Panasonic Th-42py8p Full Hd

JasonStatham_0

New member
Witam wszystkich ,już od ponad z miesiąca zastanawiam sie nad kupnem telewizora LCD czy Plazme i przegladajac rozne fora i komentarze wciaz nie jestem zdecydowany .Telewizor sluzy mi glownie do ogladania Cyfry + głownie meczów oraz filmy na DVD .Z tego co wiem Plazma wlasnie do tego jest ale bardzo zniecheca mnie to ze przeczytalem ze w plazmie wypalaja sie piksele i jest krotka zywotnosc..i ze spala wieeeecej energi...to prawda ?? czy tylko przesadzone informacje ??
Bardzo podobaja mi sie dwa telewizory : Panasonic Th-42py8p Full Hd
oraz Sony Bravia KDL 40V4000...cena jest praktycznie taka sama 3100-3200zl co wedlug was bardziej spelni moje oczekiwania bede ogladal tv z odleglosci 3 m?? prosze o odpowiedz..Pozdrawiam
 

Foxxx24

New member
Witaj:)

Ja zdecydowanie radzę Ci wziac Panasonica 42PY8 bo to świetny tv za bardzo dobrą cenę i niezle wyposażony.

Na pewno będziesz bardzo zadowolony z obrazu zwłaszcza mając platformę cyfrową i ogladając dvd czy Blue Ray,a w przeciwieństwie do LCD nie dotyczy go problem kątów bocznych:)

Co do wypalania się pixeli oraz krótkiej żywotności to te mity już możesz włożyc między bajki gdyż dotyczyły one jedynie pierwszych plazm,a w Panasonicu są praktycznie wyeliminowane.
Oczywiście są pewne zalecenia żeby zapobiec pojawianiu się ewentualnych powidoków,jak np nie trzymanie bardzo długo obrazu nieruchomego z komputera lub konsoli,ale nawet jeśli jakiś niewielki powidoczek się pojawi można go usunąc włączając tzw. śnieg:)

Jeśli chodzi o zużycie energii to modele HD Ready zużywają ok 250W natomiast FULL- HD już niestety więcej bo ponad 350W,ale też nie na zasadzie,że stale tylko w zależności od użytkowania.

Co do żywotności obecne modele Panasonica mają do 100000 godzin więc możesz sobie łatwo przeliczyc:).


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

JasonStatham_0

New member
witam ,wielkie dzieki za odpowiedzi juz jestem zdecydowany na ta plazme ale znalazlem jeszcze jeden model : Panasonic Viera 42 tez Full HD...jest to lepszy model od 42PY8 ??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
za mało danych.

Żeby przedstawić Ci alternatywę podaj :
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?
jaki sygnał ?
jaka odległość od ekranu ?
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
jaki masz telewizor?
Ma stać czy wisieć?
Co Cię wkurza w telewizorach ?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
JasonStatham_0, Viera 42 to nie model tylko oznaczenie TV Panasonic. Podaj konkretnie o jaki model Ci chodzi?
 

Foxxx24

New member
JasonStatham_0 napisał:
witam ,wielkie dzieki za odpowiedzi juz jestem zdecydowany na ta plazme ale znalazlem jeszcze jeden model : Panasonic Viera 42 tez Full HD...jest to lepszy model od 42PY8 ??


Tak jak powiedział przedmówca musisz sobie rzucic okiem dokładnie na oznaczenie,np właśnie 42PY8, "Panasonic Viera" to jest linia tv zarówno lcd jak i plazmowych.

A skoro ten o,który pytasz jest również FULL HD to może byc 42PY80,42PY85 oraz 42PY800 tylko zobacz,który?

Pozdrawiam
 

JasonStatham_0

New member
Bede ogladał z odeglosci 3m ,tylko cyfra + do tego oczywiscie filmy dvd ,chcialbym sie zmiescic gdzies do 3500zł ,wiecej ogladam wieczorem ale w dzien oczywiscie tez ,telewizor bedzie wisiał na scianie ,nasłonecznienie jest słabe tv nie bedzie naprzeciwko okna tylko z boku ,zasiadają 3 osoby głównie ,filmy sport i czasami rozne programy ,obecnie mam sony 32 trinitron wide juz z 8 lat i jestem z niego bardzo zadowolony ale jego czas niestety dobiegl konca ,wielkosc tv 40-42 cale :)

Chodzi mi głownie o telewizor plazmowy z full hd ale z tego co widze jest ich nie wiele głownie to Panasonic ,podobaja mi sie modele 42PY8 ,PY70P ,oraz PY80 chociaz ten juz kosztuje okolo 500zl drozej nie wiem czy mi sie uda namowic tate na wiekszy wydatek :)
 

Foxxx24

New member
JasonStatham_0 napisał:
Bede ogladał z odeglosci 3m ,tylko cyfra + do tego oczywiscie filmy dvd ,chcialbym sie zmiescic gdzies do 3500zł ,wiecej ogladam wieczorem ale w dzien oczywiscie tez ,telewizor bedzie wisiał na scianie ,nasłonecznienie jest słabe tv nie bedzie naprzeciwko okna tylko z boku ,zasiadają 3 osoby głównie ,filmy sport i czasami rozne programy ,obecnie mam sony 32 trinitron wide juz z 8 lat i jestem z niego bardzo zadowolony ale jego czas niestety dobiegl konca ,wielkosc tv 40-42 cale :)

Chodzi mi głownie o telewizor plazmowy z full hd ale z tego co widze jest ich nie wiele głownie to Panasonic ,podobaja mi sie modele 42PY8 ,PY70P ,oraz PY80 chociaz ten juz kosztuje okolo 500zl drozej nie wiem czy mi sie uda namowic tate na wiekszy wydatek :)


Śmiało możesz namówic ojca na PY80 bo nie będzie żałował,a ma lepszy obraz od PY8 moim zdaniem:)
A różnica w cenie jest kosmetyczna jak poszukasz dobrze:)

Pozdrawiam
 

qoorczak

New member
Cześć!!!
JasonStatham_0, w poniedziałek właśnie zakupiłem Panasonica TH-42PY8P za 2.980zł w sklepie w mojej miejscowości. TV ten jeszcze nie wisi na ścianie, gdyż czekam na uchwyt. Na chwilę obecna mam tylko podłaczony do niego odtwarzacz DVD - obraz zapiera dech w piersiach. Gdy będzie wisiał, to podłącze do niego dekoder Fergusona HD 8900 z Cyfrą+ wraz z kanałami HD. Nie żałuję decyzji odnośnie tego TV.
Pozdrawiam!!
 

wax

New member
Witam,

wlaśnie dotarł do nas nasz nowy Panas 42PY8... :)
Żona mega zadowolona, natomiast ja mam pytanie. Mam wrażenie, że kolory są lekko przesunięte w stronę zieleni (ale dosłownie leciutko i to raczej przy ciemniejszych scenach). Czy to normalne dla nowego TV i po jakimś czasie ustąpi, czy powinno się temu bliżej przyjrzeć i ew. reklamować.
No jest jeszcze jedna opcja, może to moje oczy sa rozkalibrowane ;-]
 

Ralph_S

New member
Mam wrażenie że jesteś jedną z tych osób które od początku widzą tzw. Green Ghosting, nie jest to żadna wada a jedynie ułomność paneli plazmowych występująca w większym lub mniejszym stopniu we wszystkich plazmach bez względu na markę.
Temat "zielonych duszków" był wielokrotnie poruszany na forum.
 

wax

New member
Ralph_S napisał:
Mam wrażenie że jesteś jedną z tych osób które od początku widzą tzw. Green Ghosting, nie jest to żadna wada a jedynie ułomność paneli plazmowych występująca w większym lub mniejszym stopniu we wszystkich plazmach bez względu na markę.
Temat "zielonych duszków" był wielokrotnie poruszany na forum.
\

Hmmm niestety to nie to. Chodzi o to, że cała paleta barw wydaje się być przesunięta w strone zieleni i najlepiej to widac na kolorze szarym przy gorszym sygnale (SD, antena siatkowa). Może jest to wlaśnie kwestia jakości sygnału ponieważ, dla DVD efekt jest w zasadzie niezauważalny. No nic poczekam na N'kę i zobaczymy. Narazie uczucie mocno mieszane... :-\
Aha efekt jest mniejszy dla barw ustawionych w trybie ZIMNE, najgorzej dla tryby CIEPŁE i raczej w ciemniejszych scenach (noc). No cóż pewnie można to też podsumować jak moja żóna, że poprostu się czepiam... ;-]

Ale może ktoś ma takie same odczucia?

Pozdr
 

wax

New member
wax napisał:
\

Hmmm niestety to nie to. Chodzi o to, że cała paleta barw wydaje się być przesunięta w strone zieleni i najlepiej to widac na kolorze szarym przy gorszym sygnale (SD, antena siatkowa). Może jest to wlaśnie kwestia jakości sygnału ponieważ, dla DVD efekt jest w zasadzie niezauważalny. No nic poczekam na N'kę i zobaczymy. Narazie uczucie mocno mieszane... :-\
Aha efekt jest mniejszy dla barw ustawionych w trybie ZIMNE, najgorzej dla tryby CIEPŁE i raczej w ciemniejszych scenach (noc). No cóż pewnie można to też podsumować jak moja żóna, że poprostu się czepiam... ;-]

Ale może ktoś ma takie same odczucia?

Pozdr

Huraaaaa... :) Wczoraj przewertowałem NET i znalazłem jak można wejść do MENU SERVICE. Jest tam bardzo dużo opcji do korekcji OBRAZU i nie tylko nie dostepnego z poziomu zwykłego MENU.
No i wyglada na to, że moją plazme kaliborwał w fabryce jakiś biedny Czech z wadą wzroku. Po przekalibrowaniu zieleni i lekkim retuszu czerwieni obraz jest teraz BAJKOWY!!!!! I w zasadzie każdy może sobie dostosować obraz dokładnie do swoich preferencji i to dla każdego trybu osobno (NORMAL, ECO, itp.) :) Poprostu fantazja.

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Panasa... :)
 

lenti20

New member
Jak możesz to zrób krótki opis jak poruszać się po menu serwisowym i co jak poustawiałeś .Na pewno przyda się to użytkownikom PY8 i nie tylko:eek:k:
 

maks_08

New member
Menu Serwisowe Panasonic 42PY8P

:mrgreen: Aby wejść do Menu Service należy: :mrgreen:

Jednocześnie (razem) wcisnąć F i -/V na panelu telewizora oraz trzy 0 na pilocie ( 3 razy wybrać 0).

Następnie trzeba chwilkę poczekać i naszym oczom pokaże się szare menu serwisowe w lewym dolnym rogu ekranu

Aby poruszać się po Menu Service:

1 i 2 służą do poruszania po poszczególnych pozycjach w menu
3 i 4 służą do poruszania się w sub-menu

Przyciskami głośności -/V +/V zmieniamy wartość danej pozycji (zmniejszamy - zwiększamy)

OK - zatwierdzamy zmiany

W menu możemy ustawić między innymi:
- położenie obrazu (podwyższenie/przesunięcie)
- ustawić kontrast i jasność dla poszczególnych trybów
- ustawić poszczególne kolory dla każdego z trybów
- sprawdzić ile telewizor już działa
- sprawdzić stan naszej plazmy (piksele itp.)

________________________________________________________________

Pamiętajcie żeby przed wszystkimi zmianami ustawień zapisać oryginalne wartości na kartce w razie gdyby coś wam się nie spodobało.
________________________________________________________________

:mrgreen: Co do ustawień w menu: :mrgreen:

* oznaczają w których zmieniono wartości

Poniższe ustawienia dla trybu kinowego - obraz świetny,tyko oglądać :D


R-Cut 80 (Red Cutoff)
G-Cut 82 (Green Cutoff)*
B-Cut 7D (Blue Cutoff)*
R-Drv FF (Red Drive)*
G-Drv F4 (Green Drive)*
B-Drv B8 (Blue Drive)*
All-Cut 82 (All Cutoff)*
All-Drv FC (All Drive)


 
Do góry