Panasonic TX-32LX85

ptaszeczek

New member
Witam , właśnie dokonałem zakupu TV 32LX85 P, po długich kilku misięcznych poszukiwaniach . I powiem jedno po przesiadce z 21 cali 50hz, szok !!!!!

Obraz zarówno z kablówki , lepszy niż oczekiwałem naprawde robi wrażenie, z dekodera C+ SD bardzo dobry, zdjęcia z czytnika bajka.Co do ostrości nie zauważylem problemu. Dzwięk powyżej oczekiwań.

Trzeba pamiętać o jednym nie można porównywać obrazu SD do HD . Na gorąco jestem zadowolony. Zakupiłem w tradycyjnym sklepie za 1999 .
 

ptaszeczek

New member
Mam pytanie do uzytkownikóew Panasonica LX85, czy są jakieś zalecenia co do ustawień na początku uzytkowania tzn. rodzaj obrazu, kontrast , kolor czy można od początku dowolnie oglądać?

Co do odbierania programów z DVB-T mpeg 2 sprzedawca uczulał mnie , żeby podczas początkowej nstalacji zamiast kraj Polska wybrać Czechy bo inaczej nie będa chulać.
 

YarOslaf

New member
ja osobiście oglądam wszystko przy ustawieniach ECO - przy takim ustawieniu czujnik z prodzu LCD ocenia jasność pomieszczenia i na tej podstawie dobiera odpowiednie uswawienia... Kinowy jak dla mnie deczko za ciemny, Dynamiczny czasem przy sporcie zdaje egzamin... ewentualnie Normalny ale to już trzeba samemu ocenić :)


Co do problemu rozmazanych kontur obiektów niestety potwierdzam
Cyfrowa Kablówka UPC + HD Recorder podlaczony przez HDMI również od UPC

Choc musze przyznac ze przy cyfrowej nie jest on az tak uciazliwy jak w przypadku analogowej :)
 

meduza88

Banned
chcialem zauwazyc ze mialem poprzednio Sony 32w4000 i uwazam ze mial lepszy obraz w HD ale robily sie pixele przy szybkim ruchu i bilo po oczach.Troche mi byl za maly.No i kat widzenia w Panasonic jest o galaktyke lepszy.Przy Sony lekko z boku swiecil jak ksiezyc w pelni.No i ten wspanialy Autoformat w Panasonic.Jedyny minus to ze bierze 40 wat wiecej od Sony.
 

comar

New member
a ja troche z innej beczki, podlaczylem ostatnio pod ten tv ps3 i dalem automatyczny dobor ustawien ekranu i co sie okazalo ze ustawil mi ps3 na 1080p wiec pytanie czy to jest tv hd ready czy full hd :) na starszym samsungu s72 juz nie poszlo w tym trybie
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
A ja mam taki przypadek że jeśli jest np na filmie scena w dzień to jest ok ale jak jest w nocy to leciutko lecz zauważalnie ekran się przyciemnia (nie jest to upierdliwe) ale wolę wiedzieć czy może to wina TV czy ustawień i może wrócić do ustawień fabrycznych

PS. Wiecej jest to widoczne jak oglądam film z laptopa połączonego z tv kablem HDMI-HDMI.

Pozdrawiam
 

Pawel150

New member
Nie wiem czy nie lepiej ustawic na 16:9 bo nieraz przy ustawieniu na auto obraz jest za bardzo rozciagniety i przy zwyklej antenie ktora mam jakosc obrazu po rozciagnieciu wydaje sie gorsza.
 

meduza88

Banned
ja mam na auto funkcjonuje elegancko.Czasami tylko ni stad ni zowad otwiera obraz bo widzi niby jakis czarny pasek na dole lub gorze.Jesli dasz na 16:9 ciagle bedziesz musial zoomowac od reki jak w daremnym sony.
 

ortax360

New member
Kolego w Sony jest opcja SMART (zresztą auto tez) nic nie trzeba zoomowac co to za brednie . Dodatkowo samemu mozna powiekszac w pionie obraz .

Miałem kilka Panasoniców 32lx500 , 32lx600, 32lx70,32lx700 i smiało moge powiedziedziec ,ze w Sony lepiej jest to rozwiazane . Nie tak nienaturalnie jak w Panasonicu . Pochwała dla Panasonica za Auto jak zobaczy czarne pasy to bardzo szybko wypełnia ekran . Wada za czesto szaleje.

Oczywiscie chodzi o obraz 4:3 i jego wariacje do formatu 16:9 .

Z twoich postów wynika jedno chwalimy co mamy wszytko inne to be .



Pozdarwiam .
 
Ostatnia edycja:

meduza88

Banned
ortax co ty za brednie piszesz.Ty chyba nie masz zadnego Sony w domu.Smart powieksza obraz ale i tak zostaja paski a funkcja auto w Sony rozpoznaje tylko sygnal 4:3 i 16:9.Jesli 4:3 bedzie nadawane z letterbox czyli dodatkowo z pasami na dole i na gorze sony tego nie rozpoznaje i trzeba zoomowac od reki.To jeden z powodow dla ktorych zamienilem przereklamowane Tv Sony ktore nic nie potrafia.
 

skylla1

Member
Bez reklam
Potwierdzam, smart w sony nigdy nie działa dobrze z obrazem 4:3, czy to pełnym czy też z pasami (LB). Zawsze obcina obraz z dołu i z góry do 14:9 + rozciaga boki deformując obraz a likwidując albo połowę czarnych pasów albo cześć obrazu 4:3 (w tym paski z info na dole). Tragedia!
 

greski

New member
Witam,

omawiany Panasonic 32lx85 jest jednym z rozważanych przeze mnie telewizorów(ortax360 dzięki za wcześniejszą radę). Miałem okazję go wczoraj potestować w MM i spodobał mi się bardziej niż stojący obok SHARP czy SAMSUNG. Szukam telewizora głównie do DVD i Xboxa, odległość 2m.

Wcześniej zapatrywałem się na telewizory Full HD, ale pan z MM raczył mi wyjaśnić, że po pierwsze Full HD głównie służy do rzeczy granych z Blue-Ray'a, natomiast przy kablówce czy nawet w przyszłości jakiejś cyfrowej platformie z programami HD wystarczy TV HD Ready (czyli 1388x768). Z tego co powiedział nawet jeżeli na TV HD REady odegram sobie np. film z Blue-Raya Full HD to i tak różnica w jakości pomiędzy obrazem uzyskanym z telewizora HD Ready a Full HD przy 32 calach będzie praktycznie niezauważalna. To samo stwierdził przy Xboxie - jeżeli podłączę go przez HDMI to właściwie nie będzie widać różnicy pomiędzy telewizorem w rozdzielczości 1920x1080 a 1388x768, będzie to wtedy nie 1080p a 1080i.

Kolejne pytanie - czy 100 Hz przy grach faktycznie bardzo pomaga czy to tylko mit?

Wiem, że to może troche zagmatwane, ale moje pytanie brzmi - czy to co mówi miły pan z MM to prawda? Przyznam, że w tych kwestiach nie grzeszę jakąś szczególną wiedzą techniczną ;)

Rozważane przez mnie jeszcze modele to:

SHARP 32RD8E (też ma 100hz)
PHILIPS 32PFL7803

Czy możecie coś doradzić odnośnie wyboru spośród tych 3 maszynek? Głównie chodzi o DVD, Xbox, w przyszłości pewnie jakiś blue-ray, jeśli chodzi o zwykłą kablówkę której teraz używam to zdaje sobie sprawę, że rewelacji nie ma się co spodziewać ;)
 
Do góry