PDP Panasonic na 2010 rok.

LaserDancer

New member
Witam ponownie :)
Co do wczorajszego linku odnośnie …nowych TV Panasonica .
To jednak matryce ,,IPS- Alpha’’ są…nową generacją ..TV LCD LED …a nie paneli PDP..
Znalazłem na innej stronie w necie ..sprostowanie :

.frazpc.pl/news/27262-Nowy_poziom_czerni_Ekrany_Panasonica_IPSAlpha]Komentarze

(na początku linku dopisać ,,www'' i cały początek adresu- wiadomo jaki )

Wychodzi na to, ,że …chyba jednak trzeba będzie niedługo zapomnieć…o…plazmach!!
Czerń tych matryc będzie …zabójcza dla plazm… no i jeszcze ta grubość (pewnie ze 2cm)
I pobór prądu ok. 100W!!!!
Telewizory tej generacji mają mieć nazwę ..Neo LCD podobnie jak …Neo PDP.
Fabryka tych matryc jest aktualnie rozbudowywana w Czechosłowacji.
Jest to wspólna inwestycja ... Hitachi, Matsushita oraz Toshiba – firma ,,IPS Alpha Technology’’
Pora ..zbierać kasę…..pewnie z jakieś….10 000 zł za 50”…albo więcej ???
 

WuMike

New member
Bez reklam
Oddalamy sie co prawda od tematu plazm, ale pragne podkreslic, ze panele LCD w technologii IPS maja glowne wady w postaci

1) czerni
2) czasu reakcji piksela

W tej materii nigdy nie dogonia PDP.
 

hadetefał

New member
Obawiam się, że zalety jednak mocno nadgonią przytoczone wady a jeśli nie zastopują tej technologi ceną to będzie początkiem końca PDP w oczekiwaniu na OLED, który chyba całkowicie sprawę zakończy Jeśli oczywiście w PDP nie nastąpi jakiś przełom - przede wszystkim marketingowy - bo mam wrażenie, ze PDP to bardzo dobra technologia vs cena ale brakuje czegoś by to sprzedaż z sukcesem - nie jestem marketingowcem nie wiem czego ale to fakt. Mam sporą styczność z klientami, którzy kupują tv i widzę stereotypy i i lęk przed nieznanym oraz nie do końca rozwiane wątpliwości przez samych producentów plazm.
 
Ostatnia edycja:

adam-ant

New member
Jak się ten filmik puści na full screen to na tabliczce nad prawym TV widać napis "The Next Generation IPS-Alpha Panel". To na pewno plazma a nie jakiś nowy LCD z super czernią?
(...)
Skąd masz takie info, przecież panele plazmowe na 2010 rok prezentowane były na tegorocznych targach CES pod nazwą Neo PDP eco (widać to na tej planszy: http://www.hdtvtest.co.uk/image/news/panasonic-2009/viera-evolution.jpg). :hmm: O co więc chodzi :confused:

O przepraszam, nie wiem dlaczego aż tak mi się pomyliło. @danfilm masz oczywiście rację, nowe plazmy Panasa to NeoPDPeco, a IPS-Alpha to nowy LED'owy LCD Panasonic'a (jak już kilka osób powyżej zążyło napisać).
...jeszcze raz sorry, byłem pewien jak to pisałem, a teraz nawet nie wiem skąd miałem tę pewność.
 

dudus1234

New member
Spokojnie panowie te ceny są podane w duńskiej walucie DKK (duńska korona) która na dzień dzisiejszy ma kurs 1DKK=0.55 PLN
Także po zaokrągleniu wszystkie tam podane ceny można dzielić na pół.
:smile:

Takie ceny będą cenami maksymalnymi czyli w salonach Panasonica i w znanych sieciach "Nie dla idiotów" i innych .
Wsklepach internetowych bedzie można je wyrwać napewno o kilka stówek taniej.

Prrzykładowo seria 50X20E kosztuje po przeliczniu z DKK na PLN ok. 4150,-
Czyli porównywalnie jak Seria z 2009 roku 50X10E w sieciach sklepów "Nie dla idiotów"
 
Ostatnia edycja:

bartolinio

New member
to w końcu 1PLN=0,54DKK czy 1DKK=0.55 PLN???? bo ja zasugerowałem się tym co slimak napisał :-o

edit: widzę że już sprostował :) zatem zwracam honor :p
 

Techno200

New member
Dzisiaj na stronie Panasa zobaczylem ze juz cos pisza o NeoPDP , wiec juz chyba i u nas jest .

Tylko dziwna sprawa w opisie TX-P42G10E, pisze ze ma matryce Neo-PDP, a przeciez model TX-42G20E ma ja miec, czy moze cos pokrecilem?
 

adam-ant

New member
Zeszłoroczne modele (oprócz S10) są określane mianem "NeoPDP", tegoroczne to "NeoPDPeco" i niestety jeszcze nie ich u nas nie ma :(
 
Do góry