Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

h17

New member
wkurza mnie przewijanie filmu. film po chwili zawieche łapie, trzeba oglądać od początku po przerwaniu. macie na to jakiś sposób?
 

ejcz

New member
Wyłącz dynamiczne podświetlenie i po problemie.
Oczywiście wyłączone.

Mam ten sam model. Również mam clouding, ale na szczęście nie aż tak poważny jak ty. Masz zwiększone podświetlenie, bo jest jakoś dziwnie jasno?
Chodzi Ci o dynamiczne podświetlenie? Jasność mam na 46. Teraz jakby zmalał, ale nadal jest widoczny. CHyba będę go reklamował, bo z lewej strony przy meczach piłki nożnej widać pionowe "coś" taki pasek jakby przezroczysty. Od razu mówię, że kolumny stoją prawie metr od TV więc to nie to ;)
 

Warson

New member
Czym się różni model Philips 46PFL5507K od PHILIPS 46PFL5527 ?
mam zamiar zakupić ten drugi, lecz nigdzie w sklepach nie jest on dostępny abym mógł zobaczyć jak wygląda na żywo. Czy polecacie ten telewizor? Czy ktoś może podać jakieś informacje za i przeciw? Jeszcze rozglądam się za LG 47LM620S. Proszę o jakąś pomoc.
 

gregin

New member
wkurza mnie przewijanie filmu. film po chwili zawieche łapie, trzeba oglądać od początku po przerwaniu. macie na to jakiś sposób?


Tez tak mam. Niestety przez to prawie cale smart tv mozna sobie wsadzic gdzies. Nie mowie juz o wolnym dzialaniu menu wyboru aplikacji, ktore przez co niewygodnie sie obsluguje, ale da sie jeszcze przezyc. Najgorsze to, ze niezaleznie jakim playerem otworzy sie film, czy to tvn 24, czy ipla czy onet wp itp film z reguly prawie zawsze sie zatnie w losowym momencie i po ogladaniu. A zeby ponownie odpalic czy tym wolnym menu to kolejna droga przez meke.

I nie mam na mysli wolnego lacza, poprostu funkcja smart tv jest skopana.
 

andrzej_ar

Klub HDTV.com.pl
vip
Nie zgodzę się.

Wprawdzie smart za często nie używam ale nie zdarzyło mi się żeby się zawiesił, zacinał itd. Chodzi wolno ale każdy musi wziąść poprawkę że nie jest to najmowszej generacji komputer .
Natomiast odtwarza wszystko bez problemów.
Dodam, że softu nie aktualizowałem jeszcze wcale więc nawet nie wiem jaki mam.Ale że matryca trafiła się sharpa to pewnie i soft stary .
Nie aktualizuję bo w sumie to nie wiem czy jest sens - cóż nowego tam dołożyli?
 

bigi1966

Member
Tez tak mam. Niestety przez to prawie cale smart tv mozna sobie wsadzic gdzies. Nie mowie juz o wolnym dzialaniu menu wyboru aplikacji, ktore przez co niewygodnie sie obsluguje, ale da sie jeszcze przezyc. Najgorsze to, ze niezaleznie jakim playerem otworzy sie film, czy to tvn 24, czy ipla czy onet wp itp film z reguly prawie zawsze sie zatnie w losowym momencie i po ogladaniu. A zeby ponownie odpalic czy tym wolnym menu to kolejna droga przez meke.

I nie mam na mysli wolnego lacza, poprostu funkcja smart tv jest skopana.

Skopane to masz łącze, ja przy 6Mbs mam wszystko ok. Zrywa ci połączenie z netem i kropka.
 

andrzej_ar

Klub HDTV.com.pl
vip
ja tylko na wifi mam. Łącze 4mbit. Do doutera oprócz tv przez wifi podpięta konsola i 2 komputery. Oczywiście na raz nie chodzą ale co najmniej 1 komputer zawsze jest włączony .
Połączenie w mieszkaniu przez wifi natomiast dosył sygnału do bloku również radiem - więc szału nie ma jeśli chodzi o parametry łączy.
Pingi na poziomie ok. 50ms.

Nigdy nie cięło, problemów ze smartem nie było itd itp.
Podobnie jak nie potwierdzam "wolnego" działania menu.
Skalowanie sd idealne. Obraz z NTC super . Telewizor bardzo dobry, bijący jakością na głowę wiele innych, takze droższych.
 

Warson

New member
Okej, a więc tak, po kilku 2 dniach użytkowania mojego PHILIPSA 5527 stwierdzam iż telewizor jest wyśmienity! Dziękuję za porady "Kiki". Obraz Żyleta, Smart TV chodzi płynnie, po wi-fi strony i w ogóle wszystko w hd ładuje się bardzo szybko. Wygląd zewnętrzny super, o wiele lepszy ciemniejszy grafit od tego jasnego. Tak więc reasumując zakup w 100% udany! trzeba również oddać sklepowi Neo24.pl wielkie pochwały za cenę, szybkość wysyłki. (hah cena dzisiaj skoczyła o 200zł w górę).

Teraz mam do was więcej pytań apropo ustawień, użytkowania itp. Będę wdzięczny jeśli ktoś chociaż odrobinę postara się mi pomóc:

1. Gdzie i jak Ten telewizor zarejestrować, abym mógł dostać program do obsługi DLNA?
2. TV ma 400Hz a czemu w informacjach i wszędzie, jak i również w opcjach PC mam max 75Hz ?
3. Czy da się w opcjach ustawić osobne ustawienia pod każdy tryb? np PC, TV, Internet? (Zauważyłem że w każdym z tych trybów obecne ustawienie niektóre rzeczy psuje, a więc przydało by się ustawić dla każdego osobno odpowiednie parametry)
4. Przy przerzuceniu Filmu z PC, widać delikatne zacięcia, obraz nie jest bardzo płynny czemu? Lecz kiedy w TV włącze tryb PC, to jest ok ale tracę na jakości...
Pozdrawiam serdecznie.
5. Czy jest możliwość wyłączenia smużenia w grach? niestety podczas gry z konsoli FIFA 13, nie ma płynności, piłkarze nie są płynni a tak jakby skakali...?
 
Ostatnia edycja:

matifcb

Member
Witam przeczytalem przez 3 dni cale 300stron jednym slowem - metlik !!
Po pierwsze chcialem zwrocic uwage na dzialanie forum - niektore strony poprostu nie wczytuje albo przekierowuje do innych tematow co uniemozliwia przeczytanie wszzystkiego... niektore strony pokazuja sie 2 razy ( w sensie wczoraj czytajac storne 100iles dzis czytalem to samo na 160iles np)

Na poczatku myslalem o 40calowym 5507 ( nie potrzebne mi 3D ale moze w przyszlosci sie przyda albo lepiej go sprzedam z ta funkcja w przyszlosci a roznica w cenie mala ) czytam czytam czytam to zachwalacie tamto potepiacie.... ja ogolnie jak narazie internetu nie bede uzywac wiec moze to bedzie mnie interesowac w przyszlosci.

Chce sie ograniczyc do ogladania programow ( sport mnie interesuje tez a wyczytalem tu slabe opinie o meczach? ) z cyfrowej telewizji naziemnej ktorej sygnal 20maja wlaczaja w Kujawsko pomorskim. Bede uzywal tv jak narazie tylko przez takie polaczenie i sie obawiam troche jak to bedzie wygladac..
Ostatnim sposobem beda filmy z pendrive albo dysku zewnetrzenego ( z tego co sie polapalem to najlepiej sciagnac nagrac napisy dopasowac podlaczyc i ogladac) w praniu pewnie bedzie ciezej :)

Mysle ze w sklepach bedzie bardzo trudno dostac te tv zwlaszcza z matryca Sharpa - ale inna mnie nie interesuje.

Czytam 280stron o 5507 i 5507 i nagle pojawia sie model 5527 i 5537 ktory moge otrzymac. I nagle pojawiaja sie niewiadome? czym sie roznia po co czytalem 300stron;/ czy te matryce sa inne niz w tamtych modelach ? Probuje sobie to poszeregowac pokolei w glowie i mam nadzieje ze dzieki wam podejme dobra decyzje.:wink:

aha jeszcze kolejna moja nie wiadoma czy te 40 cali to nie bedzie za maly tv? raz ze nie chce za duzego bo jakosc sygnalu to bedzie podlaczenie kabla antenowego zwyklego i szukanie tych kanalow 21 z MUX 1 MUX2 MUX 3.
ogladam z odleglosci 3m ale kto wie jak bedzie w przyszlosci..
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model 40PFL 5537 będzie extra wyborem , są dostępne z matrycą Sharpa.
Oczywiście ma DVB-t
A jaką masz odległość od ekranu jak zasiadasz?
 

martinus123

New member
Kiki pisał, że dla modeli z roku 2013 ma być taki update ale od serii 6 wzwyż.
Nie wiem czy dla modeli z roku 2012 w ogóle będzie, ale jeśli tak to raczej na pewno nie dla serii 5.
 
Do góry