Panasonic seria v10 wszystko na temat serii V10

regnes

New member
v10

Witam forumowiczów

Mam pytanie czy V10 wycofali z produkcji czy produkcja się zacięła ?? Od 3 tygodni w żadnej hurtowni ani sklep nie może ma sprowadzić V-ki ... Poszukuje 50"V10 Pozdrawiam !!!
 

slimak

New member
Bez reklam
Za niecałe 2 miesiące będą w sprzedaży nowe Panasonici 20 i 25. Więc pewnie zaczynają już powoli przestawiać linie produkcyjne.
---------------------------------
UWAGA! Uważajcie na sklepowe „wyjarane” półkowniki.
 

krzysztof60

New member
Sytuacja z dostawami TX-P50V10E jest bardziej skomplikowana niż by się to wydawało. Wczoraj sprzedawca ze sklepu w którym złożyłem zamówienie na ten telewizor rozmawiał bezpośrednio z Panasonic Polska i ze zgrozą dowiedzieliśmy się, że od DWÓCH MIESIĘCY!!! nie otrzymali tego modelu z fabryki. Inne otrzymywali, a tego nie. Nie wiedzą dlaczego. Jeszcze tydzień przed świetami można było gdzieś kupić jakieś resztówki. Widocznie Czesi pchają ten dość atrakcyjny telewizor, zrobiony na THXie na zachód, może za lepszą kasę.
Wszystkie hurtownie w Polsce są puste. Nie ma 50-tek V-ki.
Podobno mają sie pokazać na początku lutego, ale czy będą, kto to wie?
Z drugiej strony to może i lepiej, bo ktoś kto jest zdecydowany na ten model, to wstrzyma sie z "bólami" jeszcze ten miesiąc, a jest szansa, że nowa partia przyjdzie już z wgranym najnowszym softem.
I jeszcze na koniec informacja przekazana mi przez jednego ze sprzedawców, że prawdopodobnie ma być nieco obniżona marża na te telewizory i mają być nieco tańsze. Ale chyba przy takim głodzie na ten model raczej nie jest to możliwe.
Pozdrawiam wszystkich zwolenników serii "V".
 

w_piotr

New member
Wcześniej pytałeś czy jest różnica w jakości obrazu CAM vs. dekoder.
Skoro sam już na sobie sprawdziłeś ;) - możesz opisać?

Ja ciągle nie wiem co będzie V10 (niedostępny w normalnej cenie) czy B850, a też chętnie pozbędę się dekodera jakby co... ;)

Nie jestem w stanie odpowiedzieć czy jest jakaś różnica bo nie mam dekodera, a więc i możliwości zrobienia takich porównań.
Natomiast porównywałem kilka kanałów, które są i w Polsacie Cyfrowym i w N-ce i to porównanie wypada na korzyść obrazu uzyskiwanego przez CAM.
Obraz z CAM-u jest jakby minimalnie ostrzejszy i bardziej kontrastowy.
N-ka oczywiście podłączona przez HDMI.
 

Krisu.

New member
Witam forumowiczów

Mam pytanie czy V10 wycofali z produkcji czy produkcja się zacięła ?? Od 3 tygodni w żadnej hurtowni ani sklep nie może ma sprowadzić V-ki ... Poszukuje 50"V10 Pozdrawiam !!!

Raczej tak ja bym czekał na nowe modele bedą cool.
Nowe matryce gniazda usb i inne nowiunki , będą też bardziej energooszczędne . Do kwietnia powinny być .
 

pkalista

New member
i tak :) :)

1. Nacisnij przycisk “Vol -” na odbiorniku TV
2. W trakcie trzymania wcisnietego "Vol-" nacisnij trzy razy “0”.
Po chwili powinno sie pojawic meni serwisowe .
3. Nacisnij przycisk “2″ na pilocie. Pojawi sie meni serwisowe “SRV-TOOL”.
4. Nacisnij przycisk “OK” na pilocie. Pojawi sie blekitna tabelka.
5. Przesun kursoe strzalka (na pilocie) sie do ostatniego wiersza na pozycje “PTCT”
6. Strzalka przesun sie do 2 kolumny na puste pole.
7. Wcisnij przez 3 sekundy MUTE (na pilocie). Zostanie wyswietlony czas pracy w godzinach i minutach oraz liczba wlaczen.

Aby wyjsc z menu serwisowego nacisnij na pilocie "exit" przez 3 sekundy lub wylacz TV uzywajac wylacznik glowny na TV.

Witam,
naciskam "Vol-" (rozumiem, że chodzi o ściszanie)
i trzymając ten klawisz trzy razy naciskam 0. i nic się nie dzieje.
Co robię źle?
Pozdrawiam
 

tomeklena

New member
Witam.

Czy ktoś z kolegów V10 ma tak problem - posiadam G15.

Cytat:
Napisał tomeklena
ześ

Witam.

Mam CAM cyfrowego polsatu.
Tak jak już gdzieś wcześniej pisałem nie odbieram kanałów eurosportu (odbiera tylko eurosport2)- nie wiem dlaczego? telewizor odnajduje je ale nie może ich rozkodować. Wszystkie inne kanały śmigają ok łącznie z kanałami HD !.
Ogólnie polecam jak nie chcesz mieć dodatkowej skrzynki dekodara i obsługa tylko jednym pilotem od TV :)

PS
Dziś zainstalowałem TwonkyMedia Server. Zdjęcia i filmy DiviX śmigają po sieci aż miło. You Tube i Picasa też przydatny bajer.


Witajcie.

Wyobraźcie sobie, że dziś zerknąłem ponownie na EUROSPORT HD i na EUROSPRT2HD i eureka !! rozkodowane !!!

Podjadałem się i dodałem je sobie od razu do listy ulubionych... i co lipa :sad: znowu nie może ich rozkodować. Co tu jest grane ?? nie mam pojęcia. Ale powiem wam ,że leciały na obu akurat mecze. Piękny odbiór !! szkoda:sad:

Co o tym sądzicie ?? może coś w ustawieniach modułu pokombinować ?? nie wiem co jest grane :sad:
Wszystkie inne kanały chodzą OK

Pozdrawiam
 

krzysztof60

New member
No niestety, to co napisał kiki jest prawdą.
W końcu kto, jak kto, ale On ma informacje z Panasonic Polska najświeższe. Dzisiaj ja osobiście rozmawiałem telefonicznie z osobą odpowiedzialną za dystrybucję telewizorów na kraj. Ten Pan potwierdził to, co napisał kiki. TX-P65V10E i TX-P50V10E nie są już produkowane i nie będzie już żadnych dostaw tych modeli do sklepów. Niestety nie potrafił podać, chocby w przybliżeniu daty pojawienia sie w sklepach nowych serii. Po prostu oni w Panasonic Polska nic jeszcze nie wiedzą!
Zostałem tak jak wielu chcacych zakupić TX-P50V10E na lodzie. Nie wiadomo kiedy pojawją się V20 w sklepach, nie wiadomo w jakich cenach ( obawiam się, że w wyższych niż V10). Chodza mi po głowie różne opcje. Zastanawiam się, czy nie kupić TX-P46G15E. Tylko boję sie, że sie rozczaruję. Nie miałem okazji oglądać go "w akcji". Poza tym kusi ta zaadoptowana technologia Pioneera w nowych Panasonicach. Tylko żeby ceny nie były jak za KURO. Tego się obawiam.
Może któryś z kolegów cos podpowie, bo ja już mam metlik w głowie.
A tak na marginesie, to można naprawdę być w kropce co kupić czytając wypowiedzi na forum. Powidoki, szumy, refleksy, zła kalibracja, szara czerń itp.itd.
Proszę o rozwinięcie tematu, a jakby też kiki mógł się włączyc to byłbym zobowiazany. Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum.
 

pluto123456

New member
No niestety, to co napisał kiki jest prawdą.
W końcu kto, jak kto, ale On ma informacje z Panasonic Polska najświeższe. Dzisiaj ja osobiście rozmawiałem telefonicznie z osobą odpowiedzialną za dystrybucję telewizorów na kraj. Ten Pan potwierdził to, co napisał kiki. TX-P65V10E i TX-P50V10E nie są już produkowane i nie będzie już żadnych dostaw tych modeli do sklepów. Niestety nie potrafił podać, chocby w przybliżeniu daty pojawienia sie w sklepach nowych serii. Po prostu oni w Panasonic Polska nic jeszcze nie wiedzą!
Zostałem tak jak wielu chcacych zakupić TX-P50V10E na lodzie. Nie wiadomo kiedy pojawją się V20 w sklepach, nie wiadomo w jakich cenach ( obawiam się, że w wyższych niż V10). Chodza mi po głowie różne opcje. Zastanawiam się, czy nie kupić TX-P46G15E. Tylko boję sie, że sie rozczaruję. Nie miałem okazji oglądać go "w akcji". Poza tym kusi ta zaadoptowana technologia Pioneera w nowych Panasonicach. Tylko żeby ceny nie były jak za KURO. Tego się obawiam.
Może któryś z kolegów cos podpowie, bo ja już mam metlik w głowie.
A tak na marginesie, to można naprawdę być w kropce co kupić czytając wypowiedzi na forum. Powidoki, szumy, refleksy, zła kalibracja, szara czerń itp.itd.
Proszę o rozwinięcie tematu, a jakby też kiki mógł się włączyc to byłbym zobowiazany. Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum.

Witam
mam oba modele w domu tzn 46g15 i 50v10, wiec obraz jest taki sam w obu modelach (kolory, ostrosc, jasność, kontrast nawet chyba ciut lepszy w g15 ale to znikoma różnica)
różnice : płynność ruchu w v10 jest bardzo duża a nawet ciut za duża, trzeba się przezwyczaic ale za to o judderze możemy zapomniec. W g15 obraz z telewizji dvbt i telewizji n jest rewelacyjny płynny a kolory super, natomiast na blueray jest widoczny judder w scenach przelotowych lub bardzo ruchliwych, ale wszystko poza tym jest tez super.

Jeśli macie jakieś pytania to chętnie pomoge.
 

krzysztof60

New member
Bardzo dziękuje kolegom za odpowiedzi i włączenie sie w dyskusję. Bardzo istotna dla mnie jest wypowiedź pluto123456.
To, że masz w domu obydwa modele upoważnia Ciebie do wnikliwej oceny obydwu telewizorów. Zatem prosiłbym o bliższe informacje. Dla mnie nie jest to najważniejsze, ze wentylatory wydają lekki szum, pewnie i tak bym nie usłyszał. Dla mnie najważniejszą rzeczą są:
1) poziom czerni, nie sadzę aby był zbliżony do KURO, ale miałem poprzednio PV70 w 42 calach i z czernią było średnio, była szara.
2) powidoki, nie chciałbym, aby wystepowały, w poprzednim PV70 były mało widoczne.
3) płynność ruchu, brak smużenia, brak ciągnacych sie cieni przy szybkich scenach, np. przy locie piłki.
4) naturalność kolorów.
5) jak wyglada aktualizacja przez internet, a jak z karty SD, czy to jakiś skomplikowany proces?
Korzystam z NTV i Blu-ray Pioneer LX71
I jeszcze pytanie zasadnicze: czy niezbędna jest kalibracja obrazu. Panasonic nie wspiera tego typu zabiegów, uważają, że to co wychodzi z fabryki jest dobrze zkalibrowane, a wiemy, że różnie z tym bywa. Z resztą również nie wspierają jakiejkolwiek aktualizacji oprogramowania do momentu, gdy nic się nie dzieje z obrazem.
Proszę o odpowiedź i pozdrawiam. Powiem tak, od tego uzależniam decyzję o zakupie TX-P46G15E, czas nagli, gwarancja 5-cio letnia tylko do końca stycznia!
 

motobartcompany

New member
Nowa seria startuje już w lutym. Teraz jest kiepski okres na kupno bo:

-Gdy wyjdą nowe telewizory to starsze modele potanieją
-Jeżeli faktycznie Seria 20 ma poziom czerni taki jak w Pioneerach kuro to jest na co czekać. No i tryb THX w modelu G20.
 

krzysztof60

New member
Zapewne masz rację. Jest tylko jeden mały "drobiazg". Nie chcę być złym prorokiem, ale zawsze tak jest, że gdy wchodzą nowe modele, to ich cena jest kosmiczna. Myślę, że specjalnie Panasonic zaprzestał produkcju TX-P50V10E, żeby wygłodzić rynek przed premierą nowych modeli. Żeby zmęczeni czekaniem klienci rzucili się na nie bez wzgledu na cenę.
Jeżeli nowa seria rusza w lutym, to pewnie w sklepach pojawi się wiosną i jeżeli faktycznie czerń będzie miała porównywalną z KURO, chociaż już wstepne obserwacje tego do końca nie potwierdzają, to i cena, obawiam się będzie zbliżona do KURO.
A kto wie, czy jak wejdzie G20, to czy nie zniknie ze sklepów G15? Więc nie wiem, czy czekać? Dla mnie nie jest tak do końca naistotniejszy tryb THX. Ja lubie jak biel jest biała, a charakterystyczną cechą THX jest biel kremowa. Albo to pasuje, albo nie. Dla mnie istotne są te rzeczy o których pisałem wyżej. Jeżeli miałbym poczekać, to wlaściwie tylko ze względu na ten reklamowany poziom czerni w nowych modelach.
Kurcze, znowu mam metlik w głowie!
 

motobartcompany

New member
Jeżeli cena była by taka jak za kuro to panasonic szybko by podzielił los pioneera.

Panasonic to telewizory dla mas, pioneer robił TV tylko z górnej półki to coś jak u panasonica Seria Z.

Cena nowych modeli będzie na takim samym poziomie jak modele zeszłoroczne. Wyjątkiem będzie model 3D. Zresztą od lat tak było i zawsze była taka marketingowa nagonka. Już chyba ze 2 generacje wstecz panasonic miał dogonić kuro co z tego wyszło to każdy sam może ocenić.

W 2007roku za panasonica 42PV700 dałem 4500 zł
W tym momencie porównywalny model 42G10 kosztuje 3200 zł .Na samym początku cena G10 była o około 1000 zł wyższa więc podobna jak seria 70 3 lata temu.
 

krzysztof60

New member
Widzę dużo podobieństw w naszych doświadczeniach z TV. Ja również kupiłem PV70 w 2007 roku. W kwietniu 2007 roku zapłaciłem 4700,00zł. Była to dobra cena, ponieważ gdzieniegdzie kosztował on 5400,00zł. Do dzisiaj z resztą bardzo chwalony model. Bardzo byłem z niego zadowolony. Chciałem sie jednak przesiąść na większy i Full HD. Jeżeli bedzie tak jak napisałeś, to i tak o czerni jak w KURO możemy pomarzyć. Jeszcze gdzieniegdzie są dostepne TV Pioneer KURO. Gdyby mnie było stać na 13000,00zł za KURO 5090H z głośnikami i podstawą, to już by stał w mieszkaniu. Ale niestety, muszę obyć się smakiem i oglądać się za Panasoniciem. Tylko żeby tą czerń poprawili. Ja jednak coraz bardziej również skłaniam sie za poczekaniem nawet dwa miesiące za nowymi modelami, chociaż pewnie nie będzie mnie stać na 3D.
Pozdrawiam.
 
Do góry