Philips 42" LED

smooth

New member
Ok, już tez znalazłem. Dlaczego tego 42 nie ma na głównej liście modeli philipsa, tylko trzeba go szukać wyszukiwarką?
Jaki ma kolor obudowa tego Twojego, srebny cz czarny? Na zdjęciach to wychodzi róznie. 40 na zdjeciach jest srebna lub szara a w sklepie to podchodzi pod czerń.
Miałem juz kupować tą 40 ale była mi troche za mała to teraz sie okazuje ze jest 42 cale.
 

JGR

New member
Kolor obudowy to tytanowy wpadający w srebrny :)
42" jest idealna. Ja kupiłem w elektro wolrld. Jak będziesz brał przez ceneo to w lipcu od ceny 3899 jest minus 50 zł. Kupon rabatowy na stronie ceneo.
Tak na marginesie to 42" jest stosunkowo mało w Polsce. Czemu ? nie wiem. Na stronach innych krajów, np: Niency, Włochy, Austria, ten model jest.
 

smooth

New member
Ok, już sobie porównałem karty produktu. Różnica jest w kolorze, mocy głośników (42 ma ciut większą), 42 ma Perfect Natural Motion, a 40 ma HD Natural Motion (pewnie różnica żadna gołym okiem). 42 troszkę większy pobór prądu.
 

danch

New member
Ok, już sobie porównałem karty produktu. Różnica jest w kolorze, mocy głośników (42 ma ciut większą), 42 ma Perfect Natural Motion, a 40 ma HD Natural Motion (pewnie różnica żadna gołym okiem). 42 troszkę większy pobór prądu.

Roznia bedzie tez w obrazie, 40'' maja UVA2 sharpa, 42 pewnie IPS LG, bo sharp nie robi 42'' matryc.
 

JGR

New member
Jak dla mnie ważne, ze w moim jest matowa, i bardzo mnie to cieszy. Różnica pewnie jakaś jest, pytanie czy do wychwycenia.
 

Macieks34

New member
a jak wygląda sprawa komputera??,dobrze wyświetla,??,widziałem go w MM wyglądał nieźle w porównaniu z innymi ledami...te nowe sharpy 4 kolorowe mnie nie przekonują,takie sztuczne
 

ondraczek

New member
Roznia bedzie tez w obrazie, 40'' maja UVA2 sharpa, 42 pewnie IPS LG, bo sharp nie robi 42'' matryc.

Według sprzedawcy z MM ten philips ma matrycę sharpa :)

Ciekawi mnie jak sprawuje się ten model z różnymi formatami filmów i napisami do nich z kompa. Fajnie ze nie ma problemów z mkv. Moza podłaczyć pendrive pod usb i oglądać bezpośrednio?

Jakie inne tv są konkurencją dla tego?
Chodzi mi zwłaszcza o bezproblemowy odczyt formatów filmowych z kompa i wifi bo komp będzie stał w innym pokoju. Chociaż własciwie jesli tv ma odczyt z usb to zawsze mozna zgrac film na pedrvie. Tylko trochę więcej roboty :)
 

accu

New member
Bez reklam
Według sprzedawcy z MM ten philips ma matrycę sharpa :)

Ciekawi mnie jak sprawuje się ten model z różnymi formatami filmów i napisami do nich z kompa. Fajnie ze nie ma problemów z mkv. Moza podłaczyć pendrive pod usb i oglądać bezpośrednio?

Jakie inne tv są konkurencją dla tego?
Chodzi mi zwłaszcza o bezproblemowy odczyt formatów filmowych z kompa i wifi bo komp będzie stał w innym pokoju. Chociaż własciwie jesli tv ma odczyt z usb to zawsze mozna zgrac film na pedrvie. Tylko trochę więcej roboty :)
Witam. Ten telewizor ma wyświetlacz firmy LG S-IPS.
Pozdrawiam,:)
 

Macieks34

New member
Sharp 40 LE 810
Toshiba 40 SL 733


kupiłem toshiba 40sl733,,ale jestem załamany,,obraz gorszy niz na mojej starej plazmie LG PT81..
szukałęm jakiej strony z kalibracja do tego modelu,ale nic nie znalazłem..moze ktos ma jakies ustawiebia do tego modelu...strasznie pastelowy,mało wyrazny obraz..(o dzwieku nie wspomne pierdzi jak laptop)zachciało mi sie osczednosci pradu..moze ktos kupi odstapie...
 

wizb

New member
Od paru miesięcy przeglądam to forum szukając telewizora który by mi najbardziej odpowiadał. Ostatnio odnalazłem ten temat i jako że większość wymagań jakie podał Macieks34 pokrywa się z moimi chciałbym się pod ten temat podpiąć. Warunki do wyboru telewizora to:

odległość od ekranu - ok. 3 m
jak słońce świeci w pokoju - duże okna balkonowe na południe, telewizor ma wisieć na ścianie prostopadłej do okien, stąd często po południu słońce może mocno świecić na telewizor
Jak duży jest pokój - 4x4
jaki masz obecnie telewizor - CRT Elemis
jakie programy najczęściej oglądasz - filmy, wiadomości, czasami sport
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - ja raczej wieczorami i nocą bo późno wracam do domu
preferowana wielkość telewizora - raczej 40-42 cale (skłaniam się bardziej ku 42" ale niestety większość producentów preferuje 40")
preferowana marka - raczej nie mam
czego nie lubisz w telewizorach - wszelkich odbić na ekranie, pilota którym trzeba celować żeby zadziałał, ciągłej regulacji głośności przy przełączaniu kanałów i przy pojawiających się reklamach, długiego czasu przełączania się kanałów, najlepiej gdyby telewizor pobierał jak najmniej prądu
jakie urządzenia będą podłączone - głównie telewizja (planuje jakąś platformę satelitarna - raczej N), czasami laptop (divx),
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 90% TV, 10% reszta
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych- na wprost czasem z boku
jakimi złączami - EURO, HDMI
telewizor ma mieć wifi- niekoniecznie
ma czytać przez USB filmy - fajnie by było, nie musiałbym podpinać laptopa
jaki masz sygnał - na razie marnej jakości kablówka analogowa ale jak już wcześniej pisałem planuje wymienić na jakąś satelitarną platforme
ile programów HD - o ile będą w miarę dobre promocje to zdecyduje się na N więc około 13 kanałów HD
ile godzin dziennie ma grać telewizor - 4-8h
ile osób zasiada przed telewizorem - 1-3
ma stać czy wisieć - zdecydowanie wisieć
jaka klasa cenowa - 3500 zł ale jeśli warto to te parę stówek mogę dołożyć

Czytając ten temat zainteresowałem się modelem 42PFL7665H/12. Ma matowy ekran więc myślę że problemów z odbiciami nie posiada. Poza tym muszę się przyznać, iż spodobał mi się Ambilight. Niektórzy mówią, że to "wiocha" ale mi się to podoba. Mam tylko parę pytań:
1. Jak wygląda sprawa odtwarzania divx-ow z USB? Czy czytane są napisy?
2. Czy ktoś mierzył pobór prądu tego telewizora?
3. Jak wygląda sprawa z kątami bocznymi i pionowymi tego telewizora? Czy jeśli powieszę telewizor na ścianie powiedzmy na wysokości 1,5m nie będzie problemów z oglądaniem z pozycji leżącej?

Udało mi się wczoraj znaleźć ten telewizor w Media Expercie ale miałem dosłownie 2 min żeby na niego zerknąć. Niestety to co zobaczyłem nie zachęcało do kupna telewizora. Po pierwsze czerń na nim była raczej granatowa. Ponadto stojąc jakieś 2m od telewizora widać było jakieś dziwne skośne linie wewnątrz białych liter wyświetlanych na czarnym tle. Ogólnie jakość obrazu była raczej kiepska.Stojący obok Samsung (za 2000zł - nie pamiętam nazwy) miał obraz zdecydowanie lepszy. Zastanawia mnie czy rzeczywiście była to wina telewizora czy najzwyczajniej ustawienia telewizora były do kitu.
A może polecicie mi jakiś inny telewizor? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
 

NET24

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja właśnie kupiłem tego fila w Media Expercie. Porównywałem go z plazmą panasia. Powiem tak. Ten tv potrzebuje dobrego sygnału jeśli go nie masz to kup plazme panasia. Czarny pod kątem faktycznie robi się granat (jeśli jest mocne oświetlenie sklepowe) . Ale po hdmi na wprost ostrość bije inne tv i czarny jest już OK. Na chwile obecną smużenia nie widze i jestem zadowolony. Każdy tv ma wady i zaledy i ideału się nie znajdziesz. Plus na phila to pobór mocy a średnio 75watt.
Podczas zakupów zawsze kwestia ceny jest istotna. Dużo prędzej miałem phila CRT i nadal go odpalam gdyż obraz ma super. Ja zastanwiasz się na tv popatrz jeszcze na Sharpa 40LE705 Full Led), 40LE810 (kolorki fajne tylko trza go skalibrować), Toshiba 40SL733. Jak chcesz oszczędności to proponuje Sony EX500 i LE40B650.

PS: Jak się nie myle to jeszcz na 7655 uda mi się odpalić 3D (przez menu serwisowe).
 
Ostatnia edycja:

wizb

New member
Dzieki za odpowiedz. Jeszcze chcialbym zapytac o odtwarzanie divx-ow przez USB. Probowales moze? Nie bylo problemow? Jeden z uzytkownikow tego PFL-a pisal ze odtwarzal z zewnetrznego dysku ale pisal o plikach mkv. Bede wdzieczny za info.
P.S.Przepraszam ze nie uzywam polskich znakow ale niestety nie mam obecnie takiej mozliwosci
 

NET24

Klub HDTV.com.pl
VIP
Divx czyta i przewija ale bez napisów -przed chwilą sprawdziłem. Z opisu na stronie producenta wynika iż wspiera WMA, AAC, MPEG1, MPEG2, MPEG4, AVI, H.264/MPEG-4 AVC, WMV9/VC1, MKV. Ja mam xtreamera więc nie używam złącza usb. Ponadto przez tv możesz przeglądać strony internetowe (google,allegro itp) ale wymagane jest karta pamięci SD.
 

wizb

New member
Działa przewijanie? Słyszałem że na telewizorach bywają z tym problemy. Jeśli w PFL7665 to chodzi bez problemów to kolejny plus. Z napisami to nie problem bo można dograć je do filmu. Coraz bardziej podoba mi się ten model. Chyba będę musiał go trochę potestować w najbliższym czasie. Dzięki za info. Mam nadzieję że to co widziałem w sklepie odnośnie czerni było w dużej mierze winą złych ustawień.
 

wizb

New member
Wie moze ktos czym sie roznia modele 42PFL7665 od 42PFL7655 ? Jakos w kartach produktow tych telewizorow nie potrafilem znalezc roznic. Chyba ze cos przeoczylem.
 
Do góry