Panasonic seria S30 (TX-P42S30)

jekabek

New member
Jak poradzić sobie z XVID mpeg-4 w S30

Niektóre filmy nie chcą działać z USB. Na komputerze bez problemów.
Są pewnie jakieś subtelne różnice w kompresowaniu tym kodekiem.
Jak rozwiązać ten problem?
 

marcin_nr

New member
Hej,

A jak w tym modelu z odtwarzaniem z dysków twardych. Mam NFTS i nie czyta ale jak zrobie partycje fat32 to chyba powinno smigac?? Jak u was?? Jaki rozmiar tej partycji??
 

grzegorz1981

New member
Już w sklepie widziałem dużą różnicę w jakości obrazu na korzyść G30 - bardziej soczysty, z lepszą czernią. Jeśli będziesz dużo oglądał w dzień to G zaoferuję lepszy kontrast i czerń. Wieczorem pewno nie będzie praktycznie żadnej różnicy.
No tak, ale zarówno ja jak i większość ludzi ogląda tv wieczorami kiedy jest zupełnie ciemno, w dzień to co najwyżej bajki dla dziecka, a tutaj filtr nie jest tak istotny.
 

marcin_nr

New member
A wy tez tak macie duzo tych zielonych pikseli jak patzrycie z bliska do 40 cm (dalej to mniej widac).
Jak to sie ma do idealnej czerni... Z 3 m ok obraz super, ale nocne sceny z bliska to masakra, mnóstwo tych zielonych pikseli. Nie wiem czy to rekalmowac bo Wy moze macie pare pikseli i tyle a ja mam to na calej matrycy tam gdzie ciemniejsze tło
 

marcin_nr

New member
Do 40 cm widzę dużo zielonych kropeczek w trybie normalny ( w ciemnym filmie do 1m nawet dostzege), na dynamicznym to do 60 cm zauważam jeszcze te kropeczki...
Z odl, 2 metrów już nie widac ale denerwuje mnie to bo mialem plazme panasa 42" CY i tam nie było mowy o czyms takim. Czytałem ten dział i koledzy piszą o czyms takim ale ja nie wiem w jakim zakresie oni to maja. Moze ja mam w wiekszym...
 

Byrd66

New member
Do 40 cm widzę dużo zielonych kropeczek w trybie normalny ( w ciemnym filmie do 1m nawet dostzege), na dynamicznym to do 60 cm zauważam jeszcze te kropeczki...
Z odl, 2 metrów już nie widac ale denerwuje mnie to bo mialem plazme panasa 42" CY i tam nie było mowy o czyms takim. Czytałem ten dział i koledzy piszą o czyms takim ale ja nie wiem w jakim zakresie oni to maja. Moze ja mam w wiekszym...
Sam się dziwię, że na modelach HD ready, które mają większe piksele szum ten widać z maks 30cm i jest mniej kolorowy, a na nowych FullHD, czyli S30 jest tego masa.
 

marcin_nr

New member
Hej,

Mam pytanie o serwis IPLA bo podobno jest w Viera Cast a ja go nie mam bo mam twitera i faceeboka. Czy to starszy rodzaj softa??

Jak wejsc do menu serwisowego bo naciskam f-> volume - -> 3x0 i nic
 

marcin_nr

New member
Dobra weszłem w meny serwisowe jak odyczytac czas pracy??
macie moze mozliwosc zapodania screena bo nie chce napmieszac?? czy serwis moze mnie potem sprawdzic ze wchodziłem do tego menu??
 

slawekfl

New member
Nie warto dopłacać, chyba, że masz jakąś chorobę dotyczącą robienia pomiarów czerni albo masz mocno nasłoneczniony pokój (chociaż to mało przekonujący argument biorąc pod uwagę 800zł różnicy w cenie). Co do ilości godzin to najlepiej jak jest zero, wtedy wiadomo, że tv nigdy nie był włączany.
Nie wiem czy nie warto. Za prawie 800zł dostajesz lepszy TV i dodatkowo 5 lat gwarancji.
 

Byrd66

New member
Wyszedł nowy soft 1.318 - na razie zobaczyłem nowe programy w Viera Market (np. Asphalt 5) oraz wprowadzili dodatkowe powiadomienia o nowych programach.
 

chrisom

New member
Zakupiłem S30 tydzień temu :) za 1919 zł i jestem jak na razie bardzo zadowolony. DVB-T chodzi super. Odrazu wyłączyłem tryb ECO - obraz o wiele lepszy. Porównywając S30 z G30 w euro rzeczywiście widać różnice w czerni ale tylko przy czarnym tle (jak już ktoś pisał) a przy obrazach ruchomych nie ma różnicy. Nie kupujemy TV dla napisów końcowych;) W dzień trochę przeszkadzają odblaski - słaby filtr. Ale ja również oglądam tv wieczorami.
 
Do góry