Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

wisnier

New member
Nabyłem dziś ten model i od razu uderzył we mnie problem z brakiem dzwięku w niektórych kanałach z TV analogowej! Ktoś to rozwiązał? Przecież nie będe oglądał telewizji bez dźwięku... ;/
 

wisnier

New member
A może mi ktoś wyjaśnic tą funkcję przewodnika po programach? Korzystam tylko ze zwkykłej kablówki, której i tak nie oglądam ale czasem moja droga mamusia korzysta z mojego TV podczas mojej nieobecności. Poinstalowałem już kanały i zidentyfikowałem te które się dało w tym przewodniku dostępnym z menu głównego TV. Czy jest jakaś inna opcja przy korzystaniu z kablówki, żeby podczas oglądania programu po wciśnieciu przycisku info pokazywało informacje na temat aktualnego programu? Jak naciskam info jest tylko komunikat "brak dostępnych informacji o Przewodniku telewizyjnym". Czy opcja EPG taka jak jest na testach jest dostępna tylko dla TV cyfrowej? Czy za każdym razem musze wchodzić w ten przewodnik z głównego menu?
 

kriswas

Member
Bez reklam
A może mi ktoś wyjaśnic tą funkcję przewodnika po programach? Korzystam tylko ze zwkykłej kablówki, której i tak nie oglądam ale czasem moja droga mamusia korzysta z mojego TV podczas mojej nieobecności. Poinstalowałem już kanały i zidentyfikowałem te które się dało w tym przewodniku dostępnym z menu głównego TV. Czy jest jakaś inna opcja przy korzystaniu z kablówki, żeby podczas oglądania programu po wciśnieciu przycisku info pokazywało informacje na temat aktualnego programu? Jak naciskam info jest tylko komunikat "brak dostępnych informacji o Przewodniku telewizyjnym". Czy opcja EPG taka jak jest na testach jest dostępna tylko dla TV cyfrowej? Czy za każdym razem musze wchodzić w ten przewodnik z głównego menu?
Kolego, EPG stanowi integralną część nadawanego kanału i jest zależne tylko i wyłącznie od nadawcy danego kanału. W związku z tym żaden operator sieci kablowej nie ma wpływu na to, że Twój, mój czy innego Kowalskiego telewizor nie uwidacznia EPG. Można poszerzyć możliwości EPG jeżeli telewizor posiada możliwość korzystania z internetu czy to poprzez kabel, czy też WiFi, a z tego co wiem, Philips posiada i jedną i drugą opcję. Więc proponuję podłącz TV do netu i korzystaj z EPG do woli, oczywiście wybierając tryb informacji z sieci.
Dobra rada, zamnim zaczniesz coś zmieniać w ustawieniach, proponuję przeglądnąć Instrukcję obsługi TV, strona 17, rozdział pt. "Wyświetlanie przewodnika telewizyjnego". Masz wszystko opisane co i jak, kto czyta nie błądzi! Instrukcja w wersji pdf jest TUTAJ
 
Ostatnia edycja:

wisnier

New member
Drogi "kolego" przeczytałem wszystkie strony tego tematu i jedne co mi się rzuciło w oczy to Twoje posty, które dobitnie pokazują, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem a na dodatek nie posiadasz tego modelu telewizora więc swoej rady w stylu podłącz TV do internetu możesz zachować do siebie. Jak się intensywnie skupisz i przeczytasz jeszcze raz mój post to wychwicisz, że: a) TV jest podłączony do internetu i programy zostały zidentyfikowane, b) korzystam z internetowego EPG, c) chodzi mi wyłączenie o funcke info dostępną na pilocie bo być może jest jakaś opcja aby ustawić, żeby jednak jakieś info nawet z tego internetowego EPG się ukazywało. Aktualnie muszę za każdym razem wchodzić do menu i wybierać EPG a może jest opcja aby podczas oglądania kanału i naciśnięciu przycisku info pokazywały się informacje z internetowego EPG.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Drogi "kolego" przeczytałem wszystkie strony tego tematu i jedne co mi się rzuciło w oczy to Twoje posty, które dobitnie pokazują, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem a na dodatek nie posiadasz tego modelu telewizora więc swoej rady w stylu podłącz TV do internetu możesz zachować do siebie. Jak się intensywnie skupisz i przeczytasz jeszcze raz mój post to wychwicisz, że: a) TV jest podłączony do internetu i programy zostały zidentyfikowane, b) korzystam z internetowego EPG, c) chodzi mi wyłączenie o funcke info dostępną na pilocie bo być może jest jakaś opcja aby ustawić, żeby jednak jakieś info nawet z tego internetowego EPG się ukazywało. Aktualnie muszę za każdym razem wchodzić do menu i wybierać EPG a może jest opcja aby podczas oglądania kanału i naciśnięciu przycisku info pokazywały się informacje z internetowego EPG.

Kolego, co do Twojej oceny mojego stanu skupienia, a tym bardziej, czytania ze zrozumieniem, to jestem spokojny, niestety jest to poza Twoim zasięgiem. Jeżeli wrócimy do meritum sprawy, to gdybyś był łaskaw chociaż odczytać to, co ciocia Wiki ma do powiedzenia nt. EPG, to nie zadałbyś swojego pytania. Ale byś mógł załapać, to jeszcze raz:
EPG jest integralną częścią nadawanego kanału. Integralna, skomplikowane słowo, czyli nierozłączna część świadczy o tym, że jeżeli np. TV nie posiada w sobie dekodera TV kablowej, który również byłby integralny z TV, to telewizor jest dla takiego urządzenia tylko monitorem. Jaki wynika z tego wniosek? Ano taki, kolego, że zawsze będziesz musiał "odświeżać" EPG, w momencie wyłączenia lub korzystania z innego źródła sygnału TV. Dla pełnego obrazu problemu EPG dopowiem, że tuner DVB-T/integralny/ w tym TV, czyli naziemnej cyfrówki, bardzo dobrze obsługuje EPG i to może chociaż w pewnym stopniu zaspokoić Twoje i Twojej mamusi oczekiwania pod tym względem.
Natomiast to, że nie posiadam tego TV, nie ma najmniejszego znaczenia dla obsługi EPG wogóle, ponieważ wszystkie, współczesne TV pod tym względem zachowują się podobnie.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Drogi "kolego" przeczytałem wszystkie strony tego tematu i jedne co mi się rzuciło w oczy to Twoje posty, które dobitnie pokazują, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem a na dodatek nie posiadasz tego modelu telewizora więc swoej rady w stylu podłącz TV do internetu możesz zachować do siebie. Jak się intensywnie skupisz i przeczytasz jeszcze raz mój post to wychwicisz, że: a) TV jest podłączony do internetu i programy zostały zidentyfikowane, b) korzystam z internetowego EPG, c) chodzi mi wyłączenie o funcke info dostępną na pilocie bo być może jest jakaś opcja aby ustawić, żeby jednak jakieś info nawet z tego internetowego EPG się ukazywało. Aktualnie muszę za każdym razem wchodzić do menu i wybierać EPG a może jest opcja aby podczas oglądania kanału i naciśnięciu przycisku info pokazywały się informacje z internetowego EPG.

Witam,
Niestety , ale Twój pilot zdalnego sterowania do telewizora nie posiada takiego przycisku , aby mieć opcję bezpośredniego dostępu do EPG. Nie wiem z jakiego dekodera zewnętrznego(tj.jaki otrzymałeś od operatora sieci kablowej) korzystasz , bo może być tak ,że używając pilota zdalnego sterowania
do dekodera miałbyś do takiej opcji dostęp.Proszę to sobie sprawdzić. A wtedy używał byś tego
pilota do dekodera, zamiast pilota do telewizora. Nie wiem jaką opcję twojego operatora kablowego wybrałeś,
czy może inaczej , jaką transmisję programów telewizyjnych i jej tryb (analogowy i cyfrowy) i jakie
dekodery oferuje , czy masz tylko gniazdko ???


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

wisnier

New member
Witam,
Niestety , ale Twój pilot zdalnego sterowania do telewizora nie posiada takiego przycisku , aby mieć opcję bezpośredniego dostępu do EPG. Nie wiem z jakiego dekodera zewnętrznego(tj.jaki otrzymałeś od operatora sieci kablowej) korzystasz , bo może być tak ,że używając pilota zdalnego sterowania
do dekodera miałbyś do takiej opcji dostęp.Proszę to sobie sprawdzić. A wtedy używał byś tego
pilota do dekodera, zamiast pilota do telewizora. Nie wiem jaką opcję twojego operatora kablowego wybrałeś,
czy może inaczej , jaką transmisję programów telewizyjnych i jej tryb (analogowy i cyfrowy) i jakie
dekodery oferuje , czy masz tylko gniazdko ???


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

I o taką odpowiedź mi chodziło a nie odpowiedź jak kolegi wcześniej. Myślałem, że może jest taka funkcja aby po wciśnięciu "info" pokazywał info ale z sieciowego przewodnika ale widze, że to tylko funkcja dla EPG od dostawcy ;)
 

Zingeer

New member
Dorzucę swoje 3 grosze do tematu. Dzisiaj byłem rozejrzeć się w RTV-Euro-AGD i chciałem się przyjrzeć m.in temu modelowi jednak był niepodłączony (nie było żadnego sygnału z programami), jednak bez problemu dogadałem się, że przyjde z własnym pendrivem i filmami HD, aby porównać tv które mnie interesują.


Pare informacji:
Różnica między modelami Philips 40 PFL5507K i Philips 40 PFL5007K jest taka że w tym drugim nie ma 3D Max Clarity 400 / konwersji z 2d na 3d / Full Screen Gaming o czym wszyscy wiemy. :]

Może komuś się przyda nazewnictwo tv Phillips:
40PFL5507K/02

40 - Rozmiar ekranu
PFL - Phillips Flat LCD
5 - Seria TV (np.3,5,7,8 lub9)
50 - Poziom w ramach serii
7 - Rok Produkcji (7=2012)
K/ - Oznaczenie Tunera (K=DVB-T/C/S2, H=DVB-T/C)
02 - Oznaczenie rynku na który dedykowany jest produkt
 
Ostatnia edycja:

MmMmMn

New member
mam ten tv od tygodnia i pierwsze co zauważyłem,to oglądając filmy ruchy są jakieś w zwolnionym tempie,obraz taki ma być???
 

JULIET

New member
Posiadam tv philips 46pfl5507k. Nie działa mi usługa ipla film. Nie mogę odtworzyć żadnego trailera filmowego promującego dany film, ponieważ występuje błąd. pojawia się komunikat, że mam zrestartować tv. Konsultant Philipsa napisał, że pracują nad rozwiązaniem problemu, bo już dostawali tego typu zgłoszenia. Neta mam przez wifi 2mb. Inne uslugi internetowe działają. Pytanie czy działa komuś ta usługa (ipla film)?
 

Marrf

New member
Posiadam tv philips 46pfl5507k. Nie działa mi usługa ipla film. Nie mogę odtworzyć żadnego trailera filmowego promującego dany film, ponieważ występuje błąd. pojawia się komunikat, że mam zrestartować tv. Konsultant Philipsa napisał, że pracują nad rozwiązaniem problemu, bo już dostawali tego typu zgłoszenia. Neta mam przez wifi 2mb. Inne uslugi internetowe działają. Pytanie czy działa komuś ta usługa (ipla film)?

U mnie też nie działa. Także mają problem z wysłaniem kodu zwrotnego na promocję Philipsa 100filmów za free. Musimy czekać.


Kiki Tobie działa ???
 
Ostatnia edycja:

placid

New member
Witam wszystkich , to mój pierwszy pościk rozważam zakup modelu 32pfl5007 i mam w związku z tym pewne pytania
- głównie chodzi mi o ogladnie transmisji sportowych na zywo z internetu np z ipli lub darmowych np z drhtv , czy jest to możliwe na tym telewizorze ? za pomocą przeglądarki albo może za pomocą DLNA żeby przesyłać ten obraz który jest widoczny na monitorze jest to możliwe ? jeśli nie to jaki TV by sobie z tym poradził ?
 

Marrf

New member
kiki jak widać jednak nie działa na wszystkich telewizorach, raczej powinno działać ale tak nie jest.

ciekawe czym to jest spowodowane :x
 

wisnier

New member
Czy po DLNA można uruchomić plik z napisami? Uruchamiam sobie film w SBS - opcja włączenia 3D działa bardzo dobrze ale za chiny nie mogę otworzyć napisów. Pal licho z tymi polskimi znakami (przekonwertuje się później), może być nawet bez nich byle by coś mi się wyświetliło ;/
 
Do góry