PDP Panasonic na 2010 rok.

luckyyJTD

New member
Ale w tych samych warunkach 42pv70 brał 500W. Czyli poprawa jest.

Na targach miernik pokazywał 95W. Zobacz na pierwszej stronie warunki testu.

Dokładnie tak.

dziwi mnie ta straszna pogon za kazdym Watem w przypadku TV. Czy sprawdzaliscie ile Wasze PCty pobieraja mocy?
Nowy PCet z dobra grafika przy obciazeniu (np w grach) spokojnie pobiera ok 500W ... wiec 200W pobierane przez TV to nic :D
 

bartolinio

New member
sprawa wygląda tak, że jak TV chodzi po 12-16 godzin dziennie (u mnie czasem tak jest) to miesięcznie przekłada się to na konkretne złotówki ;) i w takim przypadku to czy TV pobiera 90W czy 300W ma ogromne znaczenie bo to jest 3 krotna różnica...

jak dowalisz do tego kino domowe i np. konsolę to można sobie wyobrazić jakie to są koszta :)
 

maciekfitzon

New member
sprawa wygląda tak, że jak TV chodzi po 12-16 godzin dziennie (u mnie czasem tak jest) to miesięcznie przekłada się to na konkretne złotówki ;) i w takim przypadku to czy TV pobiera 90W czy 300W ma ogromne znaczenie bo to jest 3 krotna różnica...

jak dowalisz do tego kino domowe i np. konsolę to można sobie wyobrazić jakie to są koszta :)


Jak Ci za drogo, to proponuję przeżucić się na prasę ! i to "Nie Kolorową"
 

bartolinio

New member
nie napisałem, że mi drogo, tylko starałem się wytłumaczyć "pogoń za Watem", o którą "pytał" luckyyJTD... jak czytasz to staraj się rozumieć co czytasz :rolleyes: jakby mi było drogo to bym nie kupił plazmy tylko zaprenumerował "prasę ! i to "Nie Kolorową""
 

boco

New member
witam czy posiada ktos informacje na temat nowych serii; D/U/X/C.seria D, TC-L37D2: 37" Class LCD HDTV, TC-L42D2: 42" Class LCD HDTV, seria U, TC-L42U25: 42" Class LCD HDTV, TC-L42U22: 42" Class LCD HDTV, TC-L37U22: 37" Class LCD HDTV, TC-L32U22: 32" Class LCD HDTV SERIA X,TC-L37X2: 37" Class LCD HDTV, TC-L32X2: 32" Class LCD HDTV, TC-L22X2: 22" Class LCD HDTV, seria C, TC-L37C22: 37" Class LCD HDTV, TC-L32C22: 32" Class LCD HDTV.
 

python636

New member
Orientuje się ktoś kiedy pojawią się w sprzedaży nowe plazmy Panasa na rok 2010 ??
Jak ceny będą wyglądały itp ???
 

bandi

New member
Nie chce być złośliwy ale czy TV nie jest najważniejszy? 90W pobierają małe telewizorki a jak chce się mieć komfort to chyba nikogo nie powinno odstraszyć 3x większy pobór energii - w końcu to jest obraz

Może pomyśl o dawkowaniu - może lepiej grać konkretniej poświęcając 3x mniej czasu, np spędzając go na dworze, na rowerze czy inne pożyteczne zajęcia - czytanie prasy niekolorowej?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
dziwi mnie ta straszna pogon za kazdym Watem w przypadku TV. Czy sprawdzaliscie ile Wasze PCty pobieraja mocy?
Nowy PCet z dobra grafika przy obciazeniu (np w grach) spokojnie pobiera ok 500W ... wiec 200W pobierane przez TV to nic :D

Sprawdzam na bieżąco - zestaw (plazma 50" + ampli + PS3 fat + wzmak) ciągnie jakieś 350-400W (o ile nie jest bardzo głośno). Sam TV to jakieś 150-250W. Prawdę mówiąc - mam gdzieś ile wychodzi - wymieniłem WSZYSTKIE żarówki na świetlówki kompaktowe (przyzwoite - na filmach kręconych w świetle sztucznym przy 50kl/s nie ma mowy o "pompowaniu", także kolory rozszczepione przez płytkę CD mają płynne przejścia) - to dało konkretne oszczędności (wcześniej za prąd płaciłem 120PLN/miesięcznie teraz 60PLN). Nie mam telewizji, więc oglądam tylko DVD/BD i od czasu do czasu sobie gram. Oprócz tego słucham muzyki (CD 5W wzmak typowo 40-100W, ale to ostatnie to już rzeź nie do wytrzymania na 20m^2).
 

python636

New member
I również seria S2 jest opisana :D
54 cale będą w wersji S co mnie bardzo cieszy, ciekawe tylko czy te ceny podane w dolarach będą przełożone na PLNy ? Jeśli tak to bomba !!! No i kiedy będą dostępne w naszych sklepach internetowych ????
 

adam-ant

New member
Te ceny nigdy się nie przekładają tak jak wskazywałby kurs dolara. Tym bardziej, że polityka cenowa w USA jest inna. Tam więcej osób kupuje TV większe niż 50'', dlatego te większe TV są w miarę normalnie wycenione, tzn wzrost ceny jest proporcjonalny do wzrostu rozmiarów telewizora. U nas takie rozmiary jeszcze nie trafiły pod strzechy, więc są wycenione jak na dobra luksusowe (bo taki przydział następuje u nas automatycznie) przystało... czyli całkowicie "od czapy".
Choć może w tym roku 54'' też już będzie mieć sprawiedliwą cenę :)
 
Do góry