Philips 42" LED

habs

New member
Witam . Dziś kupiłem 42PFL7665 i chodzi na razie ładnie chociaż nie tak ładnie jak mój stary kineskopowy philips , no i przy próbie zerwania foli z maskownicy która jest dookoła ekranu zszedł lakier srebrny :x,trzeba będzie reklamować .
Pytałem sprzedawców czym się różnią 42PFL7665 i 42PFL7655 mówili że chyba to zależy od sieci sprzedającej w co nie chce mi się wierzyć choć może i prawda bo w jednej sieci nie słyszeli o 7665 a w drugiej o 7655 , jeszcze może być zależne od koloru mój jest srebrno stalowy.
 

wizb

New member
Niestety ale ten fil 7665 raczej odpada z mojej listy. Probowalem puszczac divx-y z USB i na jednym egzemplarzu widoczna byla straszna pikseloza, a na drugim z kolei film sie przycinal. Dodam ze na C650 Samsunga i LD650 LG czegos takiego nie widzialem. Wszystko plynnie i bez pikselozy.
 

Przemek1112

New member
Niestety ale ten fil 7665 raczej odpada z mojej listy. Probowalem puszczac divx-y z USB i na jednym egzemplarzu widoczna byla straszna pikseloza, a na drugim z kolei film sie przycinal. Dodam ze na C650 Samsunga i LD650 LG czegos takiego nie widzialem. Wszystko plynnie i bez pikselozy.

Zależy jakie te divxy były ? bo jeśli na moim monitorze film 600 mb / 90 minut i widać piksele to nic dziwnego ze na dwa razy większym będzie pikseloza że szok :)
 

bebee

New member
Zastanawiam się nad zakupem modelu 40PFL7605, choć mam jeszcze wątpliwości czy nie wybrać nieco droższego i rzekomo ulepszonego 42PFL7665, bo różnice między nimi są niewielkie, ten ostatni ma lepszy dźwięk i według mnie nieco krótsze listwy ledowe "Ambilight", oraz jest wzbogacony o Perfect Natural Motioni i jest oczywiście większy. Zastanawiam się czy te różnice są faktycznie zauważalne? Dużym minusem obydwu modeli jest również to że nie widzą napisów ale mimo to zdecydowałem się wybrać jeden z nich choćby dla Ambilightu, który ponoć daje niesamowity efekt. Dodam jeszcze że odległość w jakiej będę oglądał tv to ok 2m i zastanawiam się czy 42" nie będzie za duży
 

habs

New member
Divx czyta i przewija ale bez napisów -przed chwilą sprawdziłem. Z opisu na stronie producenta wynika iż wspiera WMA, AAC, MPEG1, MPEG2, MPEG4, AVI, H.264/MPEG-4 AVC, WMV9/VC1, MKV. Ja mam xtreamera więc nie używam złącza usb. Ponadto przez tv możesz przeglądać strony internetowe (google,allegro itp) ale wymagane jest karta pamięci SD.
Internet działa też bez karty SD , potrzebna ona jest jeśli wypożyczasz filmy i itp. rzeczy (z serwera philipsa chyba).
Przeprowadziłem aktualizacje oprogramowania tv i jedyną różnicą jaką zauważyłem jest brak widget w menu głównym.
 

Santi

New member
Za kilka tygodni planuje kupno TV. Zapoznaje sie z oferta jaka jest na rynku i w oko "wpadl" mi Philips 42PFL7665. Wczesniej moim faworytem byl LG 42LE8500 lecz blyszczaca matryca i cena troche odstrasza.
Wiem, ze ten Philips ma podswietlanie led krawedziowe przez co bedzie nierownomierne, ale czy daje sie to jakos mocno odczuc? Do tego plynnosc obrazu jak sie ma w dynamicznych scenach?
Telewizor bedzie stal w niezbyt naslonecznionym pokoju, odleglosc ogladania to 2,5-3m. Sygnal z kablowki analogowy i cyfrowy. Czasami planuje podpiac sobie kompa i pograc w jakas gierke typo PES lub FIFA. Jak z imput lagiem w tym modelu, duzy czy niezauwazalny?
Nastepnie czy ten caly ambilight to taka rewelka czy tylko fajny dodatek do nocnego ogladania?
Prosze o opinie posiadaczy tego tv.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

habs

New member
Podświetlanie krawędziowe jest niezauważalne , płynność obrazu OK nie widać żadnych duchów , ambilight na początku nie mogłem się przyzwyczaić ale po odpowiednich ustawieniach (jest sporo)stwierdzam że przyjemniej się ogląda z nim niż bez niego ,a jak nie będzie Ci odpowiadać to po prostu wyłączysz.
Podłączam też PC i PS3 (HDMI)grafika i płynność moim zdaniem rewelka.
input lag, efekt opóźnienia - nie zauważalny .
Mam te same warunki odległość 2.5-4.0 metry , kablówka cyfrowa
 

Santi

New member
Podświetlanie krawędziowe jest niezauważalne , płynność obrazu OK nie widać żadnych duchów , ambilight na początku nie mogłem się przyzwyczaić ale po odpowiednich ustawieniach (jest sporo)stwierdzam że przyjemniej się ogląda z nim niż bez niego ,a jak nie będzie Ci odpowiadać to po prostu wyłączysz.
Podłączam też PC i PS3 (HDMI)grafika i płynność moim zdaniem rewelka.
input lag, efekt opóźnienia - nie zauważalny .
Mam te same warunki odległość 2.5-4.0 metry , kablówka cyfrowa
Dzieki za odpowiedz. W sumie jestem juz raczej zdecydowany na ten telewizorek. Wczoraj nawet bylem sobie go obejrzec w sklepie. Design jak najbardziej mi odpowiada i drugiej polowce tez, a to sie liczy hehe :) Co do obrazu wyswietlanego (sklep electroworld) to nic specjalnego, ale tylko na promowanych stoiskach LG i Samsunga byl obraz zyleta, a na pozostalych kaszanka. Takze tym co zobaczylem w sklepie sie nie sugeruje i mam nadzieje, ze bedzie dobrze :)
Troche zaniepokoilo mnie tylko info o tych trzaskach. Nigdzie wczesniej o tym nie czytalem. Oby ten problem mnie ominal.
I jeszcze jedno, widze ze w podpisie masz 3D. Czy oznacza to, ze mozna w tym TV wymusic dzialanie tej funkcji, jezeli tak to jak sie sprawuje? Pozdro.
 

habs

New member
Santi jeśli chodzi o electroworld to sprawdzaj kupowany sprzęt , ja musiałem wymienić telewizor z powodu wady fabrycznej ( przy próbie zerwania folii z ramki zewnętrznej zszedł lakier srebrny ) i próbowali mi wymienić dwa razy na używany . Zresztą w każdym sklepie trzeba sprawdzać no i się targować przy zakupie , ja utargowałem 200 zł.
A te trzaski się uspokoiły po prostu obudowa się nagrzewała i trzeszczała .
"3D" podobno można uaktywnić pisał o tym wcześniej NET24, ale nie mam starego modelu pilota z odpowiednim klawiszem .
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

bartur

Member
Habs,

Zamiast tego klawisza Info czy coś użyj "OK" i działa.

Pozdr.


Santi jeśli chodzi o electroworld to sprawdzaj kupowany sprzęt , ja musiałem wymienić telewizor z powodu wady fabrycznej ( przy próbie zerwania folii z ramki zewnętrznej zszedł lakier srebrny ) i próbowali mi wymienić dwa razy na używany . Zresztą w każdym sklepie trzeba sprawdzać no i się targować przy zakupie , ja utargowałem 200 zł.
A te trzaski się uspokoiły po prostu obudowa się nagrzewała i trzeszczała .
"3D" podobno można uaktywnić pisał o tym wcześniej NET24, ale nie mam starego modelu pilota z odpowiednim klawiszem .
Pozdrawiam
 

Santi

New member
Bylem jeszcze raz obejrzec ten tv i sygnal troche lepszy byl podlaczony. Kilka trailerow filmow lecialo - Batman, Superman, Harry Potter i kilka innych. Powiem, ze obraz HD (plynnosc, szczegolowosc itp.) mi odpowiadal, poziom czerni tez moze byc (wiem, ze w innych warunkach tj. noc bedzie pewnie troszke gorzej). Co do katow to tez nie jest najgorzej. Fajnie tez, ze matryca nie jest blyszczaca bo po poludniu gdy slonce swieci mi w pokoju to bym chyba tylko refleksy na ekranie ogladal :) Troche tez szukalem opini po necie i przewazaja te pozytywne, chociaz troche testow malo jest, a raczej ich brak.
Takze jestem juz zdecydowany na tego Phila 42PFL7665 i za jakies 2 tygodnie powinienem go nabyc, nie omieszkam sie podzielic opinia oczywiscie:)
Co do sklepu to kupie w jakims innym niz electroworld, choc cene internetowa maja ok. Tam akurat mieli ten tv i moglem sobie go obejrzec na zywo.
 

habs

New member
bartur
Faktycznie OK zadziałało , ale wszystko w menu serwisowym po angielsku wolałem nic nie zmieniać , a może jest gdzieś tłumaczenie ?
 

bartur

Member
bartur
Faktycznie OK zadziałało , ale wszystko w menu serwisowym po angielsku wolałem nic nie zmieniać , a może jest gdzieś tłumaczenie ?

habs,

Lepiej nic nie zmianiaj bo jeszcze stracisz gwarancję.
Ja tam wlazłem tylko po to żeby zobaczyć typy matryc.

Aha, na marginesie - ponieważ kupowałem Philipsa 42" dla siebie i 40" dla mamy - miałem obydwa w domu do porównań 1-1. Jeżeli jest zapotrzebowanie - mogę coś napisać na ten temat...

BArtur
 

Santi

New member
Aha, na marginesie - ponieważ kupowałem Philipsa 42" dla siebie i 40" dla mamy - miałem obydwa w domu do porównań 1-1. Jeżeli jest zapotrzebowanie - mogę coś napisać na ten temat...

BArtur
Oczywiscie takie zapotrzebowanie jest wiec milo bedzie jak napiszesz jakies porownanie:)
 

bebee

New member
philips Philips 42PFL7655

Posiadam Philipsa model 42PFL7655 niestety muszę trochę ponarzekać;
1. jeśli chodzi o USB to makabra, nie widzi napisów, nie czyta większości formatów a jak już to strasznie przycina, szczegulinie mkv( jak dla mnie, nie da sie oglądać) jedynie divxy chodzą płynnie, przewijanie tylko dla cierpliwych
2.Chwilowe zaniki głosu( 5-10sek.)
3.Jeśli chodzi o skalowanie obrazu przez wejście hdmi to znowu wieliki minus, po kilkunastu minutach przestaje skalować
4. menu strasznie biedne
Jedyną zaletą jest obraz, szczególni w hd naprawde robi wrażenie, również duży plus dla ambilight, choć mimo wszystko zastanawiam sie czy nie próbować zareklamować go z powodu jego "wad"
 
Ostatnia edycja:

Santi

New member
Witam. Od dwoch tygodni jestem posiadaczem 42PFL7665H :)
Zaczne od designu i jakosci wykonania. Moim zdaniem Philips robi naprawde ladne telewizory, duza zaleta imo jest srebrny kolor. Fortepianowa czern wystepujaca w wiekszosci odbiornikow jakos do mnie nie przemawia.
Podlaczona mam telewizje cyfrowa z kablowki wejsciem antenowym, kilkadziesiat programow cyfrowych w tym dwa HD (polsat i tvn). Jakosc obrazu jest bardzo dobra, tv daje rade ze skalowaniem. Programy w HD to juz inna bajka :p Pierwszym filmem jaki obejrzalem byl Zmierzch w TVN HD, jednym slowem rewelka :) Tak samo jak mecze LM czy Formula 1 w HD, to sie chce ogladac hehe. Pozostale programy cyfrowe w rozdzielczosci SD ogladane z okolo 2,5m tez wygladaja dobrze. Przez krotki okres mialem tylko sygnal analogowy i tutaj jest nie najlepiej.
Obejrzalem tez kilka filmow z USB. Dixix'y wygladaja srednio, ale w granicach akceptacji. Co do filmow w formacie mkv, obejrzalem dwa. O ile film w 720p jest wyswietlany plynnie to w 1080p jest juz "rwanie" obrazu i procesor niestety nie wyrabia. Jak dla mnie dla filmu ogladanego z 2,5m wystarczy jakosc 720p. Trzeba miec naprawde znakomity wzrok by z takiej odleglosci zauwazyc roznice miedzy 1080p, a 720P.
Podlaczylem tez kompa i pogralem w Pro Evolution Soccer 2011 w rozdzialce 1080p, tu ponownie rewelka. Gra sie znakomicie, input lag jest nieodczuwalny. Plynnosc tez super.
Ogolnie telewizor ma szybka matryce, plynnosc w transmisjach sportowych, filmach czy grach jest bardzo dobra. Zero smuzenia itp. wad.
System Ambilight tez mi przypadl do gustu, bardzo fajny bajerek, ktory mam wlaczony na stale (bez niego jakos dziwnie sie teraz oglada). Menu jest proste i bez zbednych fajerwerkow, jak dla mnie duzy plus.
Dodatkowym atutem TV jest matowa matryca, ekran pozbawiony lustrzanych odbic w sloneczny dzien, badz gdy swiatlo jest wlaczone.

Co do minusow to tez jest ich kilka. Po pierwsze nierownomiernie podswietlona matryca, widac to szczegolnie w nocy. Wiadomo jest to wina podswietlania krawedziowego i pewnie trudno byloby to calkowicie wyeliminowac choc podobno Sharp sobie z tym lepiej radzi. Nastepnie czern, ktora nie jest tak gleboka jak byc powinna. Tu mogloby byc troche lepiej (choc i tak jest duzo lepiej w porownaniu z moim monitorem ktory ma matryce MVA). No i na koniec dosc slabe katy widzenia. Akurat katy nie sa dla mnie problemem, bo telewizje ogladam glownie siedzac na wprost (kanapa) lub z niewielkich katow gdzie nie wystepuje jeszcze znieksztalcenie obrazu.
Ogolnie telewizor jest bardzo fajny i jestem zadowolony z jego kupna.
Pozdawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry