Panasonic TX-P50VT30E

Admor

New member
Przestańcie się kłócić. Każdy ma swoje racje i nie warto się spierać.
Moje pytanie: jak jest z odtwarzaniem mkv@720p/1080p z ewentualnym 3D (SBS) ? Daje to radę? Jutro TV odbieram i zastanawiam się czy kupować od razu jakiegoś pierwszego lepszego odtwarzacza, żeby cokolwiek móc sobie pooglądać, zanim nie kupię wszystkich sprzętów (mam długą listę i fundusze nadejdą dopiero pod koniec miesiąca, stąd też potrzebne tymczasowe rozwiązanie).
 

Ropuszek

New member
Ostatnio otrzymałem informację z Oleole.pl (RTV Euro), że w ramach ich programu "nie kupuj kota w worku", po przywiezieniu sprzętu, w obecności dostawców możesz sprawdzić tv _zanim_ za niego zapłacisz. Jednak z informacji tej wynika też, że "inspekcja" nie przewiduje włączania tv i sprawdzania "bad pixeli" - w grę wchodzi jedynie obejrzenie obudowy, szukanie pęknięć matrycy itp. Zatem oferta taka sobie, podobne warunki obowiązują firmy kurierskie.

przeczytałem o tym, kolejny chwyt marketingowy, tylko że nie każdy jest świadomy swoich praw i przyjeżdża taki "przeszkolony cwaniaczek" z tv i ponagla by podpisywać karteczkę bo on nie ma czasu.....teoretycznie kupuje kota w worku :neutral:

Z kolei Kiki (audiovideo.com.pl) oferuje możliwość sprawdzenia telewizora przed wysyłką.

właśnie sprawdzałem stronę Kikiego, ale ceny nie niema w przypadku tego modelu, pewnie do uzgodnienia :razz:

A MI NIE JEST PRZYKRO KUP PLAZME PANASONICA I BĄDŹ SZCZĘŚLIWY ,ŻYCZĘ CI TEGO.KAŻDY ZAKUP MUSI BYĆ PRZEMYŚLANY.
SONY hx920 TO NIE JEST GÓWNIANY EKRAN ZE ZNACZKIEM s.MAM NADZIEJĘ ŻE TWOJA PLAZMA BĘDZIE TAK SKALOWAĆ SD JAK TEN LED SONY,A BIAŁY BĘDZIE BIAŁY.
Plejak: jeszcze nie jest moja, zaczęły się schody skąd kupić, i mieć pewność że towar jest bez wad.
Byłem wczoraj w komputroniku i cena którą oferowali to jest 6600, patrząc na morele.net zdecydowanie dla mnie za duża ... 6016 zł mogę u nich mieć.

I co ciekawe: w komputroniku mogę zamówić egzemplarz który są w stanie uruchomić i sprawdzić ( nawet na tydzień), nie chodzi o uszkodzenia fizyczne( to chyba normalne), ale o martwe piksele i inne wady w trakcie produkcji które na pierwszy rzut oka nie są widoczne.
I mam pytanie: czy to jest prawda że nawet po paru (5-7) dniach ten demoniczny piksel może się ujawnić? tak twierdził spec z komputronika. Ale cena o prawie 600 zł wyższa! :???:

A że technologia plazmowa odchodzi do lamusa to się niebawem przekonasz , niestety........
obecnie konkuruje z Twoim modelem Sony, ba "bije go na łeb"...
Myślisz że Twój hx920 w następnym roku nie odejdzie do lamusa?
Nikt nie bedzie zwracał uwagi w przyszłym roku tu na forum czy masz plazme czy nowoczesną technologie z przed roku bo dobrze wiesz że wejdą nowe modele.
Każdy z tych użytkowników będzie z satysfakcją korzystał ze swojego modelu, a co niektórzy bedą za wszelką cenę kupować najnowszy model z obecnego roku bo jest topowy i nie odejdzie do lamusa, niestety do najbliższego następnego roku ;)
Koło się zamyka.... tylko różnica polega na tym że jedni kupują coś co jest nie dopracowane ale najnowsze i topowe , a inni coś co chcą oglądać i wybrać najlepszy wariant.. od tyle :)

Pozdrawiam :)


Kiki: jak to jest z ceną u Ciebie w firmie w.w modelu i co sądzisz na temat sugestii eksperta z komputronika o których napisałem powyżej? :)
 

GORB

New member
Plejak: jeszcze nie jest moja, zaczęły się schody skąd kupić, i mieć pewność że towar jest bez wad.
Byłem wczoraj w komputroniku i cena którą oferowali to jest 6600, patrząc na morele.net zdecydowanie dla mnie za duża ... 6016 zł mogę u nich mieć.

Nie wiem gdzie mieszkasz, ale sprawdź ceny w mix electronics i electro world (sklep internetowy i możliwość odebrania salonie).

Na Śląsku z kolei podobno jutro między 19, a 22 w Media Expert ma być akcja bez VAT (ciekawe czy podniosą te ceny niby wyjściowe).
 

Alcatraz

New member
Nikt nie bedzie zwracał uwagi w przyszłym roku tu na forum czy masz plazme czy nowoczesną technologie z przed roku bo dobrze wiesz że wejdą nowe modele.
Plejakowi nie chodziło o to, że modele SPRZED roku odejdą do lamusa, tylko że technologia plazmowa jako taka tam odchodzi. Osobiście nie jestem aż tak radykalny ale trzeba przyznać, że telewizory plazmowe produkuje od pewnego czasu coraz mniej a nie więcej firm.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ropuszek.
Jeśli mieszkasz w okolicach Górnego Śląska to mogę Ci dać namiary na sklep który za cenę najniższą w necie przywiózł mi 55VT30 wniósł uruchomił i pokazał możliwości tego TV. Mało tego po zakupie w razie problemów z konfiguracją dali telefon pod którym mogłem szukać podpowiedzi.
 

piotr10

New member
Bez reklam
Witam.
Mam prośbę do użytkowników VT 30 - Zwróćcie uwagę na green ghosting w waszych plazmach.

Niestety u mnie występuje na Panasie 65" VT 30.
Jestem załamany i szukam rozwiązania tej sprawy.
Niestety zauważyłem ten efekt dopiero po kilku dniach użytkowania bo wyłączyłem dopiero wtedy tryb eco ( przez kilka dni nie tykałem, żeby się plazma dotarła :) )
 

maniek86krk

Klub HDTV.com.pl
vip
piotr10 w ktorym miejsu mas green ghosting ? ja dis kupilem 50vt30 i jak aktualiowalem oprogramowanie tv to na srodku widzialem duza zielona plame czy to normalne ? Jest to moja pierwsza plazma wiec mam pare pytan mianowicie trzeba robic jakies specjalne zabiegi z nowa plazma tzn jakies tryby musza byc wlaczone zeby plazma sie wygrzala albo cos w tym stylu? Czy ma ktos ustawienia po kalibracji plazmy ktore moglbym wprowadzic do swojej plazmy? Slyszalem ze plazmy sie grzeja dzis moja plazma pracowla 6 godzin i po dotknieciu byla zimna na srodku a na bokach lekko ciepla posune sie nawet o stwierdzenie ze moj poprzedni led d8000 byl cieplejszy niz ta plazma
 

czarodziej

New member
Mam takie banalne pytanie. Czym różni się model 55vt30 od 55vt30e, co oznacza ta literka "e" na końcu. Jakoś nie mogę się doszukać tej informacji. Planuję zakup tego TV i w jednych sklepach jest taki symbol, a w innych inny.
 

Alcatraz

New member
Literki "e", to najcześciej oznaczenie dystrybucji na daną część Europy i z technicznego punktu widzenia nie znaczą nic czyli są to te same modele. Piotr10, myślę że tu kilka osób prędzej wyśle Cię do okulisty niż przyzna się, ze ma u siebie green ghosting. Chyba, że odpowiedzą Ci na priv. W każdym razie Tobie gratuluję "odwagi":)
 

don111

Banned
zielona plama czy coś innego zielonego co widać na ekranie, to znak że telewizor umie wyświetlić kolor zielony, czyli umie wyświetlić prawidłowo to co mu podaje sygnał
na youtube macie przekontrastowane przykłady co to jest green ghosting i jak to widać z czułego oka kamery, normalnie mało kto to dostrzegał, zresztą im nowsze modele tym coraz mniejszy ten efekt występował
 

riculek

New member
Przeczytajcie cały wątek z tego linka co podałem w tym watku, to dowiecie sie czym jest ta "zielona plama" u kolegi. Ale jak o tym pisałem, to mnie koledzy wysmiali.
 

don111

Banned
nie będziemy przeszukiwali wątku od początku aby znaleźć Twojego linka, który kiedyś tam podałeś
skoro już o nim wspominasz to "odrobinę" łatwiej byłoby jakbyś sam go podał
 
Do góry