Panasonic Th-42py8p Full Hd

wieltom

New member
46py8

Polecam Panasonic; od niedawna posiadam 46PY8PA
podam kilka wg mnie ważnych wad/zalet panasonic 46PY8PA bo ja ich raczej na tym forum ich nie znalazłem - odkryłem je po zakupie;
wady:
1. podstawowa najważniejsza wg mnie wada - wibrowanie/migotanie ekranu - nigdzie na forum nie znalazłem opisu tego problemu (jak stare monitory kompureowe ustawione na 50Hz) - dotyczy to raczej każdej plazmy, wyraźnie to widać w porównnniu do LCD (stabilny obraz) w paźmie migoczący mimo włączonych 100HZ - można zaobeserwować to w dowolnym sklepie RTV gdzie plazma jest obok LCD (nie jest widoczne non stop - czasami trzeba obserwować ok 10min.) ja idąc do sklepu RTV z daleka rozpoznaje gdzie jest pazma a gdzie LCD ;) Migotanie mimo ze można się do niego przyzwyczaić męczy wzrok...
odpowiednio ustawiajac parametry obrazu zmniejszylem ten efekt to poziomu wzglednej akceptacji....

2. brak wejścia PC VGA - jak ktoś ma w komputerze hdmi/dvi nie ma problemu - ja mam starego laptopa który miał być na stałe podłączony do TV - nie uda się z jakością VGA

3. wyjście audio z przodu - nie da rady podłączyć słuchawek bezprzewodowych w sposób niewodoczny

4. przy niewielkiej głośności tv słychać wentylatrory - wczesniej mialem LCD wiec jest to dla mnie nowe doświadczenie - nieco przeszkadza ale zwykle w nocy gdy wokół jest cisza, głośność tv minimalna a odległość do tv bliska np 2m; w normalnym uzytkowaniu nie przeszkadza;

zalety:
zalety tego TV zdecydowanie rekompensują wady;
1.obraz na zwykłej kablówce na ekranie 46cali jest znacznie lepszy jak na LCD 32 cale;
2.brak widocznych kwadratów kompresyjnych chrakterystycznych dla LCD,
3. kolory naturalne,
4.kąty widzenia pionowe i poziome rewelacja;
5.dzwięk bdb;
6.duże czcionki menu( w sonym trzeba brać lupę do jego odczytania)

polecam bardzo mocno!
 
Ostatnia edycja:

Gorall

New member
migotanie

Witajcie
Mam pytanie do poprzedniej wypowiedzi.
Autor napisał o migotaniu , mam ten sam problem - jak go wyeliminować albo zmniejszyć do minimum.
 

wieltom

New member
Gorall napisał:
Witajcie
Mam pytanie do poprzedniej wypowiedzi.
Autor napisał o migotaniu , mam ten sam problem - jak go wyeliminować albo zmniejszyć do minimum.

obecnie go "docieram" bo podono tak trzeba ;) wiec ustawiłem na eco i zmniejszyłem troche kontast - migotanie wg mnie jest mniej;
z obserwacji moich wynika ze widoczne jest bardziej na jasnym tle oraz z bliskich odległości (z 4-5m nie widze specjalnie); przy ciemnych scenach nie widze migotanie; dosyć często mozna zaobesrwować patrząc nie na ekran a na np jakiś przedmiot obok tv

mozna sie przyzwyczaić ;)
taki jest chyba urok plazmy
 

wieltom

New member
broda1725 napisał:
Wieltom nie na ECO tylko na kinowy lub normal.

wlasciewie chyba wiekszego znaczenia to nie ma czy na eco/kinowy itd - z każdego suwakami można zrobić każdy - chyba ze ktoś widzi różncę - bo tylko w nazwie trybu ;)
 

broda1725

New member
Bez reklam
W ECO kontrast dostosowuje się do jasności w pokoju więc w dzień to będzie prawie dynamiczny kontrast a w nocy zmniejszy aby nie raził, także najlepsze ustawienie jest normal lub kinowy. Ja polecam normal i zjechać z ustawieniami do połowy.

EDIT: A powiedzcie czy widać na tym modelu przejścia tonalne kolorów ? jak w lcd ? czy te ok.4000 gradiacji kolorów wystarcza ? on ma tyle co PV80 bo PV8 ma jakieś 3000.
 
Ostatnia edycja:

wieltom

New member
broda1725 napisał:
W ECO kontrast dostosowuje się do jasności w pokoju więc w dzień to będzie prawie dynamiczny kontrast a w nocy zmniejszy aby nie raził, także najlepsze ustawienie jest normal lub kinowy. Ja polecam normal i zjechać z ustawieniami do połowy.

EDIT: A powiedzcie czy widać na tym modelu przejścia tonalne kolorów ? jak w lcd ? czy te ok.4000 gradiacji kolorów wystarcza ? on ma tyle co PV80 bo PV8 ma jakieś 3000.


dzieki za info z tym ECO - zwykle nie czytam instrukcji wiec to pewnie przez to ;)
 

Gorall

New member
Jeszcze jedno

Urokiem Plazmy jest tez to, że nie trzyma ostrości tła i rozmywa się przy niewielkim przesuwaniu obrazu albo napisów ?
 

wax

New member
J-B napisał:
WAX a skąd ty to wszystko wiesz? przyznaj się :hmm: :grin:

He he he, ano posiedziałem sobie trochę w necie, a potem to już tylko testy na własnym Panasie.
Kurcze powiem Wam szczerze, ze z dnia na dzień coraz bardziej lubię swoją plazme :)

A propo tego co napisał jeden z kolegów, że zmieniał CUT'y w czarno białym filmie i nie miało to znaczenia i to PRAWDA. Dlaczego? Ano dlatego, że szary w w czarno-białym filmie to ciemny idealnie biały, a w kolorze to zbieranina prawie po równo wszystkich kolorów. Stąd brak różnicy dla czarno-białego, natomiast znacząca dla prawie szarego z koloru.

Pozdr
Wax
 

don111

Banned
wieltom napisał:
1. podstawowa najważniejsza wg mnie wada - wibrowanie/migotanie ekranu - nigdzie na forum nie znalazłem opisu tego problemu (jak stare monitory kompureowe ustawione na 50Hz) - dotyczy to raczej każdej plazmy, wyraźnie to widać w porównnniu do LCD (stabilny obraz) w paźmie migoczący mimo włączonych 100HZ - można zaobeserwować to w dowolnym sklepie RTV gdzie plazma jest obok LCD (nie jest widoczne non stop - czasami trzeba obserwować ok 10min.) ja idąc do sklepu RTV z daleka rozpoznaje gdzie jest pazma a gdzie LCD ;) Migotanie mimo ze można się do niego przyzwyczaić męczy wzrok...
odpowiednio ustawiajac parametry obrazu zmniejszylem ten efekt to poziomu wzglednej akceptacji....
hehe tak naprawdę migotanie przeszkadza wtedy kiedy się przyglądasz czy faktycznie migocze czy nie... ja się bawiłem trochę ustawieniami i zmieniłem na 50hz, zapomniałem przestawić z powrotem na 100hz i tak sobie nieświadomie obejrzałem film :D
różnica jest oczywista - przy zmianie ze 100 na 50hz widać migotanie ale głównie dlatego że zmieniliśmy w właśnie tej chwili to ustawienie... jakbyś włączył tv i zaczął oglądać na tych 50hz to takiego mocnego wrażenia migotania by nie było, oko się dopasuje...
przy 100hz to już nawet jak specjalnie wypatrujemy migotania to tego praktycznie nie widać, co prawda coś nie do końca jest to statyczny obraz jak w LCD ale w niczym to nie przeszkadza

4. przy niewielkiej głośności tv słychać wentylatrory - wczesniej mialem LCD wiec jest to dla mnie nowe doświadczenie - nieco przeszkadza ale zwykle w nocy gdy wokół jest cisza, głośność tv minimalna a odległość do tv bliska np 2m; w normalnym uzytkowaniu nie przeszkadza;
ja z kolei jestem bardzo zadowolony z poziomu hałasu wentylatorów, cichutko szumią bo muszą to fakt, ale dla mnie to nie jest nieprzyjemny czy drażniący odgłos - tzn normalnie nic nie bzyczy, buczy czy jazgocze itd... np pod tyym względem o wiele gorzej było przy moim poprzednim tv - LCD 37'LG (przy sygnale z hdmi cicho mi buczał)
czasem jednak i na tej plaźmie słychać lekkie bzyczenie - rzadko bo rzadko ale jednak należy o tym wspomnieć, dzieje się tak w momencie kiedy pojawiają się sceny że prawie cały ekran świeci bardzo jasno (prawie cały biały)
jeszcze jedna drobna wada - trochę się odbija światło w ekranie

A powiedzcie czy widać na tym modelu przejścia tonalne kolorów ? jak w lcd ? czy te ok.4000 gradiacji kolorów wystarcza ? on ma tyle co PV80 bo PV8 ma jakieś 3000.
na mojej jeszcze nie dotartej plaźmie kolorki są świetne (tryby kinowy i normal), na eco i dynamicznym obraz prawie w ogóle się nie nadaje do oglądania
na normal przy identycznych ustawieniach kolory są nieco żywsze (bardziej pastelowe) ale ciut bardziej jednostajne, tryb kinowy moim zdaniem jest najlepszy bo widać ładnie wszystkie przejścia tonalne, dlatego ja używam tego trybu (tylko aby nieco ożywić kolory podbijam "kolor" na ok 65%)
LCD raczej nie ma co porównywać pod tym względem, tam kolory są nasycone i agresywne a tutaj masz ładny nasycony obraz z naturalnymi kolorami... największe zalety plazmy jakie odczułem po przejściu z LCD to właśnie nie męczący oczu obraz oraz brak takiej, sztuczności, "statyczności" poszczególnych planów
 
Do góry