Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

bogaty

New member
Bez reklam
Ostatnio kupiłem i na pudełku nie pisze nic takiego. Poza tym odradzam koledze kupowanie w OLEOLE. Tani fakt + darmowa przesyłka, ale są pewne kruczki:D tzn. 10zł za płacenie przy odbiorze + 35 zł za informacje o dostarczeniu 1h przed oraz tygodniowa dostawa:)

Dla pocieszenia dodam, że swój model kupiłem w Neo24 i dostałem model z nr 400 i całkowicie darmowa dostawa bez ukrytych kosztów jak w OLEOLE, droższy o 20 zł i tv doszedł w 2 dni:)

TV super, ale mimo sharp matrycy ostatnio oglądając skoki (nocny konkurs) zauważyłem smużenie jak narty przechodziły z szarego na białe, ale to tylko ja widziałem, bo już rodzice nie.

Mimo tego polecam w tej cenie TV. Warto.:popcorn:

Bo to fakt, przy takim wyżyłowaniu matryc sharpa i samsunga pva jeden i drugi będzię trochę smużyć.Coś za coś, albo czerń i kontrast, albo czas reakcji.Przyklad IPS panasonic mają bardzo dobry czas reakcji, w testach czerń i kontrast słabizna.
 
Ostatnia edycja:

mckk

New member
Matryca Sharpa nie uchroni cię przed ewentualnym smużeniem, ja mam z matrycą Samsunga i smużenia nie zauważyłem. Kiki też wspominał, gdy testował obie matryce, że na poziomie testowym żadnych różnic nie zauważył.
 

bigi1966

Member
Ostatnio kupiłem i na pudełku nie pisze nic takiego. Poza tym odradzam koledze kupowanie w OLEOLE. Tani fakt + darmowa przesyłka, ale są pewne kruczki:D tzn. 10zł za płacenie przy odbiorze + 35 zł za informacje o dostarczeniu 1h przed oraz tygodniowa dostawa:)

Dla pocieszenia dodam, że swój model kupiłem w Neo24 i dostałem model z nr 400 i całkowicie darmowa dostawa bez ukrytych kosztów jak w OLEOLE, droższy o 20 zł i tv doszedł w 2 dni:)

TV super, ale mimo sharp matrycy ostatnio oglądając skoki (nocny konkurs) zauważyłem smużenie jak narty przechodziły z szarego na białe, ale to tylko ja widziałem, bo już rodzice nie.

Mimo tego polecam w tej cenie TV. Warto.:popcorn:

Zapraszam do okulisty bo na kartonie pisze to samo co na tv. kupując w oleole zapłacisz taką cenę jaka jest wystarczy w zamówieniu odhaczyć płatne dodatkowe opcje typu powiadomienie sms i godzina dostawy jest niewiadoma. Panowie wniosą nawet na 10 piętro i nie śmią wyciagnąć łapy po kase. Dotyczy opcji płatności przelewem, wystarczy czytać ze zrozumieniem.
 

bigi1966

Member
Tak właśnie mam zamiar zrobić, ale póki co cena tego tv w euro to 2299 zł :fool:

sprawdż kod rabatowy trzeba go skopiować i wkleić w odpowiednie miejsce i cena spada o ok150 zł. Kod rabatowy u góry na czerwono po prawej stronie. możesz śmiało symulowac zakup bez konsekwencji. jak cena i warunki odpowiadają wtedy zapłacic i czekać na dostawę
 

mariusz5891

New member
sprawdż kod rabatowy trzeba go skopiować i wkleić w odpowiednie miejsce i cena spada o ok150 zł. Kod rabatowy u góry na czerwono po prawej stronie. możesz śmiało symulowac zakup bez konsekwencji. jak cena i warunki odpowiadają wtedy zapłacic i czekać na dostawę
Wiem kolego o co Ci chodzi doskonale, bo monitoruje ich ofertę na ten telewizor. W momencie jak pisałem tamtego posta nie było tego kodu promocyjnego i cena była 2299. Dzisiaj już jest ten kod, tylko teraz się zastanawiam czy on dostępny jest tylko w sklepie internetowym czy naziemnym też. A jeżeli w internetowym to czy będzie pewność, że dostanę matrycę Sharpa...
 

amator_tv

New member
Proszę nie robić reklam sklepowi OLEOLE. Wiem, że jest opcja bez powiadomienia co bardzo nie pasuje jeśli ktoś pracuje poza miejscowością:) Poza tym każda szanująca się firma transportowa dzwoni bez żadnych opłat.

P.S>
Oczy mam dobre i nie ma żadnej inforamcji na pudełku, że to seria 400:)

Aha płacić przelewem kupe kasy za coś co nie widzę? Pogratulować odawgi panie majętny:)
 

b3rs_pl

New member
Proszę nie robić reklam sklepowi OLEOLE. Wiem, że jest opcja bez powiadomienia co bardzo nie pasuje jeśli ktoś pracuje poza miejscowością:) Poza tym każda szanująca się firma transportowa dzwoni bez żadnych opłat.

P.S>
Oczy mam dobre i nie ma żadnej inforamcji na pudełku, że to seria 400:)

Aha płacić przelewem kupe kasy za coś co nie widzę? Pogratulować odawgi panie majętny:)

Mogę się mylić, ale jak kupowałem w electro to też miałem opcję powiadomienia. Oczywiście otrzymałem 2 - jedno z electro a drugie od kuriera.

A co do kupowania w ciemno - to nie po to masz sklepy żeby je omijać. Idź, wybierz i kup.

Też nie wiem skąd ten paniczny wręcz strach przed matrycami samsunga. Może mi ktoś wyjaśnić?
 

bigi1966

Member
Proszę nie robić reklam sklepowi OLEOLE. Wiem, że jest opcja bez powiadomienia co bardzo nie pasuje jeśli ktoś pracuje poza miejscowością:) Poza tym każda szanująca się firma transportowa dzwoni bez żadnych opłat.

P.S>
Oczy mam dobre i nie ma żadnej inforamcji na pudełku, że to seria 400:)

Aha płacić przelewem kupe kasy za coś co nie widzę? Pogratulować odawgi panie majętny:)

na kartonie są naklejki koloru białego z czarnym nadrukiem w dolnej części jedna nawet oplata bok i przód tam nad kodem kreskowym jest słynne 400 w ramce. ja nie reklamuje tylko tam kupiłem i jestem zadowolny z obsługi i jeszcze jedno przy odbiorze rozpakują sprawdzasz oglądasz i jak wszystko ok. wtedy podpisujesz protokół odbioru nic nie ryzykując.
 

mariusz5891

New member
Też nie wiem skąd ten paniczny wręcz strach przed matrycami samsunga. Może mi ktoś wyjaśnić?

Może ja spróbuje cytując posta z innego forum:
wstęp

Philips 40PFL5507 TV: A Victim of its Own Success

Philips gave us the following explanation:

"I can confirm that, following the success of this model, we have had to turn to a different panel supplier in order to increase production

Philips przyznał się do zmiany matrycy w tym modelu

smużenie

Smużenie/Ghosting w Philips PFL5507/k (matryca Samsung) - YouTube

cytując z youtube

Opublikowane w dniu 27 wrz 2012 przez użytkownika *********************************
Philips PFL5507/k - telewizor o dobrym stosunku ceny do jakości boryka się niestety z problemem smużenia, które szczególnie irytuje w grach. Przyczyną jest nadmierne wyżyłowanie poziomu czerni w matrycy PVA produkcji Samsunga. Istnieją też egzemplarze (niektóre 40") oparte o matrycę Sharpa, prawdopodobnie wolne od problemu.


kolejny filmik

Philips 40PFL5507K/12 Problem Smużenie/Ghosting - YouTube

Opublikowane w dniu 26 wrz 2012 przez użytkownika Michał Rich
Smużenie na Philips 5507 z matrycą samsung.Grane na xbox 360, podłączony kablem HDMI.Zainstalowany fw 0.92

Philips 40PFL5007 matryca Samsunga (input lag, smużenie) 2/2 - YouTube

recenzja philips 5507/5007

Philips 40PFL5507H: Full Review

najważniejsze z tekstu

But all three TVs have witnessed a change after being released: initially built and sold with UV²A panels made by Sharp, late this summer Philips began switching the panels during manufacturing with PVA panels built by Samsung. On the outside everything's the same, as are the model numbers and prices (barring the natural price drops that any product takes over time).

oraz

In May 2012 we tested the original version with the UV²A panel and gave it a full "Five Star" rating. Now we've tested the new version with the PVA panel and are changing our review accordingly. With this new Samsung panel we've observed a noticeable drop in quality and have bumped the entire series' rating down to three stars.

Podsumowując wersja na matrycy sharpa philips 5507/5007 dostała maksymalne 5 gwiazdek

Wersja z matrycą samsunga 5507/5007 dostała tylko 3 gwiazdki !

do dobicia

While this TV was initially given a five-star review, we've since learned that a second version of the Philips PFL5507 is now being sold loaded with a different screen panel. Technology has been switched from UV²A to PVA in this new version, giving it lower contrast, slightly less impressive 3D and much more clouding.

Obecnie dostaniesz w wiekszości przypadków wersję na matrycy szajsunga jednym słowem mówiąc syfną.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Może ja spróbuje cytując posta z innego forum:

Syfną ale tak lepszą od konkurencji, filmiki na YT są moje, drugi nagrał Maciek K, który kalibrował mi TV.Po kalibracji wyszedł kontrast na poziomie 3484:1 i czerń 0,05 cd/m2 co jest wynikiem bardzo dobrym.Sharp jest bliższy wzorca na fabrycznych, jednak to też zależy od egzemplarza.Matryca sharpa nie jest wolna od smużenia, co pisało kilka osób na tym forum.Jedna i druga wersja powinna dostać max 3 gwiazdki, co z tego że obraz jest świetny, jak smart zamula, hd motion nie działa, podobnie jak clear LCD.
 

marcoantonio

New member
Pytanie do posiadaczy wersji 46 calowych.
Czy skalowanie sygnału z DVB-T (sygnał dobry/ bardzo dobry) jest na tyle dobre, ze jest możliwe oglądanie telewizji z odległości 2,2m? To że HD pójdzie bez większego problemu to oczywiste, ale co z resztą?
Niestety jest tak, że zakupu muszę dokonać na już (stary wyzionął ducha) a jeszcze przez ponad rok warunki lokalowe nie pozwolą na ustawienie telewizora w innej lokalizacji
 
Do góry