Panasonic seria VT20 (TX-P50VT20) test y, opinie etc...

Grisza011

New member
50VT20 versus Sharp 46Le925 i Sharp 52Le822

Witam jestem kilka dni po prezentacji od kikiego 3-ech modeli jak wyżej.

Chciałem podzielić się swoimi wrażeniami.

Prezentacja odbywała się przy świetle dziennym , okna od południa i wschodu, telewizory na ścianie północnej(salon 22 m2+ 8 m2 aneks kuchenny od zachodu. Odległość od TV max 3m, a z bocznej kanapy i 2.5 m, a nawet 2m. TV-%)%40% bajki z 30% filmy BD-może z 5%, 25% SD TV-wiadomości ,sport.
Sygnał kablówka cyfrowa UPC przez hdmi, głównie SD, 4-ry kanały HD.


W mojej subiektywnej ocenie najlepiej zaprezentował się 50 VT20.-obawiałem sie początkowo tego rozmiaru (myślałem bardziej o 46),ale w moim przypadku potwierdziła sie opinia (chyba większości na forum)- jeśli zastanawiamy się między 2-ma rozmiarami-z reguły żałujemy że wzięliśmy za mały a nie odwrotnie.

1.Mniejsza ilość odbić światła słonecznego-( dosyć zauważalna różnica) niż obydwa Sharpy.
2.Bardziej naturalne kolory-np.w filmie czarno-biłym ("Stawka większa niż życie" sygnał SD UPC-przez hdmi) , czerń w plazmie byla czarna w w LED-ach miała delikatny fioletowawy-różowawy odcień.
3.Więcej szczegółów drugoplanowych szczególnie w ciemniejszych scenach-plazma
Barwa skóry twarzy - bardziej naturalna w plazmie.

4.Ogólnie wszystkie trzy TV nieźle skalują wg mnie sygnał SD z UPC -oczywiście można dopatrzeć się rozmyć -ale przy tej przekątnej ekranu i 3m odległości-obraz jak dla mnie do zaakceptowania spokojnie.

5. 3D w 50VT20 i 46 LE925 jak dla mnie porównywalne-aczkolwiek oglądałem tylko materiały z płyty prezentacyjnej.

6.Okulary 3d dla osób z wadą wzroku korygowaną okularami -zdecydowanie lepsze Panasa bo można założyć jedne na drugie bez zbytniego dyskomfortu.

7.Wyrazistość elementów pierwszoplanowych-na korzysć LED-ów rzy tych samych ustawieniach, -ale jak dam na Dynamic w Panasie -wg mnie jasność wystarczająca w dziennych warunkach.


Jak dla mnie przekonałem się ,że nawet LED-y z górnej półki nie mają obrazu tak naturalnego jak plazma VT20. Ciekawy byłem jak by wypadł HX900 w konfrontacji z VT20 ,ale podobno porównywalnie jeśli nie gorzej niż sharp 925LE.

Pozdrawiam.
 

Antałek

New member
Witam pytanie do posiadaczy plazmy vt20,na czym odbieracie obraz 3D,czy jest to kino panasonica,blu ray,czy moze innej firmy. Bo czytalem ze kino panasa sc-btt755 zacina sie i wylacza przy divixach,tez ktos ma taki problem?

Ja odbieram 3D na DMP-BDT100EG jest super. Do tego odtwarzacza dodali mi film Avatar w wersji 3D. Sam film kosztuje ok. 199 zł. Za odtwarzacz zapłacilem 762 zł w sklepie firmowym Pansonica. Nic mio się nie zacina, może bo nowy.
 

Antałek

New member
Witam
zauważyłem następujący problem - przy oglądaniu materiału 3d pilotem mogę zmienić ustawienia TV przed uruchomieniem filmu (źródło to PS3 lub NMT) ale po uruchomieniu filmu pilot przestaje reagować. Po zatrzymaniu odtwarzania - po chwili pilot znowu reaguje.
Co prawda sterowanie filmem z konsoli a dzwiękiem z amplitunera nie wymaga działania pilota ale tak chyba nie powinno to działać.

Czy ktoś się spotkał z takim obawem, czy to tylko mój VT20 tak ma?

Mogę dowlnie zmieniać wszystkie parametry czy to ustawienia telewizora czy też inne z odtwarzacza, w trakcie ogłądania filmu z Blu-raya w 3D. Nie mam żadnych problemów. Ale ja ogłądam 3D z odtwarzacza Pansasonica 3D (DMP-BDT100EG). Być może problem tkwi w odtwarzaczu który sobie nie radzi z dużą ilością danych z 3D. Tylko pilot jest do czego czy do obsługi telewizora czy do obsługo PS3? Może tu jest problem.
 

PUFO

New member
Witam pytanie do posiadaczy plazmy vt20,na czym odbieracie obraz 3D,czy jest to kino panasonica,blu ray,czy moze innej firmy. Bo czytalem ze kino panasa sc-btt755 zacina sie i wylacza przy divixach,tez ktos ma taki problem?

Również kupiłem odtwarzacz blue-ray DMP-BDT100EG - dziś przyszedł a wraz z nim Avatar 3d. Powiem wam, że jest to rewelacja. Jeżeli ktoś mówi, że 3d to zbędny bajer, to powiem delikatnie: nie zgadzam się z tym! Najlepiej się ogląda z odległości około 2 m i w trybie dynamicznym, bo okulary przyciemniają obraz. Czekam na kolejne filmy 3d! W kinie 3d plazma jest również górą (nad LCD).
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Witam, ja również od niedzieli jestem posiadaczem Blu ray 3D DMP 300 Panasonica, tylko mam jeden problem ponieważ nie dostałem AVATARA. Kupowałem w Saturnie w Arkadii (Warszawa). Gdy się upomniałem to mi powiedzieli że dostawca od Panasonica nie dostarczył płyt tylko same naklejki na półki....;(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
akcja ruszyła 17.11.2010 .Ale jeśli sklep kupił towar 16.11.2010 - to nie dostał filmu.
Musi pisać do Panasonica i łaskawie czekać.
Łatwo sprawdzić. Jeśli masz naklejkę na kartonie awizującą film - to Film powinien być w środku.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Witam i z góry proszę o wybaczenie za nachalność. Kol. peterka1000, zauważyłem, że po miesiącu użytkowania tego Pasiconica, pozbywasz się go :?: TUTAJ
Czy mógłbyś podzielić się z innymi, oczywiście o ile to nie jest tajemnicą ;), co było bezpośrednią przyczyną Twojej decyzji. Pozdrawiam.

@Grisza011
Jak dla mnie przekonałem się ,że nawet LED-y z górnej półki nie mają obrazu tak naturalnego jak plazma VT20. Ciekawy byłem jak by wypadł HX900 w konfrontacji z VT20 ,ale podobno porównywalnie jeśli nie gorzej niż sharp 925LE.
Podkreślone stwierdzenie wg mnie co najmniej do dyskusji! Ale to tylko moje subiektywne zdanie, z którym nie musisz się zgadzać, ale do którego mam pełne prawo :smile:
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Kolego to nie żadna tajemnica . Po pierwsze denerwuje mnie obraz w ruchu przy 50 Hz czyli z satelity , który się rozmywa przy dynamicznym ruchu i wcale nie zależy to od tego czy obraz jest nadawany SD czy HD i czy niski czy wysoki bitrate . Po drugie pojawiające się powidoki ( a musze dodać że nie gram w żadne gry tylko oglądam tv normalnie i nawet pomimo tego na nastawach około 30 % też są ) , które niby znikają ale mnie denerwuja ( miałem Pioneera Kuro i tego nie było ) . Po trzecie jednak wole gorszy obraz SD na LCD ale za to wyraźniejszy i dla mnie lepszy obraz HD na LCD . Miałem wcześniej telewizorek LCD SONY KDL-46 Z5500 i jednak pomimo swych wad , wole go od każdej plazmy . Jedynie czego mi będzie żal to 3D które miażdży wszystko co jest na rynku . I plazme Samsunga i tym bardziej każdy LCD , który jak podtrzymywałem tak podtrzymuje że do 3D na obecnym etapie żaden LCD się nie nadaje . Pozdrawiam
 

darekguma

New member
Bez reklam
Kolego to nie żadna tajemnica . Po pierwsze denerwuje mnie obraz w ruchu przy 50 Hz czyli z satelity , który się rozmywa przy dynamicznym ruchu i wcale nie zależy to od tego czy obraz jest nadawany SD czy HD i czy niski czy wysoki bitrate . Po drugie pojawiające się powidoki ( a musze dodać że nie gram w żadne gry tylko oglądam tv normalnie i nawet pomimo tego na nastawach około 30 % też są ) , które niby znikają ale mnie denerwuja ( miałem Pioneera Kuro i tego nie było ) . Po trzecie jednak wole gorszy obraz SD na LCD ale za to wyraźniejszy i dla mnie lepszy obraz HD na LCD . Miałem wcześniej telewizorek LCD SONY KDL-46 Z5500 i jednak pomimo swych wad , wole go od każdej plazmy . Jedynie czego mi będzie żal to 3D które miażdży wszystko co jest na rynku . I plazme Samsunga i tym bardziej każdy LCD , który jak podtrzymywałem tak podtrzymuje że do 3D na obecnym etapie żaden LCD się nie nadaje . Pozdrawiam
A jakie Masz typy jak mozna wiedzieć po sprzedaniu Panaska.
 

slimak

New member
Bez reklam
Kolego to nie żadna tajemnica . Po pierwsze denerwuje mnie obraz w ruchu przy 50 Hz czyli z satelity , który się rozmywa przy dynamicznym ruchu i wcale nie zależy to od tego czy obraz jest nadawany SD czy HD i czy niski czy wysoki bitrate


Spróbuj włączyć IFC. VT20 z IFC odtwarza wszystko w 60Hz. :shock:



Google Tłumacz
avforums napisał:
Wreszcie, nie było wiele dyskusji na forach dotyczące problemu z artefaktem wideo, w którym czerwone, zielone i niebieskie linie są widoczne wokół niektórych obiektów w ruchu, szczególnie na linii środkowej boiska do piłki nożnej podczas transmisji World Cup.

Inne interesujące spostrzeżenie, że jeśli włączyłem Intelligent Frame Creation na funkcję, podczas badania 50Hz ruchome płyty strefy, artefakty zniknęły. To może być jedno rozwiązanie problemu, ale minusem jest to, że funkcja IFC wprowadza artefaktów i daje własny film oparty materiału wideo straszne patrzeć, jak wcześniej wspomniałem.

Z ciekawości sprawdziłem też używany do odświeżania 50Hz materiału, gdy funkcja IFC został włączony i odkrył, że jest to 60Hz, jak widać na powyższym wykresie. Podobnie było również w przypadku materiału 24p, 24p, gdy Smooth Film opisywany został aktywowany, jak widać na poniższym wykresie.


P.S. W LCD każdy sygnał (24/50/60) jest rozmazany podczas ruchu.
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Kolego nie ściemniaj to IFC to nic innego jak czysty kit i chwyt marketingowy żeby pospólstwo uwierzyło, że tv ma 600 HZ hahhaa. Po zapodaniu tego badziewia IFC obrazu nie da się oglądać bo taki teatr że ludzie wyglądają jak poruszające się mumie . Dzwoniłem do Panasonica z pretensjami o to rozmycie , to wręcz gość mi kazał powyłaczać wszystkie poprawiacze obrazu jakie są , twierdząc że one tylko uwydatniają błędy . Więc kolejne moje przemyslenie , że producenci łąpią na lep tępogłowych na różne sposoby i każą płacić za tzw " Ulepszacze " , a potem się okazuje że one poza tylko tym że wogóle są nie nadają się poprostu do użycia . Jednym słowem śmiech na sali .
 

peterka1000

Member
Bez reklam
A jakie Masz typy jak mozna wiedzieć po sprzedaniu Panaska.

Kolego mój typ to albo Samsung LE46C750 , który bije na głowe oświeconego płaszczaka jakim jest Samsung C8000 ( no chyba jedynie gorszy jest jak ktoś kaczki po wodzie chce puszczać :) ) . A drugi mój typ to Sony KDL-52Z5500 , który jeszcze wiem gdzie jest do kupienia . Wybór padł by na Samsunga ale mały jest bo tylko 46 calowy , podobno gdzieś na inne kraje można go kupić w rozmiarze 55 cali i jak takowy byłby to bym go kupił . Więc się zastanawiam czy kupić w pełni dopracowany tv jakim jest Sony Z ( w pełni dopracowany mam na myśli , że nie jest to niskobudżetowy tv jak wszystkie modele led tv które są na rok 2010 ale prawdziwy flagowy model na 2009 rok , który ma dwa rodzaje podświetlania WCG-CCFL , śmieszą mnie Ci co kupują te płaskie gówienka tylko po to żeby się podniecać cienkośćią , no fakt cienki w rozmiarze i obrazie i z tym się zgadzam :) ) czy skłaniać się w strone bardzo dobrego Sama z 3D na pokładzie kosztem rozmiaru , bo niby tylko 6 cali ale za to aż 6 cali. Panasonic mnie przyzwyczaił już do obrazu o przekątnej 50 cali , więc troszke mnie żal cofać się do tyłu w rozmiarze . Pozdrawiam P.S ach żeby tak był na rynku Pioneer Kuro 3D w cenie powiedzmy 12000 zł za 50 cali , to mój typ byłby oczywisty. No ale pomarzyć można .
 

slimak

New member
Bez reklam
Kolego nie ściemniaj to IFC to nic innego jak czysty kit i chwyt marketingowy żeby pospólstwo uwierzyło, że tv ma 600 HZ hahhaa.


Po zapodaniu tego badziewia IFC obrazu nie da się oglądać bo taki teatr że ludzie wyglądają jak poruszające się mumie


Czytaj ze zrozumieniem.

Napisałem 60Hz a nie 600Hz.

W cytowanym tekście też jest wyraźnie napisane 60Hz oraz że IFC naprawia jeden błąd i tworzy drugi :). Użytkownik musi zdecydować, co mu bardziej przeszkadza.
 

Antałek

New member
Jakość obrazu

Cos czuje, ze ten model nie bedzie tak tanial jak np. G20 i nie ma na to co liczyc:
- sprzedaja sie super w USA i innych krajach zeszly zapasy tak szybko, ze Panasonic musial zwiekszyc produkcje o 30% stad problemy z dostepnoscia tych TV
- jest to obecnie wsrod TV sprzedawanych w sklepach sprzet nr. 1 i dlatego bedzie trzymal cene
- zbierajac u recenzentow takie opinie dodatkowo powoduje to utrzymanie cen a nie ich spadek

Kolego peterka1000 nie mam zamiaru polemizować z Twoimi spostrzeżeniami. Sądzę, że taki obraz obserwujesz u siebie na telewizorze. I nie dziwię się, że jesteś wkurzony mając telewizor za taką kasę. Ja mam zupełnie odwrotne spostrzeżenia. Mam taki sam telewizor. Nie widzę żadnych tych wad o których piszesz. A wręcz odwotnie zauważyłem, że funkcja IFC zdecydowanie poprawia obraz (obraz jest płynniejszy) i nie tworzą się zamazane obszary, tylko obraz jest zdecydowanie wyraźniejszy. Zatem ta funkcja to nie jest żaden kit, to działa. Robiłem kilkakrotnie próby z różnymi programami, w obecności innych osób i każdy twierdził, że IFC wyraźnie poprawia jakość obrazu. Natomiast czasami (bardzo rzadko) na niektórych kanałach, obraz jest z tą funkcją włączoną wyraźnie gorszy, niż na innych. Zatem doszedłem do wniosku, że główną winę musi ponosić jakość nadawanego sygnału. Chodzi o konkretny program, bo na tej samej stacji w trakcie innego programu jest wszystko w porządku. Mówiąc jakość sygnału, nie mam na myśli jego poziomu mocy (czyli siły sygnału), ale mam na myśli jego jakość w zakresie pozostałych parametrów (np. rozdzielczość, częstotliwość, czy sygnał z przeplotem czy bez przeplotu, czy w trakcie nadawania są zastosowane poprawiacze sygnału - często jest sygnał z podbitym kontrastem dającym konturowość i czy dekoder np. zamienia sygnał otrzymywany z przeplotem na ten bez przeplotu – tutaj mogą być cuda). Podejrzewam, że także są używane jakieś inne funkcje poprawiające (najlepiej widać na niektórych reklamach, zaadoptowanych z reklam przetransponowanych z wersji amerykańskich czyli z systemu NTSC na system PAL). Oglądałem kiedyś taką reklamę, której nie dało się oglądać bo obraz wariował i wtedy system poprawiaczy stosowany w telewizorze prawdopodobnie pogarszał ten obraz. Słowem nie dało się go oglądać. Dlatego sądzę, że jakość sygnału jest najważniejsza, używane dekodery także mogą wprowadzać różne zakłócenia obrazu lub pracować w sposób powodujący nienajlepszą współpracę (tak jak w komputerach, niby wszystko ma do siebie pasować ale czasami niektóre podzespoły ze sobą nie współpracują poprawnie).

Podaję za wikipedią:
  • Trudniej zmienić ilość linii w obrazie z przeplotem
  • Trudniej prowadzić obróbkę obrazu z przeplotem
  • Przed wyświetleniem na urządzeniu pracującym bez przeplotu przeplot musi zostać usunięty, co nie jest prostym procesem i często generuje artefakty (zniekształcenia obrazu).
  • Obiekty poruszające się pionowo oddawane są z średnio o 30%, a w najgorszym przypadku o 50% mniejszą ilością szczegółów w pionie. Wynika to z tego, że (w najgorszym przypadku), gdy obiekt porusza się z nieparzystą ilością linii na pole, parzyste i nieparzyste linie kolejnych pól wyświetlają tę samą połowę linii składających się na obiekt.
  • Stopklatka ma dwukrotnie mniejszą rozdzielczość pionową lub do jej wyświetlenia konieczne jest usunięcie przeplotu.
I tutaj może tkwić problem jaki zaobserwowałeś. Zależy od jakości używanego przez Ciebie dekodera. Ja korzystam z sieci UPC i u mnie żadna z opisanych przez ciebie wad nie występuje. Zatem mogę Ci tylko współczuć. Ale oznacza to że LCD także niczego może nie zwojować bo u Ciebie sygnał jego jakośc ponosić może całą winę, a nie sam telewizor. Natomiast Ty wszyskie wady skierowałeś na telewizor.
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Czytaj ze zrozumieniem.

Napisałem 60Hz a nie 600Hz.

W cytowanym tekście też jest wyraźnie napisane 60Hz oraz że IFC naprawia jeden błąd i tworzy drugi :). Użytkownik musi zdecydować, co mu bardziej przeszkadza.

Masz racje kolego ale jak widzisz producent pisze o 600 Hz żeby ładniej brzmiało . I tu się z Tobą musze zgodzić , że poprwia jeden błąd i tworzy drugi gorszy :) ale kto za to płaci ? My wszyscy co kupujemy te badziewia . :)
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Kolego peterka1000 nie mam zamiaru polemizować z Twoimi spostrzeżeniami. Sądzę, że taki obraz obserwujesz u siebie na telewizorze. I nie dziwię się, że jesteś wkurzony mając telewizor za taką kasę. Ja mam zupełnie odwrotne spostrzeżenia. Mam taki sam telewizor. Nie widzę żadnych tych wad o których piszesz. A wręcz odwotnie zauważyłem, że funkcja IFC zdecydowanie poprawia obraz (obraz jest płynniejszy) i nie tworzą się zamazane obszary, tylko obraz jest zdecydowanie wyraźniejszy. Zatem ta funkcja to nie jest żaden kit, to działa. Robiłem kilkakrotnie próby z różnymi programami, w obecności innych osób i każdy twierdził, że IFC wyraźnie poprawia jakość obrazu. Natomiast czasami (bardzo rzadko) na niektórych kanałach, obraz jest z tą funkcją włączoną wyraźnie gorszy, niż na innych. Zatem doszedłem do wniosku, że główną winę musi ponosić jakość nadawanego sygnału. Chodzi o konkretny program, bo na tej samej stacji w trakcie innego programu jest wszystko w porządku. Mówiąc jakość sygnału, nie mam na myśli jego poziomu mocy (czyli siły sygnału), ale mam na myśli jego jakość w zakresie pozostałych parametrów (np. rozdzielczość, częstotliwość, czy sygnał z przeplotem czy bez przeplotu, czy w trakcie nadawania są zastosowane poprawiacze sygnału - często jest sygnał z podbitym kontrastem dającym konturowość i czy dekoder np. zamienia sygnał otrzymywany z przeplotem na ten bez przeplotu – tutaj mogą być cuda). Podejrzewam, że także są używane jakieś inne funkcje poprawiające (najlepiej widać na niektórych reklamach, zaadoptowanych z reklam przetransponowanych z wersji amerykańskich czyli z systemu NTSC na system PAL). Oglądałem kiedyś taką reklamę, której nie dało się oglądać bo obraz wariował i wtedy system poprawiaczy stosowany w telewizorze prawdopodobnie pogarszał ten obraz. Słowem nie dało się go oglądać. Dlatego sądzę, że jakość sygnału jest najważniejsza, używane dekodery także mogą wprowadzać różne zakłócenia obrazu lub pracować w sposób powodujący nienajlepszą współpracę (tak jak w komputerach, niby wszystko ma do siebie pasować ale czasami niektóre podzespoły ze sobą nie współpracują poprawnie).
Podaję za wikipedią:
  • Trudniej zmienić ilość linii w obrazie z przeplotem
  • Trudniej prowadzić obróbkę obrazu z przeplotem
  • Przed wyświetleniem na urządzeniu pracującym bez przeplotu przeplot musi zostać usunięty, co nie jest prostym procesem i często generuje artefakty (zniekształcenia obrazu).
  • Obiekty poruszające się pionowo oddawane są z średnio o 30%, a w najgorszym przypadku o 50% mniejszą ilością szczegółów w pionie. Wynika to z tego, że (w najgorszym przypadku), gdy obiekt porusza się z nieparzystą ilością linii na pole, parzyste i nieparzyste linie kolejnych pól wyświetlają tę samą połowę linii składających się na obiekt.
  • Stopklatka ma dwukrotnie mniejszą rozdzielczość pionową lub do jej wyświetlenia konieczne jest usunięcie przeplotu.
I tutaj może tkwić problem jaki zaobserwowałeś. Zależy od jakości używanego przez Ciebie dekodera. Ja korzystam z sieci UPC i u mnie żadna z opisanych przez ciebie wad nie występuje. Zatem mogę Ci tylko współczuć. Ale oznacza to że LCD także niczego może nie zwojować bo i Ciebie sygnał może być winien, a nie sam telewizor.

Kolego z całym szacunkiem do Twojej wypowiedzi ale prawda jest taka ze kilku kumpli co u mnie było tez nie widziało tej wady bo nie wiedzieli na co patrzeć . Znam z forum jeszcze 2 gości co mają ten tv i oni jak Ty mówili że nić nie widzą , wiec sie pofatygowałem i z każdym z nich poumawiałem się na określone godzinki i włączyliśmy wszyscy ten sam program i żeby było śmieszniej 2 z nas ma ten sam dekoder , zresztą to samo testowałem na tunerze satelitarnym wbudowanym w telewizor na stałe i to samo się dzieje , wiec nie ma to wogóle znaczenia jakie jest źródło sygnału , jak jest w 50 HZ telewizor nie wyrabia . Ale wracając do mojego testu , każdy z nich tego nie widział tylko ja , wszyscy nagraliśmy materiał ten sam , i wtedy ja kazałem im patrzeć na te same sceny co ja i opisałem na co maja patrzec . Eureka , po tej projekcji jeden odrazu potwierdził że straszna kaszana , a drugi po godzinie . Teraz obydwaj to widzą . Na domiar złego poczytaj sobie na forach anglojęzycznych co się dzieje z opisami tego tv , doszło do tego że Panasonic wypowiedział się w Angli że jak komuś to przeszkadza to kase oddadzą , więc o ile się nie przyznali oficjalnie że tv źle obrabia 50 HZ to wolą oddać kase za kilka tv czy nawet kilkaset aniżeli zanotować i tak kiepską sprzedaż , która by spadła . Więc zapewniam Cie na 100 % , że jak tego nie widzisz lub nie chcesz widzieć bo może masz w tym interes jako handlowiec ( tylko moje domysły ) albo z całym szacunkiem jesteś śłepawy lub poprostu Twoje oczy mają taką a nie inną percepcje obrazu . Ja mam to do siebie że widze dosłownie wszystko co się pojawia w obrazie nie tak . Zrób sobie taki nawet prosty teścik jak są czasami w gazetach : Są dwa obrazki i trzeba znaleźć np 5 szczegułów którymi się różną te obrazki , ja zazwyczaj wyłapuje to w kilkanaście sekund nawet na najbardziej zaawansowanych obrazach pod względem szczegułów ,a co poniektórzy nie potrafią tych różnic dostrzec w godzine . Tak samo pewno jest z percepcją obrazu , jedni czegoś nie widzą a inni tak . Ale nie zmienia to faktu że coś występuje , nawet jak jedni tego nie widzą . Pozdrawiam i kończe mój wywód , bo zachwile zaczną się kłotnie że Sony jest do d.. itd , czy plazma lepsza itp . Pozdrawiam Cię i ciesze się że przynajmniej Ty jesteś zadowolony z tego tv . :)
 

masloww

New member
Bez reklam
Antałek
zamiast się tak rozpisywać może lepiej jeszcze raz przeczytać tekst ze zrozumieniem;
peterka1000 pisze wyraźnie że nie akceptuje funkcji IFC z powodu efektu „teatralności”; z resztą nie tylko on
 

Antałek

New member
Antałek
zamiast się tak rozpisywać może lepiej jeszcze raz przeczytać tekst ze zrozumieniem;
peterka1000 pisze wyraźnie że nie akceptuje funkcji IFC z powodu efektu „teatralności”; z resztą nie tylko on

Czytam ze zrozumieniem i nie widzę żadnej teatralności z funkcją IFC o której piszesz. Nie wiem o jaki teratr chodzi skoro obraz jest z tą funkcją płynniejszy.
 
Do góry