Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

bigi1966

Member
40pfl5007k i dekoder HD5000 cyfrowego polsatu

Proszę kolegów o wypowiedzi na temat podłączonego dekodera HD5000 do 40pfl5007k lub podobnych modeli. Chodzi o to, że gdy w ustawieniach dekodera dżwiek hdmi ustawiony jest na stereo to spada głośność telewizora ale można pilotem od dekodera sterować dżwiękiem zmieniać programy. Gdy dżwięk na hdmi ustawię na auto wtedy pilotem od dekodera nie zmieni sie głośności tv ale pozostałe funkcje działają.Zmieniam wtedy głośność pilotem od telewizora ale jest to lekko kłopotliwe. Czy koledzy mają podobnie czy w obu ustawieniach da sie regulować dżwięk pilotem od dekodera.Podłączenie dekodera kablem hdmi nie euro.
 

azerw

New member
Witam.
Kupiłem chłopakom PHILIPS 40PFL5007K/12 i mam pytanie co do wyłącznika czasowego...wychodzi na to, że trzeba go ustawiać każdorazowo po włączeniu TV bo gdy go zgaszę to po ponownym włączeniu już wartość jest zero. Chyba, że coś źle robię a mam juz dosyć gdy rano wstaję u nich przez całą noc gra TV. Chodząc po ustawieniach znalazłem jeszcze funkcje automatycznego wyłączania (nawet w zakładce ECO) lecz aktywowanie jej nic nie daje.
 
Ostatnia edycja:

bigi1966

Member
Witam.
Kupiłem chłopakom PHILIPS 40PFL5007K/12 i mam pytanie co do wyłącznika czasowego...wychodzi na to, że trzeba go ustawiać każdorazowo po włączeniu TV bo gdy go zgaszę to po ponownym włączeniu już wartość jest zero. Chyba, że coś źle robię a mam juz dosyć gdy rano wstaję u nich przez całą noc gra TV. Chodząc po ustawieniach znalazłem jeszcze funkcje automatycznego wyłączania (nawet w zakładce ECO) lecz aktywowanie jej nic nie daje.

Niestety to jest jednorazowe ustawienie. Jeśli nic nie robisz pilotem to tv wyłączysię automatycznie po 4 godzinach jesli się nie myle.
 

sq2omd

New member
Witam.
Dzisiaj włączając tv pfl5007 dostałem komunikat o nowej aktualizacji oprogramowania.
Po aktualizacji, właściwie zmian nie zauważyłem. Ciekawe co poprawili.
Nowa wersja to: Q554E-0.96.0.0
 

kiler999

New member
Aplikacji SmartTV nie ma więcej, może troszkę szybciej działa, podobne placebo chyba dotyczy interfejsu TV, większych zmian na razie nie zauważyłem.
 

BiegiHD

New member
Witam,

Czy ktoś może mi zmierzyć szybkość przełączania kanałów - uwaga z kablówki analogowej podłączonej bezpośrednio do TV. Taki pomiar w stylu przełączyć 10 kanałów jeden po drugim i zmierzyć czas.

Jakie są opinie nt. osób które mają ten TV połączony ze zwykłą kablówką (analogowa nie cyfrowa) - da to się oglądać ???? Oczywiście programy naziemne cyfrowe z Muxów też będą ale podejrzewam, że jednej listy nie da się zrobić w tym TV jak i w wielu innych.
 

kamolot

Member
Odpowiedź "bigi1966" jest błędna, a pytanie absolutnie nie jest głupie, świadczy jedynie o niedoczytaniu instrukcji obsługi tego TV.
Sieć bezprzewodowa Wi-Fi może pracować w paśmie 2,4 GHz i/lub 5 GHz. Większość routerów jest jednopasmowa i pracuje w paśmie 2,4 GHz. Nowe i droższe routery mogą pracować jednocześnie na 2 pasmach 2,4 i 5 GHz.
Instrukcja obsługi na stronie 62 podaje, że ten model TV ma moduł Wi-Fi w paśmie 2,4 GHz.

Zwracam honor i przepraszam. Myślałem o sieci radiowej internetu a nie wifi.Standard 802.11n chodzi na 5GHz

Dziękuję za objaśnienie. Teraz mam problem z czymś innym. Kolega wpadł do mnie ostatnio z dyskiem zewnętrznym 250gb. Poprosił by mu nagrać coś z tv. Mam podłączoną zwykłą tv analogową z kablówki po kablu antenowym oraz tv cyfrową z dekodera vectry po hdmi. Wchodząc do przewodnika kanałów tv z automatu przełącza sie na antenę i nie idzie zmienić na cyfrówkę. W dodatku przewodnik krzyczy, że nie widzi nośnika danych mimo ze dysk podłączony i normalnie jest widoczny w menu (usb). Proszę o poradę.

Przy okazji zapytam. Podobno do końca 2012 roku miał sie pojawić tvnplayer na smart tv a póki co nic z tego. Czy coś wiadomo na ten temat? Dla przypomnienia tv to 46pfl5507k.

edit: Jak dobrze zrozumiałem instrukcje mogę nagrywać tylko z sygnału antenowego i jak jest to naziemna cyfrówka?
 
Ostatnia edycja:

goldi155

New member
Panowie mam pewien problem.
Nie mogę otworzyć filmu mkv - wiece może w czym problem..?

Format : Matroska
File size : 5.71 GiB
Duration : 2h 52mn
Overall bit rate : 4 749 Kbps
Encoded date : UTC 2012-12-21 00:20:30
Writing application : mkvmerge v5.5.0 ('Healer') built on Apr 6 2012 21:43:24
Writing library : libebml v1.2.3 + libmatroska v1.3.0

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L5.2
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 5 frames
Muxing mode : Container profile=Unknown@5.2
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 2h 52mn
Bit rate : 4 207 Kbps
Nominal bit rate : 4 300 Kbps
Width : 1 280 pixels
Height : 532 pixels
Display aspect ratio : 2.40:1
Frame rate : 23.976 fps
Original frame rate : 47.952 fps
Resolution : 8 bits
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.258
Stream size : 5.06 GiB (89%)
 

mariusz5891

New member
Czy ktoś z forumowiczów kupował pfl5007 w sklepie ole ole? Jeśli tak to wersję z którą matrycą dostał? Pytam bo w tej chwili w tym sklepie jest bardzo ciekawa cena (2079 zł) i się mocno nad tą ofertą zastanawiam. Ale dopóki nie będę pewien, że otrzymam matrycę sharpa nie kupię
 

mckk

New member
Ja kupiłem w tym sklepie i dostałem z matrycą Samsunga, możesz śmiało brać bo te 2 matryce niczym się od siebie nie różnią...
 

bigi1966

Member
Czy ktoś z forumowiczów kupował pfl5007 w sklepie ole ole? Jeśli tak to wersję z którą matrycą dostał? Pytam bo w tej chwili w tym sklepie jest bardzo ciekawa cena (2079 zł) i się mocno nad tą ofertą zastanawiam. Ale dopóki nie będę pewien, że otrzymam matrycę sharpa nie kupię

Kupowałem, trafiłem na samsunga i raczej innej nie posiadają. Zajrzyj do sklepu stacjonarnego rtv euro agd. tam mają z 400 w prostokącie.
 

mariusz5891

New member
Pytanie do właścicieli pfl5007k. Czy na pudełku od tv znajdę oznaczenie rodzaju matrycy montowanej w tym sprzęcie (400 albo 396). Czy takie oznaczenie jest tylko na tabliczce informacyjnej z tyłu telewizor?
 

amator_tv

New member
Pytanie do właścicieli pfl5007k. Czy na pudełku od tv znajdę oznaczenie rodzaju matrycy montowanej w tym sprzęcie (400 albo 396). Czy takie oznaczenie jest tylko na tabliczce informacyjnej z tyłu telewizor?

Ostatnio kupiłem i na pudełku nie pisze nic takiego. Poza tym odradzam koledze kupowanie w OLEOLE. Tani fakt + darmowa przesyłka, ale są pewne kruczki:D tzn. 10zł za płacenie przy odbiorze + 35 zł za informacje o dostarczeniu 1h przed oraz tygodniowa dostawa:)

Dla pocieszenia dodam, że swój model kupiłem w Neo24 i dostałem model z nr 400 i całkowicie darmowa dostawa bez ukrytych kosztów jak w OLEOLE, droższy o 20 zł i tv doszedł w 2 dni:)

TV super, ale mimo sharp matrycy ostatnio oglądając skoki (nocny konkurs) zauważyłem smużenie jak narty przechodziły z szarego na białe, ale to tylko ja widziałem, bo już rodzice nie.

Mimo tego polecam w tej cenie TV. Warto.:popcorn:
 
Do góry