Panasonic th42py85 migoczący obraz

tttppp

New member
Witam zakupiłem niedawno plazme 42py85 chodzi około 5 dni po jakieś 3-5 godzin dziennie w tym 2 krotnie komputer: raz około 2 godzin drugi raz około godziny, była to gra obraz dynamiczny, przerywany filmikami, ostatnia sceneria to jaskinia z zielonym fosforyzującymi elementami , świeciło to około 20-30 minut zmieniając swoje położenie na ekranie. Po wyłączeniu komputera i właczeniu tv pozostał zielona migocząca poświata na ekranie powiem szczerze że zaczyna mnie to drażnić. Nie wiem czy ktoś z was miał takie objawy. Czytałem że należy uwarzać na wypalanie się duchów i nie przesadzać z garmi wideo, 3 godziny łacznie to chyba jednak nie przesada. Zastanawiam się czy nie jest to wada tego telewizora, czy go nie reklamować a może poczekać i ten objaw sam zniknie
 

leszcz

New member
cos Ci migocze ??

NO SZOK

dobra weź włącz TV na jakis kanał który nie ma nic ...... i bedziesz miał tam śnieg ---pozostaw tam na 10 min ..... powinno pomóc
 

maciek2x2

New member
Sciagnij ze strony http://www.jscreenfix.com/video.php zmieniajacy na przemian kolory plik jpeg w formacie PAL, nagraj na plyte dvd i nastepnie odtwarzaj na okrogla przez jakis czas (godzina, dwie, trzy) MOze to pomoze. Mi pomoglo na zablokowany piksel moze tobie rowniez odswiezy piksele powodujace zielona poswiate.
 

tttppp

New member
to już też przerabiałem nic nadal obraz pozostaje taki sam
Podam przykład :
obraz płatami robi się zielonkawy, nie jest zupełnie zielony ale np. na twarzach widać pojawiające się zielone coś jakby cienie
Przełączyłem obraz na dvd mam onkyo jest tam taki obraz fabryczny i przy wyłączaniu jakiegoś filmu pojawia się logo onkyo na środku a na górze poziomy niebieski pas o wysokości około 5 cm dotychczas pas ten był niebieski teraz urywa jego górną raz jest szerszy raz węższy.
To samo widać na obrazie tv np na statycznych niebieskich elementach widać coś jakby drżenie kolorów odcienie niebieskiego przesuwją się coś jakby migotanie.
O ile na początku myślałem że to kwestia sygnału o tyle występowanie ww. problemu na obrazie logo odtwarzacza dvd i na samych filmach dvd już mnie przeraż
 

seneka

Member
Tyle że to jest link do innego forum i po wklejeniu linka wychodzą gwiazdki. Wolałbym nie dostać bana od ARTS007. RheeTCT wysłałem Ci PM.
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Wiem tylko że ja się sam ocenzurowałem w jednym poście,pisząc tylko pierwszą i ostatnią literę pewnego znanego polskiego słowa a w środku znaczki @%$@$ a pomimo tego dostałem ostrzeżenie.Troche jak za komuny.:hmm:
 

RheeTCT

New member
Ja mam cały czas warna 80%,bo próbowałem z tym walczyć,Dostałem bana,a potem znowu warna -bo próbowałem krytykować admina.Cóż takie tu są porządki.
 

tttppp

New member
przemłuciłem moja plazme tymi szalonymi kwadracikami na dwa dni ustąpiło byłem zadowolony .... aż do dzisaj ponownie pojawiły się te same objawy, po za tym niektóre czarnobiałe filmy robią się czasami zielono białe i to miganie doprowadza m nie do szału są to najczęściej pionowe pasy chociaż pojawiają się również w nierególarnych kształtach, dzisiaj dzwoniłem do serwisu w przyszły poniedziałek mają go zabrać, cekawe co dalej trochę obawiam się przejść z serwisem
 

trade

Klub HDTV.com.pl
vip
Widziałem w sklepie PY85 i jak na pokazowym filmiku pokazywano nagłowek jakiejś gazety i kamera przesówała się dośc szybko nad czarnymi literami to widać było zieloną poświatę jakby zielony cień. Zdaję sobie sprawe, że te telwwozory nie są wykaliborawane ale coż. Teraz słysze o przeskakującej piłce. Juz sam nie wiem czy kupić plazmę czy lcd.
 

Karson

New member
WITAM.
Śledzę wątki o py85/80 od kilku dni,poniewaz byłem juz prawie na 100% gotowy do zakupu jednej z nich(raczej py85).Wydawało mi sie ,że jestem przekonany na 200% o wyższości plazm nad lcd.Niestety coraz mniej zaczynam byc tego pewien :roll:.
Powiem szczerze nie chce miec jakis problemów z cieniami, "duchami", martwymi pikselami itd.Wydając 5 tysiaków za telewizor chcę miec ładny obraz i ZERO kłopotow z nim- to chyba normalne.Dodając do tego pozerana energie przez plazmy(u mnie tv smiga praktycznie 18-20h/dobe) chyba bede musiał zacząc rozgladac sie za jakims dobrym lcd.Wiem,ze w plazmach jest lepsza głębia obrazu,naturalność kolorów,lepszy kontrast,czerń czy chociażby brak smużenia, ale czy w dobrym lcd nie mozna tez tego uzyskac w zadawalajacym stopniu i nie martwic sie o problem wypalania, jakis dziwnych poświat no i co by nie mówic duzo wyższych rachunków za prąd(rzecz obecnie niestety bardzo wazna w dobie sukcesywnych podwyzek cen energi)
Pozdrawiam i licze na ciekawe uwagi zaawansowanych forumowiczów(tylko prosze bez sprzeczk typu - wyzszosc plazma lepsza od lcd ,bo tak!);)
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
trade napisał:
Widziałem w sklepie PY85 i jak na pokazowym filmiku pokazywano nagłowek jakiejś gazety i kamera przesówała się dośc szybko nad czarnymi literami to widać było zieloną poświatę jakby zielony cień. Zdaję sobie sprawe, że te telwwozory nie są wykaliborawane ale coż. Teraz słysze o przeskakującej piłce. Juz sam nie wiem czy kupić plazmę czy lcd.

Twoje stwierdzenie tego faktu jest takie jak bym napisał, że dzisiaj widziałem autobus i z rury wydechowej wydobywały się spaliny w szarawym kolorze.

setki razy było poruszane na tym forum hasło grren ghosting czy zielone krawędzie. W tej technologi nie uniknione są zielone krawędzie. Jedni je widzą drudzy nie.
http://pl.youtube.com/watch?v=VLdVI31KU8w&feature=related

Krzywdzące jest pisanie, że to tylko na plazmach panasonica. Widziałem naprawdę wiele plazm. Hitachi, pioneer, LG, Samsung i na każdej plaźmie obserwuje to zjawisko.

Nie ma technologii bez wad. Czasami też może nam się trawić gorszy egzemplarz. Być może nie którzy są bardziej wyczuleni na wady.
Ja w moim panasie moge z miejsca wytknąć: zielone krawędzie, szarawa czerń, lekkie smużenie na białych tłach, czasami poszarpane linie, utrwalanie się stalych obrazów. Tak jest ze wszystkim, jeżeli coś jest ok, to druga rzecz będzie "skopana"
 
Do góry