Panasonic (Seria S20) TX-P42S20e

Mam pytanie/prośbę do twórców/edytorów wątku. Czy w tytule możemy uwzględnić również modele TX-P46S20 i TX-P50S20 tak jak jest to w wątkach dla serii G oraz X? Nie dyskryminujmy większych rozmiarów :) a dyskusja może być ciekawsza.
 

konrado9

New member
mam pytanie jak oceniacie ta plazme ? sa jakies wady ze sie np to logo kanlu jak sie oglada długo to wypali sie czy to juz mit bo bylo tak w 1 modelach plazm
 

B737 Captain

New member
Panasonic S20 a kablówka cyfrowa UPC przez HDMI

Witam,
Czy ktoś z użytkowników plazmy S20 korzysta w kablówki cyfrowej UPC podłączonej przez HDMI?
Jaka jest jakość obrazu kanałów SD? Jeśli ktoś ma taki zestaw, to chętnie zobaczyłbym zdjęcia obrazu i to jak jest on skalowany.
 

mariusz90

New member
Czy komuś w tym modelu zdarzył się problem z pstrykaniem zasilacza w standby? Chodzi mi o takie same pstryknięcie, jak występuje przy włączaniu i wyłączaniu plazmy.

U mnie właśnie coś takiego zaczęło się pojawiać...
 

aazinek

New member
Chyba mnie nie zrozumiałeś. Chodzi mi onieuzasadnione pstrykania zasilacza w standby, gdy nawet pilota nie mam w ręce. pstryknięcie jest takie samo, jak te przy włączaniu telewizora.
bogaty poprawnie zdiagnozowal problem ale chyba niewielu zrozumialo: w trybie standby TV sprawdza czy sa dostepne aktualizacje oprogramowania i na chwile zalacza zasilanie - stad to cykanie. Wystarczy w menu wylaczyc aktualizacje, a cykanie ustanie.
Juz prosciej wytlumaczyc sie nie da.
 

bogaty

New member
Bez reklam
bogaty poprawnie zdiagnozowal problem ale chyba niewielu zrozumialo: w trybie standby TV sprawdza czy sa dostepne aktualizacje oprogramowania i na chwile zalacza zasilanie - stad to cykanie. Wystarczy w menu wylaczyc aktualizacje, a cykanie ustanie.
Juz prosciej wytlumaczyc sie nie da.
Dokładnie:eek:k:
 

Rufi74

New member
bogaty poprawnie zdiagnozowal problem ale chyba niewielu zrozumialo: w trybie standby TV sprawdza czy sa dostepne aktualizacje oprogramowania i na chwile zalacza zasilanie - stad to cykanie. Wystarczy w menu wylaczyc aktualizacje, a cykanie ustanie.
Juz prosciej wytlumaczyc sie nie da.

Mam pytanie,jak może sprawdzać aktualizacje skoro nie ma możliwości podłączenia netu, sprawdza dostępność na karcie SD? A tak wogóle to ktoś robił już aktualizacje softu,gdzie szukać oprogramowania do S20?
 

darekn12

Member
witam Was serdecznie,
jestem posiadaczem 42s10 i chcialem kupic cos wiekszego a obecny tv oddac mamie.
ogladam tv z kanapy odleglosc od 2 do 3,5 m oraz siedzac przy stole tam juz jest 4-4,5 m od tv
sygnal z N,br,,dvd
pokoj jasny ale rolety sa wiec odbicia raczej nie sa problemem przy obecnym tv
moje pyt jest takie bo chce zakupic s20 czy nie bedzie to krok w tyl porownujac do s10?
czy warto do oich potrzeb doplacac do g20?
i czy lepiej wziac 46 czy moze juz 50 cali?czy nie bedzie to za duzo jak ogladam z kanap ok 3 m?
prosze o rade
dziekuje i pozdr
darek
 

Koyocik

New member
Witajcie, mam pytanie, na które chyba tylko tutaj znajdę odpowiedź.

Obecny panasonic TH-37PV80PA się wyraźnie skurczył, więc postanowiłem go wymienić na 50''. Z obecnego (poza rozmiarem:) ) jestem bardzo bardzo zadowolony, nie sprawił mi żadnego problemu podczas trzyletniego użytkowania. Czy z TX-P50S20E będę równie zadowolony, czy konieczne jest dopłacenie 1000zł do TX-P50G20E?
Chodzi mi o to, żeby obraz nie był gorszy niż na starym panasonicu. Nie musi być lepszy - ten wystarcza. Głównie filmy BR/DVD i PS3, tv analogowe.
Z góry dziękuję.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Cóż obecnie w telewizorach nie liczy się jakość tylko jak najniższa cena produkcji i dlatego np producent rezygnuje z niezbędnych filrów byle tylko zbić cene. Odpowiednikiem starych serii PV jest raczej seria G, seria S to niskobudżetowe tv, mają tylko matryce FHD i są pozbawione całkowicie innego wyposażenia. Jakościowo pewnie tez obraz nie jest lepszy od PV, chociaż nigdy nei widziałem ich obok siebie wiec trudno sie wypowiadać.

50" pojawiło się tutaj za 3000 !!!! przy terminie realizacji 15-20 dni.
Niestety nie ma opcji za pobraniem a sklep ma 0 komentarzy, co poddaje to wszystko pod wątpliwość.

Typowy chwyt nowego sklepu żeby pokazać się na szczycie porównywarek, pewnie nawet nie mają tego tv. Zbierają zamówienia a jak przyjdzie co do czego to dostaniesz maila że cena wzrosła ze wzgledu na wahania na rynku i masz zapłacić 3500zl.
 
Ostatnia edycja:

filcek

Member
miałem 42pv80 teraz mam 50s20 i powiem tak w sd zdecydowanie wygrywa 42pv80 natomiast w filmach full hd 50s20 obraz jest lepszy co jest oczywistą rzeczą , 50 s20 dużo bardziej odbija światło . czerń lepsza w 50 s20 green ghostingu brak ale floating black jest a w 42pv 80 nie ma migającej czerni
.Ogólnie oba tv maja obraz na podobnym poziomie i na pewno urzytkownik pv 80 po przesiadce na 50 s20 nie bedzie zawiedziony
 

7dziadek

New member
Kupujesz telewizor za około 2000 zł z dwuletnią gwarancją i chcesz dopłacić za gwarancję na 3, 4 i 5 rok 400 zł? Toż to jest kompletny nonsens. Wstaw te 400 zł na lokatę, a za te kilka lat jak ci się faktycznie twój telewizor zepsuje to za pieniądze z tej lokaty kupisz sobie taki sam, używany, ale sprawny telewizor, a zepsuty TV sprzedaż sobie na Allegro jako zepsuty lub wyrzucisz.

Jeśli ci się nie zepsuje to wydasz te pieniądze na co innego.

Z telewizorami jest teraz tak jak z komputerami. Po kilku latach ich wartość to zaledwie 20-30% ceny jaką się za nie płaciło. Więc dopłacać teraz mniej więcej tyle, ile będą za kilka lat warte tylko po to, aby ktoś je wówczas za darmo naprawił to kompletny nonsens.



Kolego .....bez urazy ale z matmy jesteś dość słaby.
Policzmy.
400 zł na 10%/rok choć dziś już takiego oprocebntowania nie ma [[realnie to 5%]] to 40 zł
razy nawet 5 lat to masz 200 zl z procentu dodaj te 400 = 600 zł za to chcesz kupic TV plazmę :grin: no chyba że 5-letnią którą bym omijał dużym łukiem bo zapewne bedzie miała wypalony ekran
:x
 
Do góry