Panasonic seria TX-P42G30

cactusek

New member
Bez reklam
czy ktos tutaj mial porownanie ST30 go G30 lub G20 ?
W skelpie ciezko porównywać , rzucil mi sie w oczy lepszy czarny w ST30.

Jesteś pewny że miały te same ustawienia? Akurat wczoraj nudziłem sie czekając na żonę w obuwniczym [sic] i polazłem obok do RTV Mix AGD i stały tam obok siebie G30 i ST30 i mógłbym sie założyć że czarny w G30 był lepszy, ST ma jakiś inny filtr, po wyłączeniu obu telewizorów widac było że tafle szkła nie są takie same. Ogólnie telewizory mają bardzo podobną jakość obrazu, nigdy był nie dołożył 500zł do ST30 za samo 3D.
 

giete1

New member
dzwięk 5,1

czy na wyjściu optycznym będzie dźwięk DD i DTS w 5.1 jeżeli źródło jest z dźwiękim 5.1 podłączone przez HDMI”

Myślałem, że taki problem nie istnieje w nowoczesnych telewizorach i nawet tego nie sprawdzałem i nie brałem pod uwagę . Wcześniej miałem kineskopowy później lcd oba philipsa i nie miałem żadnego problemu z dzwiękiem i jego podłączeniem wszystko PIĘKNIE grało. Może coś źle robię ??
 

urbaneq

New member
Nabyłem dziś w nowej cenie 2.799 zł w komputroniku :) Głośne wentylatorki to jakiś mit. Rozszerzony koment za kilka dni.
 

Balrog75

New member
czy na wyjściu optycznym będzie dźwięk DD i DTS w 5.1 jeżeli źródło jest z dźwiękim 5.1 podłączone przez HDMI”

Myślałem, że taki problem nie istnieje w nowoczesnych telewizorach i nawet tego nie sprawdzałem i nie brałem pod uwagę . Wcześniej miałem kineskopowy później lcd oba philipsa i nie miałem żadnego problemu z dzwiękiem i jego podłączeniem wszystko PIĘKNIE grało. Może coś źle robię ??

Trochę się bawiłem, niestety sygnał audio (DD5.1) z HDMI na wyjściu optycznym pojawia się jako zwykły PCM (2.0). Adio z anteny, lub nośników cyfrowych jest przekazywanew oryginalnym standardzie.
 

Xisiek

New member
polazłem obok do RTV Mix AGD i stały tam obok siebie G30 i ST30 i mógłbym sie założyć że czarny w G30 był lepszy,

Dziwne, nawet bardzo. Porownywalem G30 i ST30 bezposrednio - od razu bylo widac, ze ST30 ma lepszy obraz i czern niz slabszy brat. Bylo to na tyle wyrazne, ze nie jestem w stanie zrozumiec jak mozna miec dokladnie odwrotne wrazenie.:???: Czy aby telewizory mialy prawidlowy opis?
 

Xisiek

New member
Witam serdecznie !
Mój tato pragnie zmienić TV na właśnie ten model plazmy P42G30. Wszystko byłoby jasne gdyby nie poszedł do MM - tam sprzedawca polecił mu P42V20E (...) czy lepiej zostać przy nowszym G30 czy może ten V20 jest o tyle lepszy od G30 (...)?

A coz tu wiele pisac V20 to zdecydowanie lepszy tv od G30.
No i daje gratis wiecej pewnosci, ze nie ma w sobie zadnych 'popromiennych' niespodzianek.
 
Ostatnia edycja:

Wisimito

New member
Planuję zakup Panasonica TX-P42G30 - czy po podłączeniu do niego ASUSa O!Play Mini wszystkie filmy (format głównie mkv) będą chodziły jak należy?
 

don111

Banned
będą, ale to zależy tylko od odtwarzacza, a nie od tv...
jeśli kupisz Panasonica to nie zapomnij ustawić w menu Asusa - 1080p 60hz (nie 50hz)
 

mindcrasher

New member
Problem z P42G30

Witam wszystkich piszać swojego pierwszego posta.
Wczoraj zakupiłem P42g30 w Media Markt. Towar z ekspozycji bo innego nie mieli, cena do przyjęcia.
Co miałem sprawdzić sprawdziłem, wszystko było ok, więc wreszcie zdecydowałem się na zakup.
W domu jednak mały zonk.
Okazuje się że telewizor posiada miejscami "cienie" (trudni mi to fachowo nazwać, bo za bardzo nie jestem obeznany w tych tematach) tak jakby miejscami matryca była wypalona?
W lewym górnym rogu da się dostrzec coś w postaci prostokąta, jakby pozostałości po np. logu, a i środkiem z góry na dół przebiega wąski pasek.
Jest to zauważalne przy jasnych tłach, doskonale wszystko widać przy uruchomieniu przesuwającego się pasa.
W normalnym użytkowaniu przy ciemniejszych tłach tego nie widać. Co ciekawe przy niskiej rozdzielczości (divix z karty sd) tych objawów nie zauważyłem. Jednach po odpaleniu Blu raya z PS3 zonk wraca.
Co o tym sądzicie, czyżby problem z matrycą bo tv postał w sklepie na statycznym obrazie?
Czy ten problem jest aktualny w tych telewizorach?
Proszę o poradę bo strasznie mnie to zmartwiło.
Pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
Jeśli jest tak jak piszesz faktycznie mogł pozostać element z wyświetlanej prezentacji na sklepie. Zrób jeszcze zdjecie i pokaż tu na forum.
Ale jak dla mnie to reklamacja niech wymienią na nowy.
 

Wisimito

New member
będą, ale to zależy tylko od odtwarzacza, a nie od tv...
jeśli kupisz Panasonica to nie zapomnij ustawić w menu Asusa - 1080p 60hz (nie 50hz)

Te ustawienie (co ono daje?) to tylko przy połączeniu z Panasoniciem?
Plazmę będę miał w ciągu m-ca, a tymczasem chciałbym, żeby ten Asus współpracował ze zwykłym tv kineskopowym.
Dzięki za odp.
 

mindcrasher

New member
Witam,
z tym zdjęciem nie wiem czy się uda, ale postaram się.
Co do reklamacji to chyba będzie nieunikniona, dziś dam sobie spokój, jak się nic nie zmieni to w poniedziałek tam dzwonie i ruszę temat.
Ktoś ma doświadczenie jak to jest z reklamacjami w MM, bo obawiam się by nie zbywali tematu.
Gdzieś czytałem, że do 7 dni towar można zwrócić, przynajmniej tak jest przy zakupach w internecie.
Pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
To tylko w necie masz 10 dni na rwrot bez podania przyczyn tu możesz powiedziec ze chcesz wolny od wad lub zwrot kasy. I to powinno zalatwic sprawe

pozdrawiam
 

mindcrasher

New member
Finał wypalonej G30

Witam ponownie.
Odświeżam temat dla zainteresowanych.
Jak pisałem telewizor miał objawy wypalenia. Nie czekałem jednak do poniedziałku tylko pojechałem z nim do MM.
Obejrzeli, podumali, chcieli bym się tym nie przejmował bo ten przesuwający pas ma to usunąć ale jak powiedziałem, że zostawiłem go na cała noc i nic nie usunął wreszcie uznali reklamacje.
Padła propozycja innego telewizora bo G30 nie mieli na stanie. Ponieważ chce plazmę, staneło tylko na Panasonicu.
Ich propozycja to VT20 lub GT30 za 3500zł. Dodam, że za swój dałem 2989zł. Propozycja może i dobra choć na 3D ani trochę mi nie zależy, ale faktycznie wydaje mi się, że obraz jest lepszy niż na G30. Ale znowu tv tylko z ekspozycji bo innych nie mają.
Co się okazało, tym razem po wnikliwszym sprawdzeniu. Modele te miały tak samo wypalony lewy górny róg w postaci prostokąta i te linie.
Były podpięte do tego samego dema Panasa co i mój G30, które pewnie leciało sobie od dobrego miesiąca. Czyli objawy te same.
Propozycja oczywiście odrzucona, więc stanęło na tym, że w poniedziałek dostaje nówkę G30, a gdyby go nie zdołali dostać to zwrot kasy.
Pomijając całą tą historię pytanie jest co jest grane???
Przecież te plazmy miały się nie wypalać??
Skołowany nieco jestem, czy przy uważnym obchodzeniu się z tym tv jesteśmy w stanie uniknąć wypalania??
Pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
Słuchaj na Plazmy trochę bardziej trzeba uważać a jak jełopy w sklepie puszczają jedno i to samo na DYNAMICZNYM to zawsze coś zostanie przy normalnym użytkowaniu PLAZM ten efekt nie wystąpi >> RELAX :D
 

mindcrasher

New member
Pocieszające jest to co piszesz, bo lcd do mnie nie przemawia i nie chciałbym zmieniać poglądów.
Możesz jeszcze napisać co jest ważne, co być może powinienem wiedzieć przy użytkowaniu plazmy np. na początku, by samemu coś nie sknocić?? Ustawienia itp.
Pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
Możesz przejrzeć na forum było tego wiele o DOCIERANIU Plazm i jak postępować w początkowej fazie użytkowania.
Od siebie to tylko Ci napiszę unikaj trybu dynamicznego - nadaje się tylko na sklepy :) stałych obrazów - np pulpit komputera i pilnuj żeby obraz wypełniał cały ekran (bez czarnych pasów) Tyle.
Normalne użytkowanie na pewno nie spowoduje efektu przez który musiałeś reklamować TV
 

mindcrasher

New member
Witam,
dziś znowu byłem w MM jednak wróciłem z kasą, telewizora brak. Kierownik działu RTV uzasadnił to tym, że Panasonic wycofał z produkcji ten model i nie mogli go zamówić.
Czyżby Panasonic wszedł tylko w telewizory 3D a segment 2D sobie odpuszczał.
Trochę ciężko w to uwierzyć, bo to przecież model tegoroczny.
Faktem jest, że ciężko faktycznie go znaleźć na sklepowej półce, że już nie wspomnę o zapasie na zapleczu.
Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam
 
Do góry