Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

perc

New member
Napisał kodi1985
ja mam podpiętą konsole PS3 do P50x10 i powiem Ci ze obraz jest rewelacyjny. Gra sie świetnie, a filmy na BR z odległości 3,6m wyglądaja cudnie - przestajesz chodzić do kina.

A jak na 42 i 37 calowej wersji gry wyglądają? (Mają mniejsza rozdzielczość niż 50-calowa.)
 

Kreygon

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam wszystkich,
przymierzam się do zakupu tx-p42s10e lub tx-p42x10y i tak śledze te wątki i śledze i zauważyłem, że dużo użytkowników skarży się na jakość dźwięku modelu s10 (buczenie tv, charczenie przy basach itp), czy Wy przy modelu x10 także zauważacie taki problem? w całym tym wątku nie znalazłem uskarżania się na dźwięk modelu x10. Może to jest tylko przewrażliwienie tamtych użytkowników? jak to jest tak przy normalnym użytkowniu?

Pozdrawiam
 

Michalx19

New member
Kreygon napisał:
Witam wszystkich,
przymierzam się do zakupu tx-p42s10e lub tx-p42x10y i tak śledze te wątki i śledze i zauważyłem, że dużo użytkowników skarży się na jakość dźwięku modelu s10 (buczenie tv, charczenie przy basach itp), czy Wy przy modelu x10 także zauważacie taki problem? w całym tym wątku nie znalazłem uskarżania się na dźwięk modelu x10. Może to jest tylko przewrażliwienie tamtych użytkowników? jak to jest tak przy normalnym użytkowniu?

Pozdrawiam
jak ustawisz sobie basy wysoko to będzie charczał ,a przy normalnym użytkowaniu nie zauważyłem problemu tz. troszkę podkręcone basy i tony wysokie.

ogólnie dźwięk w skali 1-6 oceniam na mocne 4+
 

craxa1987

New member
Mam problem: podłączam kablem ActivJet telewizor Panasonic do PC. Telewizor to plazma serii X10 42 calowy.
Windows ładuje sie bez problemu ale nie wyświetla pulpitu i ikonek-cały czarny ekran. Zmieniłem rozdzielczość 800 na 600 i udało się ale po restarcie znowu pojawił się czarny ekran . Probowałem z rozdzielczością 1300 na 768 i też nie dziala. Co może być tego przyczyną?
 

tobas

New member
craxa1987 napisał:
Mam problem: podłączam kablem ActivJet telewizor Panasonic do PC. Telewizor to plazma serii X10 42 calowy.
Windows ładuje sie bez problemu ale nie wyświetla pulpitu i ikonek-cały czarny ekran. (...)

Sprawdz częstotliwość odświeżania ekranu, plazma jak LCD nie przyjmie za pewnie większej częstotliwości niż 60 może 75 Hz. Bynajmniej tak mam na obecnym LCD.
A rozdzielczość w X10 max. 1024x768 przez D-SUB.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
craxa1987 a "wysyła" wogóle obraz na tv? Windowsa logo może siepokazać, ale jak nie masz w ustawieniach by szło na "zewnętrzny" ekran, to reszty nie będzie.
 

ArronaxPW

New member
TX50X10 czy samsung PS50A656

Witam,

pisalem co nieco wyzej. Poprzednio zakupilem do domu panasa TH42PV80 ,
ojciec rozwalil i potrzebny nowy. Właściwie bylem zdecydowany na model TX42X10E lub TX50X10E ale kilka dni temu dostalem oferte z makro a tam samsung PS50A656 za 3500 . Sprawdzilem go troche tutaj na forum i opinie na ceneo i wyszlo , ze nie jest to koniecznie jakis badziew chociaz do nie dawno tylko panasonica bralem po uwage.

Powiedzialem ojcu , ze chyba nie taki zly ten samusng i chce jechac jutro z rano do makro. Ja jednak nie jestem przekonany do konca. Jesli bym mial brac 42" to napewno bylby to panas X10E a jesli 50 cali to co byście wzieli na moim miejscu? panasa TX50X10E czy tego samsunga , ten samsung 3500 a panas pewnei cos kolo 3650 .
 

cukiernik

New member
ArronaxPW napisał:
Witam,

pisalem co nieco wyzej. Poprzednio zakupilem do domu panasa TH42PV80 ,
ojciec rozwalil i potrzebny nowy. Właściwie bylem zdecydowany na model TX42X10E lub TX50X10E ale kilka dni temu dostalem oferte z makro a tam samsung PS50A656 za 3500 . Sprawdzilem go troche tutaj na forum i opinie na ceneo i wyszlo , ze nie jest to koniecznie jakis badziew chociaz do nie dawno tylko panasonica bralem po uwage.

Powiedzialem ojcu , ze chyba nie taki zly ten samusng i chce jechac jutro z rano do makro. Ja jednak nie jestem przekonany do konca. Jesli bym mial brac 42" to napewno bylby to panas X10E a jesli 50 cali to co byście wzieli na moim miejscu? panasa TX50X10E czy tego samsunga , ten samsung 3500 a panas pewnei cos kolo 3650 .

Zdecydowanie Panasonic.
Jeżeli miałbym jeszcze raz kupować wybrałby to samo co mam tylko nie 42 a 50.
 

zboreslav

New member
...jeszcze parę wrażeń po 3-4 tygodniach użytkowania 37x10;

generalnie fajny tv:
Plusy:
ładne, naturalne barwy, zależy od źródła, ale oceniłbym na 5/6; dźwięk jest bardzo dobry;

Minusy:
jest lekki ghosting, badź poświaty czerwono-niebieskie; może trwa to jakieś ułamki sekundy, i w obrębie jakiegoś obiektu; generalnie jest to widoczne przy jakimś szybkim ruchu kamery; więc być może jak ktoś o tym nie wie, to może nie zauważy; są faktycznie dziwne akcje z poruszającymi się obiektami koloru czerwonego, ale nie w każdym przypadku; np oglądajć teraz mecz MU-Chelsea na C+ Sport HD, przy szybszym ruchu kamery gubi ostrość czerwonych koszulek; kiedy kamera jest w miejscu albo porusza się wolno wszystko widać w szczegółach;

tivik generalnie jest okej na kilka lat, potem może warto byłby zmienić na jakiegoś Pionka, jak technologia będzie lepsza i tańsza; być może i obecnie w Pionkach nie ma tych wad;
przy tej cenie jest to zadowalająca jakość; do HD faktycznie może byłoby lepiej 42 cale, ale nie więcej; wtedy to już lepiej projektor;

napewno nie brałbym LCDka;
 

rilicek

New member
Witam,

Jestem prawie zdecydowany na model TX-P50X10Y. W specyfikacji napisane jest, że telewizor posiada podwójne skanowanie 100 Hz. Czy to oznacza, że generuję on dodatkową klatkę pośrednią, czy porostu dubluje ilość klatek?
Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.
Jak wygląda (a właściwie brzmi) kwestia buczenia tego telewizora? Czy buczenie jest większe niż w przypadku telewizora 42”? Mój ojciec posiada model TH-42PV80 i buczenie (tak jakby transformatora) jest wyraźnie słyszalne przy jaśniejszych scenach i ściszonym telewizorze.

Pozdrawiam
 

muaddib72

New member
witam
mam pytanie do aktualnych posiadaczy X10Y lub podobnych ;) Chodzi mianowicie o wejście słuchawkowe. Czy po podłączeniu słuchawek automatycznie wyłączany jest dźwięk na głośnikach ? czy mozna regulować poziom dźwięku oddzielnie dla tego wyjścia ?
Z góry dziekuję bardzo za odpowiedź.:cool:
 

yacek _b

New member
muaddib72 po podłączeniu słuchawek dźwięk nie jest wyłanczany w głośnikach , regulacja dzwięku w słuchawkach tylko wchodząc do menu . Dźwiek w głośnikach mozna wyłaczyć i bedzie tylkow słuchawkach . Można regulować pozom dźwieku osobno dla głośników i słuchawek .
 

rilicek

New member
Ostatnio kilka sklepów internetowych (chyba w sumie 3 - nie licząc ich klonów) sprzedaje model TX-P50X10Y w cenie około 3618zł. Średnia cena na ten model w pozostałych sklepach to około 4000. Czy możliwe, żeby te sklepy załapały się na jakąś mega promocję, czy może jest coś nie tak z tymi telewizorami? Może jakaś wadliwa seria? W jednym sklepie ten model do wczoraj był w cenie 3619 zł a teraz kosztuje ponad 4100 zł.

W przypadku innych modeli niema takich rozbieżności - np. ceny modelu TX-P50C10Y są w większości sklepów porównywalne.
 

rilicek

New member
neutron1 napisał:
TX-P50X10Y można już kupić poniżej 3400 zł w kilku sklepach internetowych,
robi się ciekawie :D

Czy napewno TX-P50X10Y? Specyfikacja niby odpowiada TX-P50X10Y, ale podany jest model TX-P50X10 - można się naciąć i dostać TX-P50X10E.

Szukając informacji na temat modelu TX-P50X10Y znalazłem ciekawą wersję z końcówką A z „12th Generation HD Progressive Plasma Panel - 600Hz Sub Field Driver”

panasonic.com.au/products/specifications.cfm?objectID=4966

Gdyby ten model dostępny był w Polsce za rozsądną cenę, byłaby to niezła propozycja.

Niestety zamówiłem już TX-P50X10Y.

PS.
Chyba Panasonic wycofał się z dystrybucji modelu TX-P50X10E w Polsce - nie ma go już na oficjalnej stronie internetowej – w sumie telewizor z tunerem DVB-T bez MPEG-4, to w naszych warunkach lekkie nieporozumienie.
 

Rudiok

New member
rilicek napisał:
Chyba Panasonic wycofał się z dystrybucji modelu TX-P50X10E w Polsce - nie ma go już na oficjalnej stronie internetowej – w sumie telewizor z tunerem DVB-T bez MPEG-4, to w naszych warunkach lekkie nieporozumienie.

To dotyczy chyba całej serii z końcówką E. Sam rozważałem kupno 42x10e, ale dosłownie 1,5 tygodnia temu TV zniknął ze sklepów internetowych ustępując miejsca serii z końcówką Y.

--
Pozdrawiam, Rudiok
 
Do góry