Panasonic TX-P50VT30E

MrMargol

New member
Czy okulary z zestawu mają jakieś ograniczenie zasięgu?
Z jakiem max odległości i kąta zachowują pełne parametry odbioru?
 

pro_car

New member
Przy 50" nie ma sensu oddalać się od ekranu więcej niż 3 metry z hakiem, a minimalna odległość zgodnie z instrukcją to 1,9 m.
 

Dżon Bondżoe

New member
czekm na ten test i się chyba zjem. A jak będzie w części zamkniętej to się wypisuję z tego forum. Myślę, że nie tylko ja czekam :) Kiki jesteś jak oczekiwana nadzieja. Dwa dni już chyba minęły :)
 

pro_car

New member
Już prawie wszystko zostało napisane o tym telewizorze w 4 testach (linki w tym wątku). Trudno spodziewać się jakiś sensacji. Mało informacji podano na razie o nagrywaniu i odtwarzaniu z nośników danych.
Już to kiedyś pisałem ale moim zdaniem najlepiej by było gdyby testy telewizorów wyglądały podobnie jak testy samochodów przeprowadzane w czasopismach motoryzacyjnych, ustalone jednakowe kryteria i ocena w punktach. Łatwo wtedy ocenić i porównać mając jednakową skalę punktacji.
Ale to takie moje wynurzenia....
 

peterka1000

Member
Bez reklam
czekm na ten test i się chyba zjem. A jak będzie w części zamkniętej to się wypisuję z tego forum. Myślę, że nie tylko ja czekam :) Kiki jesteś jak oczekiwana nadzieja. Dwa dni już chyba minęły :)

Kolego nie jest to takie oczywiste jak piszesz z tymi plazmami . Mam obecnie Plazme Panasonica 50VT20EA i pomimo tego zamówiłem u Kikiego prezentacje w domu Toshiby 55 WL768 oraz Samsunga 55UED8000 . Jak nie wypali to kupie Panasonica 55VT30E ale póki co nie przesądzam bo : po pierwsze obraz czy FULL HD czy HD z satki LCD wyświetla lepiej , po drugie co do zużywania prądu to kolejna nieprawda , bo np Samsung D8000 w 55 calach zużywa średnio 82 waty ( po kalibracji ), a Panasonic 55VT30E wedłóg producenta zużywa średnio 230 wat ( też po kalibracji ) , więc 3 razy więcej przy tej samej przekątnej . Plazma jest lekko lepsza przy obrazie SD ale to już tylko różnica w niuansach ( ale nie po to się kupuje w sumie telewizor FULL HD aby oglądać obrazy SD ) . Kąty owszem ma lepsze plazma ale nikt normalny nie ogląda jak w kołchozie telewizora w 15 osób , ja oglądam w pokoju idelanie na wprost , więc problem kątów nie istnieje . Za to plazma ma powidoki i nikt mi tego nie powie że nie , to mój drugi Panasonic serii VT20 i na tamtym i na tym mam już ładniutkie logo TVN 24 widoczne , więc bajeczki że nie jest to problemem już w nowych plazmach to mity . Do tego Panasonic jak już wiele wspomniano ma problem w 50 HZ i da sie to zauważyć nawet nie będąc expertem . Więc nie mów mi że plazma to miodek , a LCD LED to kupa złomu , bo tak nie jest wcale . Dla mnie sam wygląd się praktycznie nie liczy ale jak tutaj porównywać to przepaść również na korzyść LCD LED . Więc takie osądy że tylko plazma są wyssane z palca , a wiem co mówie bo miałem i Pioneera Kuro i teraz Panasonica VT20 i jak by to był miodek miałbym nadal te tv i nie myślał o zmianach . pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
czekm na ten test i się chyba zjem. A jak będzie w części zamkniętej to się wypisuję z tego forum
Usługa dostępu do wszystkich testów jest tania jak barszcz i załatwiana od ręki nawet przez paypal. Ja kupuje zawsze pełny dostęp ale inna jest kwestia oceny tv po takim teście, zdj jedynie dają jako takie pojęcie o czerni a co do reszty można się jedynie domyślać bo nawet zdj tegp samego modelu w dwóch testach i prezentujące te same ujęcie różnią się diametralnie. Na pewno jednak wiesz już więcej niż bez testu. Input lag, jakieś wrażenie cząstkowo Kiki też zawsze napisze, widzisz zdj matrycy, ale głównym oceniającym tv powinno się być samemu. Co do vt to już 30 była testowana tyle ze mniejsza( 42 cale, co prawda w odniesieniu do testu z innymi tv ale zawsze), w PDP różnice w większej wielkości nie są takie jak przy LCD, gdzie podświetlenie daje się coraz bardziej we znaki, choć na pewno rozsądnym wyborem jest zawsze zapoznanie się z testem właściwego tv który planujemy kupić. Swoją drogą wujaszek ma tą samą plazme samsunga, nie oceniłem wypalania obrazów szczątkowych, zauważyłem tez szarość zamiast czerni przy nocnej porze ale na pewno odwzorowanie kolorów jest bardzo dobre.. będąc jednak entuzjastom rozumiem rozgoryczenie i w sumie gdyby mnie w obecnym tv denerwowała czerń jak też odwzorowanie detali w cieniach (po kalibracji już mnie nie denerwuje :p ) to też wymienił bym na lepszy bo to uważam jeden z najistotniejszych aspektów obrazu. Kiedy to doczekamy się czasu gdy nie będzie nas nic w oglądanym obrazie denerwować :p

peterka1000- Masz chłopie pecha i tyle, ja mam szczęście do pół widoków w Panasach i nawet tvn 24 nic nie wypalił po wielu, wielu, wielu godzinach na tym programie. Tak w sytuacji x10 czy v20. Ale rozumiem twoje rozgoryczenie i faktycznie skoro masz takiego pecha lepiej wybrać LCD i zabezpieczyć się na przyszłość, tyle tylko że by LCD robiło porównywalne wrażenie w naturalności obrazu konieczne jest znalezienie odpowiednich ustawień lub płatna kalibracja obrazu co niestety też swoje kosztuje. Pozdro
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Usługa dostępu do wszystkich testów jest tania jak barszcz i załatwiana od ręki nawet przez paypal. Ja kupuje zawsze pełny dostęp ale inna jest kwestia oceny tv po takim teście, zdj jedynie dają jako takie pojęcie o czerni a co do reszty można się jedynie domyślać bo nawet zdj tegp samego modelu w dwóch testach i prezentujące te same ujęcie różnią się diametralnie. Na pewno jednak wiesz już więcej niż bez testu. Input lag, jakieś wrażenie cząstkowo Kiki też zawsze napisze, widzisz zdj matrycy, ale głównym oceniającym tv powinno się być samemu. Co do vt to już 30 była testowana tyle ze mniejsza, w PDP różnice w większej wielkości nie są takie jak przy LCD, gdzie podświetlenie daje coraz się coraz bardziej we znaki choć na pewno rozsądnym wyborem jest zawsze zapoznanie się z testem właściwego tv który planujemy kupić. Swoją drogą wujaszek ma tą samą plazme samsunga, nie oceniłem wypalania obrazów szczątkowych, zauważyłem tez szarość zamiast czerni przy nocnej porze ale na pewno odwzorowanie kolorów jest bardzo dobre.. będąc jednak entuzjastom rozumiem rozgoryczenie i w sumie gdyby mnie w obecnym tv denerwowała czerń (jak też odwzorowanie detali w cieniach) to też wymienił bym na lepszy bo to uważam jeden z najistotniejszych aspektów obrazu. Kiedy to doczekamy się czasu gdy nie będzie nas nic w oglądanym obrazie denerwować :p

peterka1000- Masz chłopie pecha i tyle, ja mam szczęście do pół widoków w Panasach ale rozumiem twoje rozgoryczenie i faktycznie skoro masz takiego pecha lepiej wybrać LCD i zabezpieczyć się na przyszłość, tyle tylko że by LCD robiło wrażenie konieczne jest znalezienie odpowiednich ustawień lub płatna kalibracja obrazu co niestety też swoje kosztuje. Pozdro

Po pierwsze nie mam żadnego pecha , tylko to norma w plazmach , u mnie tv śmiga 14 godzinek dziennie , bo na zmiane ogladam albo ja jak mam czas albo żona albo synek bajeczki , co w sumie daje około 14 godzinek dziennie . Ustawienia mam bardzo delikatne bo dla mnie obraz musi być naturalny a nie świecący po oczach kolorami i kontrastem i nawet to nie pomogło w powidokach . A co się tyczy telewizorków od Kikiegi to są skalibrowane i jak kupujesz u niego płacisz tylko dodatkowo 100 zł do ceny tv , więc też kolejna nieprawda że to krocie kosztuje . Maiałem wcześniej przed Panasonikiem VT20 Soniaka LCD Z5500 i uważam że telewizor jest od tej plazmy lepszy o klase w obrazie HD i tylko dlatego kupiłęm tego Panasa bo się napaliłem na 3D , a teraz wiem że to gówno do kwadratu , więc ten aspekt plazmy Panasa też jest nieistotny . Więc dlatego chce powrócić do LCD . A jak już pisałem jak nie wypali to kupie Panasa 55VT30E i po sprawie . Pozdrawiam
 
D

Deleted member 121090

Guest
Peterka1000. Moja gorąca prośba do Ciebie. Jak już wybierzesz następcę to opisz wrażenia i wybór. Ja obecnie podobnie jak Ty kiedyś stoję przed wyborem następcy 52Z5500. Byłbym wdzięczny za sugestie.
 

Raihkim

New member
Przyłączam się do prośby. Zawsze miałem plazmę panasonica ale w związku z tym że dzieci rosną chcą grać na PS3 myślę nad zakupem LCD >55 cali. Na szczęście mam b.dobre źródło obrazu.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Peterka1000. Moja gorąca prośba do Ciebie. Jak już wybierzesz następcę to opisz wrażenia i wybór. Ja obecnie podobnie jak Ty kiedyś stoję przed wyborem następcy 52Z5500. Byłbym wdzięczny za sugestie.

Nie ma sprawy kolego . Jutro około 13 będe katował swoim materiałem porównawczym obydwa telewzorki . Odrazu musze Ci powiedzieć co dla mnie się liczy żeby nie było potem że nie informowałem . Tv dla mnie jest tylko i wyłącznie do oglądania telewizji ze źródeł satelitranych tunerków , w tym wypadku mam tunerek na linuxie VU+ DUO , więc obraz z satki HD czy SD jest istotny dla mnie . Drugie źródło to filmy na DVD zwykłe i z Blu Raya . Gry , czy inne perdoły jak Iple Skypy czy jakie kolwiek wodotryski dla mnie to odpad i tego nie będe testował ani nie mam zamiaru używać . Telewizor to nie aparat fotograficzny czy przeglądarka internetowa , do tego mam kompa. Jak gra tv też nie jest dla mnie wogóle istotne bo do tego mam kino domowe , więc czy głośniki pierdzą czy wogóle nie grają dla mnie bez znaczenia . Więc reasumując obraz , niemyślenie czy oglądam statyczny czy ruchomy obraz , jak i kanał na którym oglądam to dla mnie kryterium podstawowe . Co to za telewizor plazmowy jak w instrukcji obsługi przestrzegają przed obrazami statycznymi . To tak jak bym kupił buty i w dopisku przy opisie napisali by że gwarncja będzie respektowana jak będe chodził tylko po suchej nawierzchni , bo jak nie daj Boże spadnie deszcz to się buty zafarbują albo podeszwa rozpóści :) . Pozdrawiam
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
To kup jakiegoś soniaka z 3D skoro tak bardzo podoba się obraz z LCD sonego ;-)
Uważam jednak ze jakość obrazu według każdego ma inne wytyczne, nie ma co uogólniać.
Sam też wiem jak trudno o wybór tv z którego można być zadowolonym, wymieniłem myślę bardzo dobre LCD philipsa 9705 z full ledem na pdp v20 z racji naturalnych kolorów i kontrastu po czym znowu wymieniłem na sharpa z racji lepszego obrazu HD(przynajmniej, wtedy tak mi się wydawało). Nie jestem z tego zadowolony i jednak uważam po tym całym cyrku iż z ostatnich tv PDP dawał najlepszy obraz, to jest jednak już moje zdanie i zarazem problem przy kupowaniu, trudno ocenić obiektywnie tv gdy jest w fazie kupowania, kwiatki zaczynają wychodzić w fazie testów i później zmienia się zdanie w kółko :niewiem::-D

Czekamy na wrażenia z testowania nowego tv, kto wie, może w końcu będziesz zadowolony, pozdro :)
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
To kup jakiegoś soniaka z 3D skoro tak bardzo podoba się obraz z LCD sonego ;-)
Uważam jednak ze jakość obrazu według każdego ma inne wytyczne, nie ma co uogólniać.
Sam też wiem jak trudno o wybór tv z którego można być zadowolonym, wymieniłem myślę bardzo dobre LCD philipsa 9705 z full ledem na pdp v20 z racji naturalnych kolorów i kontrastu po czym znowu wymieniłem na sharpa z racji lepszego obrazu HD(przynajmniej, wtedy tak mi się wydawało). Nie jestem z tego zadowolony i jednak uważam po tym całym cyrku iż z ostatnich tv PDP dawał najlepszy obraz, to jest jednak już moje zdanie i zarazem problem przy kupowaniu, trudno ocenić obiektywnie tv gdy jest w fazie kupowania, kwiatki zaczynają wychodzić w fazie testów i później zmienia się zdanie w kółko :niewiem::-D

Czekamy na wrażenia z testowania nowego tv, kto wie, może w końcu będziesz zadowolony, pozdro :)

Obecne Sony to całkowita porażka , tak samo jak Philipsy . Masz racje kolego że trudno wybrać idealny tv bo takowego nie ma . Kupe lat mam do czynienia z różnymi telewizorami czy to jeszcze CRT czy obecnie plazmowymi , LCD CCF , LCD LED itd. I powiem Ci tyle że ludzi potrafią ustawieniami spaprać każdą z tych technologii . Gdzie bym się nie pojawił u rodzinki co mają czy to nowe czy starsze telewizory , prawie każdy z nich ma kolory świecące , kontrast wywalony na full i jak mu zwracasz uwage że nie dość że kończy telewizor takimi ustawieniami to jeszcze ogląda nie realny obraz , to się obrusza jak kolory mu ściągnołem że teraz obraz jet czarnobiały :) . Powiem tak : jak by obraz z satki był tylko i wyłącznie nadawany w nazwijmy to pseudo HD jak Discovery HD czy MGM HD , HBO HD itp , to plazma wogóle nie ma racji bytu , bo bez okłamywania ja osobiście bez przyrządów jestem w stanie w ciągu 2 godzin max poustawiać tak tv aby obraz był naprawde prawie jak po skalibrowaniu . Plazma się skończy z dniem jak ostatni kanał w SD skończy swoje nadawanie . Więc trzeba co już było setki razy wałkowane na tym i nie tylko tym forum wybrać pomiędzy różnymi kompromisami co wolimy . Jeżeli obraz HD jak i dużo obrazu statycznego oraz bezkarne oglądanie czego i ile się chce to tylko i wyłącznie LCD . Jak ktoś celuje w jakość kiepską jak np z Polsatu cyfrowego czy kablówki kiepskiej jakości i w większości ogląda kanały SD to na dzień dzisiejszy plazma . Takie są fakty . Co do jakości obrazu to nie ma co się okłamywać bo obydwie technologie się do siebie zbliżyły i żaden czy to certyfikat THX czy inne bzdury nie zmienią tego że jakość obrazu wyświetlanego na telewizorze zależy w 90 % OD JAKOŚCI SYGNAŁU PODANEGO . Podkreślam PODANEGO . Więc ani plazma nie wyświetli z gówna cukiereczka , ani LCD LED tego nie zrobi . Tak samo jak sugerowanie się samą czernią to bzdura i to samo przejmowanie się lekkim cludingiem też bzdura , bo przy obrazie realnym telewizyjnym tego nawet nikt nie zauważy . Więc trzeba sobie zadać pytanie czy napewno tv jest potrzebny nam do oglądania telewizji czy służy w nieskończoność do robienia testów czy ma czerń od zera do 5 czy pomidor ma kolor cieplejszy od innego itp . Ja póki co wraz ze zmianą telewizorów zmieniam ich wielkość , bo dla samej zmiany dla zmiany bym tego nie zrobił . Pozdrawiam
 

pro_car

New member
Mam pięcioletnią plazmę Samsunga i żadne logo się nie wypaliło na ekranie. Ten tv ma system przesuwania pikseli. Czyżby w Panasie nic takiego nie było?
Po za tym sprostowanie, pobór mocy w 50VT30 to 173W
(w trybie 2D), 204W w 3D a nie 230W jak pisze kolega Peterka 1000
 

claudio

Member
peterka1000
co Cie sklonilo do zmiany zdania? Byles w sumie nastawiony na plazmy..a w szczegolnosci VT30.

Ja widzialem obraz HD na 50VT30 i na ledzie samsunga 55D8000..roznicy nie widzialem i tu i tu byl piekny obraz :) Czern bardziej mi sie w Panasie podobala..ale to subiektywna opinia bo widzialem to w markecie.

Cieszy mnie to ze masz VU+Duo. Rowniez posiadam ten dekoder i bede mial(mam nadzieje - licze na wyczerpujaca opinie peterka :p) opinie o obrazie.

Ja sie sklaniam ku VT30..ale mam czas i spokojnie przygladam sie sytuacji, testom. Moze jeszcze spodoba mi sie inny tv? Kto wie. Poczekam jeszcze na testy kikiego i innych osob posiadajacych najnowszego Panasonica :)
 

peterka1000

Member
Bez reklam
peterka1000
co Cie sklonilo do zmiany zdania? Byles w sumie nastawiony na plazmy..a w szczegolnosci VT30.

Ja widzialem obraz HD na 50VT30 i na ledzie samsunga 55D8000..roznicy nie widzialem i tu i tu byl piekny obraz :) Czern bardziej mi sie w Panasie podobala..ale to subiektywna opinia bo widzialem to w markecie.

Cieszy mnie to ze masz VU+Duo. Rowniez posiadam ten dekoder i bede mial(mam nadzieje - licze na wyczerpujaca opinie peterka :p) opinie o obrazie.

Ja sie sklaniam ku VT30..ale mam czas i spokojnie przygladam sie sytuacji, testom. Moze jeszcze spodoba mi sie inny tv? Kto wie. Poczekam jeszcze na testy kikiego i innych osob posiadajacych najnowszego Panasonica :)
Co mnie skłoniło do zmiany zdania ? A no to że myślałem że VT30 śmiga na 50 HZ tak jak powinien , a niestety to samo jest co w VT20 . Czyli wynika z tego że nadal maja z tym problem . A nie ukrywam że ta wada tkwi mi zadrą w oku :) . A do kolegi pro_car , jak Ty nie widzisz powidoków w Samsungu , który pod tym względem razem z plazmami LG przoduje w tej kwesti , to podejrzewam co kupisz to będzie i tak ok . Bo jak ktoś tego nie widzi to jest albo ślepy albo nie zwraca na to uwagi . Przed zakupem plazmy Panasonica VT20 testowałem włąsnie plazmy Samsunga jak i LG i o ile w Panasie loga się utrwalały po godzinach oglądania to na Samsungu czy LG po minutach . Owszem znikały ale to było tak widoczne w tych modelach ze odpadły w przedbiegach . Panasonic w tym względzie jest dwadzieścia lat świetlnych przed nimi .
 

pro_car

New member
Kolego Peterka, każdy ma prawo wyrażać na tym forum swoją opinię i dzielić się swoimi spostrzeżeniami, nawet jeżeli czasem się myli (również dotyczy to Ciebie). Nie znaczy to, że możesz mnie oceniać. Wyhamuj przyjacielu
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Kolego Peterka, każdy ma prawo wyrażać na tym forum swoją opinię i dzielić się swoimi spostrzeżeniami, nawet jeżeli czasem się myli (również dotyczy to Ciebie). Nie znaczy to, że możesz mnie oceniać. Wyhamuj przyjacielu

Nie miałem kolego zamiaru Cie obrażać ale tak się składa że właśnie największą wadą plazmy Samsunga są niesamowicie szybko pojawiające się powidoki . Jak testowałem Samsunga w tamtym roku C7000 to nawet gość w MM się uśmiał że tv za taką kase jest takim badziewem w kwestii powidoków . Więc jak Ty tego nie widzisz ( a widzieli nawet to przypadkowi gapie w sklepie ) , to powiedziałem może nie zbyt ładnie że trzeba być ślepym . Pozdrawiam
 

digitalus

Banned
Panowie, spokojnie .powidoki dotycza tez plazmy panasonic i pioneer. Nie mozna pisac ze powidokow nie ma w plazmie panasonic bo nie jest to prawda.
przyklad
http://www.hdtv.com.pl/forum/pioneer/58070-jednak-kazdego-moze-spotkac.html
aby bylo sprawiedliwie samsung
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/55652-ps42b430-problem-wypalanie.html

jeszcze jeden przyklad - forum eurosport wylaczone . dlaczego? latwo sie domyslic.
Nowe logo Eurosportu - Strona 3 - Forums Eurosport.PL

inne przyklady tutaj
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy...do-tvp-w-sprawie-polprzezroczystego-logo.html

mozna wklejac kolejne przyklady ale dalej nikt nie wierzy i bedzie sie tylko przygladal.
Tak trudno wyslac list do tvn 24, tvp , eurosport, axn?

zmienic tylko nazwe kanalu i gotowe

Wyslalelm list do UOKiK . Czekam na odpowiedz
Moze odpowiedz bedzie inna niz KRRiT i na wszystkich polskich kanalach telewizyjnych bedzie polprzezroczyste logo jak w australii.Odpowiedz na moj list powinna byc za okolo 10 dni


Jeszcze jedno, gdyby te 4400 przeszło osób co odwiedziło ten temat ,dało poparcie to pewnie problemu by niebyło.
Zamiast pierdzieć w stołki to niech wszyscy się wezmą do roboty.
to slowa kolegi jacko
 
Ostatnia edycja:

Fella

New member
peterka1000 ->

niestety nie ma w tej chwili technologii wolnej od wad.

LCD, LED LCD, plazma każda ma swoje wady. Sztuka jest wybrać dla siebie takie z którymi można żyć. Sam jestem przed kupnem TV. Wcześniej miałem PDP Pioneera i serio nie wiem co teraz wybrać. Myślałem o VT30, ale ma błąd 50HZ i wahania jasności. Samsung 64D8000 również nie jest taki idealny. LED Samsunga 55D8000 załamuje mnie podświetleniem matrycy, itd...

Zaczynam poważnie myśleć o tańszym TV i projektorze w przedziale cenowym 10-15k! ;-)

Koniecznie daj znać jakie wnioski po prezentacji i koniecznie zwróć uwagę przy VT30 na błąd 50Hz i wahania jasności!

Przy Samsungu 55D8000 zwróć uwagę jak nierównomiernie podświetlona jest matryca, wyraźnie widać pionowe pasy o różnym stopniu czerni/szarości. Jasne obiekty na środku ekranu są wyraźnie przyciemnione. Widać to jak masz do porównania TV w innej technologii stojący obok.

Powodzenia na testach!

Pozdr.
Fella

P.S.

A ha! Nie zgodzę się że LCD mają lepszy obraz HD. Najlepszy obraz HD jaki widziałem pokazała plazma Pioneera 9G.

Dla mnie żaden LCD czy LCD LED nie ma lepszego obrazu HD czy SD od większości topowych plazm, ponieważ wady tej technologii (m. in. clouding, banding) i nie radzenie sobie w ciemnych/mglistych/podwodnych scenach jest nie do zaakceptowania... ...ale co kto lubi!

Życzę udanych wyborów i radości z oglądania!
 
Ostatnia edycja:

Pikus

New member
Dla mnie żaden LCD czy LCD LED nie ma lepszego obrazu HD czy SD od większości topowych plazm, ponieważ wady tej technologii (m. in. clouding, banding) i nie radzenie sobie w ciemnych/mglistych/podwodnych scenach jest nie do zaakceptowania... ...ale co kto lubi!

Idealnie ująłeś mój sposób myślenia. Zgadzam się w 100% :eek:k:
 
Do góry