkie dane dotyczące kalibracji obrazu telewizora Kiki , któremu zleciłeś kalibrację.
Można kalibrować przecież różne tryby np: współpracy z odtwarzaczem Blu-Ray(z danego ,wybranego gniazda HDMI
w telewizorze do współpracy z odtwarzaczem Blu-Ray),tryb osobisty , tryb ISF:noc, tryb ISF:dzień .
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry