Panasonic VT50 wszystko o serii (TX-P50VT50 TX-P55VT50 TX-P65VT50) testy, opinie etc.

artchi1000

New member
Po zmianie ustawień gra naprawdę dobrze. Oglądam mecze na TVP HD i mogę z czystym sumieniem go polecić niezdecydowanym. Tak samo na BR .
Ma pewne niedociągnięcia, ale który ich nie ma ;)
 

taschoon

New member
Witam jako obecny posiadacz konsol PS3 i X360 powiem tak ..jako byly posiadacz Vt 20(50 cali) i VT 30 (65 cali) gralem na tych tv dosc dlugo .Mam w pokoju trzy duze okna i granie w dzien przy slonecznym dniu bylo bardzo dla mnie ... :evil: .Osobiscie granie na Ledzie w jasnym pokoju jest wygodniejsze a obraz bardziej plastyczny.(jak dla mnie !) Obecnie zastanawiam sie nad kupnem VT 50 tylko wlasnie te 3 okna w pokoju! Obraz zawsze w grach bedzie ladny w nocy ale juz w dzien to tragedia .

Ja mam plazmę w dużym pokoju gdzie okno zajmuje prawie całą ścianę i jest do tego prawie cały dzień słoneczko. Za dnia używam bardziej TV jako radia bo tylko słucham co się dzieje, jak nie ma dzieciaków to sobie pogram na X-ie i wtedy roletki w dół i nie ma problemu z graniem. Mam plazmę LG a teraz będę zmieniał i tez wezmę plazmę na 98% VT50, jeszcze tylko kwestia rozmiaru. Jak już ktoś napisał wcześniej trochę trzeba zadbać o plazmy aby nam się nie skończyły za szybko i może to jest klucz do mojego upodobania tej technologii. Natomiast co do rachunków to może po iluś tam latach zwrócę na to uwagę bo obraz rekompensuje mi tą niewielką różnicę jaką jest parę złoty do rachunku więcej.:mrgreen:
 

MaciekMR

New member
tak chciałem włączyć ale w x264 mam napisy w txt i w ogóle po wciśnięciu option nie mam wyboru napisów a w xvid mam napisy w txt i srt i tam pokazuje mi menu napisy ale nie mam nic do wyboru .
Czy jest tak że napisy wogóle nie chodzą

Sprawdź ten sam film z USB a nie przez DLNA. Pewnie zadziała.
Oczywiście plik z napisami musi mieć dokładnie taką samą nazwę co plik z filmem.

Pozdr.
MR
 

marekp69

New member
Witam.
Czy ktoś z posiadaczy byłby w stanie podać mi dokładne wymiary kartonu, w który jest zapakowany 50VT50? Prawdopodobnie będę przywoził w tym tygodniu i nie wiem czy zmieszczę go w aucie.
 

jgx

New member
Bez reklam
Kolego tylko nie zapomnij że Philips i Sharp to jak Mercedes i Fiat . P.S Do dzisiaj uważam że najlepszy jaki miałem telewizor to było Sony KDL Z5500 tylko że mały bo 46 calowy . I nie boję się ostrości obrazu HD na LCD bo to lubie idealnie ostry obraz . A po kalibracji będzie na bank super . SD kicha zapewne ale jak pisałem wcześniej już wszystko jest HD co mnie interesuje .

oglądam mecze euro na 52z5500 z cyfry w HD i powiem że obraz jest piękny, szczenka mi opada :) - ostry jak żyleta, płynność wyśmienita, wiem że plazma ma swoje zalety ale w aspekcie ostrości i płynnoości obrazu w hd nie drówna lcd (oczywiście mówimy o 100Hz)
 
D

Deleted member 121090

Guest
oglądam mecze euro na 52z5500 z cyfry w HD i powiem że obraz jest piękny, szczenka mi opada :) - ostry jak żyleta, płynność wyśmienita, wiem że plazma ma swoje zalety ale w aspekcie ostrości i płynnoości obrazu w hd nie drówna lcd (oczywiście mówimy o 100Hz)
Panowie ja miałem 52Z5500 i mam 55VT30. Jeszcze rok temu jak szukałem następcy z-ki to jedynie ten Panas miał obraz nie gorszy spośród tego co było na rynku. Mało tego ma lepszy.
Nie piszcie że Z-ka Sony to dowód na wyższość LCD nad PDP bo tak samo jak zaczniecie szukać następcy Z-ki wśród LED to bedzie Wam bardzo ciężko znaleźć. Z-ka to była rewelacyjna jakość. Zresztą na forach przewijała się opinia że to był model LCD który miał obraz najbardziej zblizony do plazmy. To była pochwała. I coś w tym jest. Jak potem szukałem następcy na poczatek właśnie wśród LED-ów to byłem zrozpaczony tym co widziałem. Albo przejaskrawiony obraz, albo rozmyte całkowicie tło, nierównomierne podświetlenie. No tragedia. Z-ka ma piękny obraz, do tego rewelacyjną płynność. Bardzo dobre kąty. Ale ma dużo słabszą czerń od VT30. Obraz z VT30 jest jednak lepszy od Z-ki. ma lepszy kontrast, lepszą gradację kolorów, jeszcze lepsze kąty, no i zero cloudingu. Mam na tej samej ścianie i w tym samych warunkach oglądam co poprzednika. Jedyną rzeczą która była lepsza w Z-ce na słabszym materiale to płynność. Na kiepskim materiale czasami w VT30 widzę szarpanie obrazu na początku ruchu. Na dobrze nadawanych kanałach czy z DVD i BD problem nie istnieje. Ale w Z-ce nie było go nigdy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

wojt88

Guest
niestety nawet z usb nie działa .
Byłem przekonany że czyta napisy do filmów .
Samsung łyka wszystko a Panas lipa

Widocznie masz problem z obsłużeniem tego telewizora... Mój 65VT50 łyka WSZYSTKO jeszcze niczym go nie zaskoczyłem. Czyta wszystkie ripy HD w mkv/x264 w wraz z napisami w txt,srt włącznie z polskimi znakami.

Do tego czyta mi po dlna pliki 50GB Blu-ray 1:1 i mogę wybierać ścieżki dźwiękowe i język napisów. Wrzucałem jeszcze mp4, avi, dvd ripy xvid i wszystko przez udostępniony w sieci hdd 3TB...

Multimedialność Panasonica nowej serii zaskoczyła mnie! Polecam telewizor wszystkim, dla których wieczorny seans jest najważniejszy...

Żadnych plam i innych opisanych w wątku "wad" nie mogę się doszukać... Jedyne minusy to bolączki PP (plazm panasonica) - czyli 50Hz przy odbiorze platformy cyfrowej i słbo w dzień ale jak już słoneczko zachodzi, albo roleta w dół to kolory czeszą mi oczy i wypala źrenicę! Polecam plazmę tym bardziej VT'ka i cieszę się, że zaufałem tej technologii... Oczywiście dzięki HDTV.
 
Ostatnia edycja:

rl2001

New member
Widocznie masz problem z obsłużeniem tego telewizora... Mój 65VT50 łyka WSZYSTKO jeszcze niczym go nie zaskoczyłem. Czyta wszystkie ripy HD w mkv/x264 w wraz z napisami w txt,srt włącznie z polskimi znakami.

Do tego czyta mi po dlna pliki 50GB Blu-ray 1:1 i mogę wybierać ścieżki dźwiękowe i język napisów. Wrzucałem jeszcze mp4, avi, dvd ripy xvid i wszystko przez udostępniony w sieci hdd 3TB...

Multimedialność Panasonica nowej serii zaskoczyła mnie! Polecam telewizor wszystkim, dla których wieczorny seans jest najważniejszy...

Żadnych plam i innych opisanych w wątku "wad" nie mogę się doszukać... Jedyne minusy to bolączki PP (plazm panasonica) - czyli 50Hz przy odbiorze platformy cyfrowej i słbo w dzień ale jak już słoneczko zachodzi, albo roleta w dół to kolory czeszą mi oczy i wypala źrenicę! Polecam plazmę tym bardziej VT'ka i cieszę się, że zaufałem tej technologii... Oczywiście dzięki HDTV.
powiedz mi z czego ci czyta z usb czy dlna jakieś konkrety .
Ja podaje mu filmy z NAS Synology DS 211+ i przy matrosce nie ważne czy txt czy srt mi ich nie czyta bo nie mam do eyboru napisów po naciśnięciu option.Przy DIVX mam w option napisy ale mi ich nie wyświetla do wyboru .Może ja coś robie żle daj znać .
 

Soryu

New member
Bez reklam
Pytanie raczej, czy to dlna od synology w ogóle obsługuje napisy? Bo różnie z nimi bywa, i zwykle nie obsługują zewnętrznych napisów (zależy od serwera).
 

szybkiepytan

New member
Nietylko, dzis gadalem w mm z pracownikiem ktory powiedzial ze panasonic puscil wadliwa serie vt50 w eu dlatego mozna go wyhaczyc za 6999?za 50 cali (ktos im oddal tv z tego wlasnie powodu, testowali go caly dzien w ciemnym pokoju i potwierdzili wade)

chodzi oczywiscie o wade z bialymi plamami, podczas montazu matryc jakies przyssawki zbyt mocno dociskaja i stad to dziadostwo na ciemnym ekranie.
 
Ostatnia edycja:

tlubowicz

New member
Aaa czyżby jakaś nowość w kwestii usterek?
Jeżeli to chodzi o znajome białe plamy z podświetlenia od tyłu i zaobserwowali je w zaciemnionym pokoju to szacunek dla panów z mm ..;)
U mnie (50vt50) niby jest odrobine jaśniejszy pionowy pas 2 cm z nieregularnymi krawędzimi po prawej stronie ekranu ale widoczny tylko na statycznym szarym slajdzie, absolutnie nie na czarnym. Na normalnym materiale nie udało mi się tego wypatrzeć pomimo starań.

Korzystam z UPC, materiał SD akceptowalny choć szału z ostrością nie ma. Za to HD super.
 

otan

New member
Bez reklam
Dzisiaj dostałem informację z Warszawy o dostawie do hurtowni Panasonic 55VT50E.
Modelu 50VT50 nie dostali. Cena w sklepie internetowym w którym zawsze zaopatruje się w sprzęt RTV ma wyniesć około 9 tys zł. Sprzedaż ma ruszyć od piątku.
 

codaco

New member
... Może wada tunera satelitarnego nie jest kluczową sprawą do jakiej telewizor został stworzony , bo w sumie taka prawda .

Tutaj się z kolego nie zgodzę, telewizor jak sama nazwa wskazuje służy m.in. do oglądania telewizji :), więc tuner w TV jest kluczowym elementem. Jak bym chciał bez tunerów to kupił bym sam panel plazmowy a nie właśnie telewizor :).
 

wojt88

Guest
Hej czy filmy 3D side by side ogląda się na aktywnych tv? Mam 65VT50 i ściągam je w mkv ale mam ekran na pół podzielony i dwa obrazy... W jakim formacie ściągać 3D dla panasa? Dzięki!
 
Do góry