Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

robo55

New member
zapytam jeszcze użytkowników tego tv. czy został w jakikolwiek sposób wyeliminowany problem z zatrzymywaniem na ułamek sekundy obrazu w szybkich akcjach - film mecz o czym pisali wcześniej posiadacze?
 

tomasz.k

New member
Ja czegos takiego nie zauwazylem, ale w sumie od samego poczatku mam najnowszy soft. Podswietlenie tez dosyc rowne, choc widac lekka ro0znice w rogach.
 

lefff

New member
zapytam jeszcze użytkowników tego tv. czy został w jakikolwiek sposób wyeliminowany problem z zatrzymywaniem na ułamek sekundy obrazu w szybkich akcjach - film mecz o czym pisali wcześniej posiadacze?
Z jakiego trybu obrazu korzystasz (Dynamiczny/Normalny/Kino/Prawdziwe kino/Użytkownika) i ewentualnie jak zmodyfikowałeś ustawienia danego trybu?

Ja mam "Prawdziwe kino" trochę rozjaśnione i z mniejszym podświetleniem matrycy -
nie zauważyłem efektu o którym piszesz.
 
Ostatnia edycja:

pawelito1985

New member
Witam.
Przeczytałem już 85 stron i będę czytał dalej dnia jutrzejszego natomiast może ktoś wcześniej mi doradzi czy nie lepiej byłoby wybrać LG LA 690S? Niby nie ma tvn playera ale obsługa przeglądarki jest lepsza tym magic-controlem noi nagrywa na usb i ma timeshifta a Panas podobno nie, noi Lg ma tryb 3D dla dwócg graczy. Na razie nie gram bo nie mam konsoli ale może w przyszłości się wykorzysta.

Bardzo proszę o podpowiedź. Zbieram na taki tv już prawie rok i nie chce później żałować że mogłem kupić inny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zadałeś bardzo trudne pytania. Ale wszystkie dotyczą wyłącznie multimediów.
Widać że to Cię bardziej interesuje niż telewizor stricte i jakość obrazu.
Jeśli faktycznie tak uważasz zostań przy swoim pomyśle.
 

lefff

New member
Potwierdzę że posługiwanie się pilotem w przeglądarce Panasonica jest dość karkołomnym zajęciem. Konieczne w tym przypadku podłączenie myszki lub klawiatury - najlepiej bezprzewodowej. Jednak nie korzystałem jeszcze z "remote control" - może wtedy jest lepiej.

Ten model nie ma również nagrywania a co za tym idzie nie ma też "timeshifta"




Na marginesie: LG ma "Dual Play" jednak trzeba mieć inne okulary niż standardowe 3D by z tego w pełni korzystać. Jedna para mająca polaryzację dla lewego oka w dwóch szkiełkach i druga para mająca polaryzację dla prawego oka w swoich dwóch szkiełkach. Ewentualnie grać zasłaniając jedno oko :)
Można też bez okularów ustawiając 3D w trybie góra-dół lub prawo-lewo co zmniejszy obraz o połowę ale można grać "dwoma oczami".

Tak mnie teraz zastanowiło:
Nie mam konsoli aby to sprawdzić ale wydaje mi się że w panasonicu również można to wymusić. Bo to przecież zależy od konsoli a nie od TV. Jeżeli konsola puszcza sygnał wizji jednym kablem HDMI w 3D to telewizor z 3D to przyjmie więc po co szumne słowo "Tryb Dual Player". No chyba że konsola jednego playera puszcza jednym kablem hdmi a drugiego drugim. W takim przypadku rzeczywiście panasonic nie połączy gniazd HDMI. Aczkolwiek to opcja oprogramowania więc może napisać do panasonica i zaproponować dodanie takiej opcji w nowym oprogramowaniu by łączył hdmi z dwóch gniazd w jeden obraz 3D) Ale w związku z tym że nie wiem technicznie jak działa konsola (jak puszcza sygnał dla dwóch graczy) to poczekam na informacje od ludzi którzy posiadają konsolę.
 

tomasz.k

New member
Dziala to tak, ze jedna konsola heneruje dwa osobne obrazy dla dwoch graczy jednoczesnie - jakby grali na dwoch roznych konsolach po sieci i kazdy ma caly pelny ekran. A wszystko to na jednej konsoli, jezeli gra to obsluguje.
Jezeli puscisz gre w trybie dwoch graczy ale ze split screen i wymusisz 3d na tv, to bedzie musialo rozciagnac obraz - dostaniesz 2 razy za wysoki lub za szeroki niz powinienes miec...
 

lefff

New member
To naturalne że rozciągnie. Z tym że źródło (sygnał wysyłany przez konsolę) powinno być ściśnięte - Tak mi się wydaje.

Bo jeżeli obraz przesyłany przez konsole po hdmi jest taki jak niżej, to jak "tryb dual player" powiększa obraz bez zniekształcenia lub obcięcia boków?
Całkiem inny sygnał po tym samym HDMI odbiera TV z trybem a inny sygnał TV bez tego trybu?

dualplay_1.jpg
 

tomasz.k

New member
Konsola komunikuje sie z TV i uzgadnia parametry obrazu/gry. Z tego co pamietam, to np GT5 ma ustawienia do trybu DP oraz 3D. Jezeli TV i/lub gra na konsoli nie obsluza DP, to sie nie uruchomi i tyle.
 

lefff

New member
To wyjaśnia sprawę.
Czyli jednak inny sygnał dla TV z DP a inny dla TV bez DP
Więc przydało by się by programiści dodali opcję w sofcie (tryb DP) aby wysyłała info do konsoli jaki ma przesłać sygnał - choć wydaje mi się że nie będą tym zainteresowani. Może w droższych modelach.
 

tomasz.k

New member
To nie takie proste, bo w gre wchodzi jeszcze kasa za licencje (pewno dla philipsa i lg) oraz nowe oprogramowanie, nowe testy, moze jakas certyfikacja itp. To zawsze jest problematyczne i kosztuje :(
 

pawelito1985

New member
Noi przeczytałem wszystkie strony i szczerze mówiąc strasznie mnie wkurza jak ktoś kto tego nie przeczytał zadaje pytanie które było już omowione kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt stron wcześniej bo się nie chce czytać ale mniejsza.

I po tych 125 stronach dalej nie wiem co wybrać. LG 690 czy P Et60? Nigdzie nie mogę znaleźć żadnych testów tego LG za to Panasa jest mnóstwo. Na jakiejś stronie.uk znalazłem test Panasa i miał 2/5 podczas gdy np. samsungi F6... miały 4/5. Czy u nich samsung to taj jak philips na tym forum? Lepszy od całej reszty....bo takie tutaj odniosłem wrażenie...ale jeśli o to chodzi to też mniejsza.

Chciałbym tylko żeby ktoś pomógł mi w wyborze tv.
 

bugbug1

New member
dual player w tym panasoniku działa bo ja tak gram. Mam dwie pary okularów przerobionych (soczewki poprzekładałem) i normalnie włączam z PC obraz podzielony jak to zwykle bywa w grach dla dwóch graczy po czym wduszam 3d oraz czerwony guzik gdzie ustawiam jak obraz ma się nakładać. Obraz jest lekko rozciągnięty ale nie próbowałem sposobu żeby wymusić pasy na dole i górze.
 

tomasz.k

New member
Blednie to okresliles, powinno byc: Prawie dziala.
To, ze wyswietla obraz to jedna rzecz, ale jezeli mowa o zdeformowanym obrazie, to niestety nie mozna stwierdzic ze z tym jest wszystko ok. Niestety aby to dzialalo dobrze, aplikacja musi sama zdeformowac obraz (zwykle robi to po odpytaniu TV czy obsluguje taka funkcje). Chyba, ze znasz jakis sposob na wymuszenie tego na sile, wtedy bedzie wszystko ok.
 

agatekk

New member
Witam, mam pytanie do użytkowników Panasonic TX-L47ET60E Mam ten tv od 4 m-c i dziś spotkała mnie niespodzianka :( jak go włączam działa przez ok 10 sekund i się wyłącza, zapala się czerwona dioda i miga. Przez tą krótką chwilę jest głos ale obrazu nie ma, jest ciemny ekran widać tylko zarysy okien meni.
Czy już serwis się kłania???
 

tomasz.k

New member
A ja mam pytanie czy da sie jakos zmieniac jakosc filmow na youtube? Domyslnie zdaje sie dzialaja na 1080p (jezeli sie da) a od jakiegos c zasu neostrada stwierdzila ze dla mojego dobra obetna mi 2Mb lacza i niestety plynnie mi 1080p nie pojdzie bez duzego bufora :(
 
Do góry