Panasonic TX-P50VT30E

D

Deleted member 121090

Guest
Nie tylko na linii ale również w osi. Pomyśl chwilę... Sam lansujesz ideę konsumowania obrazu i dźwięku na najwyższym poziomie, prawda? Tak więc zakładamy również posiadanie dobrego zestawu stereo lub 5.1 (7.1 itd.) Chcąc uzyskać najlepsze możliwe parametry obrazu i dźwięku mamy bardzo ograniczone "pole siedzenia". Siadając tam, gdzie lcd ma słabsze kąty dawno już popsułeś efekt stereo lub 5.1 bo dźwięk jest jeszcze bardziej wymagający niż obraz! A przyznac muszę, ze jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś narzekał na to że efekt stereo wymaga siedzenia idealnie pomiędzy kolumnami...

Sam widzisz, ze tak naprawdę oba problemy są trochę wydumane - dlatego o słabych kątach pionowych w plazmie napisałem wyłącznie w formie dygresji:smile: Pozdrawiam
Ale ja nie pisałem o słabych kątach bocznych w LCD. Ty pisałeś o słabych kątach góra dół w PDP. A to moim zdaniem całkiem bez znaczenia i napisałem dlaczego. Co do siedzenia w centralnym punkcie w czasie słuchania 5.1 to oczywiście tak jest najlepiej. Ale np. mój amlituner ma funkcję podczas której mogę mu zaaplikować więcej punktów odsłuchowych. On to uwzględnia podczas autokalibracji.
 

Alcatraz

New member
Ale ja nie pisałem o słabych kątach bocznych w LCD.
ależ tak...
Więc słabe kąty boczne są bardzo istotne. Natomiast słabe kąty góra-dół to problem wydumany.
Nie miałeś chyba na myśli słabych kątów bocznych w plazmie? Jeśli nie, to pisałeś właśnie o LCD.
Ale np. mój amlituner ma funkcję podczas której mogę mu zaaplikować więcej punktów odsłuchowych
Oczywiście ale to o czym piszesz to już niestety sztuczne tworzenie pola akustycznego a chodziło wyłącznie o efekty możliwe do uzyskania za pomocą fizycznego ustawienia odbiorcy względem tv i kolumn.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ja chyba jakiś niedouczony jestem. Albo mam słaby dzień. Wytłumacz mi proszę definicję sztucznie wytworzonego pola akustycznego. Bardzo też mnie frapują efekty możliwe do uzyskania za pomocą fizycznego ustawienia odbiorcy względem TV i kolumn. Możesz mi to przybliżyć bo nie wiem czy wogóle podczas obcowania z TV jestem fizycznie ustawiony?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Alcatraz

New member
To proste. Sztucznie wytworzone pole akustyczne to symulacja ustawienia źródła dźwięku względem słuchacza. Jeśli np. nie ma możliwości siedzenia w odpowiednim miejscu i bliżej masz do lewej kolumny - można za pomocą elektroniki zasymulować to prawidłowe ustawienie np. pętlą opóźniającą. To samo dotyczy np. tylnych głośników w systemie 5.1 - mając je 1 metr za głową amplituner symuluje (odpowiednim opóźnieniem) większą ich odległość od tego, które wynika z fizycznego ustawienia. Wszystko można zasymulować ale mnie chodziło o realne (czyli w uproszczeniu fizyczne) ustawienia odbiorcy względem sprzętu. Naprawdę nie wiem co w tym trudnego...

Aplikując (jak napisałeś) swojemu amplitunerowi więcej punktów odsłuchowych robisz dokładnie to o czym napisałem czyli sztucznie tworzysz pole akustyczne. Różnica w uproszczeniu polega na tym, że w normalne pole to fizyczna przetrzeń (odległości, akustyka pomieszczenia itd.) a sztuczne to przestrzeń skorygowana i symulowana przez elektronikę.

Dlatego napisałem, że biorąc pod uwagę FIZYCZNE ustawienie a NIE SYMULACJE, siadając tam, gdzie lcd ma słabsze kąty dawno już popsułeś efekt stereo lub 5.1 bo dźwięk jest jeszcze bardziej wymagający niż obraz.

nie wiem czy wogóle podczas obcowania z TV jestem fizycznie ustawiony
Twój sarkazm jest naprawdę niepotrzebny... i dziecinny. Drobna sugestia - ochłoń.
 
Ostatnia edycja:

Aria Rain

New member
Dlatego napisałem, że biorąc pod uwagę FIZYCZNE ustawienie a NIE SYMULACJE, siadając tam, gdzie lcd ma słabsze kąty dawno już popsułeś efekt stereo lub 5.1 bo dźwięk jest jeszcze bardziej wymagający niż obraz.

Czyli z trójki siedzących przed telewizorem widzów, tylko środkowy będzie miał najlepszy odbiór audio ;)
Osobiście wybieram słuchawki, lubię się przemieszczać na sofie ;)

I przy całym szacunku do tej dyskusji, chyba jednak trudno porównywać "kąty wertykalne" do "horyzontalnych". Przed telewizorem raczej się spędza czas w 'dystrybucji' poziomej, a nie pionowej :)
 

Aria Rain

New member
Tak sie składa, że nikt tego tutaj nie robi...

Czyżby? :)

o ile zmiana położenia użytkownika TV w płaszczyżnie poziomej to rzecz normalna o tyle jego przemieszczanie się w płaszczyźnie pionowej, podczas oglądania, już raczej nie

HQ mówi, że kąty pionowe są nieistotne, kolega, że są nie mniej ważne od poziomych. Ale mniejsza o to, ja należę do tych osób, które twierdzą, że cena biletu w kinie powinna być uzależniona od zajmowanego miejsca :hihi:
 

2marekm

New member
Jak to jest z nagrywaniem na pendriva lub dysku podłączanym na USB ?
Posiadam 50VT30, czytam instrukcję i jestem głupi jak przysłowiowy pień, co oczywiście nie można tego wykluczyć :)
TV mam podłączony do kablówki Vectry. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Dziękuję.
 

tdx

New member
Bez reklam
Jak to jest z nagrywaniem na pendriva lub dysku podłączanym na USB ?
Posiadam 50VT30, czytam instrukcję i jestem głupi jak przysłowiowy pień, co oczywiście nie można tego wykluczyć :)
TV mam podłączony do kablówki Vectry. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Dziękuję.

Jak masz Vectre to nic nie nagrasz. Możesz nagrywać tylko z tunera DVB-t/c/s wbudowanego w TV
 

don111

Banned
Nie robię z igły wideł Panie Don.To użytkownicy tego topowego tv Vt30 Panasonic wskazują na problemy.Potwierdzili już rwanie obrazu oraz skoki jasności- potwierdzają i powidoki.Jeśli nie mam racji spróbuj reklamować powidok lub wypalenie jakiejkolwiek plazmy u jakiegokolwiek producenta - a najlepiej zapoznaj się ze stanowiskiem Pansonic Polska że obraz statyczny może powodować takie objawy i nie podlega to reklamacji.Rozumiem i doceniam że są osoby które oglądając film zupełnie nie przeszkadza im prześwitujące przez 2 godziny logo tvn.Ale co z tymi bardziej wymagającymi?
zmiana obrazu w LCD po przesunięciu głowy o centymetr w lewo/prawo - rozumiem że nerwy puszczają ale nic głupszego dawno nie słyszałem o technologii lcd.
__________________
nie rozumiesz co pisałem, to takie porównanie istotności problemu, może jak przeczytasz jeszcze raz to załapiesz :)

bardzo sprytnie próbujesz też rozdmuchać sprawę - "Rozumiem i doceniam że są osoby które oglądając film zupełnie nie przeszkadza im prześwitujące przez 2 godziny logo tvn.Ale co z tymi bardziej wymagającymi?"
wiesz dobrze, że nic nie prześwituje, powidoki nie są w ogóle widoczne przy oglądaniu czegoś innego niż czarna plansza bez sygnału i to z bliska
rwanie obrazu, ojej... do czego porównujesz ? do smużenia w swoim LED ? może jak załączysz teatrzyk to masz lepszą płynność w porównaniu do wyłączonego IFC w Panasonicu, po wyłączeniu teatrzyku nie ma co porównywać
skoki jasności - ile osób to widziało ? ile jest świadome tego "problemu" ?
nie rozumiem dlaczego ciągle mącisz ludziom w głowach, wiemy że uwielbiasz LED i nie dostrzegasz w nich wad, a plazmy byś spalił na stosie... ja mam jednego z lepszych LED ale wiele aspektów obrazu jest lepsze w plazmach i vice versa, biorąc pod uwagę jednak ceny telewizorów to plazmy wygrywają w cuglach rywalizację o opłacalność zakupu (choć marketing i nieświadomość klientów robi swoje)
czy tego chcesz czy nie, pomimo wad jakie ma, Panasonic VT30 jest uznawany przez 90% serwisów testujących telewizory za najlepszy tv na rynku, wliczając w to droższe modele LED
 
Ostatnia edycja:

kriswas

Member
Bez reklam
Dawno mnie nikt tak nie ubawił!:hihi:

ja mam jednego z lepszych LED ale wiele aspektów obrazu jest lepsze w plazmach i vice versa, biorąc pod uwagę jednak ceny telewizorów to plazmy wygrywają w cuglach rywalizację o opłacalność zakupu (choć marketing i nieświadomość klientów robi swoje)
czy tego chcesz czy nie, pomimo wad jakie ma, Panasonic VT30 jest uznawany przez 90% serwisów testujących telewizory za najlepszy tv na rynku, wliczając w to droższe modele LED

Na Twoim miejscu dałbym trochę na wstrzymanie, a powściągliwość jest bardzo przydatna przy wyrażaniu takich jednoznacznych i nieudokumentowanych opinii. W dobie kryzysu producenci łapią się wszystkiego, nawet "90% serwisów testujacych". Tylko ciekawe, kto zapłacił za testy i dostarczone telewizory do testów, to tak BTW.:razz:
 

plejak

Banned
Nikomu Don nie chce mącić w głowach.Ledy segmentowe które akceptuję też mają wady .Absolutnie wszystkie płaskie tv mają wady.Ale bez emocji poczytaj o powidokach , skokach jasności i rwaniu obrazu.Czy napewno ja ten temat rozdmuchałem czy jednak może jak poczytasz ten wątek od pierwszego wersu faktyczni posiadacze Vt 30 panasonica?
 

don111

Banned
chodzi mi o wyolbrzymianie wad
ja sam miałem plazmę Panasonica przez 3 lata i problem powidoków był jedynie w głowie (obawy), w żadnym wypadku nie w ekranie, więc powidoki niby są ale nie są problemem widzialnym
wahania jasności zostały poprawione po update softu, rwanie obrazu jest zależne od ustawień IFC, z IFC nie ma rwania a bez włączonych systemów ruchu jest lepsza płynność niż na innych telewizorach
małe wady to odtwarzanie przy 50hz oraz odbicia, ale są do wyeliminowania... powidoki i obawy o wypalenia to problem w głowie, najpoważniejszy moim zdaniem ze wszystkich, dla pedanta, który chce mieć wszystko poukładane w głowie jak w zegarku, może to być kłopot
 

Ropuszek

New member
Miej poczucie humoru.Nikomu nie zabraniam kupować plazm.W porównaiu z full led są bajecznie tanie.Ja nie chcę ich darmo.Każda inna osoba ma prawo kupić plazmę i być szczęśliwa.Miłego dnia.:-o

Też byłem anty do plazmy z tego powodu że już parę dobrych lat temu eksperci stwierdzili że ta technologia się powoli kończy a przyszłość jest w lcd, o dziwo do dzisiaj się nie skończyła, mamy ledy te okrojone i te full, nadmieniam że zawsze byłem miłośnikiem Sony i jednocześnie krytykiem Panasa, i czytając Ciebie mam wrażenie jakbym słyszał siebie parę lat temu :D

Nie zmiennie mam sentyment do tej firmy :oops: do tej pory mam magnetowid który działa, walkmana na kasety, i obecnie ps3 z której jestem bardzo zadowolony - ale przyszedł czas by kupić telewizor, jeszcze 5 lat temu krzyczałbym Sony!!! 2, 3 lata temu co najmniej lcd choćby Samsunga ale dzisiaj jestem w 99,9% pewien że kupie "przestarzałą plazmę" która o dziwo nadal się rozwija :)

Plejak : przykro mi... ale niestety będzie to znienawidzony kiedyś przeze mnie Panasonic :smile:, wolę zapłacić rozsądne pieniądzę i mieć w miarę dobry telewizor ze znaczkiem "P..." niż słono przepłacić i mieć przeciętny wręcz gówniany ekran ze znaczkiem "S...", wiem że jest jeszcze innych pare firm godnych uwagi takich jak Toshiba, Samsung czy Philips ale nie za tą cenę :sad:

Jestem zdecydowany i na dniach chciałbym go mieć w domu:)

Mam pytania do Was wszystkich:

Czy jest jakakolwiek różnica w zakupie na raty czy gotówką???? (jestem w stanie zapłacić gotówką) , czy TV mogę rozpakować i sprawdzić (podłączyć czy nie ma martwych pikseli) w punkcie odbioru danej placówki sklepu internetowego, czy tylko w sklepie cz w ogóle nie mogę? mam tu na myśli morele.pl ? Mieszkam w Lublinie, chyba że znacie coś lepszego i taniej niż 6015 w obrębie lubelskiego chmielu ;)

Bardzo proszę o pomoc! :)
 

Alexiorz

New member
Panowie,

napiszcie, jak należy ustawić IFC itd. żeby otrzymać najlepszy obraz z DVD. Potrzebna mi ta wiedza to testów w salonie. To co dotychczas widziałem zniechęciło mnie do TX-P50VT30 (zakładam, że da się to poprawić ustawieniami). Chciałbym się upewnić.

Przy okazji nurtujące pytanie: TX-P55VT30, czy Sony KDL-52HX900? 80% C+ HD, w tym dużo piłki nożnej. :)

Z góry dziękuję za pomoc!
 

Aria Rain

New member
Czy jest jakakolwiek różnica w zakupie na raty czy gotówką???? (jestem w stanie zapłacić gotówką) , czy TV mogę rozpakować i sprawdzić (podłączyć czy nie ma martwych pikseli) w punkcie odbioru danej placówki sklepu internetowego, czy tylko w sklepie cz w ogóle nie mogę? mam tu na myśli morele.pl ? Mieszkam w Lublinie, chyba że znacie coś lepszego i taniej niż 6015 w obrębie lubelskiego chmielu ;)

Ostatnio otrzymałem informację z Oleole.pl (RTV Euro), że w ramach ich programu "nie kupuj kota w worku", po przywiezieniu sprzętu, w obecności dostawców możesz sprawdzić tv _zanim_ za niego zapłacisz. Jednak z informacji tej wynika też, że "inspekcja" nie przewiduje włączania tv i sprawdzania "bad pixeli" - w grę wchodzi jedynie obejrzenie obudowy, szukanie pęknięć matrycy itp. Zatem oferta taka sobie, podobne warunki obowiązują firmy kurierskie.

Z kolei Kiki (audiovideo.com.pl) oferuje możliwość sprawdzenia telewizora przed wysyłką.
 

Alcatraz

New member
Użytkownicy VT30, napiszcie o co dokładnie chodzi z tym problemem 50Hz? Jak się objawia, jak go wyeliminować i czy to problem softu czy sprzętu?
 

plejak

Banned
Też byłem anty do plazmy z tego powodu że już parę dobrych lat temu eksperci stwierdzili że ta technologia się powoli kończy a przyszłość jest w lcd, o dziwo do dzisiaj się nie skończyła, mamy ledy te okrojone i te full, nadmieniam że zawsze byłem miłośnikiem Sony i jednocześnie krytykiem Panasa, i czytając Ciebie mam wrażenie jakbym słyszał siebie parę lat temu :D

Nie zmiennie mam sentyment do tej firmy :oops: do tej pory mam magnetowid który działa, walkmana na kasety, i obecnie ps3 z której jestem bardzo zadowolony - ale przyszedł czas by kupić telewizor, jeszcze 5 lat temu krzyczałbym Sony!!! 2, 3 lata temu co najmniej lcd choćby Samsunga ale dzisiaj jestem w 99,9% pewien że kupie "przestarzałą plazmę" która o dziwo nadal się rozwija :)

Plejak : przykro mi... ale niestety będzie to znienawidzony kiedyś przeze mnie Panasonic :smile:, wolę zapłacić rozsądne pieniądzę i mieć w miarę dobry telewizor ze znaczkiem "P..." niż słono przepłacić i mieć przeciętny wręcz gówniany ekran ze znaczkiem "S...", wiem że jest jeszcze innych pare firm godnych uwagi takich jak Toshiba, Samsung czy Philips ale nie za tą cenę :sad:

Jestem zdecydowany i na dniach chciałbym go mieć w domu:)

Mam pytania do Was wszystkich:

Czy jest jakakolwiek różnica w zakupie na raty czy gotówką???? (jestem w stanie zapłacić gotówką) , czy TV mogę rozpakować i sprawdzić (podłączyć czy nie ma martwych pikseli) w punkcie odbioru danej placówki sklepu internetowego, czy tylko w sklepie cz w ogóle nie mogę? mam tu na myśli morele.pl ? Mieszkam w Lublinie, chyba że znacie coś lepszego i taniej niż 6015 w obrębie lubelskiego chmielu ;)

Bardzo proszę o pomoc! :)
A MI NIE JEST PRZYKRO KUP PLAZME PANASONICA I BĄDŹ SZCZĘŚLIWY ,ŻYCZĘ CI TEGO.KAŻDY ZAKUP MUSI BYĆ PRZEMYŚLANY.
SONY hx920 TO NIE JEST GÓWNIANY EKRAN ZE ZNACZKIEM s.MAM NADZIEJĘ ŻE TWOJA PLAZMA BĘDZIE TAK SKALOWAĆ SD JAK TEN LED SONY,A BIAŁY BĘDZIE BIAŁY.
A że technologia plazmowa odchodzi do lamusa to się niebawem przekonasz , niestety........
Miłej nocy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry