Panasonic Th-42py8p Full Hd

wax

New member
maks_08 napisał dokładnie jak poruszać sie po menu wiec ten etap pominę.

Najważniejsze to spiać sobie na kartce wszystkie parametry!!!!!!!!!!!!

Generalnie zanim zaczniemy kombinować należy popatrzeć na obraz i zastanowić się co nam się ew. nie podoba. U mnie sprawa była dość prosta. Miałem na maxa za zielone szarości i to mnie strasznie wnerwiało.
Dlatego w MENU SERVICE'owym poprostu odciąłem z G-CUT wartość z 80 do 70 i szary jest prawie idealny
--------
(CUT określa nam poziom odcięcia danej R,G,B barwy przy minimum kontrastu, natomiast DRIVE przy max kontrastu, są też inne definicje ale tak to jest w dużym uproszczeniu). Oczywiście ustawiamy to dla trybu NORMAL i temp barw NORMAL i dla wszystkich ustawien ala: kontrast, jaskrawość, kolor na 50%. Ponieważ dla mnie w tym trybie obraz jest lekko za bardzo żywy oglądam w ECO i to wlaśnie tu obraz jest ładnie zbalansowany, miekki, i odpowiednio nasycony :)))))))))))) Dodam, że TV ma dopiero kilkadziesiąc godzin wiec kolory stopniowo bedą sie poprawiać. Dodatkowo, to o czym pisze jest dla dobrej jakości materiałów (ala reklamy). Czekam na "N'ke" i mam nadzieje, że wtedy dopiero bedzie jazda. :)


pozdro
 

wax

New member
J-B napisał:
eeee dla mnie t chyba za trudne, przydałby się jakiś tutorial jak ustawić optymalne kolory w menu serwisowym. :-D

J-B uwierz mi to nie jest trudne tylko, trzeba sobie zarezerwować troche czasu, usiąść i spokojnie po zmieniać. Po kilku takich próbach, będziesz nał wszystkie parametry na pamieć, wiec nie będzie problemu, żeby coś zmiąchać ;-D

A co do ustawień, to nie ma jednego zestawu dobrych ustawień dla wszystkich plazm i na pewno takich nie bedzie!
Każda plazma jest inna i dla każdej trzeba osobno ustawić optymalny obraz. Ponoć można zamówić profesjonalną usługe do domu. Goście wpadają z magicznym pudełeczkiem ;-D który daje kolejno sygnały biały, kolorki i jakieś magiczne paski itp. Kolesie stroją i ponoć ma być bajka, ale nie zawsze tak jest. Dlaczego? Bo każdy inaczej postrzega obraz, barwy, nasycenie itp. i zwykły automat nie zrobi tego za nas.
Dlatego tak jak napisałem, najlepiej usiąść sobie i powoli robić zmiany, zanim klikniemy OK sprawdzić i już. Poza tym w przypadku odcinania CUT róznice sa faktycznie dobrze widoczne już przy niewielkich zmianach (np. 80->70, ponieważ jest to w układzie HEX, wiec daje nam spadek o 16 pziomów) natomiast dla DRIVE sprawa jest trudniejsza ponieważ skok o 16 poziomów już nie jest tak mocno zauważalny). Co wiecej im sygnal jest słabszy jakościowo zmianiy sa wyraźniejsze.

AHA jeszcze jedna ważna rzecz, o której chbya nie było w mowy w menu odnośnie MENU SERVICE. Gdy dokonujemy zmian na poszczególnych barwach należy je zaakceptować "OK", zanim przejdziemy do kolejnej barwy, inaczej wracają do poprzednich ustawień.

POWODZENIA :)
 

Foxxx24

New member
Do menu serwisowego wchodzi się tak samo więc zrób według instrukcji kolegi,który dostosował sobie ustawienia w PY8 bo zmiany już musisz wprowadzic takie jakie Tobie odpowiadają:)


Pozdrawiam
 

Bartos81

Member
Bez reklam
przydała by się chociaż jakaś rozpiska menu servisowego, co oznaczają i do czego służa kolejne pozycje w menu.

Ja mam ogólnie takie podejście że nie bior się za coś czego nie znam lub nic o tym nie słyszałem. A menu service mnie troche korci :)


Na obcojęzycznych forach też mało znalazłem,
np. menu servisowe LG jest dość dobrze opisane.
 

wax

New member
J-B napisał:
przydała by się chociaż jakaś rozpiska menu servisowego, co oznaczają i do czego służa kolejne pozycje w menu.

Ja mam ogólnie takie podejście że nie bior się za coś czego nie znam lub nic o tym nie słyszałem. A menu service mnie troche korci :)


Na obcojęzycznych forach też mało znalazłem,
np. menu servisowe LG jest dość dobrze opisane.

Dzisiaj wieczorkiem postaram sie opisac MENU SERVICE. Zastrzegam jednak, że też nie jestem expertem, ale pola wydają się być dość intuicyjne i oczywiste.
 

vandergraaf

New member
tylko plazma i tylko Panasonic

Miałem ten sam dylemat .
Kupiłem Panasonic TH-46PY80P
Ten telewizor jest wspaniały kapitalny obraz. przez złacze PC podłączyłem laptopa ustawiłem rozdzielczość w Media Player Classic na odpowiednią
i odtwarzam Divix-y. Myślałem że będzie cienko a jest wspaniale
Jakość obrazu kryształ - przetestowałem allplayera i inne - jakość też dobra ale Media Player Classic jest najlepszy - obraz żyleta.
Cyfra + z Fergusona 7600 obraz super.
Panasonic jest the best.
 

Bartos81

Member
Bez reklam
dzisiaj sprawdzałem licznik i wybiuło 230godz pracy TV więc chyba czas zakopńczyć docieranie? jak sądzicie?

jak narazie ustrawiłem sobie tryb ECO z mała korekcją z mojej strony i tak jak pisał WAX ustawiłem G-CUT na 70 ale dla trybu ECO.

I tutaj juz nie wiem, WAX piszesz ze G-CUT zmniejszałes dla trybu normal a oglądasz w ECO, czy coś ci dała zmiana G-CUT na trybie normal a ogladanie na ECO?
 

wax

New member
J-B napisał:
dzisiaj sprawdzałem licznik i wybiuło 230godz pracy TV więc chyba czas zakopńczyć docieranie? jak sądzicie?

jak narazie ustrawiłem sobie tryb ECO z mała korekcją z mojej strony i tak jak pisał WAX ustawiłem G-CUT na 70 ale dla trybu ECO.

I tutaj juz nie wiem, WAX piszesz ze G-CUT zmniejszałes dla trybu normal a oglądasz w ECO, czy coś ci dała zmiana G-CUT na trybie normal a ogladanie na ECO?

Nie nie nie, to nie tak. Generalnie nie da się osobno ustawić parametrów obrazu (G-CUT,R-CUT, ... itp) osobno dla NORMAL, ECO, CINEMA i AUTO. Schemat jest jeden dla wszystkich ww. trybów. Nie zmienia to faktu, że obraz wygląda inaczej na każdym z nich (wieksza/mniejsza dynamika, kontrast, kolor, itp.) nawet jak pozostałe parametry (KONTRAST, KOLOR, JASKRAWOŚĆ) są ustawione tak samo. Poprostu procudent zdefiniował pewien zestaw dodatkowych parametrów (niedostępnych dla użytkownika). Osobiście nie widze zastosowania dla trybu DYNAMIC, no może ew. CINEMA.

Wracając do ustawień to ustawiałem dla NORMAL jako neutranlny tryb.
I efekt jest super dla NORMAL, ale osobiście bardziej podoba mi się tryb ECO, dlaczego? Ano dlatego, że w ECO obraz jest automatycznie dobierany do jasności w pomieszczeniu. Dzięki temu obraz nie jest za bardzo jaskrawy i żywy, tylko właśnie SOFT. Co nie zmienia faktu, że czasami zmieniam na NORMAL (zazwyczaj w dzień przy wiekszym nasłonecznieniu). Ale różnice pomiędzy NORMAL i ECO są naprawdę niewielkie, zwłaszcza jak pozostałe parametry NASYCENIE, JASKRAWOŚĆ, KOLOR są identyczne 50% :)

pozdr
 

wax

New member
J-B napisał:
dzisiaj sprawdzałem licznik i wybiuło 230godz pracy TV więc chyba czas zakopńczyć docieranie? jak sądzicie?

jak narazie ustrawiłem sobie tryb ECO z mała korekcją z mojej strony i tak jak pisał WAX ustawiłem G-CUT na 70 ale dla trybu ECO.

I tutaj juz nie wiem, WAX piszesz ze G-CUT zmniejszałes dla trybu normal a oglądasz w ECO, czy coś ci dała zmiana G-CUT na trybie normal a ogladanie na ECO?

Aha i jeszcze jedno, nie sugeruj się kompletnie moimi ustawieniami!!!!!!!!!!!!!

Każda plazma jest inna i wymaga innych ustawień. U mnie było za zielono w dolnych partiach szarości, dlatego odciąłem zieleń. Tak wcale nie musi być w twoim... ;-)
 

Bartos81

Member
Bez reklam
Właśnie się przekonałem, u mnie zmiana G-cut na 70 spowodowała 2cm różowe duszki na gorszym i szarym filmie, aż strach było oglądać. powróciłem do 80. nie mnie jednak czasami duszki widzę więc zastanawiam się by zjechać z G-cut na 7B lub mniej. Tak jak pisałeś trzeba próbowac.

Chociaż coraz bardziej chodzi mi po głowie kalibracja całego TV łłącznie ze zmianami w menu serwisowym, ale niestety w mojej miejscowości nawet o czym takim nie słyszeli :(
 

Arly

New member
Witam
Troszke pobawilem sie ustawieniami w menu serwisowym w moim 50PV8 tzn. chodzilo mi glownie o zminimalizowanie green ghostingu. Tv mam ustawiony wg http://www.hdtvtest.co.uk/Panasonic-TH42PX80/Settings/ i zmienilem G-CUT z 80 na 70 dla trybu cinema i balansu bieli warm i powiem wam, ze dla mnie nie bylo zadnej roznicy w obrazie. Akurat w tv lecial serial czarno-bialy i krawedzie migaly na zielono az milo ;), po zmianie na 70 migaly dalej... tak wiec wrocilem spowrotem do ustawien na 80. Nie wiem, moze trzeba dac na 60 ale troszku nie chce kombinowac.
Pozdrawiam
PS. Jak zrozumialem z waszych postów to dane ustawienie jest aktywne dla wszystkich trybów i balansów bieli?
 

sawim

New member
Th-42py8p

Jako że to mój pierwszy post witam szanowne grono. I zarazem dziękuję, bo dzięki Waszym opiniom poziom mojej szczęśliwości wzrósł wczoraj niezmiernie :) Mianowicie, drogą kupna nabylem plazmę Panasonica TH-42PY8P i jestem przezadowolony, po przesiadce z CRT 21` jakość obrazu po prostu wdeptuje w glebę. Tymczasem oglądam tylko kablówke (cyfrowa z Vectry) ale już w poniedziałek zamieniam dekoder z cyfrowego na HD i zamiaruję cieszyć się darmowym TVN HD. Raz jeszcze dziękuję Kolegom za opinie, które pomogły mi dokonać trafnego wyboru tv :)
 

wax

New member
Panowie,

zmiana R/G/B-CUT na inna wartość niż default, nie ma wpływu na GREEN GHOSTING!!!! W dużym uproszczeniu jest to tylko dolny poziom "nasycenia" danej barwy, natomiast R/G/B-DRIVE odwrotnie, górny poziom "nasycenia".

Pozdro
 

sandokan4

New member
Czyli jeśli na ustawieniu: normal, cinema, eco oraz ustawione: normal /a nie zimny czy ciepły/, mam przewagę /minimalną/ koloru czerwonego to mam zmniejszyć R w CUT czy w DRIVE ?
 

wax

New member
sandokan4 napisał:
Czyli jeśli na ustawieniu: normal, cinema, eco oraz ustawione: normal /a nie zimny czy ciepły/, mam przewagę /minimalną/ koloru czerwonego to mam zmniejszyć R w CUT czy w DRIVE ?

To zależy, jeżeli widzisz to dla szarośći (czyli nasz dół kontrastu), że szary jest przesunięty w strone czerwonego zmniejszasz dla R-CUT, natomiast dla normalengo obrazu (dzień na ekranie jasne mocne kolory nasza góra kontrastu), wtedy zdejmujesz z R-DRIVE. I teraz odcinanie z dołu powinno byc niewielkie: 16 jednostek np.: z 80->70 daje już mocno zauważalny efekt, natomiast dla odcinania z góry skutek jest wyrażny przy dużych zmianach np.: zmiana o 16 jednostek (np. z E0->D0) będzie już znacznie mniej zauważalna.
Pamietaj, że osobno ustawia się dla NORMAL, WARM, COOL. Zreszta jak zaboserwujesz dla każdej z tych wartości poziom dolny standardowo jest taki sam dla wszystkich temperatur: 80:80:80(R-CUT,G-CUT,B-CUT), natomiast góra wygląda zupełnie inaczej. I tak, dla WARM R-DRIVE ma prawie max bo aż FD i tu powinniśmy kalibrować G-DRIVE i B-DRIVE, dla NORMAL to G-DRIVE ma prawie max bo FD, a kalibrujemy R-DRIVE i B-DRIVE, a dla COOL to B-DRIVE jedzie prawie na maxa, a kalibrujemy R-DRIVE i G-DRIVE, co wydaje się bardzo logiczne jak dla mnie. :)

Mam nadzieje, że teraz jest już wszystko jasne :)
Powodzenia...
 

momot

New member
46PY8 czy 50 PV8?

Osiołkowi w żłoby dano, w jednym.....46PY8 w drugim 50PV8 :) Mam możliwość kupna jednego lub drugiego w podobnej cenie.
Warunki oglądania to: odległość 5-6 m, źródło sygnału - n TV oraz DVD. Nie planuje zakupu BR, nie podłączam TV do kompa ani konsoli PS.
w związku z tym mam pytanie:
1. Który TV lepiej skaluje obraz SD?
2.Czy różnice w kontraście i ilości kolorów w specyfikacji przekładają się na jakość oglądanego obrazu?
3. Czy 46PY8 ma wentylatory chłodzące. Jeśli tak to jaki jest ich wpływ na "wrażenia słuchowe", i co będzie po kilku ich latach użytkowania?
Dodam, że czytałem test KIKIEGO nt. 42PY85 i jego porównanie do PV8. Autor zwraca w nim uwagę na głośną pracę wentylatorów w PY 85 oraz lepszą jakośc obrazu zarówno w SD jak i HD na korzyśc PY.
Moje pytania biorą sie z faktu, źe nie wiem na ile PY8 jest "zblizony" do PY85 .....pozdrawaim forumowiczów :) i liczę na rzeczową odpowiedź
 
Do góry