Panasonic seria TX-P42G30

digitalus

Banned
w sklepie prawie zawsze plazma prezentuje sie gorzej. lcd swieci mocniej to jedyny plus ktory nie sprawdza sie w kazdym przypadku.
jesli bedziemy dluzej sie przygladac to zauwazymy roznice na korzysc plazmy, zajelo mi to 10 minut.zaczekalem i zrobilem zdjecia i wyszlo ze najtansza plazma LG ma lepsza jakosc obrazu niz sharp za 4000 zl.
http://www.hdtv.com.pl/forum/639679-post19.html
 
Ostatnia edycja:

Mariow

New member
Nie mam kompletnie doświadzenia w sprawie plazm czy lcd opieram się na forum i własnych doznaniach. Czyli twierdzisz że plazma im dłużej ogladsz tym lepiej wypada ?? Ja stwierdzam że grały 3 tv, dwa ledy i G30 i on wypadł najgorzej i dlaczego, wiem że warunki sklepowe nie oddają domowych ale są to dośc trudne warunki głównie jeżeli chodzi o światło i skoro w tych warunkach G30 średnio sobie radził to jest jakiś znak dla mnie. Szukam potwierdzenia moich spostrzeżeń bo byłem na niego zdecydowany a teraz mam wątpliwości. A sprawa druga że akurat ten sharp ma bardzo rozbudowaną regulację obrazu i można go skalibrować pod siebie, a G30 jak patrzyłem już takiego wielkiego pola manewru nie ma. I nadal nie jestem przekonany co wybrać ?
 
Ostatnia edycja:

barek71

New member
w sklepie prawie zawsze plazma prezentuje sie gorzej. lcd swieci mocniej to jedyny plus ktory nie sprawdza sie w kazdym przypadku.
jesli bedziemy dluzej sie przygladac to zauwazymy roznice na korzysc plazmy, zajelo mi to 10 minut.zaczekalem i zrobilem zdjecia i wyszlo ze najtansza plazma LG ma lepsza jakosc obrazu niz sharp za 4000 zl.
http://www.hdtv.com.pl/forum/639679-post19.html


Twoje zdjęcia jednoznacznie potwierdzają, że naturalność obrazu to tylko i wyłącznie plazma :krol:
 

Mariow

New member
No z całym szacunkiem ale jeżeli widzisz na tych zdjęciach że tylko plazma i nic więcej to ja chyba zwariowałem. Raz że są kompletnie nieostre, robione z kąta i jeszcze w kiepskiej rozdzielczości i niewiadomych ustawieniach obrazu na tv, ja oprócz 2 tv to za cholerę nie mogę się wypowiedzieć na ich podstawie o jakości tych tv.
 
Ostatnia edycja:

barek71

New member
No z całym szacunkiem ale jeżeli widzisz na tych zdjęciach że tylko plazma i nic więcej to ja chyba zwariowałem. Raz że są kompletnie nieostre, robione z kąta i jeszcze w kiepskiej rozdzielczości, ja oprócz 2 tv to za cholerę nie mogę się wypowiedzieć na ich podstawie o jakości tych tv.


Jak wcześniej napisałem subiektywne odczucie każdego z nas. Nie jestem maniakiem plazm. Do dziś jeszcze jadę na lcd i sobie chwalę jakość obrazu cyfrowego. Od jutra przeskoczę na plazmę i wtedy w warunkach domowych myślę, że będę mógł się wypowiedzieć czysto subiektywnie czyli w moim odczuciu co mi bardziej pasuje.

Przyznam szczerze, że przed decyzją 3 tygodnie siedziałem na necie i biegałem po różnych sklepach. Różne też miałem odczucia porównując lcd, led i plazmy. W jednym sklepie jakośc obrazu przemawiała na korzyść leda czy lcd w innym plazmy. Tak było w sklepie i oczywiście na tym samym sygnale. Jednak jedna rzecz za każdym razem przemawiała na korzyść plazmy. Naturalność obrazu. Możecie się nie zgodzić ale takie jest moje odczucie. LCD czy LED LCD obraz ma nienaturalnie cukierkowaty, kolory sprawiają wrażenie przegiętych, że tak się wyrażę.

Może po zakupie plazmy i ocenie w warunkach domowych, stwierdzę że jednak warto wrócić do lcd. Nie wiem. Jak wcześniej napisałem podzielę się opiniami w podzięce za Wsze opinie które były podstawą mojej decyzji.:-D
 
Ostatnia edycja:

Mariow

New member
No to czekam na twoją opinię bo mam właśnie taki dylemat czy brać tego G30 czy sharpa. Co do kolorów to wiadomo że w sklepie są włączone zawsze tryby sklepowe z maksymalnie podkręconymi parametrami a wszystko można pod siebie ustawić w domu. Jak by nie było to subiektywne odczucia. Napisz coś jak najszybciej bo też się wstrzymuję z zakupem :).
 

zmechol

New member
Przecież zawsze możemy towar do 10 dni oddać , więc nie widzę problemu czy kupić lcd czy Plazma. Ja też testowałem i plazmy i lcd , i moje odczucia są takie że plazma wypadała najlepiej. Ale ja testowałem w sklepach bardziej profesjonalnych co mieli sale odsłuchowe i projekcyjne , bardziej zbliżone do warunków domowych i profesjonalną obsługą co się dzielili swoimi spostrzeżeniami. Miałem swoje gotowe materiały, plazma właśnie wypadała najlepiej co równierz potwierdzili to inni klienci. Ale tak jak napisałem na początku, że zawsze możemy oddać sprzęt jak w domu on nam nie przypadnie do gustu .
 

michal102

New member
@barek71

Byłbym Ci bardzo wdzięczny za solidne przetestowanie G30 na PS3. Sam dużo grywam na X360 i bardzo mnie ciekawią wszystkie opinie jak ten TV poradzi sobie z konsolą. Nigdy nie miałem plazmy i mam jeszcze pewne obawy :grin:
 

don111

Banned
w G30 chyba musisz najpierw włączyć zaawansowaną kalibrację ISFC w ustawieniach głównych, potem powinna się pojawić w ustawieniach ekranu
 

lukebor

New member
Czy mógłbyś jakieś foto zamieścić lub przesłać z jakością obrazu.

Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Jeśli to w czymś pomoże, to ja wrzucę swoje. Nie patrzcie proszę na jakość obrazu, bo niedoskonałości to wina mojego sprzętu i braku umiejętności (poruszone zdjęcia), a nie jakości obrazu - jakość na kanałach HD nadal powoduje uśmiech na mojej twarzy. Z jakością SD jest średnio, ale powoli się przyzwyczajam ;) Brakuje mi troszkę bieli, na czerń natomiast nie narzekam, bo nie ma na co. Zdjęcia robione teraz, przy zasłoniętych roletkach.
Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No zdjęcia na czasie.
Zerkam na mecz Urszuli Radwańskiej.

Więcej zdjęć jest TU:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...g30-telewizor-multimedialny-test-otwarty.html
018_P1260250.JPG

W każdym razie nie ma problemu z odtwarzaniem z materiałów filmowych pendrive.

018_P1260225.JPG

Zarówno nocne. I dobrą głębią czerni.

020_P1260227.JPG

Jak również dzienne.
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Już kiedyś pisałem że oprócz Plazmy 42 Panasa mam jeszcze LCD SONY 32 i praktycznie ustawiłem identyczny obraz na obu TV, a mimo to obraz się różni.
Na LCD czerwony jest cukierkowy, kontury przekontrastowane i ogólnie obraz jest jakiś sztuczny.
Gdybym miał tylko LCD to pewnie byłoby wszystko OK, ale mam porównanie obu TV. Plazma może nie zachwyca fajerwerkami na ekranie ale jest bardziej naturalna.
Popatrzmy na świat który nas otacza i porównajmy z tym co jest na ekranie. Obraz ma być naturalny, a kolory bardziej pastelowe niż żarówiaste i świecące po oczach.
 

barek71

New member
@barek71

Byłbym Ci bardzo wdzięczny za solidne przetestowanie G30 na PS3. Sam dużo grywam na X360 i bardzo mnie ciekawią wszystkie opinie jak ten TV poradzi sobie z konsolą. Nigdy nie miałem plazmy i mam jeszcze pewne obawy :grin:

Dlatego do tej pory leciałem na LCD :-D Jednak poczytałem sporo i posłuchałem opinii, że problemy z wypaleniem i powidokami to historia więc przeskakuję na plazmę. Na pewno plazma odczuje mojego ps3 i napiszę jakie wrażenia. Czuję się zobowiązany coś tutaj skrobnąć o moich wrażeniach. Jednak będzie to dopiero koło niedzieli bo kilka dni chcę przetestować to pudełko :-D

Mariow

Postaram się dobrze opisać wrażenia co do jakości tego tv czyli g30, ale nie wiem czy pomoże Ci to w wyborze między nim, a sharpem bo ja ich nie będę porównywał bo nie mam takiej możliwości. Jedynie mogę się odnieść do LCD który mam teraz w domu ale to jest Toshiba 32 cale hd ready ale to i tak nic Ci nie powie.

Nadmieniam, że nie jestem osobą typu, że wychwalam to co ja mam. Jeżeli dojrzę jakieś minusy to na pewno o tym napiszę, jednak to będą minusy, które mi przeszkadzają a więc jak podkreśliłem to wcześniej subiektywne odczucie.

Już jutro w południe powieszę go na ścianie i czas testów, a potem sprzedam Wam moje wrażenia....:evil:

pozdrawiam8)
 

Rob231

New member
Dzialanie DLNA w G30

Witam kolejny raz.

Mam juz G30 jakis czas i moge napisac, ze z obrazu jestem generalnie zadowolony. Nawet polubilem funkcje DLNA, ktora okazala sie duzym atutem tego TV.

JEst dosc wybredna.

1. Zapomnijcie o uzywaniu PC share Samsunga, TV go widzi, ale nie wyswietla zadnych folderow zawartosci. Na telefonie Samsung WAVE ( przez WIFI) i innych kompach w sieci lokalnej dziala ok, G30 za chiny nie chce z nim wspolpracowac.

2.Nowy wynalazek Samsunga, ALLSHARE jest widziany przez G30 i mozna odtworzyc filmy AVI i inne w niskiej rozdzielczosci, ale niestety nie pojda zadne MKV( widzi pliki, jest nawet generowany obrazek podgladu filmu, ale komunikat mowi wszystko, plik nieobslugiwany). Probowalem na wszelkie sposoby, Windows XP, Vista i 7.

Oczywiscie komorka Samsunga wspolpracuje z Allshare, minusem jest brak odtwarzania MKV w 720p i wyzej( mimo sygnalu N WIFI).

Do G30 Allshare nie nadaje sie zupelnie. Nie ma tam zbyt wielu opcji do ustawiania, wiec jezeli ktos nie zna magicznego sposobu, plikow MKV przez allshare na G30 nie uruchomi.

3. Na koniec zostawilem na deser dwa dzialajace i sprawdzone sposoby korzystania z DLNA na g30.

To polecany przez Panasonica Twonkymedia serwer ( platny po 30 dniach, sprawdzone w Windows XP SP3, latwa konfiguracja, fajna opcja automatycznego dodawania zawartosci pendrivow, dyskow zewnetrznych do udostepnionych folderow i inne), dziala wiekszosc plikow MKV, a napisy MUSZA byc wmiksowanie przez MKV merge gui 4.0( ta wersja dziala na pewno).

Mozna przewijac do przodu i cofac w trakcie filmu( 40 C650 niezle sobie radzil z odtwarzaniem filmow przez DLNA, ale nie mozna bylo przewijac w trakcie filmu!, co czynilo te funkcje bezuzytyczna)

Drugi dzialajacy sposob to strumienione udostepnianie muzyki, filmow i zdjec w Windows 7 Ultimate( lub Vista)

UWAGA! Do odtwarzania filmow MKV nalezy koniecznie zainstalowac odpowiednie kodeki np. K-Lite codec , inaczej serwer medialny TV nie bedzie ich widzial. Mozna podpiac pod pliki MKV Windows media player lub media player classic, bez roznicy dla serwera DLNA i samego windowsa.

Napisy nalezy wmiksowac w film, przewijanie i cofanie w trakcie dziala bez problemu.

Jakie sa zalety tak dzialajacego DLNA?

Niemal kazdy film mozna odtwarzac na TV , z dowolnego komputera/serwera bezposrednio z dysku, pendriva czy dysku twardego ( zewnetrznego).

DLNA najlepiej jednak bedzie dzialac po kablu ( tak jak u Mnie).

Najwiekszym plusem to brak koniecznosci dzielenia plikow na maks 3,9 GB ( mus przy FAT 32, jezeli ma sie odtwarzacz , ktory nie obsluguje NTFS lub exFAT).

Chetnie poczytam jak to dziala po WIFI( filmy HD).

Odtwarzanie DLNA nie jest pozbawione wad. Jakies 5-10 % filmow jest widziane, ale nie chce sie uruchamiac , ale znalazlem pewny ciekawy sposob;). Wystarczy uzyc wspomniany MKV merge 4.0 Gui i podzielic pliki na powiedzmy maks 3,9 GB i ku mojemu zdumieniu filmy nagle daje sie odtworzyc.

Film Into the wild ( 720 p) Seana Penna nie jest widziany przez DLNA, ale doskonale dziala puszczony z pendriva ( FAT 32).

Nie moge sie juz doczekac kolejnych, bardzo szczegolowych relacji z obcowania z G30 ;), hehe.

Testowalem jeszcze PS3 media server w wersji 1,21, ale program nie rozpoznawal G30 ( g30 widzial, ze serwer stoi, ale nie pokazal udostepnionych filmow).

Niech ktos jeszcze sam sprawdzi i napisze czy mu sie udalo.

Fajna sprawa to mozliwosc nadawania wlasnych nazw zrodlom w TV( wlaczyc TV analogowa, wejsc do ustawien polaczen w konfiguracji i przypisac wlasna nazwe zrodlu).
 
Ostatnia edycja:

L.Sniper

New member
Oglądanie filmów na G30 to prawdziwa frajda. Tak wielka że parę razy zdarzyło mi się usnąć przed tv koło 3-4 rano i po przebudzeniu na wygaszonym ekranie zauważyłem dość solidnie odciśnięte okna dialogowe z Viera Cast lub też np logo IPLA. Myślę że dłużej jak godzinę nie wisiały na ekranie podczas mojej "nieobecności". Co o tym sądzicie ? Czy na dłuższą metę takie ślady mogą być niebezpieczne dla telewizora ? Nie sądziłem że po tak w sumie dość krótkim czasie będzie widoczny ślad. IPLA zeszła z ekranu dopiero następnego dnia - dość długo... nawet po zastosowaniu opisywanego przez Kikiego białego paska do kasowania powidoków.
 

Rob231

New member
Zajrzyj do ustawien w TIMER w menu, mozna ustawic po jakim czasie TV sie sam wylaczy( przejdzie w stan gotowosci) lub kiedy przejdzie w stan w gotowosci kiedy nic nie bedzie sie dzialo w tym czasie na ekranie.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Oglądanie filmów na G30 to prawdziwa frajda. Tak wielka że parę razy zdarzyło mi się usnąć przed tv koło 3-4 rano i po przebudzeniu na wygaszonym ekranie zauważyłem dość solidnie odciśnięte okna dialogowe z Viera Cast lub też np logo IPLA. Myślę że dłużej jak godzinę nie wisiały na ekranie podczas mojej "nieobecności". Co o tym sądzicie ? Czy na dłuższą metę takie ślady mogą być niebezpieczne dla telewizora ? Nie sądziłem że po tak w sumie dość krótkim czasie będzie widoczny ślad. IPLA zeszła z ekranu dopiero następnego dnia - dość długo... nawet po zastosowaniu opisywanego przez Kikiego białego paska do kasowania powidoków.
Na nowych plazmach powidoki jakoś wolniej znikają, nie obawiaj się zniknie po jakimś czasie.U mnie ostatnio grałem w jedną grę przez 18h miałem ładnie widoczny powidok, zszedł po obejrzeniu dwóch filmów na BD.Jak działa orbiter w G30?.
 
Do góry