Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

prosper5250

New member
Niestety, na fatalnym sygnale plazma ta (i inne) chodzą gorzej od LCD... Cała załoga sklepu sie z tym zgadza i musimy X10 przestawić z dala od LCD. Jakkolwiek uważam, że mimo wszystko Panasonic to najlepszy wybór jednak wszyscy spodziewaliśmy się czegoś znacznie lepszego.

Blu-ray napisał:
Migotanie, brak bieli, smużenie, powidoki, zielone kontury nie rekompensują problemów z czernią technologii LCD.
To każdy widzi w sklepie natychmiast.
Sprzedażowo: 90% to LCD a 10% to PDP.
Wyjątek stanowi PDP KURO 9G. Totalna referencja.

Tak to właśnie wygląda.
 
Ostatnia edycja:

radosuaf

New member
Bez reklam
Ja mam porównanie 50X10 i 42PV80 i niestety czerń w tym pierwszym jest totalnie skopana, co przyznaję ze smutkiem...
Myślałem, że to wina ustawień, ale jak bym nie ustawił, jest słabo...
 
Ostatnia edycja:

cygan

Member
Zgadza się. Jeszcze raz to potwierdzam. Znaczy się sprawdzałem na PX80 czyli PV80 z DVB. Nawet PV8 miał lepszą czerń od X10.
 

centur

New member
a ja z innej beczki, czy jest ktoś mądry kto mi powie dlaczego x10 nie chce mi czytać z karty zdjęć o zmienionej rozdziałce np1024x768 lub 1920x1080 i nie chce wyświetlać na całym panelu tylko zawsze w 4:3, mimo ze foty mają proporcje 16:9. Instrukcja pisze ze moze czytac rozdziałki od160x120 do 10000000 a tu qpa :confused:
 

dembol

New member
hehe :) śmiać mi sie chce :) matryca dokladnie ta sama co pv8 ale oni widzą roznicze w czerni hehe:)


dla mnie to szok:) bo prawdziwą czern widze w kuro mniej prawdziwą w x10 a juz napewno jeszcze mniej prawdziwa w tych wynalazkach samsung czy lg:)

sory panowie ale pv8 to nic innego jak x10 w innej obudowie wiec niema prawa byc roznicy w czerni

co moge powiedziec o tm tv to duza wada jest bijace na niego swiatlo dzienne wtedy czern jest kiepska ale po zaslonieciu rolet odzywa sie w nim demon

DLA WSZYSTKICH KTORZY TAK KRYTYKUJA X10 POLECAM mniej sie tu wypowiadac i kupowac pv8
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Nie mam możliwości postawienia obu TV obok siebie i być może efekt wynika z tego, że 50" jest trochę większe niż 42", ale wydaje mi się jednak jaśniejsza. A po włączeniu w czerni nie ma porównania.
 

kilgore

New member
prosper5250 napisał:
Blu-ray napisał:
Migotanie, brak bieli, smużenie, powidoki, zielone kontury nie rekompensują problemów z czernią technologii LCD.
Cześć!

Czy opisywane powyżej problemy są charakterystyczne dla wszystkich tanich plazm, czy chodzi o ten konkretny model Panasonica?

Czy serie TV LCD, które wymieniłeś w poprzednim poście (A656, LX80, D44) uznałbyś za subiektywnie lepsze jakościowo od tego Panasonica (chodzi mi oczywiście o jakość obrazu)?

Czy miałeś możliwość porównania X10 do PQ3000 i B450? Jak wypada w tym porównaniu?

Właśnie zastanawiam się nad wyborem TV i byłem już prawie zdecydowany na jedną z tych trzech plazm ;), ale Twój post zachwiał trochę moim przekonaniem. Czy rzeczywiście te LCD-ki lepiej radzą sobie z SD niż tanie plazmy?
 

cukiernik

New member
Witam.
Panowie ją naprawdę nie wiem co Wy chcecie od tego TV. Mam go niespełna tydzień i naprawdę jestem zadowolony.
Chyba o to chodzi. Żałuję że nie kupiłem go wcześniej tylko tyle czekałem. Zmarnowane około 2 miesiące na oglądaniu na crt 14".

Polecam wszystkim. A i jeszcze jedno. Nie zauważyłem szarej czerni jak również zielonych duchów.
 

kwo

New member
zła czerń

X10 słabo wypadają w salonach z powodu tej "ulepszonej" szyby. Niestety jej wzmocnienie zwiększyło odbijanie światła, które w salonach zazwyczaj nie jest idealnie rozproszone. To że LCD na słabym sygnale SD lepiej chodzi niż PDP nie uwierzę - Janosik na LCD wyglądał jakby mu robaki po koszuli chodziły. Nie jestem ekspertem ale zawodowym analitykiem i po przeglądnięciu informacji w necie wywnioskowałem, że za 3 tys to najlepiej kupić do analoga Panasa X10 a do sygnału cyfrowego naszpikowanego bajerami Samsunga LE-37B651.
Inna sprawa, że Panas tnie swoje ekonomiczne modele w myśl zasady "ciesz się że w ogóle działają". Nie zdziwiłbym się gdyby tuner MPEG4 działał tylko w SD interpolowanym do HD.
 

Wojcio8

New member
Witam wszystkich!!
Zgadzam sie z kolegą powyżej. Co Wy ludzie chcecie od tego telewizora??!! Dla mnie to trafny wybór. Mam go juz od ponad 2 tygodni i chodzi ponad 100h. Na początku przyznaję była mała tragedia. Zwłaszcza że sygnał był kiepski a do tego przez scart. Biel wyła, kolory (zwłaszcza czerwień) wyły, wyłaziły z konturów postaci, a do tego wszechobecne szumy. Ale po zmianie na dekoder HD polsatu i podpięciu przez HDMI jest codzien coraz lepiej. Nawet wczoraj z ciekawości patrzyłem jak wygląda obraz na sygnale sd i jest o niebo lepiej jak na początku. Panowie sprzedawcy a może wygrzejcie porządnie te wasze plazmy na wystawach i dopiero porównujcie bo nie wiem czy zasadne sa te wasze uwagi. A co do czerni to nie wiem jak moze być bardziej czarna - od samego początku nie budziła moich zastrzeżeń.
P.S. Odbijanie światła na wystawach faktycznie moze tu troche namieaszać w wyglądzie obrazu. Proponuje porównania w zaciemnionym pomieszczeniu. w końcu głównie wieczorem ogladamy telewizję:D Wtedy wszelkie opinie że LCD wypada lepiej upadną sromotnie. Juz sie naoglądałem w ten weekend LCD Sony u braciszka i cieszyłem sie jak dziecko że mam plazmę.
 
Ostatnia edycja:

kateb

New member
kupiłem!!!

W sklepie nie zachwycał, ale zachęcony opiniami kolegi spróbowałem. I bomba.

42X10 - Pięknie gra, na pewno lepiej niż mój CRT i odbłyski od słońca mniejsze, a tryb eco - prosty i genialny.

Na razie sygnał z anteny - SD, ale musze przyznać że filmy "Sami swoi" oraz "I nie ma mocnych" pięknie wyglądały.
 

radosuaf

New member
Bez reklam
kwo napisał:
Nie jestem ekspertem ale zawodowym analitykiem i po przeglądnięciu informacji w necie wywnioskowałem, że za 3 tys to najlepiej kupić do analoga Panasa X10 a do sygnału cyfrowego naszpikowanego bajerami Samsunga LE-37B651.
Inna sprawa, że Panas tnie swoje ekonomiczne modele w myśl zasady "ciesz się że w ogóle działają". Nie zdziwiłbym się gdyby tuner MPEG4 działał tylko w SD interpolowanym do HD.

Nawet przy sygnale 1080p LCD nadal ma cukierkowe kolory i słabą czerń;).

A TVP HD z DVB-T wygląda świetnie (lepiej niż C+ Film HD z satelity). Jeśli chodzi o wyposażenie, ten TV ma to, co powinien.
 

broda1725

New member
Bez reklam
prosper5250 napisał:
Zawsze byłem zwolennikiem plazm. Pomimo, że sam zakupiłem LCD (musiałem ze względu na wielkość) jednak niestety ale nowa seria plazmatronów Panasonika zawiodła mnie. Nie dość, że są drogie to jeszcze na dodatek nie oferują dobrej jakości obrazu. W sklepie stoją obok siebie LCD różnych firm (LX80, A656, D44) a w środek daliśmy 37X10. No i z całym szacunkiem ale my tej plazmy nigdy nie sprzedamy... trzeba ją postawić gdzieś, gdzie klient nie będzie miał porównania z LCD :p Wszystkie te TV podpięte są pod enkę ale sygnał jest wyprowadzony scartem i przekonwertowany z niskiej na wysoką częstotliwość poprzez moduł RF i dalej puszczony koncentrykami do telewizorów. Całą naszą dotychczasową gadaninę, że plazma do analoga a LCD do cyfry i hd można włożyć między bajki bo plazma postawiona między średnie LCDki wypada marnie, żeby nie powiedzieć fatalnie... Uwielbiam Panasonika (osobiście w domu jedynym innym sprzętem niż z Matsushity mam blu-raya) ale nowe plazmy nie wytrzymują konkurencji z przeciętnymi LCDkami... Oczywiście X10 wypada o niebo lepiej niż taki np. PG200, ale jeszcze tego by brakowało by LGik świecił lepiej od Panasa...
No nie dziwię się, w jakim sklepie pan pracuje ? MM czy Euro AGD ? ustawcie najpierw dobrze sygnał antenowy (jak się idzie do tych sklepów to aż się krew gotuje) a później ustawcie plazme nawet tego według ciebie kiepskiego X10 z jakimś LCD średniej półki co według ciebie one nawet wygrywa z tą plazmą w zaciemnionym miejscu i dopiero napisz jaki jest obraz. A nie jakieś głupie porównania, widać nadal że brak jest doświadczenia takim pionkom sklepowym jak ty. Co każdemu klientowi by wciskał że LCD będzie zawsze lepiej grał.

Np. powiem taki sklep Euro AGD w Kielcach (galeria echo) normalnie tam to idioci pracują mają tak spaprany sygnał na połowie odbiorników i tak jest od miesiąca albo 2 i nawet nie mają ochoty to poprawić albo po prostu nie umią. Po co pracować w takim sklepie, postać i pogadać z kolegami ?
Krew mnie zalewa jak czytam opinie od tych pseudo profesjonalnych sprzedawców.
 
Ostatnia edycja:

adas1

New member
Pytanko

Witam.
czy może mi ktoś wytłumaczyć czym roznią się te modele :
PANASONIC TX-42X10E CENA +/-2600
PANASONIC TX-42X10Y +/- 3000
PANASONIC TX-42C10Y +/- 3000
 

Woyty

Member
no i jest

Witam.
Wreszcie się zdecydowałem i zrobiłem sobie prezent na urodziny :) X42e juz swieci u mnie w domu i w związku z tym mamdo szanownych forumowiczów pytanie, gdzieś czytałem ( niestety nie mogę znaleść gdzie ) że są jakieś plansze testowe do wyświetlania w pierwszym etapie użytkowania plazmy, czy ktoś może mi napisać gdzie takie plansze mogę znaleść? Czy wyświetlanie tz. mrówek np godzinę dziennie ma jakiś sens ?? Z góry dzięki za odpowiedzi
 

broda1725

New member
Bez reklam
cukiernik napisał:
Pytanie do kolegi @brodą to czy już kolega wybrał dla siebie TV?
Powiem tak o siebie, że nie ma na co czekać!
Witaj kolego Cukiernik w sumie tak (Panasonic 42X10E) ale zastanawiam się jeszcze nad tym nowym Samsungiem B450 atrakcyjna cena chodź Panas ma większą renomę i oczywiście rewelacyjny poprzedni model jakim był PV80 na który się za długo zastanawiałem i w końcu się spóźniłem na zakup. Tym razem nie popełnię tego błędu. Czekam na nowe mebelki a do tego czasu mam jeszcze z tydzień albo dwa czasu.

EDIT: I mam takie jeszcze jedno pytanko do użytkowników tego X10E, czy po wygrzaniu znikło te zamglenie ekranu jakie widać w sklepach gdy się porównuje tego X10 z PV8/80 bo mi się wydaje że jest obraz lekko zamglony.
Może jednak wina tej szyby że w sklepach bardziej się odbija światło i obraz wydaje się ciut gorszy, zamglony. I dopiero w domu w ciemności wygląda super ?.
 
Ostatnia edycja:

centur

New member
cygan napisał:
Zgadza się. Jeszcze raz to potwierdzam. Znaczy się sprawdzałem na PX80 czyli PV80 z DVB. Nawet PV8 miał lepszą czerń od X10.
z czernią jest tak że w duzej mierze zalezy ona od ustawień tv, jakości nadawanego kanału kończywszy na oświetleniowcu w tv. Nie zawsze czarny garnitur czy czarny przedniot bedzie wyglądał na czarny w tv. Dla przykładu: dzis rano pstrykałem po kanałach, na dziadowskim tele 5 leciał jakiś film, gość miał czarny gajer aby w tv był jakistaki blado-szary, jednoczesnie ja jedynce był "kwadrans po ósmej" nitras (poseł po) tez miał czarny gajer i wyglądał jak smoła, juz chyba bardziej czarny być nie mógł. U mnie w zaciemnionym pomieszczeniu nie widać np róznicy między kaszetą a obudową więc chyba czerń jest ok a plazma wyświeciła jak dotychczas tylko ok 120h. Fakt faktem (mam nędzną osiedlową kablówkę) ze niekróte kanały są nadawane w tak nedznej jakości (kontrast, ostrość) że trudno zwalać tu wszytsko na TV. Dla pewności w sklepie podpinałem blu raya z rafą koralową i ostrość, kolorystyka jak i czerń były powalające. Polecam jeszcze wygrać tv, min 200h. U mnie po przywiezieniu do domu lekko sie podłamałem mizerotą obrazu ale instalowałem tv w słoneczny dzien w bardzo jasnym i przeszklonym salonie. Troche lepiej było juz wieczorem. Dziś po 2 tyg jest całkiem dobrze. POlepszyłą sie kolorystyka, ostrość i kontrast. Obraz znakomity nawet na tak nędzmym sygnale (choć są kanały które wyglądają kiepsko ale mam świadomośc ze na lcd za podobną cenę byłoby zdecydowanie gorzej).Oto moje aktualne ustawienia, kontrast 45, jaskrawość -3, kolor 33, ostrość 8, tryb normalny, balans normalny, eco wył. Po ok 300h myśle jeszcze jeszcze zrobie małą korektę ustawień, pozdr ............
 

radosuaf

New member
Bez reklam
To mnie pocieszyłeś, mam nadzieję, że w przypadku P50X10 mojej siostry będzie tak samo.

P.S. Na pewno ostrość 8 wygląda lepiej niż 0? ;)
 
Do góry