Panasonic seria TX-P42G30

jacek1969r

New member
Jak to bylo ze CRT sie szlo do sklepu i kupowalo i 10lat czlowiek byl zadowolony?
Do niedawna miałem jeszcze jeden CRT i obraz był przy świecącym słoneczku nie do oglądania w przeciwieństwie do matowego LCDeka. Wszystko szare i pełno refleksów.
Teraz będę miał 3 TV. 2x LCD G20 już są przy oknach od zachodu i południa i dojdzie 1x Plazma G30 przy oknach od wschodu. Roletki mam ale są jasne i w letni dzień gdy słońce długo świeci mogłyby nie wystarczyć, wolałem nie ryzykować.
 
Ostatnia edycja:

Thorand

New member
Widzialem powidoka !
Oh my god... teraz wiem w koncu co tu sie pisze.
Serio, dla kogos, komu tego typu terminy sa obce to jest prawdziwy szok. Co to w ogole jest?
Zostawilem na troche dluzej (moze z minute) zdjecie przedstawiajace na pierwszym planie kilka osob, na tle dosc jasnym.
Po przelaczeniu zdjecia na nastepne, pojawil sie wypalony kontur postaci... pozostal na monitorze moze z kilka sekund potem zanikl... ale panowie i panie - CO TO JEST? Ja mam na tym TV grac i tam beda stale elementy po kilka godzin szly w roznych ustawieniach, moze nawet katujacych TV... no sory ale takie cos jest dla mnie niedopuszczalne.... wiec albo sa juz plazmy bez tego albo nie, a ja tu widze co najwyzej krok w strone "troche bez" i cala masa argumentow uzasadniajacych.
Nie podoba mi sie to co zobaczylem i to bardzo....
Pytanie czy na rynku jest jakikolwiek model plazmy pozbawiony tego efektu? Czy w wypadku wielkiej mojej niecheci do takiego zachowania musze sie kierowac do LCD (btw LCD tez ma przeszkadzajace mi kwestie i trza bedzie chyba zrobic tabelka "za i przeciw")?
 

Rob231

New member
Witam.

Wszystkich zainteresowanych informuje, ze zlozylem zamowienie na 42G30 za 2865 z odbiorem osobistym. Zapytalem Pana o awaryjnosc, problemy zglaszane przez kupujacych ten model. Jak dotad podobno nikt nie zglaszal problemow ( on z kolei wie to od faceta, ktory instaluje, montuje w firmie TV u klientow).

Pozdrawiam
 

Thorand

New member
Znacie na Slasku jakiegos speca sprzedawce ktory by organoleptycznie mogl mnie przekonac na ten TV? Bo powiem ze sprzedawcami lub ich wiedza / zaangazowaniem to bywa "roznie".
 

Rob231

New member
Kazda usluga kosztuje. Poza tym kto w tym kraju (lub gdziekolwiek indziej) jest bezstronny;).

Spedz troche czasu w kilku sklepach, pobaw sie roznymi TV( tudziez ustawieniami) i zdecyduj.

Troche z innej beczki.
Za profesonalna( pelna) kalibracje ISF bierze "magik" 1000 zl od odbiornika i kilkaset za dojazd np. z Wroclawia skad pochodzi, do Wawy liczy sobie 800 zl:) . Zyc nie umierac. Podobno certyfikowanych kalibratorow w Polsce jest tylko 2ch, ale kto ich wie.

Pozdrawiam
 

Rob231

New member
Niezle rojam, poleciales ironia po calosci;). Najlepiej w ogole nie zadawac pytan i nikomu nie wierzyc. Gwoli dokladnosci to ponad miesiac :mrgreen:. Kazdy musi zdecydowac, a tak w ogole musi to tylko na Rusi ;).
 

Frog_PL

New member
@Thorand ten POWIDOK to na G30 ?

Dzisiaj bylem w MM i widzalem 42G30 za 2999 oraz 42GT30 za cos kolo 5600. Postalem kilka minut przy jednym i drugim az przeleci reklamowka Panasonica. Coz moge powiedziec okiem zwyklego kowalskiego. Obraz SUPER ! Roznica miedzy obojgiem ? Na G30 jednak bylo widac ze odbija otoczenie. Na GT praktycznie tego nie zauwazylem. I obraz jakis jeszcze bardziej wyrazisty no ale to mysle przez to ze wlasnie na G30 widac bylo ze TV jest szklem zasloniete na GT30 tego widac nie bylo. Ale moze wplyw na to mialo tez ulozenie TV bo G30 byl usytuowany na wprost swietlowek ktore walily z gory a ten GT30 tak prostopadle... Ale mimo wszystko powiem wam ze jak skoncetrowalem sie na tym co leci w TV a nie wyszukiwaniu wad to ogladalo sie extra. A jesli w sklepie mi tak pasowalo to znaczy ze w domu bedzie jeszcze bardziej prawdopodobnie :> Takze umocnilem sie w zakupie tego modelu. No ale na to mam jeszcze troche czasu takze zdaze poczyta jescze rozniste opinie.
Jak myslicie 42` starcza na odleglosc 3,5m ? Bo chyba najbardziej mi odpowiadala ta przekatna ogladajac z 3 i pol kroku w sklepie ;) Obok byla 46 ale jak stawalem troszke blizej to juz wydawlao mi sie wszystko jakby ZA DUZE. Znow nie chce kupic za malego by za jakis czas powiedzec KURDE BRAKUJE MI TU KILKU CALI heh
 
Ostatnia edycja:

wujek dobro

New member
Krótkie pytanie skierowane do posiadaczy telewizorów 42 calowych plazma Panasa: Czy dla 42 cali G30 odległość ok.2,5m jest ok? Dziękuję i pozdrawiam
 

Tintino

New member
Kupiłem ok tydzień temu TX-P42G30.Ogólnie jestem zadowolony, ale gdy jest cicho w pokoju słychać, że telewizor brzęczy.Orientuje się ktoś co tak brzęczy i czy da się coś z tym zrobić?
 

stek

New member
Witam
Może ktoś wie jak jest z dźwiękiem przez wyjście optyczne? Tzn czy uzyskam przez to wyjście tylko stereo czy może dts czy dolby czy inne hd (nie znam się za bardzo w tych formatach dźwięku)chodzi mi o to czy jak podepne głośniki Logitech Z 5500 to czy uzyskam pełny dzwięk 5.1 czy tylko stereo?
 

piko70

New member
Z opisu widzę, że posiadasz 42. Z jakiej odległości oglądasz u siebie?
No właśnie z odległości ok 2,5-3m i 42 to trochę mało.Miałem wcześniej 42 cale plazmy Hitachi i zamiast 46 wziąłem Panasonica 42.Myślę,że powinieneś zerkać na 46,żeby mieć dłużej święty spokój

...czy uzyskam pełny dzwięk 5.1...

Jeśli program z tunera tv będzie nadawany w 5.1 tak
 
Ostatnia edycja:

Thorand

New member
1. Potwierdzam, powidok byl na G30.
2. 42-46 cale? Preferencje osobiste. Dla jednych bedzie ok dla drugich i 50cali bezie malo.
3. Cos sie opoznia "prawie skonczony" test kikiego.... czyzby Panasonic Polska mial jakies kwestie trudne w odpowiedziach?
4.. MM czeladz juz 2850zl
5. Ogladalem te plazme w sklepie gdzie oswietlenie bylo znikome.... no i cholera zupelnie inny odbior... tym razem mi sie podobala. Wraca do gry, ale zanim bym kupil porzadnie te powidoki sprawdze.
 
Ostatnia edycja:

jacek1969r

New member
Ja 42" LCD oglądam zwykle z ok 2,1m od oczu. Przysunąłbym się nawet bliżej ale za bardzo widać wtedy braki w polskim HD. Zobaczymy jak będzie z tą plazmą. Jestem w o tyle komfortowej sytuacji że zamiast przepłacać za 46" lub 50" mogę przysunąć telewizor jeszcze o jakieś 20 cm i sofę troszkę też. Jak ktoś ma na wieszakach albo ma między sofą a TV jeszcze jakiś stolik czy inne meble to ma mniejsze pole manewru.
 
Ostatnia edycja:
Do góry