Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

bogaty

New member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

MichalJad

New member
Piszę po ponad pół roku używania tego telewizora. Jak do tej pory byłem zadowolony z obrazu i dźwięku. Zakupiłem dekoder cyfrowy SD w Streamie, zamontowano mi filtr bo były jakieś przebicia i było naprawdę pięknie. Jednak wczoraj wstawiłem kartę w interfejs CI i na miesiąc po ustawieniu kraju na Finlandię, region Helsinki mam opcję oglądania prawie pełnej oferty kablówki gratis (promocja). Powiem tyle. Mecze z RPA na TVP HD po prostu są niesamowite. Jakość obrazu, mimo, że w sumie byłem zadowolony z SD powala na kolana. Właściwie to nie chce się oglądać nic innego. Obraz sprawia wrażenie trójwymiarowego (nie tak jak w kinie ale prawie), perfekcja. Jeśli jeszcze gdzieś macie możliwość zakupu tego telewizora lub jesteście niezdecydowani to szczerze polecam. No i ten jeden pilot i jedna skrzynka z gąszczem kabli pod telewizorem mniej :). To jest to.
 

GoliMilan

New member
Witam wszystkich. Od dwóch miesięcy użytkuje 50X10Y. Wszystko do dzisiaj było super, ale dziś telewizor zaczął nieznośnie buczeć. Czy to normalne, że na początku wszystko było cichutkie, a teraz nagle pojawiło sie glosne bzyczenie, ktore slychac z 3 metrow przy glosnosci telewizora na 25. Czy to buczenie jest podstawa do reklamacji?
Z góry dzięki za pomoc.
 

phoba

New member
Sygnał cyfrowy jeszcze raz

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi w kwestii sygnału cyfrowego. Dowiedziałem się, że moja kablówka sygnał cyfrowy puszcza z dekodera na TV przez złącze Euro, co wg mnie jest lekko bez sensu. Ale dowiedziałem się, że mogą podłączyć sygnał bezpośrednio do TV o ile posiada on DVB-C. Z tego co wiem seria X10Y posiada DVB-C, tylko teraz pytanie do bardziej doświadczonych kolegów - gdzie podłączyć sygnał, żeby uruchomić DVB-C? Normalnie, do gniazdka antenowego? I czy w ten sposób będzie można uzyskać sygnał cyfrowy zarówno SD, jaki i HD? Podłączenie bezpośrednio do DVB-C byłoby dla mnie idealne, bo odpadłaby skrzynka dekodera pod TV, kable podłączeniowe i dodatkowy pilot.
 

symt

New member
witam
mam 37X10Y i zauważyłem pewien problem. Gdy jest włączony tV i równocześnie słucham muzyki z wieży pioneer słyszę zakłócenia (takie skwierczenie, które ustępuje gdy zbliżę rękę do wzmacniacza. TV jest o. 1,5 m od wieży. Co z tym zrobić - jakieś dodatkowe ekranowanie?
 

5kt

New member
Witam
Kupiłem Panasonica TX-P37X10Y i mam następujące pytania:
1) jak zlikwidować pasek na dole (proszę o dokładny opis), o którym pisze Ojciec Fernando?

Mam takie techniczne pytanie, gdyż nie wypatrzyłem na forum tematu X10y dotyczącego problemu z Picture Overscan. Na zagranicznych forach temat poruszany, a tu jakoś nie. Po prostu drażni mnie, że przy wyłączonym picture overscan (powierzchnia ekranu) na kanale zaprogramowanym dla dekodera N, na samej górze ekranu (krawędzi) pojawiają się statyczne kropki/kreski - przy DVD podłączonym przez euro to samo. Na innych kanałach łapanych ze zwykłej anteny nie ma z tym problemu. Osobiście nie podoba mi się picture overscan i wolę oglądać obraz bez tego powiększenia, jednak jeszcze bardziej rozstrajają mnie te krawędzie. TV mam od niedawna i chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was miał z tym problem?

No to nie jest zoom. Normalnie bym obraz podniosl w calosci do gory, ale potem zostaje mi zielony pasek na dole ktorego nie moge usunac. Tak wiec obraz nieznacznie wydluzylem - to naprawde mala korekta w porownaniu ze zoomem czy picture overscan. Osobiscie zaluje,ze nie mozna dac wiekszej wartosci niz 25. Widzialem ze inne modele Panasonica maja nawet mozliwosc wprowadzenia wartosci 37. Prawde mowiac ta opcja powinna byc standardowo w menu, niz pozostawiac uzytkownika skazanego na durny overscan.

Chodzi mi o to jak to ustawić w menu serwisowym. Do menu umiem tylko wejść (vol- i 3 tazy 0) ale dalej to nie wiem, w którym miejscu to ustawić. Proszę o dokładny opis.

2) jak długo dociera się plazmę (jedni piszą 200 godz. inni 300 godz.) i przy jakich ustawieniach obrazu?
3) jakie ustawienia są najlepsze po dotarciu plazmy?
Z góry dzięki za pomoc.
 

5kt

New member
Już wiem jak to zrobić. Oto odpowiedź jaką dostałem z innego forum (pomógł kowal801):

"Regulacja położenia obrazu :

Więc tak, po wejściu do menu serwisowego wciskasz 1x cyferkę "1", nastepnie cyfrę "4" :
pojawia się napis V-AMP 0 - głośnością rozszerzasz obraz w górę i w dół,
WCISKASZ JESZCZE RAZ CYF. "4 i jest

V-POS 0 i tu przyciskiem głośności przesuwasz obraz góra -dół

znów "4" dajesz na H-AMP i tu jest zwężenie albo rozszerzenie obrazu w poziomie (głosnością)

H-POS - przesuwanie obrazu w prawo albo lewo tym samym przyciskiem jak powyżej.

Każdą zmianę potwierdzamy OK

Uwaga robisz to na własna odpowiedzialność !! "
 

phoba

New member
Bardzo pomocne info. Dzięki, bo sam niedługo miałem się o to pytać. A czy na tym innym forum/wątku wyjaśniło się co oznacza "Robisz to na własną odpowiedzialność"? Oczywiście rozumiem cot oznacza samo zdanie ;), ale chciałbym mieć świadmość jakie MOGĄ być konsekwencje gdy przesadzi się z którymkolwiek z parametrów. Czy "spali się" elektronika TV (najgorszy wariant) czy jedynie ryzykujemy, że ucieknie nam kilka linijek obrazu?
 

5kt

New member
Tego to nie wiem. Ale myślę, że to tak samo jak z ustawieniami monitora przy komputerze, można rozszerzać, zwężać, przesuwać itd. i nic się wielkiego nie dzieje. W każdej chwili można wrócić od ustawień fabrycznych.
 

gorylla

New member
Bez reklam
O ile się nie mylę w przypadku dokonanych zmian w ustawieniach menu serwisowego, powrót do ustawień fabrycznych nie przywraca zmian dokonanych w menu serwisowym (wątek ten rozwijał chyba kol slimak). Dlatego wprowadzając zmiany w menu serwisowym należy dla własnego bezpieczeństwa spisać na kartce pierwotne ustawienia.
 
menu -> ustawianie -> inne ustawienia -> powierzchnia obrazu -> włączony
Ten punkt menu "powierzchnia obrazu" dotyczy chyba tylko niektórych wejść sygnału. Zgadza się? Bo dla wejścia antenowego go nie widzę.
Nie rozumiem tylko dlaczego nadawcy tak różnie nadają, że na niektórych kanałach ta opcja sprawuje się dobrze, a na innych obcięty zostaje obraz (chyba zarówno z boków jak i góra-dół). Jak mam tuner satelitarny podłączony pod AV1, to musiałbym za każdym razem zmieniać to ustawienie w TV. :x
 

phoba

New member
Witam kolegów (i koleżanki jeśli są tu jakieś). Od wczoraj mam sygnał cyfrowy z kablówki. Faktycznie, w porównaniu do sygnału analogowego jest duża róznica na plus. Co prawda podłączenie tuner<-->TV jest przez EURO i efekt mógłby być lepszy na innym złączu, ale niestety tuner nie posiada nic poza EURO.

Tuner wysyła obraz w 16:9, ale na kanałach, które nadają w tym formacie i przy wyłączonej opcji "Powierzchnia obrazu" na ekranie są czarne marginesy u góry i na dole po ok.1cm. Wygląda to tak, jakby tuner wysyłał trochę zmniejszone w pionie 16:9. Mam więc 2 wyjścia, albo właczyć powierzchnię obrazu, ale nie bardzo chcę to robić. Albo, zgodnie z jednym z powyższych maili, rozciągnąć sobie obraz w pionie.

I tu mam do was pytanie, a właściwie dwa :)
1. Po wejściu w menu serwisowe obraz przełącza się na włączoną powierzchnię obrazu przez co regulacji położenia i rozciągnięcia obrazu muszę robić na raty i na czuja po każdej zmianie wychodząc do normlanego obrazu i sprawdzając czy jest OK, czy nie. Czy można w menu serwisowym jakoś wyłączyć powierzchnię obrazu na czas gdy się w nim coś ustawia?
2. Czy zmiana pozycji i wielkości obrazu w menu serwisowym ustawia obraz jednakowo dla wszystkich wejść, czy tylko dla tego konkretnego, z którego akurat jest podawany dany sygnał? Bo korzystam także z O!Play'a podłączonego przez HDMI i tam obraz jest ustawiony idealnie na środku ekranu (sprawdzane płytą Boruscha).

Pozdrawiam
 

lousavarese

New member
2. Czy zmiana pozycji i wielkości obrazu w menu serwisowym ustawia obraz jednakowo dla wszystkich wejść, czy tylko dla tego konkretnego, z którego akurat jest podawany dany sygnał? Bo korzystam także z O!Play'a podłączonego przez HDMI i tam obraz jest ustawiony idealnie na środku ekranu (sprawdzane płytą Boruscha).

Pozdrawiam
Ja mam podpięty pod 1HDMI dekoder cyfrowy Vectry a pod 2HDMI WD Media Playera Live. Mam włączoną "powierzchnię obrazu" Sprawdzałem również testem Boruscha i u mnie obraz z WD jest rozciągnięty. Po wyłączeniu opcji "powierzchnia obrazu" jest jak należy.
Natomiast w przypadku dekodera to zależy od kanału. Na kilku kanałach widać na samej górze chyba jedną lub dwie linie dodatkowo (tam gdzie są jakieś cyfry w przekazie), natomiast czarne centymetrowe pasy u góry i dołu mam w przypadku tylko 1 kanału, ale one tak nie przeszkadzają jak te białe kropki.
Myślę, żeby to zmienić przez menu serwisowe, ale jestem w kropce. Lepiej obraz rozciągnąć góra/dół czy przesunąć do góry? Jak uważacie?
 
Do góry