Panasonic seria v10 wszystko na temat serii V10

tomeklena

New member
hdmi

piterson napisał:
Witam, a jak sobie radzi V10E z PC? chciałbym go podłączyć do kompa przez hdmi w celu oglądania filmów.Czy dobrze przeskalowuje obraz i czy są jakieś problemy z kompatybilnością?

Dzięki z góry za pomoc.

Witam

mam 46"g15 i podłączałem go już pod laptopa Asus N61VG-JX025V.
Odbiór BDB - nie mam porównania z innymi sprzętami bo to moje pierwsze takie połączenie. Jak na moje oko obraz i skalowanie idealne. Po podłączeniu laptopa po HDMI - laptop podaje tylko "goły" sygnał HDMI - wszelkiej korekty obrazu, czy dźwięku dokonuje się w tv. Moim skromnym zdaniem działa to idealnie.

pozdrawiam
 

w_piotr

New member
W jaki sposób skonfigurować połączenie TV z serwerem TwonkyMedia ?
Telewizor bez problemu łączy się z siecią za pośrednictwem AP-brigde i można oglądać serwisy w Viera Cast, jednak za nic nie potrafię zestawić połączenia DLNA !
Jakie wartości powinny być wpisane w polach "Serwer Proxy" i "Port serwera proxy" ?
 
Ostatnia edycja:

Krisu.

New member
baler napisał:
Jak w 50v10 znaleźć ilość przepracowanych godzin?


i tak :) :)

1. Nacisnij przycisk “Vol -” na odbiorniku TV
2. W trakcie trzymania wcisnietego "Vol-" nacisnij trzy razy “0”.
Po chwili powinno sie pojawic meni serwisowe .
3. Nacisnij przycisk “2″ na pilocie. Pojawi sie meni serwisowe “SRV-TOOL”.
4. Nacisnij przycisk “OK” na pilocie. Pojawi sie blekitna tabelka.
5. Przesun kursoe strzalka (na pilocie) sie do ostatniego wiersza na pozycje “PTCT”
6. Strzalka przesun sie do 2 kolumny na puste pole.
7. Wcisnij przez 3 sekundy MUTE (na pilocie). Zostanie wyswietlony czas pracy w godzinach i minutach oraz liczba wlaczen.

Aby wyjsc z menu serwisowego nacisnij na pilocie "exit" przez 3 sekundy lub wylacz TV uzywajac wylacznik glowny na TV.
 

w_piotr

New member
Przeglądając ten wątek wiem już, że w V10 można skorzystać z modułu cam Cyfrowego Polsatu zamiast któregoś z oferowanych tunerów.
Interesuje mnie jednak kwestia czy taka zamiana przekłada się w jakiś sposób na jakość odbieranego obrazu (polepszenie/pogorszenie) czy też nie ma to żadnego wpływu?
 

Husky_HD

New member
serwer multimedialny

W jaki sposób skonfigurować połączenie TV z serwerem TwonkyMedia ?
Telewizor bez problemu łączy się z siecią za pośrednictwem AP-brigde i można oglądać serwisy w Viera Cast, jednak za nic nie potrafię zestawić połączenia DLNA !
Jakie wartości powinny być wpisane w polach "Serwer Proxy" i "Port serwera proxy" ?

Zobacz strony 26 i 27 tego wątku - wymiana informacji pomiędzy Husky_HD i Segen'em. Ważne aby zapisać wyjątki w zaporze windows.
 

roro90

New member
Kiki,
Porównujesz tutaj Toshibe 47ZV635 i Panasonica 46G10.
Czytałem twój test Toshiby 46SV685DG i Sharpa LC-46LE700E. Czy można porównać te telewizory z Panasoniciem 50V10E ?Jeśli tak to który z nich lepiej pokazuje sygnał SD z np. n-ki?
Nie jestem jakimś super znawcą telewizorów.Chcę mieć jak najlepszy obraz SD z recordera n-ki .Telewizor będę ogłądał z 3,5 do 4,5m .Okno od strony północnej na przeciwko tv .Najczęsciej oglądane programy TVP1,2 ,TVN,Polsat ,Sportowe . BD przy zakupie tv .Najczęściej oglądamy tv wieczorem.TV na wprost lub niewielkie kąty .Byłem już zdecydowany na Panasonica ale nie jest cały czas dostępny,a po przeczytaniu testów w/w tv zaczynam mieć wątpliwości . Proszę o radę i może jakieś sugestie.
---------------------------------------------------------
KIKI -czekam na odpowiedź;)
 

pluto123456

New member
ZA płynny

Cześć wszystkim, mam takie pytanie czy nie wydaje się wam że obraz na v10 jest za płynny czy można się do tego przyzwyczaić?
Mam v10 od 5 dni i mam wrażenie szczególnie na kanałach sd że filmy wyglądją nie naturalnie, czy ktoś z was też to zauważył?
Mam jeszcze jedno pytanie czy w trybie THX jest wyłączony cały IFC czy tylko soomth film ?
 

tomeklena

New member
Proszę o potwierdzenie czy cam polsatu działa bezproblemowo z 42V10E...czy działają programy w HD ?
Witam

Moduł CAM Polsatu w moim G15 działa sprawnie.
Jedyny mały problem mam z w tym ,że nie rozkodowuje mi kanałów EUROSPORTU- tylko eurosport2 rozkodowuje. Nie wiem czym to jest powodowanie , ale nie oglądam ich więc dlatego nie zgłębiałem tematu.

Wszystkie inne kanały chodzą ok , kanały HD przepiękne, kanały SD jak to zawsze bywa zależnie od stacji ale w większości bdb jak na SD. Wszystkie polsaty i tvny wręcz idealny odbiór.
 

Dick45

New member
W jaki sposób skonfigurować połączenie TV z serwerem TwonkyMedia ?
Telewizor bez problemu łączy się z siecią za pośrednictwem AP-brigde i można oglądać serwisy w Viera Cast, jednak za nic nie potrafię zestawić połączenia DLNA !
Jakie wartości powinny być wpisane w polach "Serwer Proxy" i "Port serwera proxy" ?


Nie miałem z tym żadnego problemu V10 podłączyłem do rutera kablem na laptopie zainstalowałem TwonkyMedia dołączone do TV Serwer medialny pokazuje WMP(11) i TM bez problemu oglądam divixy,zdjęcia blu-ray tylko przez hdmi.
 

brandt78

New member
Cześć wszystkim, mam takie pytanie czy nie wydaje się wam że obraz na v10 jest za płynny czy można się do tego przyzwyczaić?
Mam v10 od 5 dni i mam wrażenie szczególnie na kanałach sd że filmy wyglądją nie naturalnie, czy ktoś z was też to zauważył?
Mam jeszcze jedno pytanie czy w trybie THX jest wyłączony cały IFC czy tylko soomth film ?

Ja sie nie moge przyzwyczaic i dlatego IFC mam caly czas na OFF. Moze bym tego uzywal jak bym ogladal sport na tym tv. W trybie THX tez musi byc wylaczony bo "teatrzyku" nigdy nie zauwazylem.
 

w_piotr

New member
Witam

Moduł CAM Polsatu w moim G15 działa sprawnie.
Jedyny mały problem mam z w tym ,że nie rozkodowuje mi kanałów EUROSPORTU- tylko eurosport2 rozkodowuje. Nie wiem czym to jest powodowanie , ale nie oglądam ich więc dlatego nie zgłębiałem tematu.

Wszystkie inne kanały chodzą ok , kanały HD przepiękne, kanały SD jak to zawsze bywa zależnie od stacji ale w większości bdb jak na SD. Wszystkie polsaty i tvny wręcz idealny odbiór.
U mnie podobnie... brakuje EUROSPORTU i EUROSPORTU HD.
Technicy Polsatu nie potrafią podać przyczyny takiego stanu rzeczy i wygląda na to, że tak już pozostanie.
Oba te kanały mam też w N-ce więc nie robię tragedii.
 

GRajza

New member
U mnie podobnie... brakuje EUROSPORTU i EUROSPORTU HD.
Technicy Polsatu nie potrafią podać przyczyny takiego stanu rzeczy i wygląda na to, że tak już pozostanie.
Oba te kanały mam też w N-ce więc nie robię tragedii.
Wcześniej pytałeś czy jest różnica w jakości obrazu CAM vs. dekoder.
Skoro sam już na sobie sprawdziłeś ;) - możesz opisać?

Ja ciągle nie wiem co będzie V10 (niedostępny w normalnej cenie) czy B850, a też chętnie pozbędę się dekodera jakby co... ;)
 
Do góry