Panasonic TX-32LX85

Javier

New member
Witam, czy w instrukcji obsługi znajduje się informacja, w jaki sposób można sprawdzić liczbę godzin "pracy" tego LCD-ka?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Lepsze skalowanie, mniej szumów , lepsze kąty ma Panasonic.
Ale oczywiście trzeba napisać ile czego oglądasz i w jakich warunkach ?
 

miss

New member
witam
użytkuje ten model od kilku tygodni ,oto moje spostrzeżenia:

-SD z anteny dachowej dużo lepiej od oczekiwań<warto poustawiać antene>(porównuje z tv na PC)

-na SD minimalna możliwość regulacji(tak promowana TU na forum tajemnicza kalibracja niewiele się zda przy możliwościach tv)

-na fabrycznych nastawach 'czarny' jest granat w fiolet wpadajacy,w porownaniu do 3 letniego lcd 19" na SPVA ,świeci w nocy 'jak psu j...a :eek:k: na wielkanoc'

-filmy na PC oglada się zdecydowanie lepiej od 3/4 19"(główny powód zakupu tv)

-kalibracja na PC już jest dużo bogatsza(kolory,gamma)regulacja polożenia obrazu ,wszystkie rozdzielczości przyjmuje-aby tylko grafika z pc dała rade

-kąty boczne ok. ale patrząc z dołu badź góry srebrzy się tak od 45stopni

-podswietlanie równomierne ale prześwituje w kilku miejscach od nierównomiernego skręcenia,na początku prześwitywało u dołu ale po tygodniu obudowa się ustawiła i zostalo nieco u góry(ale trzeba obudowe zdjąć i może wystarczy poluzować śrubke dociskającą obudowe wewnetrzną)<nie widze żadnych plomb>
mimo to jest to niezauważalne podczas wyświetlania jakiegokolwiek obrazu

-pilot duży ,niewygodnie rozmieszczone przyciski(dla mnie),ale b.estetycznie i nowoczeście wygląda

-można sprawdzić w menu serwisowym czas pracy( v na tv + 3x 0 na pilocie)

-polecam sklep zadowolenie.pl (należy do sieci sklepów mix electronics) można w wielu miastach odebrać osobiście,konkretna duża firma,i ceny ma jedne z najnizszych

-uchwyt na ściane 200x200mm
 

Javier

New member
miss napisał:
witam
użytkuje ten model od kilku tygodni ,oto moje spostrzeżenia:

-SD z anteny dachowej dużo lepiej od oczekiwań<warto poustawiać antene>(porównuje z tv na PC)

-na SD minimalna możliwość regulacji(tak promowana TU na forum tajemnicza kalibracja niewiele się zda przy możliwościach tv)

-na fabrycznych nastawach 'czarny' jest granat w fiolet wpadajacy,w porownaniu do 3 letniego lcd 19" na SPVA ,świeci w nocy 'jak psu j...a :eek:k: na wielkanoc'

-filmy na PC oglada się zdecydowanie lepiej od 3/4 19"(główny powód zakupu tv)

-kalibracja na PC już jest dużo bogatsza(kolory,gamma)regulacja polożenia obrazu ,wszystkie rozdzielczości przyjmuje-aby tylko grafika z pc dała rade

-kąty boczne ok. ale patrząc z dołu badź góry srebrzy się tak od 45stopni

-podswietlanie równomierne ale prześwituje w kilku miejscach od nierównomiernego skręcenia,na początku prześwitywało u dołu ale po tygodniu obudowa się ustawiła i zostalo nieco u góry(ale trzeba obudowe zdjąć i może wystarczy poluzować śrubke dociskającą obudowe wewnetrzną)<nie widze żadnych plomb>
mimo to jest to niezauważalne podczas wyświetlania jakiegokolwiek obrazu

-pilot duży ,niewygodnie rozmieszczone przyciski(dla mnie),ale b.estetycznie i nowoczeście wygląda

-można sprawdzić w menu serwisowym czas pracy( v na tv + 3x 0 na pilocie)

-polecam sklep zadowolenie.pl (należy do sieci sklepów mix electronics) można w wielu miastach odebrać osobiście,konkretna duża firma,i ceny ma jedne z najnizszych

-uchwyt na ściane 200x200mm
Czy kupiony telewizor był z zerowym przebiegiem oraz czy pochodzi od polskiego dystrybutora?
 

m71

New member
Dobry wybór

Witam,
Ponieważ wiele osób na tym formu pomogło mi podjąć decyzję (serdeczne dzięki), postanowiłem podzielić się swiomi uwagami.
Po kilkunastu dniach użytkowania mogę stwierdzić, że dokonałem słusznego wyboru.
Wszystkie cechy tego telewizora (zarówno zalety jak i wady) opisywane na forum potwierdzają się.
Zalety:
- doskonały, realistyczny obraz z Cyfrowego Polsatu, choć tu dużo zależy od jakości nadawanego kanału (np. Polsat News, Polsat Sport - rewelacja, TVP1, TVP2 - dramat!!!)
- bardzo dobry obraz z DVD
- brak smużenia
- obraz idealny pod każdym kątem
- slot na karty SD
Wady:
- nierównomierne podświetlenie matrycy w trzech rogach, ale absolutnie nie przeszkadza to w oglądaniu
- pilot duży, ale estetyczny
- brak USB

Pozdrawiam
 

miss

New member
myśle że tv w zdecydowanej większości są nowe,a częśc forumowiczów deklarujac że kupuje tv z chęcią zwrotu w zdecydowanej większości nie robi tego

w karcie gwarancyjnej jest napisane że obowiązuje w całej UE i wystarczy karta z wklejonym numerem seryjnym,a jedynie na tv zakupiony w PL wystarczy jedynie polski dowód zakupu (więc jesli sprzedawca wystawia paragon ,to spełnia warunki gwarancji)

to samo potwierdza panasonic Polska
 

tomciu23

New member
Mam mały problem z tym telewizorem.Generalnie obraz jest ok, natomiast podczas ogladania sportu to juz porażka. Jak ogladam np. mecz piłki nożnej czasami kontury piłkarzy są jakieś takie rozmyte, pasek z wynikiem i logiem stacji podczas szybkiego ruchu kamery się rozmazuje. Sprawdzałem na sygnale SD i HD.Czy ktos z Was zauważył coś podobnego? Być może mój egzemplarz jest uszkodzony ale najpierw wolałbym się upewnić przed zgłoszeniem reklamacji.Na filmach nie zauważyłem podonbnego problemu więc mam małą zagadkę

pozdrawiam
 

skylla1

Member
Bez reklam
tomciu23 napisał:
kontury piłkarzy są jakieś takie rozmyte, pasek z wynikiem i logiem stacji podczas szybkiego ruchu kamery się rozmazuje. Sprawdzałem na sygnale SD i HD.
Na jakich kanałach i skąd sygnał?
Czy porównywałeś jak to wygląda na innym tv podłaczonym do tego samego źródła?
 

tomciu23

New member
skylla1 napisał:
Na jakich kanałach i skąd sygnał?
Czy porównywałeś jak to wygląda na innym tv podłaczonym do tego samego źródła?
Canal plus sport, polsat sport.Sygnał z UPC.Najpierw był analogowy, teraz mam już cyfrowy.Nie ma znaczenia czy SD czy HD.W drugim pomieszczeniu mam samsunga SyncMaster940mw podłączonego do analogowego kabla UPC i nie zauważyłem takiego rozczepiania podczas oglądania meczu (oczywiście obraz w tym samsungu jest dużo gorszy, więc nie bardzo można porównywać).Być może ten Panasonic tak smuży, w końcu matryca za szybka nie jest (czs reakcji 8m/s). Generalnie problem ten pojawia sie tylko podczas ogladania sportu (p. nożna, siatkówka) i częściej występuje gdy oglądam mecz na tvp2 niż np. na canal plus. Zauważyłem też że ma znaczenie skąd nadawany jest sygnał tzn. mniej tych smużeń jest gdy ogladam mecz ligi angielskiej a wiecej gdy puszczaja ligę polską. Sam juz nie wiem dlaczego tak się dzieje. W końcu ten Panasonic kosztuje 2 tysiące i do ideału mu dużo brakuje, ale troche mnie to wkurza. A może inni nie maja takich problemów a mój egzemplarz jest jakis trafiony dlatego pytam jak u Was ten tv sie sprawuje

pozdrawiam
 

severian

New member
Mam problem z tym tv.Podłączyłem xboxa 360 kablem vga i nic .Czarny ekran.Niezły zgrzyt jak na kilka dni posiadania tego sprzętu :???:
 

mlun

New member
A mnie od kilku dni nurtuje pytanie. Co lepsze Toshiba r3500 czy ten panasonic. Telewizorki będę miał w dobrej cenie ale zastanawiam się czy warto jest dopłacać do panas. Czy ma coś w sobie za co jest warto dopłacić? Wkońcu oba mają 100Hz i są bardzo chwalone na tym forum.
 

wikanna

New member
Topgun napisał:
Od 23 pażdziernika ten Panas jest ofercie Saturna w cenie 2199zł,więc nic tylko brać.:eek:k:

A ja byłam przedwczoraj w Saturnie i podano mi cenę 2300 z hakiem.
A mówi się, że elektronika tanieje :hmm:
 

cole1911

New member
Witam! Mam pytanie odnośnie czytnika kart SDHC. Jeśli będę miał film, .avi lub inny, na tej karcie to czy będę mógł go odtworzyć na tym TV?
 

pango

New member
tomciu23 napisał:
Mam mały problem z tym telewizorem.Generalnie obraz jest ok, natomiast podczas ogladania sportu to juz porażka. Jak ogladam np. mecz piłki nożnej czasami kontury piłkarzy są jakieś takie rozmyte, pasek z wynikiem i logiem stacji podczas szybkiego ruchu kamery się rozmazuje. Sprawdzałem na sygnale SD i HD.Czy ktos z Was zauważył coś podobnego? Być może mój egzemplarz jest uszkodzony ale najpierw wolałbym się upewnić przed zgłoszeniem reklamacji.Na filmach nie zauważyłem podonbnego problemu więc mam małą zagadkę

pozdrawiam
sprawdziłem- u mnie nie ma takich efektow.obraz zawsze jest wyrazny-nic sie nie rozmazuje.
 

pango

New member
severian napisał:
Mam problem z tym tv.Podłączyłem xboxa 360 kablem vga i nic .Czarny ekran.Niezły zgrzyt jak na kilka dni posiadania tego sprzętu :???:
a dlaczego nie uzyles hdmi ?!
tak czy inaczej dsub tez powinien dzialac...
 
Do góry