Panasonic (Seria S20) TX-P42S20e

Jaras73

New member
Nie wiem co na to serwis Samsunga. Sklep generalnie jest w irlandii i nikt tu sie nie bawi w wysylanei zapytan do serwisu , jak klient jest neizadowolony to sie robi tak by byl happy a nie kaze czekac ;) Generalnie dzien przedemna koles zwrocil takiego sama i sklep zaproponowal mu Panasa za doplata tyle ze musial czekac 4dni na dostawe bo akurat sie skonczyly na stanie .

Aaaaa ... no w "irlandii" może tak jest ... i pewnie dlatego macie tam kryzys ekonomiczny ;)
Bo u nas w Polsce to jak mi Sam zafiksował na gwarancji to zadzwoniłem do serwisu - sami przyjechali, sprzęt zabrali i po 3 dniach przywieźli naprawionego. I nawet nie przyszło mi do głowy targać go do sklepu. No ale my w Polsce to podobno "prowincja" :-D
 
Ostatnia edycja:

kork666i

New member
No przestan nigdzie nie pisalem ze Polska to prowincja . Napisalem ze jak klient kupuje nowy tv i w domu okazuje sie ze buczy to wymienia go sobie na inny a nie walczy z serwisami .

Ja mam na swojego S20 5 letnia gwarancje naprawa u mnie w domu lub zabieraja na swoj koszt .

A co do kryzysu to jakos nie zuwazylem a wrecz przeciwnie wszystko tanieje a pensja idzie w gore :p
 
Ostatnia edycja:

Lendziu

New member
Do czego służy opcja w Menu > Konfiguracja > Ustawienia Wyświetlania > Panel Boczny??
Są tak opcje: Wyłączony, Min, Pośrednie, Max...
 

Ulysses

New member
porównanie plazma panasonic do lcd samsung

Witam
Długo zastanawiałem się nad nowym Tv. Czytałem i porównywałem w sklepach i różnych testach.
Miałem wczesnej Samsunga 40 cali serie 6. Wybór padł na Panasonica 50S20.
Po zakupie przetestowałem subiektywnie oba modele.

zdjecie1f.jpg


Pierwsze wrażanie po dostawieniu 50cali do 40cali jest niesamowite. Przez roczny okres oglądania na 40, obraz oglądany na Plazmie 50 cali jest bardzo ładny i robi wrażenie. Odległość jaka mam do Tv jest ok 3m.
Jak widać matryca jest ciemniejsza w TV Lcd..Jest tak dokładnie jak opisują posiadacze tego modelu plazmy, w dzień można się w nim oglądać. Jednak nie ma to wpływu na oglądanie Tv w dzień

zdjecie2j.jpg


Na ekranie widoczne jest odbicie słońca, jednak jeśli ogląda się obraz właściwy, nie ma to znaczenia . Zdjęcie jest robione w dzień ok godz. 14.
Dla porównania zdjęcie z dwóch tv po godz 19.
zdjecie3em.jpg


zdjecie4q.jpg


Uważam ze odbicia w matrycy nie przeszkadzaj w oglądaniu TV Panasonic.
Nie przeszkadza to w oglądaniu w dzień. Natomiast wieczorem takie coś już nie występuje.
Teraz trochę o temacie czerni obu Tv. Na Samsunga przesiadłem się z 32 calowego Philips Pfl 5322 w którym bardzo przeszkadzało mi nierówne podświetlenie matrycy w rogach. Pamiętam, że nawet moja dziewczyna to zauważyła.
Podświetlenie matrycy w Samsungu jest bardzo dobre i brak jakichkolwiek nierówności podświetlenia matrycy. Powiedziałbym ze jest wręcz idealna. Jeśli chodzi o plazmie Panasonica jest również bardzo dobrze. Ja osobiście nie widzę różnicy miedzy tymi Tv jeśli chodzi o czerń.

zdjecie5.jpg


zdjecie6.jpg


Na plazmie obraz wydaje mi się bardziej naturalny- jeśli chodzi o czerń oraz obraz kolorowy. Widać to na włosach aktora, są bardziej rzeczywiste.

zdjecie7h.jpg


zdjecie8z.jpg


Porównanie jednego i drugiego telewizora robiłem na ustawianiach naturalnych. Nie wchodziłem w tryb kinowy lub prawdziwe kino w przypadku Panasonica. Tv tez miał wyłączony tryb Eco.
Ogólnie jestem zadowolony z plazmy. Jakość obrazu plazmy jest zupełnie inna niż w Tv Lcd, osobiście uważam ze jest lepsza. W Samsungu obraz był bardzo dobry, ale za bardzo sztucznie naciągany, wyraźny ale płaski. W Panasonicu obraz jest żywy, programy HD jeszcze bardziej urzekają wyrazistością oraz głębia czego niestety brakowało w Samsung. Sygnał SD jest również
inny niż w przypadku telewizora LCD. Tutaj twarze wydaja się właśnie bardziej łagodne, naturalne.
Dużo ludzi mówi o tzw. syczeniu lub pisku plazmy, jak tego nie zauważyłem. Podchodząc blisko plazmy słuchać jak pracuje ale nie jest to uciążliwe, a już zupełnie nie przeszkadza w oglądaniu tv w dzień lub wieczorem.
Menu w Panasonicu jest bardzo ubogie i brakuje mi możliwości ustawień obrazu z Samsunga. W Samsungu było pod tym względem o wiele bardziej ciekawie. Jeśli ktoś nie lubi bawić się ustawieniami obrazu to nie będzie narzekał, ja narzekam :).
Podsumowując, telewizor w pełni godny polecenia a zwłaszcza dla ludzi którzy mieli wcześniej Lcd-eka bo nie tylko wielkość matrycy ale sam obraz potrafi mile zaskoczyć.
Czerń jest bardzo dobra i mimo „nieczarnej” matrycy plazmy, oddaje to co powinna. Jakość dźwięku nie testowałem, bo mam podłączone do kina wiec nie zwracałem na to uwagi zarówno w Samsung jak i w Panasonicu.
Trochę o samym wyglądzie telewizora. Ma on obudowę inna niż wszystkie telewizory. Jest pokryta
tzw skóra węża. Obudowa bardzo lekko wpada w niebieski odcień a pod logo firmy jest ładny dodający klasy telewizora niebieski pasek. Całość wygląda bardzo ładnie.
Do minusów tego tv zaliczę jego menu oraz brak możliwości wyłączenia głośników telewizora- czyli brak istotnych. :)
Dodam jeszcze że telewizor jest na etapie wygrzewania.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Dzieki za recenzje, bardzo fajna i wyczerpująca. JEdno pytanie o ten dzwiek. Nie można przełączyć dzwieku z tv na zewn. głośniki ? Jeśli tak lipa straszna. Trzeba sluchać nakładających sie dzwieków z amlitunera i telewizora jednocześnie??
Co do odbić to te z 19tej spoko ale te z 14 by mi przeszkadzały. Nawet na moim CRT starym było dużo lepiej.
 

hcl4

New member
Przeciez można poprostu ściszyć max tv i po kłopocie :) ja tak zrobiłem i jest super i idealnie :) a dodając do tego jeszcze możliwość nauczenia pilota od amplitunera funkcji tv - to już całkiem jest idealnie.
 

Ulysses

New member
Dźwięk mam puszczony bezpośrednio z tunera cyfrowego na kino, bez użycia telewizora wiec dlatego nie zwracam na to uwagi. Napisałem o tym bo Samsung ma taka funkcje gdzie wyłącza się głośniki TV w opcji menu. W Panasonicu musimy dać głośność na zero.
Co do odbić, nie jest tragicznie, można TV spokojnie oglądać(nawet o 14 ) ale odbicia występują wiec napisałem.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Jednak to spore niedopatrzenie Panasonica, nie dość że trzeba sciaszac telewizor to jeszcze niepotrzebnie idzie z gniazdka prąd na zasilanie audio w plazmie chociaż nie jest używane i tylko przeszkadza.
 

azymut38

New member
Witam wszystkich. Cieszę się, że znalazłem to forum..ale do rzeczy. Mam zamiar kupić sobie plazmę Panasonica. Prawie zdecydowałem się na model 42S20 ale zastanawiam się czy nie zamienić go na 46 z serii S lub na 42 z serii G.
Pomóżcie proszę mi wybrać.
Zmierzyłem odległość z jakiej będzie się oglądać telewizję w moim domu. To jest
od 2.70 m do 3.50 m.
Obraz będzie z dekodera n-ki, głównie TVN HD, bajki, no i dużo materiału Full HD z Asusa O!Play.
Telewizor będzie na ścianie południowej, okno mam od zachodu a pokój jest dość jasny, do tej pory na CRT musiałem zasłaniać żaluzje.
Chciałbym też korzystać z funkcji internetowych plazmy, zwłaszcza z możliwości oglądania filmów na youtube.

Co możecie mi polecić. Pytam, bo wydaje mi się, że na taką odległość 42 cale to może być ciut za mało. A jak wy myślicie?
 

Lendziu

New member
Jednak to spore niedopatrzenie Panasonica
Chyba nikt z Was nie ma podłączonego TV i kina kablem HDMI, bo nie wiecie co i jak.

Przy takim podłączeniu działa funkcja Viera Link tj. funkcja automatycznego przełączenia dźwięku z TV na kino domowe (i na odwrót, jeśli wyłączymy kino).. Dodatkowo w ustawieniach TV można ustawić, aby samoczynnie włączało nam się kino przy włączaniu TV (a jeśli wyłączymy TV to kino też się wyłączy)..

Działa to zarówno na kabelu Optycznym, jak i 2xRCA (optyk lub 2xRCA mogą być podłączone albo do wyjścia w TV, albo bezpośrednio z dekodera).... lecz musi być podpięty także HDMI, który obsługuje Viera Link..

U mnie działa to rewelacyjnie na:
TV panasonic tx-p42s20e, KD samsung ht-x30, recorder N.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
azymut 38 - oczywiście że powinieneś kierować się na 46"
Po kilkunastu dniach zapomnisz o wielkości i jak masz dużo programów HD nie będziesz musiał dosiadać się do telewizora.
 

Palpiboy

New member
Dziwna sprawa. Na telewizorze, który stoi w firmie, a jest to model TX-P50S20E, zauważyłem dzisiaj taką oto rzecz (wcześniej nie zwróciłem na to uwagi więc nie wiem, czy było to od początku czy pojawiło się teraz): kiedy telewizor jest wyłączony widać na nim ciągnący się pionowo na całej jego wysokości widoczny, ciut jaśniejszy pionowy pasek szerokości około 1-2 mm (pasek wszędzie ma taką samą szerokość, ja po prostu nie potrafię jej określić, czy jest to 1 czy 2 mm), który znajduje się jakieś 1,5 cm od prawej krawędzi ekranu. Kiedy telewizor jest włączony paska tego nie widać i ekran na całej powierzchni wyświetla obraz bez zakłóceń.
Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie zanim zacznę martwić się o serwis, etc.

Pozdrawiam
 

hcl4

New member
Chyba nikt z Was nie ma podłączonego TV i kina kablem HDMI, bo nie wiecie co i jak.

Przy takim podłączeniu działa funkcja Viera Link tj. funkcja automatycznego przełączenia dźwięku z TV na kino domowe (i na odwrót, jeśli wyłączymy kino).. Dodatkowo w ustawieniach TV można ustawić, aby samoczynnie włączało nam się kino przy włączaniu TV (a jeśli wyłączymy TV to kino też się wyłączy)..

Działa to zarówno na kabelu Optycznym, jak i 2xRCA (optyk lub 2xRCA mogą być podłączone albo do wyjścia w TV, albo bezpośrednio z dekodera).... lecz musi być podpięty także HDMI, który obsługuje Viera Link..

U mnie działa to rewelacyjnie na:
TV panasonic tx-p42s20e, KD samsung ht-x30, recorder N.
Potwierdzam (przynajmniej w moim v20) wszystko co napisałeś to prawda - działa rewelacyjnie i bez najmniejszych problemów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
je nie stwierdziłem ani tego , ani tego - ale są tacy którzy ponoć widzą. Więc dla świętego spokoju - sprawdź na własne oczy przed zakupem . Unikniesz stresu.
 
Do góry