Panasonic seria v20 wszystko na temat serii V20

KedatMentat

New member
witam

Posiadam samsunga ps50c7000 a dzis bede mial w domu panasonica 50v20 bede robil porownanie tych dwoch modeli i docelowo zostawie lepszy. Wyniki porownania umieszcze na forum wszystkich ciekawych zapraszam:)

Witaj Goreaga,
I jaka decyzje podjales Goreaga ?. Jaki telewizorek zostawiles dla siebie ?. Czy tez ciagle jeszcze poszukujesz ?.
Czy to porownanie bylo bardzo pomocne w podjeciu decyzji kupna, czy tylko zpotegowalo ilosc nowych pytan i watpliwosci ?.
Interesujace sa Twoje jak najbardziej subiektywne odczucia i subiektywny odbior obrazu, zwlaszcza w porownaniu: Panasonic <=> Samsung.
Jestem, podobnie jak zapewne wiele innych osob, w podobnym dylemacie wyboru nowego telewizorka. Generalnie wykluczam LCD - filmy tylko wieczorem, sportu "zero", programy dokumentalne i koncerty.
Obecnie uzywam PV80 - jestem zadowolony, ale nie jest to "full HD". To nie jest zadna wada, ale "nalezy isc z postepem". Ogladamy glownie filmy fabularne z bardzo roznych zrodel, "mlodziez" pogrywa sobie na PS3 - i wlasnie ona przejmie tego PV80. Praktycznie nie interesuje nas ogladanie transmisji sportowych. Uwazam takze, ze 3D z okularami, to "slepy zaulek" i przedwczesnie probuje sie to "wciskac" naiwnym klientom - zatem nie mam zamiaru placic za ta "innowacje".
Pozdrawiam
 

jgx

New member
Bez reklam
Zarówno z przodu jak i z tyłu. Pzy pierwszym uruchomieniu miałem stresa, wiem jak potrafią bzyczeć plazmy. Jednak telewizor jest praktycznie nie słyszalny. Słychać tylko lekki szum 3 wiatraków.

dwa pytania:
1. Czy użytkownicy tego tv potwierdzają że nie słychać bzbzbzbzzzzzz elektroniki?
2. Czy faktycznie ten tv posiada jakieś wiatraczki???
 

sorenson

New member
dwa pytania:
1. Czy użytkownicy tego tv potwierdzają że nie słychać bzbzbzbzzzzzz elektroniki?
2. Czy faktycznie ten tv posiada jakieś wiatraczki???
Oglądam wieczorem, dość cicho (dziecko śpi w pokoju obok) i nigdy nie słyszałem żadnego bzyczenia. Wentylatory są ale ja też ich nie słyszę.
 

motobartcompany

New member
Oglądam wieczorem, dość cicho (dziecko śpi w pokoju obok) i nigdy nie słyszałem żadnego bzyczenia. Wentylatory są ale ja też ich nie słyszę.


Każda plazma bzyczy. Miałem w życiu 4 plazmy. W tym jedną Pioneera i każda wydawała na jasnych obrazach bzzzzzzy:) Intensywność tego zależy od egzemplarza, czy ekran jest powieszony, głośności w pokoju, materiału jaki jest wyświetlany no i nas samych.

Jeżeli nie słyszysz 3 wentylatorów to może masz mało wrażliwy słuch. Zobacz też czy w ogóle się kręcą bo czytałem na Avforums przypadek, że wentyle nie były podłączone.

Ja czekam z utęsknieniem na nowy firmware. Być może poprawią problemy z sygnału 50 hz. Bo narazie jest lipa...


Link tyczy się też V20 jak i G20

Panasonic VT20 Owners blur & pan shot issues - part 2 - AVForums.com
 

motobartcompany

New member
Wystarczy poczytać, w tym linku pisze wszystko.

Cyfrowy Polsat ma 50Hz. Pal.

Przy sygnale 50 Hz cała seria 20 panasonica ( wyjątek Seria S)ma problemy z ruchem. Występują fałszywe kontury ( coś jak efekt halo w LCD) przezroczysta otoczka.
Dodatkowo najbardziej widoczne na ludzkiej skórze występują kolorowe "węże" Banding kolor.

Wszystko to na IFC OF. Po włączeniu tej funkcji jest prawie identycznie z tym, że dochodzi efekt Teatru.

Sprawa jest na tyle poważna, że nasi zachodni bracia oddają Telewizory.:)
 

marfer

New member
dwa pytania:
1. Czy użytkownicy tego tv potwierdzają że nie słychać bzbzbzbzzzzzz elektroniki?
2. Czy faktycznie ten tv posiada jakieś wiatraczki???

Ja niestety jestem ofiarą głośnego bzyczenia tego tv. Bzyczenie jest na tyle głośne, że zgłosiłem to w ramach reklamacji i czekam na kontakt z serwisem. Bzyczenie wyraźnie słychać z odległości 3 metrów przy włączonym dźwięku. Wieczorem, gdy jest cicho bzyczenie jest nie do zniesienia :(
Opiszę efekt ewentualnej naprawy przez serwis.
 

motobartcompany

New member
Czytałem chyba wszystkie wątki na zachodnich forach i kilka osób wymieniało V, G czy też VT na inną sztukę. Niestety bzykają tak samo. Plazma tak ma dla tego ja nawet już z tym nie szaleje. Miałem Legendarnego pionka i bzyczał chyba głośniej:)
 

hcl4

New member
No nie wiem co jest z tym bzyczeniem ale... może mam szczęście, bo u mnie przy normalnym oglądaniu, nawet wieczorem kiedy słucham bardzo cicho NICZEGO NIE SŁYSZĘ :hmm: i dobrze mi tak:). Przyznać mogę, że występuje takie zjawisko ALE tylko wtedy, kiedy jest bardzo jasna scena i podejdę około 0,5 metra - to bardzo minimalnie jest to słyszane. Ogólnie - nie słyszę tego, chociaż jestem wybredny pod względem audio wizualnym. Niestety nic nie poradzimy, że skończyły się czasy idealnych kineskopowych tv, teraz trzeba ryzykować i wybierać KOMPROMIS, bo nawet jeśli przeglądam wątek bardzo słynnego tv philipsa 9705 - po poczytaniu wynika, że też nie jest taki słodki i na dodatek kosztuje pewnie ze 2 razy więcej niż v20. Może i z tym bzyczeniem też tak jest, że to mają konkretne egzemplarze - może to na zasadzie "chybił trafił"?? Nie wiem - napewno tak nie powinno być.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Przy sygnale 50 Hz cała seria 20 panasonica ( wyjątek Seria S)ma problemy z ruchem. Występują fałszywe kontury ( coś jak efekt halo w LCD) przezroczysta otoczka.
Dodatkowo najbardziej widoczne na ludzkiej skórze występują kolorowe "węże" Banding kolor.

Wszystko to na IFC OF. Po włączeniu tej funkcji jest prawie identycznie z tym, że dochodzi efekt Teatru.

Sprawa jest na tyle poważna, że nasi zachodni bracia oddają Telewizory.:)
To jest mocno niepokojace, gdyz problem lezy raczej w sprzecie, a nie oprogramowaniu. Panasonic oczywiscie milczy, jak zwykle.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,efekt halo w LCD jest bardzo latwo zlikwidowac,w opcji uwydatnianie krawedzi ustawic na wylacz i ok.W wymienionych plazmach sa klopoty,raz mniejsze raz wieksze.W nowych GT ma tego nie byc?.pozdr.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Prosze o opinie posiadacza V20 który widział też 42x10. Jestem zainteresowany tym modelem po tym jak oddałem 32pfl9705 z uwagi na awarie mojego egzemplarza oraz nienaturalne kolory z filmów DVD (i to po przeskalowaniu dobrym odtwarzaczem), obok w salonie rodziców jest 42x10 i np filmy DVD mają dużo piękniejsze kolorystykę na plazmie, dzień a noc, przede wszystkim są nasycone nie wydają się takie sztuczne, zupełnie tak jak na CRT. Pytanie moje brzmi jak bardzo model 42V20 był by lepszy od X10? Ma lepszą czerń ? Przyznam ze ten element trochę rzuca się w oczy na 42x10, w dzień z uwagi na kolor panelu (taki jak by zielony) a w nocy na jego świecenie. Gdy wyświetlana jest czarna plansza przy słabym oświetleniu pokoju to cały ekran ewidentnie świeci trochę za mocno i chciał bym by w nowym tv w moim pokoju ten element został poprawiony. Druga sprawa jak by wyglądały gry/BR na tym v20 ? Była by widoczna różnica pomiędzy x10 ? 3 sprawa to jasność, czy to prawda że ten panel wyświetla trochę lepszą biel od np x10 ? Jeśli odpowiedz będzie mnie satysfakcjonowała to wybieram ten model, z x10 prawie że jestem zadowolony :)
 
Ostatnia edycja:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
O taką opowiedz mi chodziło. KIKI, chociażby na privie pokazał Pan iż jest bardzo uczciwą osobą, która bezinteresownie pomaga ludziom, philips przecież nie był kupiony u Pana a uzyskałem pomocną odpowiedz która rozwiała wszystkie moje wątpliwości. Oby więcej takich ludzi/sprzedawców
 

kwant

New member
Seria V20 pięknie gra i równie ładnie się prezentuje. Względem innych serii panasa różnica jest niepodważalna (Infinite Black Pro - robi swoje). Dochodzi do tego dźwięk na 3 głośnikach i PIP.

Wszystko co powyżej byłoby wystarczające by podjąć decyzję o kupnie tego modelu.
Niestety poniższe fragmenty cytatów z postów sugerują ostrożność.

"Przy sygnale 50 Hz cała seria 20 panasonica ( wyjątek Seria S)ma problemy z ruchem. Występują fałszywe kontury ( coś jak efekt halo w LCD) przezroczysta otoczka.
Dodatkowo najbardziej widoczne na ludzkiej skórze występują kolorowe "węże" Banding kolor.
Wszystko to na IFC OF. Po włączeniu tej funkcji jest prawie identycznie z tym, że dochodzi efekt Teatru.
"

"Czytałem chyba wszystkie wątki na zachodnich forach i kilka osób wymieniało V, G czy też VT na inną sztukę. Niestety bzykają tak samo. Plazma tak ma dla tego ja nawet już z tym nie szaleje."

"...chcialem poprostu dobry tv,ale tylko do ogladania filmow co za tym idzie,tv musi byc pozbawiony juddera,a tu zdziwienie,okazalo sie ze moja 3letnia plazma samsunga radzi sobie z tym lepiej niz tv za 8000zl,to by bylo na tyle."
- ta opinia dotyczyła modelu VT

Kiki - może dałbyś się nakłonić do przetestowania tego modelu ale w tych konkretnych, problematycznych kwestiach. :?: Całego testu nie doczekalibyśmy chyba do nowego roku.

Ci wszyscy, którzy z powyższych powodów wahają się z zakupem mieliby szansę na obiektywną ocenę tego co sądzę najbardziej może niepokoić. A Ci, którzy już nabyli te modele poznaliby obowiązujący dla tego modelu standard. Wszystko co poza tym standardem z większym przekonaniem można będzie kierować do serwisu.
 

hcl4

New member
Niestety nie ma idealnego tv i tak jak gdzieś wspomniałem - to nie czasy idealnych CRT :) (bo tak było). Ja również długo szukałem i czytałem i patrzyłem i oglądałem i do jednego wniosku doszedłem, że nie ma możliwości kupić tv bez kompromisu. Jedynie na co trzeba zwrócić uwagę, to na ilość zalet i wad danego modelu i wyeliminować je, pozostawiając ten który najbliższy jest naszemu ideałowi. Jeśli chodzi o V20 to ja jestem z niego bardzo zadowolony. Być może nawet są widoczne te krawędzie, ale zacznijmy od tego (że przynajmniej u mnie) nie na wszystkich materiałach to jest widoczne - ogólnie nie zwracam na to uwagi a wręcz nie widze tego zawsze, a dopatrywać się na siłę to bez sensu. Czerń - bardzo dobra. Płynność ruchów - dla mnie idealna i to naprawdę przeważyło nad podjęciem decyzji zakupu V20 a nie lcd. Ja byłem przekonany, że np słynne philipsy 9704 czy następca 9705, to będą powalały ludzi na kolana i mając kasę można stać się posiadaczem idealnego tv. Jak się okazuje - płącąc tak wielkie pieniądze za philipsa również dostaje się "nie do końca odpowiadający i zadawalający i powalający na kolana tv". Najlepiej gdybyś mógł zobaczyć na "żywo" v20 i odnieść się do innych modeli. W każdym razie ja swojego bym nie zamienił na żaden inny. Do tej pory nie widziałem lepiej odbierającego tv, a o HD nie wspomne - bo Nat Geo Wild HD można oglądać godzinami :) - nic nie smuży, ruchy są idealne itd. Przynajmniej dobrze, że mogłeś oddać tego Phila ;) więc ciesz się i ostrożniej podejmuj decyzje :), bo ilość wydanych pieniędzy nie musi być wprost proporcjonalna do późniejszego zadowolenia.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Jak się okazuje - płącąc tak wielkie pieniądze za philipsa również dostaje się "nie do końca odpowiadający i zadawalający i powalający na kolana tv"

Dokładnie, już pominę tą awarie mojego egzemplarza, myślę że nawet to było dla mnie szczęście bo sam się przekonałem co to oznacza ta sztuczność obrazu z LCD o której tak wszyscy pisali i dzięki temu tv oddałem. To absolutnie nie mieści się w mojej głowie, jak to możliwe by LCD kilka generacji lepsze od mojego starego samsunga 26le41b (PVA) wyświetlało wciąż niewiele lepsze kolory. Nie jestem jakimś testerem rozbierającym aspekt koloru na wiele wytycznych, po prostu widzę że tv nie łapie naturalnej barwy, jest najprościej mówiąc sztuczny, mało kolorowy. Swoją drogą właśnie wracam z MM, był tam S20,g20 i omawiany V20. Tak jak Państwo napisali, czarny na V20 to perfekcja, same kolory super. Przykuł jednak moja uwagę model o którym absolutnie bym nie pomyślał, i to LCD!!! mowa o sharpie 40le810 Nie widziałem jeszcze tak ślicznie oddanej czerwieni,zieleni,żółci na TV jeszcze wcale a puszczony był zwykły sygnał. Inne lcd obok wyświetlały już zupełnie ten sam przekolorowany obraz na jaki narzekam. Teraz wiec mam wybór pomiędzy tym sharpem a panasem v20, aspekt obrazu nad którym sie zastanawiam i dzięki któremu wybrał bym sharpa to czerń, domyślam sie że bedzie słabsza niż w tym panasie ale przy takich kolorach to mi wystarczy by przy zapalonej lampce była czarna (ten mój 26le41b to nawet przy zapalonej lampce nie wyświetla dobrej czerni). Poczytam te testy kikiego i chyba dojdę do jakiegoś wyboru, tak czy inaczej który tv bym nie wybrał to już teraz widze że to bedzie dużo lepsza decyzja niż ten 9705 :)
 
Ostatnia edycja:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
020_P1200324.JPG


To jest zdjęcie porównania kuro do V10, v10 wnioskując z pomiarów na zachodnich portalach ma 0.05. Na moim monitorze zdjęcie ilustruje sytuacje identyczną jak u mnie z x10, czyli przy czarnym obrazie tv ewidentnie świeci w warunkach nocnych, czerń wygląda dokładnie tak samo. Odczytując z recki flatpanelshd ten V20 ma wskaźnik 0.04, czyli prawie to samo co ta v10. Wniosek z tego taki że te V20 ma polepszoną czerń ale wyłącznie w dzień z uwagi na kolor panelu, w nocy miał bym to samo co na X10 czyli zero poprawy :(. Przyznaje wiec wam panowie racje, nie ma tv idealnych. 9705 miał super czern ale takie żarówkowe kolory z DVD, v20 ma prawdopodobnie średnią czern ale za to dobre kolory... bądź tu mądry :(
 
Ostatnia edycja:

hcl4

New member
Po analizie testów dostępnych w necie, również Kikiego wybór padnie raczej na v20, chyba nie znajdę lepszego tv. Ten 40le810 wydaje mi się ze będzie straszył w nocy szarością czerni(na tescie kikiego w trybioe gra, czyli jedynym w którym nie ma input laga MASAKRA, ten tv po prostu świeci na szaro). Z x10 prawie ze jestem zadowolony więc mam pewność że jak kupie te V20 to przynajmniej się nie zawiodę :)
Mając takie doświadczenia z philipsem teraz powinieneś z dystansem wybierać następny :) - bo masz jeszcze taką możliwość. Ja widziałem jak "gra" sharp 810 i widzę teraz jak "gra" v20 - mogę powiedzieć, że wybrałem bardzo dobrze (oczywiście to są moje subiektywne opinie). Oczywiście te sharpy są napewno czołowymi liderami lcd, ale jednak nie do końca mi się podobał odbiór. Kolory oczywiście były ostre, ale ogólny odbiór (oczywiście w sklepie) nie podobał mi się. I te ruchy - nie podobały mi się miałem wrażenie, że są "rozmyte" przy szybkich scenach. W v20 to zupełnie inna bajka :) - tutaj (szczególnie np na canal sport w hd) piłka poprostu przelatuje bez zmęczenia oczu (inaczej nie umiem tego opisac, ale ci co widzieli wiedzą o co chodzi). Pomijam już kwestię wykonania i estetyki tych obu tv, bo to kwestia gustu, ale dla mnie v20 to klasyczny, pięknie wykonany tv, a sharp to "lusterko" - mi sie to nie podobało. Jedno co mogę powiedzieć to, że sharp ma wygodniejszy pilot :) ale mało go używam, bo zaprogramowałem pilota od amplitunera.
PS. Nie przesadzajmy z tą czernią bo nie jest zła. Przecież nie oglądasz tylko czarnych plansz a w scenach wogóle uwagi na to się nie zwraca. Ja jestem bardzo wybredny jeśli chodzi o jakosć audio video - ale tutaj wszystko jest tak jak trzeba. Mniejsza jakość czerni, to nie problem - są dużo większe i bardziej upierdliwe wady :). A widziałeś w realu tą "słabą" czerń v20?
 
Ostatnia edycja:
Do góry