Panasonic seria S30 (TX-P42S30)

apsiq

New member
Czy komus udało sie powiekszyć napisy wyświetlane do filmów.
Ustawień jako takich nie ma.
Ale moze przez moduł serwisowy jest szansa to dać ze dwa punty wieksze.
 

anyzratak5

New member
pytanie od kobiety;)

kupiłam ten tv panasonic TX-P42S30E i teraz będę wybierała ofertę cyfrówki i się zastanawiam jaki model dekodera muszę mieć (cyfrowy polsat) aby te wszystkie funkcje jakie daje ten telewizor mogły być wykorzystane, proszę mi również powiedzieć co i tak będzie działać bez względu na model dekodera, będę wdzięczna za info
i jeszcze takie pytanie, dwa razy zauważyłam jak przez ułamek sekundy pokazał się kolorowy pasek ,niezbyt gruby,i nie przez całą szerokość tv tylko przez połowę, co to oznacza?, i drugie pytanie dotyczące szumów, słyszę szumy ,i jedyny sposób aby się ich pozbyć to wyciszyć na pilocie od tv głos i mieć głos z satelity,no ale wtedy nie jest tak głośno jakbym chciała, co to oznacza i co można z tym zrobić
 

Macieksuchy1

New member
A jak wygląda sprawa z przepaleniami, przy podłączeniu do pc. Po jakim czasie sie pokazują i czy są bardzo widoczne. Interesuje mnie to bardzo, poniewaz zamierzam podłączyć ten tv do pc i czasami używać go jako monitora, moze nie 10 godzin non stop ale tak do 4?
 

Marek-EL

New member
@grzegorz1981

Wartym wspomnienia jest, że S30 nie posiada obsługi dlna, czyli nie zobaczy multimediów z sieci lokalnej. Dla mnie jest to WIELKI minus tego modelu w porównaniu do serii G.
A czerń rzeczywiście jest bez zarzutu i nawet tego zielonego szumu o którym co niektórzy piszą u siebie nie widzę.
 

streamtest

New member
Witam wszystkich piszących w tym temacie. Od 5-ciu dni jestem szcześliwym posiadaczem tego modelu telewizora, i to głownie dzięki czytaniu tego forum, bo jest to naprawdę najlepszy model jaki można zdobyć do 2 tys zl. Telewizor ma służyć dla konsoli PS3, i jak narazie spisuje sie w tej roli, pomijając fakt jakości grafiki na PS3, ale to już wina samej PS3 ;P

Co do "obrazu szczątkowego". Po dwóch dniach urzytkowania, dodam ze dosc intensywnego, postanowilem wylaczyc kilka opcji w menu(przesuw piksela, eco.. itd.) i ustawiłem profil na DYNAMICZNY. Co zaowocowało po 4 godzinach grania, pięknym napisem "paradise city" i kilkoma prostokątami po prawej stronie(w grze są to nazwy ulic), które były dość mocno widoczne, na szczęście po 24 godzinach nie ma po nich najmniejszego śladu. Ale od tego momentu, gram na profilu "GRA", z włączonymi opcjami zapobiegającymi "obrazowi szczątkowemu" i jak do tej pory, problem sie nie powtórzył.
 
Ostatnia edycja:

rafallogi

New member
Witam
A co powiecie o serii ST. Z tego co mówili w sklepie to on ma lepszy procek od wersji S i ma 3D. Moze ktoś z was ma P50ST30E. Proszę o opinie :)

Mam ten tv w wym. 50"od kilku dni:
ST radzi sobie w warunkach dużego nasłonecznienia (b. duże drzwi tarasowe od południa) i oświetlenia w postaci lampek i kinkietów wieczorami- nic się nie odbija.
- wentylatory słyszalne wieczorem, gdy jest cicho, nie ukrywam, że to może denerwować,
- dźwięk dobry a nawet b. dobry- głośniki TV radzą sobie w zupełności,
- dość ubogie ustawienia obrazu- pewnie nie obejdzie się bez kalibracji,
- DVBT obraz ładny, aczkolwiek można na niektórych kanałach zauważyć szumy w obrazie, np.widoczne mrowienie na krawacie, czy kolorowym ciuchu,
- analog naziemny-porażka, zupełnie nie radzi sobie ze skalowaniem słabszych sygnałów,
- DVD -tak na szybko poprzez zwykły scart- nie da się oglądać,
- tak jak koledzy przy wer. S- trzeba wyłączyć ECO, kolory i inne bajery,
- sygnał HD: powala, naprawdę powala- chce się oglądać,
- 3D - nie sprawdzałem, gdyż nie było okularów w zestawie.
- dziwnie umiejscowione (na dole) przyciski P+, P- oraz V+, V-na pilocie, co przy tej długości tego pilota staje się niewygodne.
Tyle szybkich spostrzeżeń po 2-ch dniach oglądania. Planuję korzystanie z IPLy, BLURAY, PS3, wtedy będę mógł napisać coś więcej.
 

behemothxx

New member
Jakie ustawienia obrazu proponujecie do oglądania filmów 1080p z portu USB w TV? Napiszcie proszę jakie wy macie ustawienia obrazu (włącznie z takimi opcjami jak: intelligent frame creation , wykryw.format filmu...) Chodzi mi o wszystkie opcje.
 

PAKO720

New member
Witam po lekturze tego forum nareszcie zdecydowałem się i kupiłem panasa s30. Jak dla mnie obraz super (mam cyfre+ sd) odbicia lekkie są widoczne ale tylko na czarnych scenach (jeśli chcesz to je zobaczysz ale jeśli je widzisz znaczy że program ci mało interesuje i twoje oczy szukają zajęcia :) ) Szumy opisywane wcześniej są widoczne tak do 50cm ale kto na litość Boską ogląda 42"z 50cm. Długo szukałem TV czytałem wiele postów i wątków i podjętej decyzji nie żałuję jak narazie :). Mam tylko jeszcze jedno pytanie czy docieracie swoje S30 (jeśli tak to jakie parametry) i czy może się wypalić znaczek np TVN polsat i inne badziewia :) A teraz zmykam cieszyć się nowym nabytkiem :)
 

digitalus

Banned
Jesli chodzi o docieranie to mozesz skorzystac ale przymusu nie ma
200 ,300 godzin to malo. Korzystalem z docierania
Jesli chodzi o logo kanalow tvn i polsat to nie zadnego zagrozenia bo logo tych kanalow jest transparentne i powidokow po logo tvn i polsat nie ma nawet w mojej pierwszej plazmie daewoo.
kliknij tez tutaj
http://www.hdtv.com.pl/forum/715100-post311.html
 
Ostatnia edycja:

cristof

New member
Super

Witam

Po lekturze forum i długich przemyśleniach zdecydowałem się na Samsung UE40D5500. Używałem go ok. 2 tyg., z dnia na dzień byłem coraz bardziej zawiedziony tym samsungiem. Po 2 tyg. poszedłem do sklepu i sprzedawca zgodził się wymienić Samsunga na Panasonica P42S30. Po włączeniu S30 zobaczyłem super obraz w porównaniu do ww Samsunga. Podczas oglądania w nocy w jakości HD obraz bajka i co ważne nie wypala oczu jak ledy Samsunga, obraz jest przyjemny dla oczu zarówno w dzień jak i w nocy.
Jestem bardzo zadowolony z tego TV

Dziękuję wszystkim za opinie.
 

grzegorz1981

New member
Widzę, że coraz więcej zadowolonych użytkowników S30 i coraz więcej narzekających na G30 (w sklepach też zauważyłem, że S30 lepiej się sprzedaje, szybciej znikają z magazynów), a jak pisałem, że lepszym zakupem jest S30 (niższa cena i stosunkowo niewielka różnica w obrazie) to byłem krytykowany.
 

Byrd66

New member
Jakie ustawienia obrazu proponujecie do oglądania filmów 1080p z portu USB w TV? Napiszcie proszę jakie wy macie ustawienia obrazu (włącznie z takimi opcjami jak: intelligent frame creation , wykryw.format filmu...) Chodzi mi o wszystkie opcje.

Tryb: Normalny
Kontrast: 42
Jasność 0
Kolor 26
IFC wył
Ostrosc 5
Intensywne kolory wył
ECO wył
overscan wył
 

GORB

New member
Widzę, że coraz więcej zadowolonych użytkowników S30 i coraz więcej narzekających na G30 (w sklepach też zauważyłem, że S30 lepiej się sprzedaje, szybciej znikają z magazynów), a jak pisałem, że lepszym zakupem jest S30 (niższa cena i stosunkowo niewielka różnica w obrazie) to byłem krytykowany.

Wyluzuj! :???:
 

buczo81

New member
Witam !
Mam pewien problem z podłączeniem TV.
Mianowicie wcześniej miałem podłączone tak że nka była podpięta poprzez HDMI do tv LG37LH3000 i potem tv był podłązony światlowodem z zestawem Logitech Z5500, w tv ustawienia spdif na auto i 5.1 działo.
Tutaj tak zadziałać nie chce, brak ustawień spdif.
Co z tym zrobic?
 

ihmoteb

New member
witam mam problem i pytanie odnosnie S30.
opisze sytuacje w czasie meczu jak piłke leci szybko i górą ( długie podanie) to widac tak jakby przycinanie tej piłki,takie zdarzenie ma miejsce tylko w podanej sytuacji, jak to wyeliminowac?
 

behemothxx

New member
Witam mam jeszcze jedno pytanie czy u was też po dłuższym oglądaniu zostaje powidok znaczka z ograniczeniem wiekowym? (tzn jak włączę ten przesuwający się pas to na czarnym tle widać jakby lekki powidok tego znaczka ale trzeba się naprawdę dobrze wpatrywać i to z odległości paru cm) gdy nie jest oglądana telewizja z widocznym znaczkiem to po parunastu, parudziesięciu godzinach powidok ten coraz bardziej zanika. Druga sprawa to gdy włączę na AV gdy nie ma sygnału (szary obraz) to gdy przełączam widać takie jakby powidoki (od menu, jak coś jest wyświetlane na tv przez kilka sekund np: postaci...itp)
 

digitalus

Banned
Witam.
A dokladnie to z jakiego kanalu powstaje powidok po ograniczeniach wiekowych? bo np na tvp ,tvn sa dosc polprzezroczyste ograniczenia wiekowe. Postaralismy sie wczasniej aby ograniczenia wiekowe nie byly intensywne i zostaly uruchomione "wieksze moce przerobowe" aby to poprawic.
Ograniczenia wiekowe na poczatku byly bardzo jaskrawe , trzecie zdjecie w tym linku
http://www.hdtv.com.pl/forum/712002-post15.html


Druga wazna to powidoki powstaja na pewno szybciej gdy bedziesz ogladal np w trybie dynamicznym i na bardzo wysrubowanych ustawianiach kontrastu .Kolejna wazna sprawa to menu telewizora wlaczyles przesuwanie piksela ? jest tez funkcja panel boczny. W instrukcji papierowej nie ma zadnych informacji do czego to jest i mozna to przeoczyc. W instrukcji na plycie jest troche wiecej informacji, zalecanym ustawieniem jest MAX , zapobiega powstawaniu obrazu szczatkowego. Nie jest to chyba dobrze przetumaczone bo napisano zwieksza jasnosc panelu bocznego , a wlasciwie co to jest ten panel boczny?:) i dlaczego zwieksza nie zmniejsza,pomyslalem ze moze zwieksza przezroczystosc menu telewizora ale nawet jak jest max to przezroczystosc nie jest duza. Ktos przeczyta instrukcje, przelaczy na wylaczony bo przeciez zmian w obrazie nie widac a powinno byc na max, tak jest w instrukcji.
 
Ostatnia edycja:
Do góry