Pes 2010

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Wystarczy trochę wyczucia w palcach oraz delikatne i rytmiczne ruchy gałą by skumać że w nowej fifce poruszanie się piłkarzami jest dużo bardziej realistyczne niż w pes - jeden zły ruch i lipa czyli zupełnie jak w realu. W pesie piłkarzami steruje się zupełnie jak małymi robocikami - nic nie ważą a prawa fizyki ich zupełnie nie dotyczą.
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Pierwsze mecze za mną. Grałem jak zwykle z ojcem (od 12 lat gramy razem :)). Pierwsze nasze wrażenia identyczne.
- wygląda jak zabawka (chodzi o animacje, nie grafike)
- mecz chaotyczny jakby grały dziewczęta (pewnie w tym nasza zasługa)
- wszystko wygląda jakoś dziwnie, jakby z automatów, a nie konsol tej którejś już tam z kolei generacji

Ogólne podsumowanie - nawet nie mam w planach kupować PESa 2010.. :(

P.S. Wejdźcie w search w PSN i wpiszcie PES, tam będzie PES 2010 demo
 

Peek

New member
Bez reklam
Mnie nie wiadomo dlaczego PES 2010 podszedł o wiele bardziej niż nowa fifa, tutaj rzeczywiście w każdym meczu pada inna bramka, sa inne akcje a w fifie nadal mamy schemat zdobywania bramek od wersji 08. Oprócz tego grafika przebija Fife, nie ma efektu obrzydliwego Gloom.

Jest tyle hitów, że pewnie nie kupię żadnej z nich, przynajmniej na razie, ale gdybym miał wybierać to minimalnie stawiałbym na Pesa.
 

Dymis

New member
Ufff i po testach. Postaram się moja wypowiedz jak najbardziej skrocic.
Na wstepie napisze, ze testowalem nowego pesa na obu platformach tzn. pc oraz ps3. Tak jak rok temu jedna wersja rozni sie od drugiej drobnymi detalami.
Co zostalo zmienione wzgledem roku 09 ? Kosmetyka, predkosc(tempo) gry i zdecydowanie inteligencja bramkarzy(przynajmniej w moim odczuciu).
Dodano rowniez troche nowych animacji i to na tyle.
Po tym jednak co zobaczylem w pesie 10 wiem ze bedzie to jednak fifka 10

Poniżej zamieszczam link z filmikami nagranymi przeze mnie. (przepraszam za slaba jakosc)

http://www.speedyshare.com/894669903.html
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Ale co Panowie, zawiedliście się PESem ? Czy jednak jesteście zadowoleni mimo prawie braku zmian ?
Ja jak pisałem jestem bardzo zawiedziony. Wiadomo pogram jeszcze trochę, ale chyba jednak zostane przy tej FIFIE, w której denerwuje mnie to rozmycie i bieganie jak jazda na rolkach, ale jednak to PES dla mnie jest schematem co mogę potwierdzić tym, że 90% bramek jakie strzeliłem przez ostatnie lata to rajdy Ronaldinho/Messim przez pare minut (czasu gry, nie prawdziewego) szukanie pozycji do strzału i udeżenie pod odpowiednim kontem na drugi słupek. W FIFIe gram bardziej kombinacyjnie i mam więcej problemów z wygrywaniem meczy z ojcem czy kolegami, jednak włączając PES czuje, że czuje gre, ruchy itp :p

Masta_J - sprawdzałeś demko używająć funkcji szukaj ?
 
Ostatnia edycja:

debeef

New member
Bez reklam
Bardzo podobnie jak rok temu, a jednak zmiany są widoczne...wolniejsza reakcja ...choć to niezbyt precyzyjne...może na przykładzie podaję do zawodnika, a on muszę odczekać na zakończenie animacji przyjęcia i dopiero potem mam znowu kontrolę nad zawodnikiem. Lepsi bramkarze, lepsza grafa. Nadal słabe menusy. Lepsze rozwiązanie gwiazdek (stopniowanie). CHYBA POPRAWILI KIBICÓW. Ktoś pisał, że będzie 360 stopni, jednak nie ma. Bramki sa mniej schematyczne i gracze kierowani przez kompa częściej włączają się w akcje. Niezmiennie słaba detekcja kolizji szczególnie w porównaniu z fifą...mimo tych wad lepiej mi się gra w PES-a
 

lukaszalbert

New member
Jesteś pewny że grałeś w wersje 2010? Bo nie wiem jak nie zauważyć systemu 360. Ty chyba nawet nie grałeś w pes-a. Powiedz jeszcze tylko, że grasz na klawiaturze to cię wyśmieje. Zresztą już po nie których wypowiedziach już mogę. Harris. Ty też w ogóle nie jesteś obiektywny, taki fanboy fify. Pes ma swoje bugi ale jest bardzo dobry. Już się nie przejdzie obrony tak jak w 09. Trzeba pogłówkować. Większa walka ramie w ramie, strzały bardzo fajne. Gra obronna zdecydowanie poprawiona.
 

debeef

New member
Bez reklam
W biegu na szybkości kiedy zmien iam kierunek zmien ia się on na 100% skokowo.

Co do wyboru to dla mnie PES...grywalność najważniejsza
 

mg30906

New member
Ja prze parę lat grałem tylko w PES , przygode z fifą zacząłem od 09tki tylko dla tego że PES nie chciał mi działać po sieci ....
teraz po porównaniu obu dem sam nie wiem co wybiore ,zawsze wolałem Pes'a i jak pogralem przypomniały mi się stare dobre czasy:) Pes jest grą o wiele szybszą i jak dla mnie bardziej zespołową tu raczej podania a nie kiwki dadzą przewagę jedyne co mnie zmartwiło ze grając pierwszy raz na regular wygrałem 4:0 a po przełaczeniu na top player 2:0.. to chyba coś nie tak bo nie należe do za dobrych graczy...


pzdr
 

jedi22

New member
Hej, czy u was na demku Fify10 animacje trochę skaczą, u mnie przy animacjach np. jak zawodnicy wchodzą na stadion animacje nie są płynne:???:
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
:twisted:
lukaszalbert napisał:
Jesteś pewny że grałeś w wersje 2010? Bo nie wiem jak nie zauważyć systemu 360. Ty chyba nawet nie grałeś w pes-a. Powiedz jeszcze tylko, że grasz na klawiaturze to cię wyśmieje. Zresztą już po nie których wypowiedziach już mogę. Harris. Ty też w ogóle nie jesteś obiektywny, taki fanboy fify. Pes ma swoje bugi ale jest bardzo dobry. Już się nie przejdzie obrony tak jak w 09. Trzeba pogłówkować. Większa walka ramie w ramie, strzały bardzo fajne. Gra obronna zdecydowanie poprawiona.
Do mnie pijesz chłopaczyno z tym fanbojem? Na prawdę tak twierdzisz? Nie znasz mnie więc kłepotaj ogryzek dyniogłowy i podążaj żółtą ceglaną drogą. Chłopcze - gram w pesa od części pierwszej i byłem jego wielkim fanem do części 6tej ale nie mam tak jak Ty klapek na oczach by nie zauważyć że w fifce 10 zmienili praktycznie wszystko by gra nie była schematyczna i arcadowa a także że pes2010 to ta sama gra co od iluśtam lat. A żeby jeszcze dobitniej uświadomić Ci że to Ty parówo jesteś fanbojem pesa a nie ja fifki dodam tylko że w fifkę gram dopiero od poprzedniej części która była schematyczna i denna aż do bólu a Ty pisząc takie brednie prawdopodobnie wcale nie grałeś w tegoroczne demo. Na moje szczęście w tym roku fifka jest dokładnie tym czym chciałem by była a pes i konami nadal żeruje na takich naiwniakach i ślepych lojalistach jak Ty zmieniając w każdej "nowej" części aż dwie animacje na krzyż.

p.s. żeby nie zauważyć poniższych zmian w fifce10 sprawiających że to zupełnie inna gra niż 09 trzeba być honorowym obywatelem ciemnogrodu: fizyka piłki, strzały, brak schematu, dośrodkowania, podania, strzały sytuacyjne, drybling i wiele wiele innych. Te zmiany sprawiły właśnie że definitywnie pes przestał dla mnie istnieć.
 

debeef

New member
Bez reklam
SierzantHarris napisał:
:twisted:
Do mnie pijesz chłopaczyno z tym fanbojem? Na prawdę tak twierdzisz? Nie znasz mnie więc kłepotaj ogryzek dyniogłowy i podążaj żółtą ceglaną drogą. Chłopcze - gram w pesa od części pierwszej i byłem jego wielkim fanem do części 6tej ale nie mam tak jak Ty klapek na oczach by nie zauważyć że w fifce 10 zmienili praktycznie wszystko by gra nie była schematyczna i arcadowa a także że pes2010 to ta sama gra co od iluśtam lat. A żeby jeszcze dobitniej uświadomić Ci że to Ty parówo jesteś fanbojem pesa a nie ja fifki dodam tylko że w fifkę gram dopiero od poprzedniej części która była schematyczna i denna aż do bólu a Ty pisząc takie brednie prawdopodobnie wcale nie grałeś w tegoroczne demo. Na moje szczęście w tym roku fifka jest dokładnie tym czym chciałem by była a pes i konami nadal żeruje na takich naiwniakach i ślepych lojalistach jak Ty zmieniając w każdej "nowej" części aż dwie animacje na krzyż.

Tak z powyższej wypowiedzi wyraźnie widać że nie mamy do czynienia z fanboyem:-D . Poziom wypowiedzi jak zwykle wysoki:rolleyes: Widać że ty dokładnie przestudiowałeś demko PES 2010 (które ukazało się wczoraj) zeby wiedzieć, że zmieniono dwie animację.

p.s. żeby nie zauważyć poniższych zmian w fifce10 sprawiających że to zupełnie inna gra niż 09 trzeba być honorowym obywatelem ciemnogrodu: fizyka piłki, strzały, brak schematu, dośrodkowania, podania, strzały sytuacyjne, drybling i wiele wiele innych. Te zmiany sprawiły właśnie że definitywnie pes przestał dla mnie istnieć.

Potrzebujesz tylko chwili grania, by wiedzieć, że w Fifie nie ma schematów...brawo
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Hoho...ależ niespodzianka że znowu coś do mnie pijesz.Ale Ty masz chłopie kompleksy....ciągle ten sam drętwy tekst o "poziomie wypowiedzi", musisz się chyba czuć bardzo niedowartościowany że tak w wiecznie mnie strofujesz w kółko podkreślając ich niski poziom jak gdyby poziom twoich był wysoki. A słyszałeś coś o pojęciu samokrytyki? Nie? Poczytaj swoje wypociny pełne ironii a wręcz sarkazmu w których ciągle się do kogoś lub czegoś przyczepiasz a może zapali Ci się dioda z napisem "jestem cholernym palantem i lubię się przypieprzać do ludzi których nie lubię bo taka to już ze mnie menda". Co do twojego tekstu że zauważyłem brak schematów w fifie po kilku meczach - zagrałem dużo więcej niż kilka a demko pesa mam już ograne. Z Tobą jest podobnie jak z wyznawcami radia maryja - wytykają każdemu to i tamto a sami są krystaliczni. Zabawne jest to że Ty nigdy nie argumentujesz swoich opinii - pes jest ok a fifa nie....ale mógłbyś choć raz napisać dlaczego tak uważasz?. Tylko wiedz że odpowiedz "bo tak" mnie nie satysfakcjonuje więc wysil się trochę jeśli łaska.

p.s grzecznie Cię proszę "zioberku" - odbij ode mnie i znajdz sobie inny obiekt do wyładowania życiowych frustracji.
 
Ostatnia edycja:
Do góry